Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари

Да и при мен изчезна Dark mode
Цитирай
Аксесоари

@Monipeev я сега кажи, защо се отказа от 11 Ултра? Интресно ми е, понеже доколкото съм забелязъл не си сменяш устройствата често и явно трябва да има сериозна причина за да го смениш след няколко месеца и да минеш на Самсунг.
Цитирай

Уверявам всеки, който си мисли, че има основателна причина, като хардуерен или софтуерен проблем, не, няма такава, дори все още съм раздвоен в избора си. Убеден съм, че по-големия процент ползващи Mi 11Ultra, са също доволни от апарата.
Устройството е и продължава да е великолепно за мен.
Причината вероятно е просто моментна прищявка.
Половинката ми също е с корейската марка и все нещо ме тегли натам.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4, nowhere
Цитирай

Благодаря, просто ми беше интересна причината. Щом е прищявка - ясно Big Grin на всички ни се случва, на мен в момента адски много ми се е приискало Микс Фолд да и поръчам, но все още удържам хаха

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Престраших се и флашнах 13.0.9 ЕУ рома на 11 ULTRA,бях с 12.05 стабилен,разминах се само с ъпдейт без да трия нищо.Всичко работи мазно и за сега не виждам проблеми,използвах това ръководство и за сега това е единсвения начин за ъпдейт към 12.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай

При мен си дойде официално преди 10 дни Miui global Стабилна 13.0.2 (SKAMIXM) с Android 12 SKQ 1.211006.001 Актуализация за сигурност 01.02.2022

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

И аз го получих официално преди 10-тина дни. Не забелязвам особена разлика от преди
Цитирай

Малко да изтупам темата от прахта...
Много съм доволен засега от телефона, 4 часа страва, 2 часа waze, мноого снимки в Стара планина, недобър обхват навсякъде, малко ингрес и накрая бях с 15% батерия. Това 67W зарядно е мяга яко, няма и 30 минути и телефона е зареден. Днес мисля да сложа и Xiaomi EU, че минаха 7те дни, досега бях с китайски ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 4 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • nowhere, ronnie72, stenlius, suffer
Цитирай

А защо не си седиш с китайския?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2022-05-07, 09:54:16)nowhere написа:  А защо не си седиш с китайския?

Много просто - Google play services не се разбират с китайския ром.
Цитирай

Всъщност много добре си се разбират. Даже идват вградени с някои телефони
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

(2022-05-07, 23:06:36)suffer написа:  Всъщност много добре си се разбират. Даже идват вградени с някои телефони

Да, точно поради тази причина зададох въпроса. За разлика от другите китайски производители, при Шаоми китайския РОМ няма проблеми с Гугъл

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2022-05-07, 23:06:36)suffer написа:  Всъщност много добре си се разбират. Даже идват вградени с някои телефони

Да, затова с всички включени разрешения , автостартиране и т.н. известията идват със закъснение или не идват изобщо. Ако е толко супер китайския , ти колега защо си с ЕУ?
Цитирай

Защото е базиран на китайския, работи нфц, и вградения браузър отваря всичко. Освен това има седмични ъпдейти, а до китайската бета нямам достъп вече.

Иначе Китайският ром е много по мазен и има много повече екстри, няма грижи с известията.
Само има една уговорка за контакти и календар, че урежда да им се сложат ръчно всичките разрешения, за да синхронизират коректно
Цитирай

(2022-05-08, 09:27:21)suffer написа:  Защото е базиран на китайския, работи нфц...

Говорим за NFC и плащане чрез Google pay, нали така? Съответно китайския ром не се разбира напълно с услугите на гугъл.... Или са ми грешни разсъжденията?
Цитирай

Не можеш да заключиш буутлоудъра с китайски ром, защото ще се брикне телефона, а при отключен не минава проверката на сейфти нет и Гугъл плей го дава несертифициран.
Това може да се случи и на отключен глобален, така че не е от рома.
Цитирай

А кога последно си ползвал китайски ром?
Цитирай

Около нова година.
Винаги когато ще флашвам ЕУ ползвам китайския за база и го тествам.
Най-вече дали има начин да се запиша за бетата, за да получавам ОТА седмичните ъпдейти.
Написал съм горе какво не ми харесва, така че няма какво да го чоплим повече. С eu съм по една или друга причина
Цитирай

Лично зе мен GPS е по-бърз и точен с Xiaomi EU. Може и да си внушавам но затова си го харесвам. С него съм от една седмица, всичко си работи. Имаше проблем с Facebook и Instagram, но трябва да им се изчистят данните, да им се дадат всички разрешения, да се рестартира телефона и като видите че работят, вече може да им орежете разрешенията.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Зравейте.Имам 10 ултра и искам да попитам собствениците на 11 ултра дали си заслужава 200 евро доплащане и преминаване към 11 ултра.Най ме интересува батерията как се държи,за качествата на камерата съм наясно.И как се ъпдейтва.Благодаря
Цитирай

Ако не играя игри, батерията ми стига за ден и половина, иначе си зареждам всеки ден. Аз съм с Xiaomi EU и инсталирам през PC през fastboot ъпдейтите.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Нов собственик на прекрасния телефонSmile)Вече е достъпен за цена под 1.5к от европейски склад във Франция.Наистина красота...предишно ползвано устройство Asus rog 5))

Xiaomi mi9 
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladokarata за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Може ли да се ползва Google Pay и ако да - с кой РОМ?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Всичко си работи..идва отключен с европейски инсталиран ром..


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi9 
Цитирай

Пробва ли GPAY? Питам за реален опит, иначе ако е китайски отключен с флашнат Global не би трябвало да работи...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)