Анкета: Определя ли социалния статус автомобилът? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, определено
14.52%
9
14.52%
По-скоро да
20.97%
13
20.97%
И да, и не
22.58%
14
22.58%
По-скоро не
16.13%
10
16.13%
Не, в никакъв случай
25.81%
16
25.81%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Определя ли социалния статус автомобилът?
#1

[Изображение: original.jpg]

Определя ли социалния статус автомобилът?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Въпреки, че нямам и не съм имал никога.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

100%
Лични наблюдения.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#4

Не ползваме автомобил. Като се налага таксита и кола под наем за почивка или ваканция.  Статусите са на други по-важни места, даващи много допълните облаги Smile
Нека се чудят на статуси тип "фейсбук". Lol

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#5

Колкото и телефонът
Цитирай
#6

(2021-06-17, 14:38:42)airbus написа:  Не ползваме автомобил. Като се налага таксита и кола под наем за почивка или ваканция.


Много добра стратегия.
В пъти по-изгодно от разходите за личен автомобил,
а и не се занимаваш с данъци, ремонти, гуми и т.н.
И сменяш колите като носни кърпички :-)
Цитирай
#7

И да, и не.
@solo5 И тази стратегия е и добра и не е добра. Ако си вземеш не толкова скъп автомобил, който е да речем от първи собственик и среден клас марка, разходите ще са ти минимални и надали такси/кола под наем ще излиза по-евтино.
Цитирай
#8

Не, не определя

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

(2021-06-17, 15:32:13)nowhere написа:  И да, и не.
@solo5 И тази стратегия е и добра и не е добра. Ако си вземеш не толкова скъп автомобил, който е да речем от първи собственик и среден клас марка, разходите ще са ти минимални и надали такси/кола под наем ще излиза по-евтино.

Това е за друга тема, но до голяма степен е вярно.
Данъци, масла, филтри, винетки, ремонти, сини зони и т.н.
Сините зони ги има винаги, но когато се пренастроиш че можеш да излезеш с такси, да пийнеш по едно питие с приятели и да се прибереш пак с такси или дори метро. А и ние правехме по 9000 км на година, като извънградското не беше повече от 3000км.
Цитирай
#10

Истината е, че е "и да, и не" има хора, които взимат лъскави коли на лизинг, който им е труден за погасяване заедно с ремонтите, но ако това им определя "статуса" ще кажете, че имат яко кинти, да, ама не. Както има и хора, които разполагат с достатъчно средства, но не държат да карат супер скъп и лъскав автомобил, а такъв който отива на средната или по-високата средна класа. Разбира се има и заможни хора, дето си карат лъскачките и могат да си ги позволят, но е много относително и си зависи от човек до човек какви са му приоритетите. То даже въпроса не опира само за "позволяване" а и последващите разходи, колко ти "бъркат" в джоба, ОК ли си с това или предпочиташ да ги дадеш за нещо друго тези пари?
Цитирай
#11

(2021-06-17, 14:04:06)doktorra написа:  100%
Лични наблюдения.

И аз съм убеден в това.
Цитирай
#12

(2021-06-17, 15:32:13)nowhere написа:  И да, и не.
@solo5 И тази стратегия е и добра и не е добра. Ако си вземеш не толкова скъп автомобил, който е да речем от първи собственик и среден клас марка, разходите ще са ти минимални и надали такси/кола под наем ще излиза по-евтино.
Няма първи, няма втори, трети собственик. Започваш годината и тръгват - данък, преглед, застраховка, винетка …
3-4-5 пъти годишно ползвам „рент а кар”. Средно - 50 лева на ден, общо.
За такситата - и да имаш собствен автомобил - когато ходиш на заведение, пак ще ги ползваш.
За работа има служебен транспорт.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#13

(2021-06-17, 17:46:13)jhoro написа:  Няма първи, няма втори, трети собственик. Започваш годината и тръгват - данък, преглед, застраховка, винетка …
3-4-5 пъти годишно ползвам „рент а кар”. Средно - 50 лева на ден, общо.
За такситата - и да имаш собствен автомобил - когато ходиш на заведение, пак ще ги ползваш.
За работа има служебен транспорт.
Има, Има, а и има нещо много субективно - колко често ползваш автомобил и колко ти трябва изобщо. За 3 пъти в годината с рента а кар и 5 пъти таксита много ясно, че не ти трябва и е по-изгодно, ама ако ти се налага по-често, нещата се променят.

Ние например имаме семейна вила на около 50км. от София, до която няма никакъв транспорт, а си ходим всеки (с малки изключения) петък след работа и се прибираме в неделя. Е колко па да ми е по-изгодно рент-а-кар, вместо собствен автомобил?
Цитирай
#14

(2021-06-17, 17:50:37)nowhere написа:  Ние например имаме семейна вила на около 50км. от София, до която няма никакъв транспорт, а си ходим всеки (с малки изключения) петък след работа и се прибираме в неделя. Е колко па да ми е по-изгодно рент-а-кар, вместо собствен автомобил?

Ок, но не сте с … „Мазерати” или „Майбах”?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

(2021-06-17, 17:52:27)jhoro написа:  Ок, но не сте с … „Мазерати” или „Майбах”?

Не сме, но ти репликира на мнение, което няма нищо общо с Мазерати, Майбах и иозбщо скъпи коли?
Цитирай
#16

Всеки си разсъждава от собствената камбанарийка, но въпросът е не дали, а какъв, ако е и допирът му към моментния статус.
Удобно нещо е собствен автомобил. Ако е хубав или поне приличен е и приятно. С какви разходи и лишения - въпрос на възможности и приоритети.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

Именно, това казвам, че най-правилния отговор е "и да, и не" понеже е строго, ама строго индивидуално. Е, сега ако говорим за суперколи дето са по над 200-250к тогава ясно, но примерно коли за по 100к всеки с малко по-високи доходи може да си позволи, ако се понапъне и му е фикс идея.. Сега вече, колко е разумно и дали си струва е съвсем отделна тема за дискусия.
Цитирай
#18

Часовник на ръката, шеф и кола на главата - не ми трябва. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

(2021-06-17, 17:08:15)nowher написа:  То даже въпроса не опира само за "позволяване" а и последващите разходи, колко ти "бъркат" в джоба, ОК ли си с това или предпочиташ да ги дадеш за нещо друго тези пари?

Едно от големите удоволствията в живота е карането на автомобил. Може и да е стар но с двигател, който те радва всеки път. Разходите и неприятности са големи но за мен винаги си е струвало.
Един тематичен виц с доста смисъл в него.

И така, г-н Иванов, преди професионалните въпроси имаме няколко общи. Как определяте живота си?
-Прекрасен, просто прекрасен!
-Притежавате ли недвижими имоти?
-Не.
-Автомобили?
-Не.
-А поне телевизор имате, нали?
-Разбира се, откъде иначе ще знам че животът ми е прекрасен!
Цитирай
#20

За социален статус не знам, но жените много кълвът на скъпи коли.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#21

А ако живееш в малък град, какво правиш, нито метро, нито рейсове, нито такси, нито рент.
И какъв е проблема на данъка, прегледа, застраховката и винетката, да не е всеки ден, какво пък толкова ще стане.
И защо пък трябва да пиеш задължително толкова, за да взимаш такси.
За какво винаги трябва да се съобразяваш с други хора и транспорт, не е ли по-добре да имаш нещо твое и да знаеш, че ако трябва да тръгнеш някъде в десет вечерта да идеш, без да разчиташ на такси да ти го, еди колко си ако е в друг град, а и за работа, 20лв., отиване, 20лв., връщане, то ще ти излезе златно и не става въпрос за заплата. 
Или пък да се блъскаш в градския транспорт постоянно или пък в пълното метро.
Това пък са недостатъците на тези превозни средства, ако на колите са на втория ред.
И не казвам, че съм против, аз също съм пътувал с тях и по някой път пътувам.
Да нямаш кола си е неудобство в повечето случай, пък каквото и да е тя, няма да се притесняваш, че трябва да разчиташ на някой друг.
Е те някои дават и служебни коли. 
А и електромобилите нямат нужда от данък и още куп неща, ако те са проблем.
А и не обичате ли колите, не е ли хубаво да карата и за кеф, да бръмчи нещо, мотор също, да идете на някоя сбирка с коли, фестивал, събор, да видите много коли или мотори на едно място, хора с които имате общ интерес.
И не казвам, че всички трябва да имат интерес към коли, хората имат много интереси, но понеже говорим за коли,

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22


(2021-06-17, 19:11:08)jivkojj написа:  За социален статус не знам, но жените много кълвът на скъпи коли.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Тези с надутите усти, цици и др. работи да, но нормалните не! Ако има откъде е добре, ако няма не е болка за умиране. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Ми не точно. И много от нормалните кълвът. Например имам една съседка, точно от нормалните, по-младичка, омъжена. Изобщо не подозираше, че съществувам. Това се промени коренно, като почнах да успявам да се вреждам и да се връщам чат пат със служебната Панамера. Изведнъж почна да ме поздравява да ми се усмихва.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#24

@hazART За едно нещо не си прав - по-хубаво от метрото НЯМА. Имам метростанция до блока, имам и метростанция до офиса. Знаеш ли кога ще тръгна сутрин или вечер в най-големите задръствания да отивам и да се прибирам от работа с колата? Точно НИКОГА. Проблема с паркирането, даже няма да го споменавам.
Цитирай
#25

(2021-06-17, 20:22:35)nowhere написа:  @hazART За едно нещо не си прав - по-хубаво от метрото НЯМА. Имам метростанция до блока, имам и метростанция до офиса. Знаеш ли кога ще тръгна сутрин или вечер в най-големите задръствания да отивам и да се прибирам от работа с колата? Точно НИКОГА. Проблема с паркирането, даже няма да го споменавам.

Това е извращение, честно. Метрото е гъч и смрад (ама смрад от класа). Аз дълги години ходех с метро на работа, ама от как почнах отново с колата се родих.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)