Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари

На моя прехваленик му сложих днес Mi Global 12.5.8 и ще го изчакам до неделя да видя дали ще оправи някои неща.Има малки промени които са направили,за другото ще видим как ще се представи.Към колегите които ползват xiaomi.eu биха ли споделили как се държи телефонът?
Цитирай
Аксесоари

https://c.mi.com/thread-3865660-1-0.html
Цитирай

(2021-09-30, 07:24:12)suffer написа:  Мисля, че само жест за камерата има с такова натискане.
Камерата е на "volume -", а на power бутона ми включва нещо киатйско, вероятно еквивалентно на Gpay, но иска да превключа NFC на Mi wallet. Не работи с HCE wallet. Още съм с китайската версия  Big Grin

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай

Mi 11 Ultra EEA Stable V12.5.10.0

Mi Pilot Only

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.10.0.RKA...f_11.0.zip


Кой искаше ъпдейт Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ickata25
Цитирай

(2021-10-04, 14:39:58)suffer написа:  Mi 11 Ultra EEA Stable V12.5.10.0

Mi Pilot Only

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.10.0.RKA...f_11.0.zip


Кой искаше ъпдейт Smile

Какво оправя този ъпдейт?
на мен не ми дава да го инсталирам, иска да ре регистрирам в бета програма, но не ми дава.Малко помощ?
Цитирай

Изчакай 1-2 седмици и ще ти дойде OTA.

Въпросът беше, че по принцип стабилните ъпдейти се пускат на 3-4 месеца и си спазват срока. Ъпдейт ще има
Цитирай

(2021-10-05, 07:33:30)suffer написа:  Изчакай 1-2 седмици и ще ти дойде OTA.

Въпросът беше, че по принцип стабилните ъпдейти се пускат на 3-4 месеца и си спазват срока. Ъпдейт ще има

Сега съм му качил бета стабилен 12.5.8.0
Цитирай

Аз от weekly версията нямам оплаквания. Има бъгове, които на мен не ми пречат (дори не знам, че ги има) - описание може да се види в съответната тема във форума на ксиоми.еу. За мен този РОМ е добър най-малко заради това, че няма никакви излишни неща като нетфликс (за Китай или не знам къде, който е инсталиран по дифолт но не работи за моя регион Smile ) или всичките гугълски чудесии (например гугъл уан). Инсталирам само каквото ми трябва за разлика от официалния, където имаш много, които не ти трябват, но пък за сметка на това не можеш да ги деинсталираш.
Батерията субективно ми е почти еднаква в сравнение с официалния РОМ, но с ЕУ като че ли издържа малко повече. Плащания все още не правя с телефона и не мога да коментирам дали работят нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на panamera за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2021-10-05, 13:36:27)panamera написа:  Аз от weekly версията нямам оплаквания. Има бъгове, които на мен не ми пречат (дори не знам, че ги има) - описание може да се види в съответната тема във форума на ксиоми.еу. За мен този РОМ е добър най-малко заради това, че няма никакви излишни неща като нетфликс (за Китай или не знам къде, който е инсталиран по дифолт но не работи за моя регион Smile ) или всичките гугълски чудесии (например гугъл уан). Инсталирам само каквото ми трябва за разлика от официалния, където имаш много, които не ти трябват, но пък за сметка на това не можеш да ги деинсталираш.
Батерията субективно ми е почти еднаква в сравнение с официалния РОМ, но с ЕУ като че ли издържа малко повече. Плащания все още не правя с телефона и не мога да коментирам дали работят нормално.

Какви бъгове има
Цитирай

(2021-10-05, 18:57:36)ickata25 написа:  Какви бъгове има

Не помня, но съм виждал 2 или 3 човека да се оплакват за нещо дребно поне за мен. Може би имаше проблем с електронни плащания с телефона и конкретни карти или банки. Темите във форума са доста дълги и отнема доста време да се преровят, но като цяло специално за нашия модел много рядко съм виждал някой да се оплаче.
Аз имах проблем (оказа се че няма нищо общо с РОМ-а) и върнах към оригиналния ЕЕА и после пак се върнах на уикли. Процеса не е сложен, но загубваш всичко от телефона осен ако нямаш правилния бекъп. Идеята ми е слагаш си който искаш РОМ тестваш 2-3-7 дена и решаваш дали ти е ок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на panamera за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Получих ъпдейт на MIUI Глобал МИ версия 12.5.7 със секюрити пач от 1 септември.Сега го свалям и дано се окаже,че са си свършили работата най-после.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Наскоро при моя вариант актуализираха до 12.5.10, като нямаше кой знае какъв списък с подобрения, за сметка на септемврийския пач.

П.п. При Xiaomi e MIUI ,  докато при Huawei е споменатият от теб EMUI.  Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

ДА грешка поправих го.

Засега върви много по гладко и даже приложенията на които забиваше и се оправяше с една стъпка назад вече също нямат проблем.
Не можах да намеря какво е новото в miui 12.5.7 RKAMIXM

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Днес получих ъпдейт 12.5.10. Телефонът е купен  от Технополис. Доколкото разбрах е EU версия на РОМа. Рано е да изказвам мнение за разлики или подобрения. Но и преди ъпдейта всичко си е било винаги мазно, пъргаво и безгрешно.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Не намерих тема за Mi11 Pro. Каква е разликата с него освен размерът? В момента съм със Samsung S10+ ама съм решил да ги сменям вече, а не съм имал никога Xiaomi телефон.

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай

(2021-10-28, 09:42:14)meneldor написа:  Не намерих тема за Mi11 Pro. Каква е разликата с него освен размерът? В момента съм със Samsung S10+ ама съм решил да ги сменям вече, а не съм имал никога Xiaomi телефон.

Модела се продава в Китай и съответно мрежовата поддръжка за останалите страни е силно ограничена.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Глупости на търкалета. Ползвал съм десетки Шаомита, които са били китайски версии и никога не съм имал, какъвто и да било проблем с мрежите.

Ако си направите труда да видите на кои честоти работят мрежите в България и ги сравните с тези, коитонср поддържат от Mi 11 PRO ще видите, че всички се поддържат.
Цитирай

В България няма да имаш проблем, но ако пътуваш до западна Европа ще усетиш липсата на някой бандове, особено във по-слабо населените райони. За Северна Америка няма да коментирам въобще.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Цитирай

Да, това което колегата каза е така. Но в България всички бандове са покрити на 100% но предполагам, че и в западна Европа голяма част от бандовете са покрити о не би трябвало да и аш проблеми.
Цитирай

(2021-10-28, 09:42:14)meneldor написа:  Не намерих тема за Mi11 Pro. Каква е разликата с него освен размерът? В момента съм със Samsung S10+ ама съм решил да ги сменям вече, а не съм имал никога Xiaomi телефон.
За мнения на реални потребители за модела погледни на 4PDA -Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • meneldor
Цитирай

Нещо МИ глобалната върви по-назад с ъпдейтите но да питам нали са оправили сензора за близост на EU версията.
На мен проблемите със слушалките още стоят и сензора за близост не е оправен още.Не мога да отговарям на обаждане само с вдигане
на телефона до ухото и слушалките и при аирподс и при жичните ми свири само дясната слушалка а на лявата получавам известия (не свирят стерео)

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Хора, мислех да купувам Mi 11 ultra, но искам да питам ще сгреша ли, има ли много проблеми със софтуера? Защото това, което чета не е много оптимистично тук във форума Smile То не останах телефони. Самсунг не искам с тия процесори, Хуауей нямат услуги, Пиксел нещо операторите не ги обичат... Дайте и вие малко рамо, посъветвайте ме, че съвсем се обърках вече Smile

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай

Здравей.
Всеки път когато някой заговори за софтуерни проблеми, се опитвам да се сетя какво не е било наред при моето ежедневно използване на коментирания телефон.
Не откривам съществено такова, което да е било пречка към иначе действително натовареното ми използване на телефона по предназначение. Свързан ежедневно със смарт часовник, почти ежедневно използван и с опция към компютър за дублиране на екрана на телефона към монитор, много телефонни разговори, кои по-дълги, кои по-кратки, сигнал не знам да е губил и да съм бил с невъзможност за откриване. Наистина не виждам нещо, което да ме кара да го заменя на този етап.
Не помня от кога не се е налагал рестарт, като дори последния мисля беше поради необходимост за дадено приложение.
Не ме разбирайте погрешно, не съм фанатизиран към марката. Взех реално едно от най-скъпите устройства за времето си на излизане и до момента не съжалявам. Винаги има какво да се иска повече и повече, но нали за това са и актуализациите на софтуер и появата на все по-актуални устройства като хардуер.
За момента няма нещо, за което да ми е потрябвал и да не ми е свършил работа.
Дребни неща има и вероятно винаги ще има при всяка марка устройство. Половинката ми е с S21 + и не е като да не е забелязала някои дребни недостатъци, които се убеждавам, че се наблюдават при много от флагманите на марките.
Разбира се всеки си има глава на раменете.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4, Lakokara4a, ronnie72
Цитирай

Е на мен поне слушалките са оправили.Вече свирят и двете.Не знам след кой ъпдейт се е появил
 "Съраунд саунд" в Звукови ефекти,че не съм влизал да ровя отдавна.Като го активирах ми свирят вече стерео.

Изпратено от моят M2102K1G с помощта на Tapatalk

Сензора за близост за активиране при вдигане на входящо обаждане не го намирам.
Явно пак се активира с някъкъв код,защото в го има изписан в настройките а като влезеш в тях липсва.

[Изображение: a57628d5f3b884a8b782b79500fb163d.jpg][Изображение: b8f2e96b678ab0b67b5e379e0f45256f.jpg]

Изпратено от моят M2102K1G с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Сензора заблизост все още си е бъгав. 12.5.20

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)