Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 lite повторно изпращане на sms
#1

Привет, хора!
Никога не съм имала толкоз кахъри и не съм ревала толкоз за съвети, колкото с този апарат :-) Установих, че изпраща многократно sms, в този случай до един и същи потребител, факт е, че пращам май само там sms. Установих го преди доста време. Влязох в едни протяжни процедури с оператора, проблема не бил в тях. Слагах картата на друг апарат, тествах от там. Тествах и от въпросното MI9 lite, при тестовете не ми получи умножаване на sms нито до същия адресат, нито до други. Междувременно бях блокирала изходяшите си sms с код, който ми даде оператора. Махнах кода, когато тествах изпращане и не се получи повторно разпращане. За същаление контактувам с JP-то на дъщеря ми чрез sms и все един и същи телефон стои насреща. От кол центъра ми казаха, че ако съм сигурна, че само там е проблема, мога да поискам проверка на този получател. Не успях да го потвърдя и оставих нещата така. Не бях и писала sms дълго време, до преди няколко дни. Нещо ме бутна да си погледна мобилното приложение, видях че sms са станали два. Обаждах се до кол център за блокиращият код, бях го изгубила. После видях, че са таксувани две обаждания до оператор. Това вече ме притесни. Обадих се отново и сега чакам отговор на запитването си. Като върна лентата назад, това започна да се случва след като върнах на фабрични настройки телефона. Преди това имах люта битка да вкарам в ред контактите и визуализацията им и правих някакви опити да трия контакти от картата. Даде ми някакви съобщения, които не ми харесаха. Реших, че рисет ще ми реши проблемите. Не знам дали би могла да се повреди картата, защото хал хабер си нямам от тая технология и принципът и. И след толкоз писане, питам дали според вас проблемът е в апарата или оператора? С никвите ми знания, мирише ми на софуерно, връщането до дистанционния ми търговец просто ме плаши :-)) Ако още веднъж го рисет-на, не ми изглежда да е решение. Изобщо, ако някой може да сподели нещо по въпроса, моля и благодаря предварително! :-)
Цитирай
Аксесоари
#2

Слага се картата в друг телефон и ще се разбере
Цитирай
#3

(2021-06-05, 14:58:59)suffer написа:  Слага се картата в друг телефон и ще се разбере

Както вече написах, преместването не даде отклонения, но тогава тествах и този апарат със sms до различни получатели. И в двата случая не се явиха отклонения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на toniboy за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)