Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари
#76

(2021-06-24, 11:05:15)Niakoi написа:  Бихте ли пуснали резултати от speedtest на 5G-то? Моят не е като за 5G - все пак е китаец. С китайския ром съм и скоростта снощи беше 130-140, а сега е 70-80 към speddtest.net

На кой оператор си?
Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-06-24, 15:29:07)Sev написа:  На кой оператор си?

Telenor.
Разбрах защо е толкова слабо през деня - на работа съм и тук в халето е така - всичко наоколо е желязно:-) Навън обаче, повече от 150-160 не вдига. По същото време айфон 12 прави 300-320

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай
#78

Теленор имат два вида 5G
Нормално е на едни места да е по-бързо, на други не
Но щом друг телефон на същото място има друга скорост - от апарата еSmile
Цитирай
#79

Здравейте колеги. Вчера се си взех телефона, бял от Теленор. За сега аз няма да ползвам 5г поради обективни приичини. Да попитам колегите които ползват телефона за батерията как се държи и дали грее телефона.
Моля леко грее като печтка и държи едни 45 46градуса на батеирята. Big Grin
Цитирай
#80

Не съм забелязал поне аз греене когато съм вкъщи на нормална температура и на климатик или в работата, напоследък пак на климатик, но от описанието ти си го взел вчера, също много горещ ден навън, с температури около и над 35 градуса.
Ако за употреба навън имаш предвид греене на апарата, да, има греене. Вчера при слушане на музика с блутут слушалки и високата външна температура, определено греенето беше осезаемо, но в джоб, полепнали по тялото ни от жегата дрехи или запотени от горещината ръце, мисля е нормално.
За батерията, цял ден с включен блутут заради часовника, включени през цялото време Wifi и мобилни данни, около час и над час разговори, активен дисплей около 1:30 -
2 часа ( все пак сме на работа през деня) :-) , обикновено се прибирам след работа и разходки из градинките с около 40% заряд.
Така или иначе всяка вечер е на зарядно в контакт,  на който съм задал час кога да включи и изключи зарядното за телефона, съответно  сутрин го намирам винаги на 100% и разчитам на телефона, че няма да ме остави до края на деня, независимо колко късно се прибера.
Разбира се от батерията винаги може да се очаква и повече, но мен на този етап ме устройва.

П.п. Наблюдението ми обаче за телефона, когато е с две активни сим карти, сим 1 за разговори, сим 2 за мобилни данни при различни оператори, е тогава вече драстично се усеща при мен задъхване на батерията. Считам и това за нормално разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ickata25
Цитирай
#81

(2021-06-25, 18:53:33)Monipeev написа:  Не съм забелязал поне аз греене когато съм вкъщи на нормална температура и на климатик или в работата, напоследък пак на климатик, но от описанието ти си го взел вчера, също много горещ ден навън, с температури около и над 35 градуса.
Ако за употреба навън имаш предвид греене на апарата, да, има греене. Вчера при слушане на музика с блутут слушалки и високата външна температура, определено греенето беше осезаемо, но в джоб, полепнали по тялото ни от жегата дрехи или запотени от горещината ръце, мисля е нормално.
За батерията, цял ден с включен блутут заради часовника, включени през цялото време Wifi и мобилни данни, около час и над час разговори, активен дисплей около 1:30 -
2 часа ( все пак сме на работа през деня) :-) , обикновено се прибирам след работа и разходки из градинките с около 40% заряд.
Така или иначе всяка вечер е на зарядно в контакт,  на който съм задал час кога да включи и изключи зарядното за телефона, съответно  сутрин го намирам винаги на 100% и разчитам на телефона, че няма да ме остави до края на деня, независимо колко късно се прибера.
Разбира се от батерията винаги може да се очаква и повече, но мен на този етап ме устройва.

П.п. Наблюдението ми обаче за телефона, когато е с две активни сим карти, сим 1 за разговори, сим 2 за мобилни данни при различни оператори, е тогава вече драстично се усеща при мен задъхване на батерията. Считам и това за нормално разбира се.

Направих 4 часа и 20 мин. екран. Не е загрявял след това. Държа температура някъде 32-37 градуса. Но като снимам батерията се топи доста бързо, дано го оправят това.

(2021-06-26, 05:24:34)ickata25 написа:  Направих 4 часа и 20 мин. екран. Не е загрявял след това. Държа температура някъде 32-37 градуса. Но като снимам батерията се топи доста бързо, дано го оправят това.

[quote="Monipeev" pid="1681200" dateline="1624640013"]
Не съм забелязал поне аз греене когато съм вкъщи на нормална температура и на климатик или в работата, напоследък пак на климатик, но от описанието ти си го взел вчера, също много горещ ден навън, с температури около и над 35 градуса.
Ако за употреба навън имаш предвид греене на апарата, да, има греене. Вчера при слушане на музика с блутут слушалки и високата външна температура, определено греенето беше осезаемо, но в джоб, полепнали по тялото ни от жегата дрехи или запотени от горещината ръце, мисля е нормално.
За батерията, цял ден с включен блутут заради часовника, включени през цялото време Wifi и мобилни данни, около час и над час разговори, активен дисплей около 1:30 -
2 часа ( все пак сме на работа през деня) :-) , обикновено се прибирам след работа и разходки из градинките с около 40% заряд.
Така или иначе всяка вечер е на зарядно в контакт,  на който съм задал час кога да включи и изключи зарядното за телефона, съответно  сутрин го намирам винаги на 100% и разчитам на телефона, че няма да ме остави до края на деня, независимо колко късно се прибера.
Разбира се от батерията винаги може да се очаква и повече, но мен на този етап ме устройва.

П.п. Наблюдението ми обаче за телефона, когато е с две активни сим карти, сим 1 за разговори, сим 2 за мобилни данни при различни оператори, е тогава вече драстично се усеща при мен задъхване на батерията. Считам и това за нормално разбира се.

А да те попитам нещо яко може . Имам проблем с gt2 pro - когато приложението на Huawei -Helth е затворено не ми изписва името на този който ме търси , а само номера. Когато е отворено няма проблем. От настройките на батерия съм го настроил да работи постоянно, но и това не помага. И другото някой използва ли AI - двигател на изображения и за какво служи?
Цитирай
#82

Здравейте колеги, как да си включа индикацията за известия, включил съм я от настройките, но не се показва.

Изпратено от моят M2011K2G с помощта на Tapatalk

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#83

(2021-06-26, 05:24:34)ickata25 написа:  Направих 4 часа и 20 мин. екран. Не е загрявял след това. Държа температура някъде 32-37 градуса. Но като снимам батерията се топи доста бързо, дано го оправят това.


А да те попитам нещо яко може . Имам проблем с gt2 pro - когато приложението на Huawei -Helth е затворено не ми изписва името на този който ме търси , а само номера. Когато е отворено няма проблем. От настройките на батерия съм го настроил да работи постоянно, но и това не помага. И другото някой използва ли AI - двигател на изображения и за какво служи?

Заключи го в таскинга и му дай всички разрешения.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#84

Ако известията ти светват екрана няма да я видиш.
Цитирай
#85

(2021-06-26, 09:51:29)suffer написа:  Ако известията ти светват екрана няма да я видиш.
Как да го наглася да не го светват

Изпратено от моят M2011K2G с помощта на Tapatalk

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#86

При Вайбър си е от неговите настройки ма известия. На другите Месинджъри не знам. Може да е от известията на заключен екран
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • goodybg2
Цитирай
#87

Никъде не намирам в настройките услугата VOLTE и VOLTE WiFi . Изпращах смс за активация но ми изписа че активацията в невъзможна.Явно оператора не потдържа още този телефон.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#88

(2021-06-26, 23:27:47)pepopepo написа:  Никъде не намирам в настройките услугата VOLTE и VOLTE WiFi . Изпращах смс за активация но ми изписа че активацията в невъзможна.Явно оператора не потдържа още този телефон.

аз го имам на Теленор

(2021-06-26, 09:50:55)gipso написа:  Заключи го в таскинга и му дай всички разрешения.
стана,благодаря ти. А по принцип не трябва ли а работи без тези гимнастики
Цитирай
#89
Question 

(2021-06-27, 05:15:30)ickata25 написа:  аз го имам на Теленор

А можеш ли да ми кажеш къде се намира в менюто на телефона?

Реших си проблема от този цитат: 
Това е за телефон Xiaomi Mi Note 10 но проблема е същия и при нас.

Volte е деактивиран за някои страни.
Трябва да бъде активирано от
* # * # 86583 # * # *
Видях само този код
Това е за WiFi повикване
* # * # 869434 # * # *

13 октомври 2020 г. в 21:26
# 19
Деактивирах с помощта на * # * # 869434 # * # *
След това можех да отида до сим картата си и да я активирам и да избера дали предпочитам wifi или мобилна мрежа.
Тези опции не са били налични, ако активирам с помощта на * # * # 869434 # * # *

При мен се беше получило следното: Активирал съм и двете но понеже не работят и не са активирани от оператора не се показват иконите а в менюто
на сим картата/оператора ми изчезнаха опциите за включване и изключване и на двете не знам кога е станало може би след ъпдейта.Сега 12.5.2 Глобал ром.
Сега ми се появиха с тези кодове и двете опции но ще трябва да се обадя на оператора нали го потдържа телефона за да ги активирам.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#90

(2021-06-27, 08:38:46)pepopepo написа:  А можеш ли да ми кажеш къде се намира в менюто на телефона?

Реших си проблема от този цитат: 
Това е за телефон Xiaomi Mi Note 10 но проблема е същия и при нас.

Volte е деактивиран за някои страни.
Трябва да бъде активирано от
* # * # 86583 # * # *
Видях само този код
Това е за WiFi повикване
* # * # 869434 # * # *

13 октомври 2020 г. в 21:26
# 19
Деактивирах с помощта на * # * # 869434 # * # *
След това можех да отида до сим картата си и да я активирам и да избера дали предпочитам wifi или мобилна мрежа.
Тези опции не са били налични, ако активирам с помощта на * # * # 869434 # * # *

При мен се беше получило следното: Активирал съм и двете но понеже не работят и не са активирани от оператора не се показват иконите а в менюто
на сим картата/оператора ми изчезнаха опциите за включване и изключване и на двете не знам кога е станало може би след ъпдейта.Сега 12.5.2 Глобал ром.
Сега ми се появиха с тези кодове и двете опции но ще трябва да се обадя на оператора нали го потдържа телефона за да ги активирам.

като цъкнеш сим карти и мобилни мрежи -иконката с номера и там има опция да си избереш използване на VoLTE

Колеги на Huawei p40 pro имах запис на разговорите директно от менюто на телефона. Тук има ли такава опция, сваля ли се нещо допълнително като файл както е при Huawei за да го направя. Благодаря.
Цитирай
#91

(2021-06-27, 08:38:46)pepopepo написа:  Сега ми се появиха с тези кодове и двете опции но ще трябва да се обадя на оператора нали го потдържа телефона за да ги активирам.

Активирането на услугите е на самата сим карта да може да ги използва.  Странно защо на 11 ултра не работят услугите при положение, че на другите телефони от 11 серия работят. То, че има лек проблем с профила на виваком в телефоните на Xiaomi има, ама това не засягаше самата регистрация за услугата и ползването и.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#92

Излиза така, че тия опции VoLte\VoWifi при А1 хич да не ги твърсим за активиране май, защото няма да бътат взети под внимание скоро от оператора?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#93

(2021-06-27, 18:38:40)Monipeev написа:  Излиза така, че тия опции VoLte\VoWifi при А1 хич да не ги твърсим за активиране май, защото няма да бътат взети под внимание скоро от оператора?

A1 глас през wifi не предлагат. Профила им в телефоните на Шайоми до скоро не работеше volte (разбира се пак трябва да е активно на картата), но от скоро профила им е работоспособен, но пак трябва да се напише кода за да се покаже опцията в менюто.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#94

Тук се правят разни въртележки как да измамиш оператора да ги активира - естественно ако оператора потдържа услугата:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#95

Колеги дойде ъпдейт 12.5.6 в който подобряват статус бара и нотификациите. Преди този ъпдейт е ималo 12.5 4 в който пише че са оправили доста неща в камерата. Дали тeзи неща в камерата ще са коригирани в този ъпдейт 12.5.6 независимо че не ги пише?
И второ бях писал за приложение за запис на разговорите. Дали има такова вградено както на Huawei?
Цитирай
#96

Вградено има само в индонезийския ром и в xiaomi.eu.
Провери все пак по време на разговор долу в дясно дали нямаш иконка за запис. (при натискането известява другата страна, че я записваш).

А за ъпдейта. Този, който ъпдейтва от 12.5.4.0 ще има по-малък размер, защото включва само новите неща, а този ,който ъпдейтва от по-стара версия е с по-голям или пълен размер, защото включва и нещата от 12.5.4.0
Цитирай
#97

(2021-06-28, 15:12:03)suffer написа:  Вградено има само в индонезийския ром и в xiaomi.eu.
Провери все пак по време на разговор долу в дясно дали нямаш иконка за запис. (при натискането известява другата страна, че я записваш).

А за ъпдейта. Този, който ъпдейтва от 12.5.4.0 ще има по-малък размер, защото включва само новите неща, а този ,който ъпдейтва от по-стара версия е с по-голям или пълен размер, защото включва и нещата от 12.5.4.0

340MB беше. Нищо не споменават за батерията, честно казано е доста зле, има и един бъг на видеото през нощта се получава follow -up на оптичната стабилизация, понякога дисплея не реагира, но за това вече е писано.
Скоро ще се изкажа повече за телефона и наблюденията, които имам.
Цитирай
#98

С кой ром си че аз още си стоя на 12.5.2 и няма ъпдейти. Аз съм с Глобалния при теб предполгам е европейския .eu

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepopepo за това мнение:
  • ickata25
Цитирай
#99

(2021-06-28, 22:27:02)pepopepo написа:  С кой ром си че аз още си стоя на 12.5.2 и няма ъпдейти. Аз съм с Глобалния при теб предполгам е европейския .eu

с глобалния съм
Цитирай

Получих и аз току що 12.5.4 Глобал. Навсякъде чета,че има 13 подобрения на камерата и нищо друго.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)