Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Безично зарядно безопазно ли е?
#1

Здравейте,
Искам да чуя и вашето мнение относно тази технология. Отблъсква ме факта за EMF че било вредно и т.н.
Конкретно ме интересува за 50W или ако не мога да го намеря за 40W зарядно за Huawei,

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо да попитам,  за кого дали е опасно? За потребителя или за устройството?
За потребителя няма как да е опасно, за устройството също. Дали ще му подаваш захранване през кабел или през бобинката е все тая. Моето безжично зарядно е 10W и струваше 20лв(по-евтино нямаше). Вечер хвърлям телефона отгоре му и на сутринта го махам и така вече над 1г.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#3

(2021-06-06, 19:35:42)Spellbound91 написа:  Първо да попитам,  за кого дали е опасно? За потребителя или за устройството?
За потребителя няма как да е опасно, за устройството също. Дали ще му подаваш захранване през кабел или през бобинката е все тая. Моето безжично зарядно е 10W и струваше 20лв(по-евтино нямаше). Вечер хвърлям телефона отгоре му и на сутринта го махам и така вече над 1г.

За потребителя, предвид че съм писал EMF. Wink
Поради същата причина не си взех Индукция за новата кухня а вместо това керамична печка.
Четох че при този вид зарядни има съществен риск ако си в близост (излъчва електромагнитно поле ), но ме блазни удобството, та затова реших да попитам тук.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#4

Естествено, че не е безопасно….за батерията. С безжичното зарядно загрява. От там нататък ясно е защо се съкращава живота на батерията.
Моя опит е следния:
Телефон само с брзжично зареждане - 3 месеца - здраве на батерията 98%
Телефон зареждан само на кабел - година и три месеца - здраве на батерията 99%
Цитирай
#5

Ако е оригинално зарядно няма да има никакъв проблем за батерия или телефон, или човек. За емф, ако не ти е над главата докато спиш няма да има проблем, иначе не е много полезно
Цитирай
#6

Благодаря на всички за отговорите! След много четене, май удобството е за сметка на излъчваната EMF.
Така че ще се въздържа от покупката.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#7

Ползвам 10 вата безжично с 1.2А зарядно на 3.5 м от мен, от 0 до 100 зарежда за около 8 часа без да грее въобще. С фабричното на кабел вдига до 60*С в пика на зареждането, после пада под 40*. Идеята е да си зареждам телефона на нощна тарифа за по-евтинко... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

(2021-06-07, 09:37:18)alexbg67 написа:  Идеята е да си зареждам телефона на нощна тарифа за по-евтинко... Wink

Майтапиш се, нали? хахахаха
Цитирай
#9

(2021-06-07, 08:48:53)Viiipeer написа:  Благодаря на всички за отговорите! След много четене, май удобството е за сметка на излъчваната EMF.
Така че ще се въздържа от покупката.

Рутерът, телефонът в джоба ти,а и мобилните клетки са по-опасни от безжичното зарядно.Дори и въздуха който дишаме е опасен.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

Когато е до теб е доста вредно даже, защото е концентрирана магнитна енергия. Но ако е далеч, няма проблеми .
[-] 2 потребители изказват благодарност на Andon0v за това мнение:
  • Dowper, Viiipeer
Цитирай
#11

(2021-06-07, 17:14:03)Spellbound91 написа:  Рутерът, телефонът в джоба ти,а и мобилните клетки са по-опасни от безжичното зарядно.Дори и въздуха който дишаме е опасен.

Горовим за рачлични неща,
рутера е на 4 метра от мен. Smile
От различни сайтове чета че безчицните зарядни излучват 3mG при допустими 1mG определени като вредни.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#12

(2021-06-07, 19:36:37)Viiipeer написа:  Горовим за рачлични неща,
рутера е на 4 метра от мен. Smile
От различни сайтове чета че безчицните зарядни излучват 3mG при допустими 1mG определени като вредни.

Рутер на 4м от теб си е не малко облъчване, има една програмка ElectroSmart, пробвайте я да видите какво ви лъчи около вас.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)