Анкета: Определя ли социалния статус автомобилът? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, определено
14.52%
9
14.52%
По-скоро да
20.97%
13
20.97%
И да, и не
22.58%
14
22.58%
По-скоро не
16.13%
10
16.13%
Не, в никакъв случай
25.81%
16
25.81%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Определя ли социалния статус автомобилът?
#26

nowhere аз не казвам, че не е добре, но ти опонират и аз казвам, че и другите превозни средства имат недостатъци, защото така като го пишат, излиза, че който има кола е прецакан, а който няма е супер.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

Не са масови твърдения в общи линии, а само единични мнения... Които доста се отдалечават от замисъла на тази тема.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#28

Абее, като имаш кола може и с метрото. Ама ако нямаш, трябва с метрото.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#29

(2021-06-17, 20:50:19)imthedevil написа:  Това е извращение, честно. Метрото е гъч и смрад (ама смрад от класа). Аз дълги години ходех с метро на работа, ама от как почнах отново с колата се родих.

Нема нужда да се раждам по над 1 час в посока при положение, че с метрото ми е за 20мин. но кой, каквото го влече де.
Цитирай
#30

(2021-06-17, 21:05:22)nowhere написа:  Нема нужда да се раждам по над 1 час в посока при положение, че с метрото ми е за 20мин. но кой, каквото го влече де.

Не каквото го влече, а според случая - при мен се оказа, че с колата стигам по-бързо от колкото с метрото.
Цитирай
#31

(2021-06-17, 21:07:55)imthedevil написа:  Не каквото го влече, а според случая - при мен се оказа, че с колата стигам по-бързо от колкото с метрото.

Е в такъв случай е нормално, аз също бих предпочел колата, но в общия случай, не е като при теб. Но пък не си напълно прав, има си хора, които ги влече да си седят в задръстванията с часове.
Цитирай
#32

Само завършен мазохист би шофирал в София, ако има начин да не го прави .

Като взех книжка въртях 40-60к км на година, но постепенно ми угасна мерака и в последните години не съм подминавал 10к км. Съответно спрях да карам на газ и почна да ме интересува какви благинки има колата, а не колко харчи. Социалният ми статус не се е променил съществено, но сегашната ми кола е на светлинни години от тази, която карах преди 10-12 години, въпреки че и двете ги купих на горе-долу една и съща възраст.
Та по темата - има крайности - богаташ с бричка или Порше на лизинг с гуми 2-ра ръка, като цяло е въпрос на приоритети. За мен е важно колата да е надеждна, което не може да се каже за доста 5-годишни коли, но пък има модели на 20+ години, които държат фронта

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2021-06-18, 10:20:59)xatamoto написа:  Само завършен мазохист би шофирал в София, ако има начин да не го прави .


Чак смешно ми става за комшиите дето се мъча да намерят място за паркиране. Да не ме преследвате, че ви засичам по 5-6 пъти в квартала с колата. Big Grin
Хем плащат такса рекет зона от 100 лв на година и 200 за второ мобилно, хем няма къде да паркират. Lol
Цената за наем на гараж надмина цената на двустаен необзаведен.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#34

Затова моят е уличница!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

(2021-06-17, 19:11:08)jivkojj написа:  За социален статус не знам, но жените много кълвът на скъпи коли.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Тук се сещам за …
„Ако плеймейтките знаеха, колко струва един нов трактор - тия, с луксозните коли … щяха да останат сами!”

(2021-06-17, 20:04:33)hazART написа:  А ако живееш в малък град, какво правиш, нито метро, нито рейсове, нито такси, нито рент.
И какъв е проблема на данъка, прегледа, застраховката и винетката, да не е всеки ден, какво пък толкова ще стане.
И защо пък трябва да пиеш задължително толкова, за да взимаш такси.
За какво винаги трябва да се съобразяваш с други хора и транспорт, не е ли по-добре да имаш нещо твое и да знаеш, че ако трябва да тръгнеш някъде в десет вечерта да идеш, без да разчиташ на такси да ти го, еди колко си ако е в друг град, а и за работа, 20лв., отиване, 20лв., връщане, то ще ти излезе златно и не става въпрос за заплата. 
Или пък да се блъскаш в градския транспорт постоянно или пък в пълното метро.
Това пък са недостатъците на тези превозни средства, ако на колите са на втория ред.
И не казвам, че съм против, аз също съм пътувал с тях и по някой път пътувам.
Да нямаш кола си е неудобство в повечето случай, пък каквото и да е тя, няма да се притесняваш, че трябва да разчиташ на някой друг.
Е те някои дават и служебни коли. 
А и електромобилите нямат нужда от данък и още куп неща, ако те са проблем.
А и не обичате ли колите, не е ли хубаво да карата и за кеф, да бръмчи нещо, мотор също, да идете на някоя сбирка с коли, фестивал, събор, да видите много коли или мотори на едно място, хора с които имате общ интерес.
И не казвам, че всички трябва да имат интерес към коли, хората имат много интереси, но понеже говорим за коли,
(2021-06-17, 20:04:33)hazART написа:  А ако живееш в малък град, какво правиш, нито метро, нито рейсове, нито такси, нито рент.
И какъв е проблема на данъка, прегледа, застраховката и винетката, да не е всеки ден, какво пък толкова ще стане.
И защо пък трябва да пиеш задължително толкова, за да взимаш такси.
За какво винаги трябва да се съобразяваш с други хора и транспорт, не е ли по-добре да имаш нещо твое и да знаеш, че ако трябва да тръгнеш някъде в десет вечерта да идеш, без да разчиташ на такси да ти го, еди колко си ако е в друг град, а и за работа, 20лв., отиване, 20лв., връщане, то ще ти излезе златно и не става въпрос за заплата. 
Или пък да се блъскаш в градския транспорт постоянно или пък в пълното метро.
Това пък са недостатъците на тези превозни средства, ако на колите са на втория ред.
И не казвам, че съм против, аз също съм пътувал с тях и по някой път пътувам.
Да нямаш кола си е неудобство в повечето случай, пък каквото и да е тя, няма да се притесняваш, че трябва да разчиташ на някой друг.
Е те някои дават и служебни коли. 
А и електромобилите нямат нужда от данък и още куп неща, ако те са проблем.
А и не обичате ли колите, не е ли хубаво да карата и за кеф, да бръмчи нещо, мотор също, да идете на някоя сбирка с коли, фестивал, събор, да видите много коли или мотори на едно място, хора с които имате общ интерес.
И не казвам, че всички трябва да имат интерес към коли, хората имат много интереси, но понеже говорим за коли,

Ако живееш в малък град - може и пеш, нали всичко е наблизо.
Няма проблем с данъка, прегледа, застраховката и винетката - просто не обичам да плащам за нещо, без което мога.
За пиенето - когато ще шофирам, пия само безалкохолна бира - „0%”!
И не - не обичам да карам. Въпреки, че съм го правил доста - близо милион километра.
А дали ще карам автомобил за няколкостотин хилядарки или нещо за 2-3 - ми е все тая.
„Първа и втора класа в самолета, кацат по едно и също време!” - Стив Джобс

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#36

Тези цитати от милионери/милиардери са ми "любими". Smile Сега може да цитираш интервю на някой милиардер, в което говори, че "парите нямат значение" Big Grin
Цитирай
#37

(2021-06-18, 15:42:05)nowhere написа:  Тези цитати от милионери/милиардери са ми "любими". Smile Сега може да цитираш интервю на някой милиардер, в което говори, че "парите нямат значение" Big Grin
С една подробност - това са думи не просто на милиардер, а на умиращ човек.

От цялата тема разбрах, че … нямам „социален статус”!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#38

jhoro не е така, много хора в малкия град карат коли. Ако се наложи пак да се повторя да идеш някъде вечерта, пеша ли ще тръгнеш или пък на пътешествие, все с рейсове ли ще се съобразяваш.
Въпрос на приоритети е, ти и без телефон можеш.
Да, но не сме като Стив Джобс, колкото и да ни се иска и неговата биография да ми е любимата книга.
Същото нещо важи и за колата на американеца - той винаги е бил хващан със сребрист Mercedes-Benz SL 55 AMG без регистрационни номера.
Оказва се, че Джобс или някой от обкръжението му е видял много интересен пропуск в закона на Калифорния, който позволява на всеки човек с чисто нов автомобил да го кара шест месеца без регистрационен номер. И тук става ясно, че Джобс е имал споразумение със своя лизингодател, който се е съгласил основателят на Apple да сменя колата си на всеки шест месеца и съответно да получава нов сребрист SL55 AMG, идентичен с предишния му.
И не е въпроса да караш най-евтината кола и да ти е все тая, просто по новата и скъпа кола ти дава повече безопастност, екстри, мощност, удобства.
Не познавам човек, който не иска най-хубавата къща, най-хубавата кола и всякакви такива, може и за кратко да не ги иска или да крие, че уж не му трябват, но всеки се стреми да има по-доброто, ако не беше така, хората нямаше да ходят на работа и да търсят по-високата заплата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

(2021-06-18, 19:59:41)hazART написа:  jhoro не е така, много хора в малкия град карат коли. Ако се наложи пак да се повторя да идеш някъде вечерта, пеша ли ще тръгнеш или пък на пътешествие, все с рейсове ли ще се съобразяваш.
Въпрос на приоритети е, ти и без телефон можеш.
Да, но не сме като Стив Джобс, колкото и да ни се иска и неговата биография да ми е любимата книга.
Същото нещо важи и за колата на американеца - той винаги е бил хващан със сребрист Mercedes-Benz SL 55 AMG без регистрационни номера.
Оказва се, че Джобс или някой от обкръжението му е видял много интересен пропуск в закона на Калифорния, който позволява на всеки човек с чисто нов автомобил да го кара шест месеца без регистрационен номер. И тук става ясно, че Джобс е имал споразумение със своя лизингодател, който се е съгласил основателят на Apple да сменя колата си на всеки шест месеца и съответно да получава нов сребрист SL55 AMG, идентичен с предишния му.
И не е въпроса да караш най-евтината кола и да ти е все тая, просто по новата и скъпа кола ти дава повече безопастност, екстри, мощност, удобства.
Не познавам човек, който не иска най-хубавата къща, най-хубавата кола и всякакви такива, може и за кратко да не ги иска или да крие, че уж не му трябват, но всеки се стреми да има по-доброто, ако не беше така, хората нямаше да ходят на работа и да търсят по-високата заплата.
Всичко това е вярно, но … не е по темата.
Въпросът беше (поне аз така го разбирам) - „Трябва ли да си купя супер-дупер лъскав автомобил или може по-прост, но чисто нов?”
Факт е, че много хора дават допълнителни пари за регистрационни номера. - като започне от „22 33” стигне до „6 еднакви цифри” или името.
Преди много време карах поръчков Мерцедес (трета употреба). Беше много голям зор с частите.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#40

Още с пускането на анкетата ми беше ясно, че се визира дали хубавата кола ще ви издигне в очите на останалите. Ами дори и да го направи, това ще ви направи ли нещо повече? В София е пълно с S-класи и джипове, които се карат зиме и лете само със зимни гуми. Сещате се какво имам предвид.
Цитирай
#41

Не е важно каква кола караш, важно е кой слиза от нея
Имам познат които е милионер и в банката и в имоти, и кара коли не по скъпи от 5000 лв.
Просто го интерсуват други неща.

По темата: Гласувах с и да и не, има хора които се впечатляват от коли и може би за тях автомобилите определят соц статус има и такива които не им дреме каква е колата, каквато и да е за тях не е определящо това.

Иначе в 21век колата си е необходимост независимо къде живеете, които твърди обратното или никога не е имал кола или не може да си позволи въобще да има такава.

Очаквам следващата тема да бъде
Определя ли социалният статус къща над 400 квадрата в покрайнините на София?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#42

Те и да ги сменят (летни - зимни) - все тая!
Наскоро видях едно доста „лъскаво“ Audi с ... някакви китайски гуми!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#43

Тия дето могат без коли и се радват че нямат искам да ги видя как имат деца и ги водят/взимат на/от детска или училище с метрото и рейса, доста ще е забавно и "удобно".
Пълен смЕх. Big Grin
И много ме кефят как мъкнат торби от супермаркети и туби с води също Big Grin
Или пък ходят всеки ден до кварталното магазинче за по нещо малко и губят доста време.
Всъщност колата спестява адски много време ако я използваш правилно и твърдя че които твърди обратното е просто идиот и не знае как, кога, къде и защо да си управлява автомобила.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#44

(2021-06-18, 22:34:42)Legend написа:  Очаквам следващата тема да бъде
Определя ли социалният статус къща над 400 квадрата в покрайнините на София?

Не, следващата тема ще бъде - „Определя ли социалният статус ... марката на бельото?“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#45

Автомобила е необходимо "зло".Вече е въпрос на лична преценка в кой ценови диапазон ще се ориентираш да го придобиеш/притежаваш и поддържаш.Освен пречка в натоварените делнични дни си е предимство и свобода да имаш такъв в почивните дни.Незаменима е свободата да се качиш в колата и да си направиш екскурзия в избрана от теб дестинация.
Цитирай
#46

(2021-06-18, 22:48:05)Legend написа:  Тия дето могат без коли и се радват че нямат искам да ги видя как имат деца и ги водят/взимат  на/от детска или училище с метрото и рейса, доста ще е забавно и "удобно".
Пълен смЕх.  Big Grin
И много ме кефят как мъкнат торби от супермаркети и туби с води също  Big Grin
Или пък ходят всеки ден до кварталното магазинче за по нещо малко и губят доста време.
Всъщност колата спестява адски много време ако я използваш правилно и твърдя че които твърди обратното е просто идиот и не знае как, кога, къде и защо да си управлява автомобила.

Big Grin  детска  градина и училище на 50м от дома, кауфланд,лидл, мол на 200м
Продадохме колата преди 3 години, отскоро имаме друга, но пък почти не се кара
Затова пък започнахме да караме повече велосипеди, даже предната година си ходехме редовно на плаж с тях
Цитирай
#47

Аз гласувах с " и да, и не", защото все по-често виждам хора, които си купуват нови коли на лизинг, а в същото време не могат да си оправят жилището да речем...

Иначе да си кажа и моето мнение по дискусията, която се е заформила - да нямаш кола според мен е удобно само ако живееш на централно място и всичко е около теб или ако живееш в град с много добър градски транспорт. Във всички други ситуации си е удобство да имаш. И го казвам като човек, който в момента е без кола. Наскоро правих ремонт вкъщи - ами не е приятно без кола - чакане по спирки със строителни материали, мъкнене на големи неща, ангажиране на някой да ме закара...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#48

За България може би да. Днес един рошав швабстер спря чисто новия си макларън перла слонова кост на една бензиностанция до Зинген Германия.. купи си сладолед и най евтините цигари, загащи си тениската в гащите като гаврош.... запали мишлен стрийт пилота за 5000Е и замина....и никой не го отрази като фактор . Може би от маджарско надолу почваме да мислим че колата отговаря на размера на фалоса и потентността ти.

Ето нагледен пример. Фирма във Швейцария.  Паркинг за работниците Габелщаплари. Едното момче дойде с мустанга чисто нов 5.0 мотор. Поздрави и се качи на мотокара. Та с кое кой ще впечатли?

Ето нагледен пример. Фирма във Швейцария.  Паркинг за работниците Габелщаплари. Едното момче дойде с мустанга чисто нов 5.0 мотор. Поздрави и се качи на мотокара. Та с кое кой ще впечатли?


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#49

бензиностанция Еко-Евксиноград  Варна. Снимал съм го март месец тази година. Никой не зареди до горе! Като видях тази картина си глътнах езика Smile Smile Smile
   

Защо форума има толкова ограничения за формат и големина на снимките! Уж сме някакъв специализилан форум, ама повече от1МБ снимка не може да се прикачва.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#50

Значи малко сме тези които пълнят резервоара до горе,при мен е изключение да не го напълня,иначе не карам нова кола,и не е скъп модел,но не обичам да си губя времето по бензиностанциите да зареждам по за 20 лв.
Иначе без собствен автомобил е доста не удобно,при нас на село рядко има къща с по една кола,обикновено са от 2 до 4,колата вече не е лукс,а необходимост,през социализма имаше в цялото село около 20 коли,защото се чакаше по 20 години за кола.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)