Анкета: Кога за последно си купихте таблет? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Преди няколко месеца
13.64%
9
13.64%
Преди 1г. някъде
6.06%
4
6.06%
Преди 2г. някъде
6.06%
4
6.06%
Преди 3г. някъде
0%
0
0%
Преди повече от 3г.
15.15%
10
15.15%
Много отдавна беше, вече не помня
22.73%
15
22.73%
Досега не съм си купувал таблет
36.36%
24
36.36%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кога за последно си купихте таблет?
#1

[Изображение: apple-ipad-pro-2020-test.jpg]

Кога за последно си купихте таблет?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Още ползвам Sony Xperia Z2 10.1", който е от 2014 г. - за четец (буквално всеки ден) и за видео (ТВ, HBO Go и YouTube) когато не съм вкъщи. Върши работа, макар че тежките видео файлове доста го мъчат, а и батерията му съвсем издиша вече, та ще го сменя в скоро време. Не мога без таблет, много ми е удобен този уред.

Смених няколко по-малки 7-инчови за навигации, от половин година ползвам Samsung T290 Galaxy Tab A 8.0 - голямо дърво е, но няма по-добро в този размер и за тия пари, поне аз не намерих. Жена ми от време на време го ползва за четец, но дисплеят му е кофти.

П.П. Имаме и Ipad Mini 2, но с него ограниченията са непосилни.
Цитирай
#3

Не използвам таблет,предпочитам лаптоп.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#4

Имам все още работещ Асус от 2014-15 някъде. Правена му е преинсталация, че нещо не знаеше къде се намира. Ползва се от време-на времеэза ел книги, поща и такива ненатоварващи уреда дребни неща. Гугъл мапс е невъзможно вече да се ползва. Иначе докато беше нов - беше моя електронен свят, добре че не може да говори! Smile Smile Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Преди 2 години айпад, никога не съм го и ползвал, ей така си събира прахта.
Предпочитам смартфона.
Цитирай
#6

Преди почти 2 години Galaxy Tab S6 за работа. Таблет плюс стилус е незаменима комбинация за някои видове професии - за бързи бележки, скици, чертежи, рисунки, автом. разпознаване на ръкописен текст и други.
Цитирай
#7

Нямах намерение да вземам, но покрай всичките онлайн обучения и прочие дейности, есента купих на детето един Самсунг - Tab A 10.1 (2019). Колебаех се между него и едно Леново, но заложих на по-добрата софтуерна поддръжка и процесор при Самсунг.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#8

Проблема при таблетите е, че модели с хем добри характеристики, хем добър дисплей се намират по-трудно и са доста скъпи от телефоните. Да имаш добър таблет определено е удобство, но имат много проблемни фактори, примерно факта, че андроид е много неоптимизиран за таблети. Единствено производителите оптимизират софтуера, примерно този на самсунг е много добър за таблети. Но дори тогава при доста от приложенията има проблеми с ui-а на големи дисплеи, тъй като таблетите не са популярни разработчиците не се занимават с дизайна на приложенията за таблети.

Аз лично на скоро се сдобих с един таблет подобен на surface с windows и магнитна клавиатура, доста по-полезен ми се струва от андроид таблетите, подкарва всички приложения за windows, тъй като е с intel процесор и има нормален windows, а не RT.

iPad-ите имат добър ui на операционната система и приложенията, но ios-а е прекалено ограничен за сериозна употреба.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#9

Точно ай падите са за сериозна употреба. Чертожни и дизайнерски програми и тежки игри. Хубави са, ама няма да си купя защото са скъпи.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

Те са според мен за работа, аз нито чертая, нито ще седна да ти правя някакви проекти, иначе си е чисто просто едно игра, я някой сайт, я някоя игричка.
Аз лично така и не намерих никакво приложение на таблета, лаптоп пак има торент, все пак си е компютър, мога да сваля някой филмSmile
Цитирай
#11

Хората рисуват на iPad и после лесно го прехвърлят на компютъра или лаптопа на Apple. А за ежедневна употреба, какво му е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2021-06-18, 19:20:28)hazART написа:  ... А за ежедневна употреба, какво му е.
Нищо не му е (Ipad Mini 2) - няма файлов менажер и не мога да му прехвърля музика и книги, съответно и желаните програми за тях, а свързването с безжични хотелски мрежи е истинска мъка. Всичко друго му е наред за ежедневна употреба, но пък съм тотално скаран с рисуването.
Цитирай
#13

Последният таблет, който имах беше Nexus 7 II. Скоро разчиствах и го намерих, бачка, с къстъм ром от 2016 лети. Батерията не държи и екранът има проблеми. За времето си беше добра машинка.

Наскоро се загледах по Samsung Galaxy Tab s7+. Ще ходя да го разгледам някъде, вълнува ме воденето на бележки на ръка. Гледах ревюта, може да се окаже добра машинка. Обмислям го все още...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#14

През декември 2016 година взех Huawei MediaPad M3 8.4" и съм доволен, въпреки че вече почти не го използвам. Не е мръднал за това време, само батерията му вече не издържа толкова. Когато хептен се скапе мисля да го занеса да му сменят батерията и ще го използвам докато не умре тотално.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#15

Последно съм купувал таблет на Нова година. Но той е таблет за рисуване (или по-скоро екран за рисуване - XP-Pen Artist 13.3 Pro). Андроид таблет съм купувал последно 2014-та (Samsung Galaxy Note 10.1). Жена ми си купи iPad 8-мо поколение, миналата седмица и то само заради някакъв софт за рисуване, който не е наличен на други платформи.
Цитирай
#16

Никога. Така и не намерих смисъл от това устройство.
Пробвал съм ама нито мога да си свърша работа като на лаптопа, нито пък ми върши работа като телефона да го приберав джоба и да го пренасям без да ми пречи.

Та в крайна сметка прецених,че всичко това което мога да направя на таблета, мога да го направя и на телефона. А за другите неща които не мога и ми трябват си нося лаптопа когато е нужно..

Като цяло крайно безсмислено устройство за мен лично, не мисля че някога бих си купил.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • Ivanov_1994, _nib_
Цитирай
#17

И аз не съм купувал никога. Смартфона ми върши чудесна работа когато не съм вкъщи а когато съм настолната машина е незаменима поне за мен.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#18

Днес си купих, не съм сигурен дали ми трябва, не съм сигурен дали го искам, но е Amazon Prime day и таблетът е на половин цена. Таблет Fire HD 10.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#19

Днес и утре ако не се лъжа ще ги има тия намаления тоест до 22.06.2021!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#20

(2021-06-21, 19:58:06)p_v_a написа:  ... не съм сигурен дали ми трябва, не съм сигурен дали го искам, но е Amazon Prime day и таблетът е на половин цена.
Жените пазаруват всичко на този принцип...
Цитирай
#21

Бих ползвал (и ползвам) всичко - за конкретни цели - но таблет нямам. Но в момента съм се замислил за такъв.
Средно голям дисплей и що годе прилично работещ.
Идеята е - основно за гледане на видео. Дали от Тубата, дали ТВ онлайн …
Че на телефона си „избождам очите” - с тези 5” - 6” дисплеи.

Иначе - навигацията е на телефона и отделна - в колата, лаптопите и десктопа (за работа) - вкъщи и в офиса, телевизор - средно голям, 55”. Но няма мобилност - хем да го нося навсякъде, хем да не гледам „с лупата”.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

Досега не съм имал таблет. Имам телефон и компютър, а таблета е нещо средно между тях и не ми трябва, защото не може да ги замени, а откакто имам и лаптоп, въобще не ми трябва. Харесвам таблетите, трябва да ги има, не че не мога да си намеря за какво да го ползвам, но много устройства ще ми станат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

(2021-06-29, 20:00:11)hazART написа:  Имам телефон и компютър, а таблета е нещо средно между тях и не ми трябва....
С размера на днешните телефони (6"-7"), смисълът от покуката на таблет, клони към 0...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#24

(2021-06-29, 23:35:30)kamenvo написа:  С размера на днешните телефони (6"-7"), смисълът от покуката на таблет, клони към 0...
Има голяма разлика, между 6"-7" и 10"-11".

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#25

Никога не съм имал таблет.Просто не виждам смисъл при наличието на смарт ТВ, компютър, лаптоп и телефон колкото таблет Wink

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
[-] 1 потребител изказва благодарност на bojoviki за това мнение:
  • _nib_
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)