Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch 3/Pro

(2022-06-12, 22:18:07)nokias3 написа:  Днес се сдобих с gt3 pro titanium. Освен разлика в дизайна на касата и липсата на есим, друго не успях да хвана като разлика между него и watch 3 pro.  OS и на двата е harmony 2. Бях питал, кои са основните разлики, ако е този есим само, за някои хора това не е проблем. Като изработка е класи над предишния ми watch 4 на Samsung. За по нататък, ще видим като работа и батерия как е.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=11504

в полза на Watch 3 pro - има eSIM и WiFi - всеки решава дали са му необходими.
в полза на GT 3 про - батерията издържа повече (предполагам заради липсата на eSIM и WiFi) и зарежда по-бързо.

Личното ми мнение е, че между двата трябва да се избира по визия. Все пак Watch 3 е 48 мм., т.е. малко по-голям и малко по-тежък.
Цитирай
Аксесоари

есима е уникална екстра, аз я ползвам и ми върши много хубава работа. Топуза(телефона) го нося само ако ще цъкам интернет, иначе ходя само с часовника и се чувствам супер.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Е сима е уникална екстра, aко оператора клонира номера. Ако трябва да се вади друг, както е при вивиаком, няма много смисъл.

Разликата в размера е много очевидна и ще се усеща при носене. Не само че е 2-3мм по-малък в диаметър, но е цели 4мм по-тънък
Титаниевата верига на Гт-то е интегрирана към касата и стой много по-естетично.
Измерва дълбочина до 30 метра.
Ще прави ЕКГ.
И паметта му е 4гб. мисля напълно достатъчна за музика и някой и друг цифер и приложение
Цитирай

4gb,от които половината сигурно е операционната система. Оперативната памет,е 32 mb,което ми се струва,меко казано смешно при цена на часовника над 900 лева.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

(2022-06-12, 15:29:24)ssndip написа:  Консултантите по повечето магазини имат бонуси,премии или % или квоти за продажби на дадени марки и/или модели. Винаги имайте едно наум когато Ви предлагат нещо. Също да отбележа,  90% от въпросните консултанти разбират колкото Вас, а може би и по малко. Хубаво е да се информирате какво искате да закупите и да отидете да си го купите. В ерата на ютюб ревютата и на интернет не Ви е необходим консултант който се опитва да си вдигне месечното възнаграждение да Ви препоръчва какво да си купите.

Да, напълно прав сте. Аз също бях шокиран от реакцията му, още повече че вместо да ме насърчи, той ми разказа за опита му с разочарованите клиенти. Точно затова и реших да споделя казуса тук. Разбира се, че съм се запознал с много ревюта. Самият аз имам опит с устройство от семейството. Благодаря още веднъж!
Цитирай

Здравейте, часовникът не засича автоматично тренировката (ходене ми е необходимо). Включил съм от "настройки" - "засичане на тренировка". Въпреки това, нищо не се случва. Има ли нещо допълнително освен тази опция, която трябва да се включи.
Цитирай

(2022-06-18, 13:06:48)digunan написа:  Здравейте, часовникът не засича автоматично тренировката (ходене ми е необходимо). Включил съм от "настройки" - "засичане на тренировка". Въпреки това, нищо не се случва. Има ли нещо допълнително освен тази опция, която трябва да се включи.

Здравейте, от опит с предишния модел мога да кажа ,че тренировката се засича по пулс и продължителност. Ако ходите бавно и пулса ви е нисък , няма да бъде засечена. Необходими са повече от 10 минути с ускорен пулс за да бъде засечено като тренировка. Ако желаете може ръчно да стартирате тренировка всеки път преди разходка.
Цитирай

Благодаря за насоките, но това не реши проблема. Опитах даже и фабрични настройки - пак нищо.
Решение все пак намерих и го споделям тук ако някой изпита същото затруднение. Оказа се че просто трябва да пусна една ръчна тренировка "ходене". Въпреки че бях разрешил използването на GPS от основните настройки и тук ме попита дали искам да позволя да ползва GPS-a, като избрах постоянно. Направих тренировката с едини 400-500 метра ходене, спрях я и след това часовникът започна нормално автоматично да си открива и предлага тренировка, както е описано - за ходене след около 10-на минути.
[-] 1 потребител изказва благодарност на digunan за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2022-06-14, 21:13:37)sebulba1 написа:  4gb,от които половината сигурно е операционната система. Оперативната памет,е 32 mb,което ми се струва,меко казано смешно при цена на часовника над 900 лева.

Хайде да пишете глупости другаде! Явно никога не сте носил часовник от тази серия!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • zhivkost
Цитирай

Добър ден искам да ви питъм да ли скоро сте получавали обновления аз от януари не съм

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай

(2022-07-01, 15:14:25)bumer написа:  Добър ден искам да ви питъм да ли скоро сте получавали обновления аз от януари не съм

И аз май от тогава не съм получавал обновление на часовника.
На приложението съм получил 3 или 4 обновления от началото на годината.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

Наскоро четох, че има пусната актуализация, но все още само за Китай. Някой ден и до нас ще стигне.

Poco F3
Цитирай

Юли се очаква и за Европа.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Здравейте, esim на A1 работи ли с Watch 3 pro? И някой да ползва iphone с него, че аз минах на него и ми липсва интернет към телефона, а и липсват notification за обаждания?
Цитирай

eSIM на а1 работи без проблеми с huawei watch 3 pro. Тесствано лично от мен, даже е екстра сим към основната ми с включен интернет към нея, който също работи на часовника.
Цитирай

Здравейте, имам часовник Huawei Watch 3 от 7-8 месеца, но поне при мен има доста грешки при GPS данните. Давам примери:
1.при каране на ски скорост от 300км/ч, което е невъзможно
2.при ходене в ппанина - грешни данни за надморска височина - винаги дава с по 70-80м надолу (на връх Вихрен 2914м ми дава, че съм на 2835м)
3.при ходене в планина - грешно изчисляване на разстоянието - тука завишава данните (засякох го с други два трекинг часовника и съответно после по навигация също)
4.при ходене в планина - кръгов маршрут - старта и края (при workout включен) не се съвпадат и се разминават с повече от километър.

Та имам следните въпроси и предварително се извинявам, ако вече е питано за тези неща :
1. Нужно ли е на часовника да е вързан постоянно за телефона за да изчислява тези данни - ТОЧНО? Все пак доколкото разбирам този часовник е със есим и може спокойно да си захвърля телефона в къщи и да си ходя само с часовника.
2. Друг имал ли е подобни тракинг проблеми, защото от Хуавй съпорта ми казват, че друг не се е оплаквал от подобни неща?
3. Има ли значение с какъв Андроид телефон го ползвам за тези данни? Аз съм със Samsung S20FE
Цитирай

(2022-07-06, 10:07:45)rado_sabev написа:  Здравейте, имам часовник Huawei Watch 3 от 7-8 месеца, но поне при мен има доста грешки при GPS данните. Давам примери:
1.при каране на ски скорост от 300км/ч, което е невъзможно
2.при ходене в ппанина - грешни данни за надморска височина - винаги дава с по 70-80м надолу (на връх Вихрен 2914м ми дава, че съм на 2835м)
3.при ходене в планина - грешно изчисляване на разстоянието - тука завишава данните (засякох го с други два трекинг часовника и съответно после по навигация също)
4.при ходене в планина - кръгов маршрут - старта и края (при workout включен) не се съвпадат и се разминават с повече от километър.

Та имам следните въпроси и предварително се извинявам, ако вече е питано за тези неща :
1. Нужно ли е на часовника да е вързан постоянно за телефона за да изчислява тези данни - ТОЧНО? Все пак доколкото разбирам този часовник е със есим и може спокойно да си захвърля телефона в къщи и да си ходя само с часовника.
2. Друг имал ли е подобни тракинг проблеми, защото от Хуавй съпорта ми казват, че друг не се е оплаквал от подобни неща?
3. Има ли значение с какъв Андроид телефон го ползвам за тези данни? Аз съм със Samsung S20FE

По точка 4 мога да ти кажа и при мен имаше подобен проблем. Но се оказа, че трябва да изчакам да открие gps преди да го стартирам. Ако го пускаш преди да открие и не отчита правилно. Може би подобно е и за другите проблеми. Малко бавно хваща gps.

Poco F3
Цитирай

Май са пуснали плащането за България. Тази вечер като натиснах портфейл в приложението, вместо да ми даде "не се поддържа за региона" ме накара да изтегля пакет от 40 мб. После ми се отвори, но мога да добавям само карти за лоялност. Трябва да го прегледам по подробно, но ми се струва, че вървят в правилна посока.
[-] 1 потребител изказва благодарност на digunan за това мнение:
  • lgibm
Цитирай

Кажете някой циферблат на който стрелката за секундите да върви като на механичен часновник - плавно, а не отсечено като на всички кварцови такива.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

(2022-07-08, 21:58:30)killerss написа:  Кажете някой циферблат на който стрелката за секундите да върви като на механичен часновник - плавно, а не отсечено като на всички кварцови такива.

RE125

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай

(2022-07-06, 10:07:45)rado_sabev написа:  Здравейте, имам часовник Huawei Watch 3 от 7-8 месеца, но поне при мен има доста грешки при GPS данните. Давам примери:
1.при каране на ски скорост от 300км/ч, което е невъзможно
2.при ходене в ппанина - грешни данни за надморска височина - винаги дава с по 70-80м надолу (на връх Вихрен 2914м ми дава, че съм на 2835м)
3.при ходене в планина - грешно изчисляване на разстоянието - тука завишава данните (засякох го с други два трекинг часовника и съответно после по навигация също)
4.при ходене в планина - кръгов маршрут - старта и края (при workout включен) не се съвпадат и се разминават с повече от километър.

Та имам следните въпроси и предварително се извинявам, ако вече е питано за тези неща :
1. Нужно ли е на часовника да е вързан постоянно за телефона за да изчислява тези данни - ТОЧНО? Все пак доколкото разбирам този часовник е със есим и може спокойно да си захвърля телефона в къщи и да си ходя само с часовника.
2. Друг имал ли е подобни тракинг проблеми, защото от Хуавй съпорта ми казват, че друг не се е оплаквал от подобни неща?
3. Има ли значение с какъв Андроид телефон го ползвам за тези данни? Аз съм със Samsung S20FE


Специално за надморската височина - на Мусала показваше нещо от сорта на 2860-70 м. Но на Garmin Instinct 2 до мен показваше дори по-малко. Ta генерално в този клас не знам до колко може да се разчита на изцяло точни данни.
При пускане на GPS наистина отнема повече време докато намери сателит и може би затова се получават такива разминавания в разстоянието.

Иначе, това за ските вече си е притеснително разминаване. Big Grin
Цитирай

(2022-07-09, 06:59:47)joro333 написа:  RE125

Не е това, което търся. Искам стрелката на секундите да върви плавно като на механичен часовник, а не отсечено като на кварцов.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

Виж това http://cloud.tapatalk.com/s/62d520629a87...115502.mp4

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

https://t.me/HuaweiWatch3/10842
https://t.me/HuaweiWatch3/10857

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Идеални сааа. А сега ако обясните и как да ги сложа, няма да имате цена. Smile

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)