Анкета: Определя ли социалния статус автомобилът? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, определено
14.52%
9
14.52%
По-скоро да
20.97%
13
20.97%
И да, и не
22.58%
14
22.58%
По-скоро не
16.13%
10
16.13%
Не, в никакъв случай
25.81%
16
25.81%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Определя ли социалния статус автомобилът?
#76

Оставете железата и предметите. Наблегнете на по-добрите междучовешки отношения Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-06-21, 12:56:45)airbus написа:  Оставете железата и предметите. Наблегнете на по-добрите междучовешки отношения Smile
Това ясно, просто анкетата е за коли.
Цитирай
#78

(2021-06-21, 08:21:33)Legend написа:  Читава кола може да купиш за около 3500-4000лв.

За 2000 купуваш кола в която ако искаш да е в добро здраве и да разчиташ на нея в следващите 2 години ще налееш още около 2000-3000 лв. съответно стъпваш на 5000 и цялата работа се обезмисля защото за 4000лв може да вземеш по нова и по запазена кола, в която естествено пак ще трябва да налееш 1000лв за да е ОК.

Та да, за 2000лв може да си купиш хладилник, но не и кола. Може да си купиш нещо което ще трябва да реставрираш.
Изключвам случаите в които твой близък си продава много старата кола защото си е купил по нова и си уцелил кьоравото.

Абсолютно не съм съгласен с мнението ти!Значи може да си купиш кола за 4000 да налееш 1000 и да си доволен,но ако купиш за 2000 налееш 3000 и трябва да ревеш ли?Ако ПЪК съм налял 3000 в кола за 2000 то тази кола става безпроблемна следващите 10 години! 
Съгласен съм единствено ако се взема кола с по-висока ЕКО-оценка.Ще ни подгонят за това скоро и скочих на ЕВРО 5.
И друго:-виждал съм нови барутарници за по 20000-100000 да пушат като ТЕЦ-овете.
Втора ръка кола си е чист КЪСМЕТ каква ще уцелиш.Имах Навара преди време-скъса колянов вал.БМВ -проблем с вихрови клапи-глътна ги Grater
А си струваха пари.Карах 7 години ето такова: 
https://bazar.bg/obiava-33264151/lancia-...-116-konia
Никъде не ме е изоставила-220000км.Датчик на колянов вал и Пиербург клапан сменени само.Сега карам немец със заводски зачеркната емблема  Tongue
ВикторМихов е прав.Карам си кола,която ме кефи и не ме интересува мнението на другите.
Един човек ме е учил и на едно правило:
По добре с портфейл за 20лева ,но вътре с 2000 отколкото с портфейл за 2000 лева,но вътре да има 20!!!
Цитирай
#79

(2021-06-21, 08:21:33)Legend написа:  Малко ще съм Off ама се пак ще го напиша.

Минал съм през всичко имал съм кола и от 1800лв и от 40 000 лв в момента.
Читава кола може да купиш за около 3500-4000лв.
Не си Off, ама и не си прав!
За конкретна сума се говори само при чисто нов автомобил. Щото вносител/дистрибутор си има ценова листа и много мърдане няма.
Купувал съм няколко автомобила „втора ръка - нов внос“ - но директно от предишния собственик. Без надценка или с минимална такава за превозвача.
В българските автокъщи подобни автомобили струваха двойно. Отделно, че ги карат с автовози и нямат идея за състоянието им.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#80

(2021-06-21, 14:00:43)шерлок холмс написа:  По добре с портфейл за 20лева ,но вътре с 2000 отколкото с портфейл за 2000 лева,но вътре да има 20!!!

Аз съм без портфейл, защото си нося картите (банковите, лична карта, шофьорска книжка, талона и т.н.) в калъф за документи:


[Изображение: 52799_1.jpg]

Та реално съм с 0,00 лв. в джоба, но "портфейла" ми струва 2 лв.  Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#81

Това кой с какви пари в джоба е доста относително. Кой има повече пари - някой, дето живее в къща за 200000 на кредит, но с добра професия или някой общ работник, без кредити, в апартамента от родителите? Щото единия математически има -125000лв, а другия +372,57лв в сметката

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#82

(2021-06-21, 14:30:56)centur написа:  Аз съм без портфейл, защото си нося картите (банковите, лична карта, шофьорска книжка, талона и т.н.) в калъф за документи:


[Изображение: 52799_1.jpg]

Та реално съм с 0,00 лв. в джоба, но "портфейла" ми струва 2 лв.  Lol

При мен е почти същата работа, но калъфа ми струва повечко (кожа) и вътре имам и „кеш“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#83

(2021-06-21, 14:39:32)jivkojj написа:  Това кой с какви пари в джоба е доста относително. Кой има повече пари - някой, дето живее в къща за 200000 на кредит, но с добра професия или някой общ работник, без кредити, в апартамента от родителите? Щото единия математически има -125000лв, а другия +372,57лв в сметката

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Чувствах се милион пъти по-щастлив с 20-те лева в джоба след като изплатих апартамента защото не исках да живея в този на родителите ми.
Тук всичко опира до психика.Аз не мога да живея назаем.Други цял живот са така.Вече и не работя и не взимам същите пари като преди,но се чувствам добре!

CENTUR
 Надявам се да не си със скъсани джобове  Visslar ,че ще изпаднат заедно с АйСиктира нещата?!Шегувам се-дано ме разбра.
Цитирай
#84

(2021-06-21, 15:41:27)шерлок холмс написа:  CENTUR
 Надявам се да не си със скъсани джобове  Visslar ,че ще изпаднат заедно с АйСиктира нещата?!Шегувам се-дано ме разбра.

Не, не са скъсани Big Grin
Но да оценяваш кой с какъв "портфейл" бил и кеша вътре...
Аз не съм привърженик на плащането в брой, носенето на пари в брой за мен е демоде (нещо като видео касетите едно време или грамофоните).
Дори скоро, когато банка ДСК излезе в менюто на Wallet - картите сигурно ще събират прах, защото ще плащам с часовника (или телефона) в зависимост кое ми е по-удобно/под ръка.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#85

(2021-06-21, 16:27:10)centur написа:  ... защото ще плащам с часовника (или телефона) ...
И точно, когато да платя с телефона в селския магазин тъпото приложение реши, че трябва да се ъпдейтва. Без ъпдейт не ще да плаща. Да, ама не, сигналът слаб, не може да свали ъпдейта. Добре че бях у наше село, а не някъде на майната си. Big Grin


Цитирай
#86

Скоро темата ще мине към лични нападки, усеща сеSmile

По темата: не се вълнувайте кой какво кара, не знаете НАИСТИНА какво е ПЛАТИЛ за това и не става въпрос за пари.
Можел съм да имам страшно много финанси и все пак съм избрал спокойният начин на живот- семейство, приятели и най-вече свободно време- времето не може да се купи с пари- ТО е ВСИЧКО.
Цитирай
#87

(2021-06-21, 17:18:41)krasi-minchev написа:  И точно, когато да платя с телефона в селския магазин тъпото приложение реши, че трябва да се ъпдейтва. Без ъпдейт не ще да плаща. Да, ама не, сигналът слаб, не може да свали ъпдейта. Добре че бях у наше село, а не някъде на майната си. Big Grin

Затова при мен авто ъбдейти няма, както и бекраунд приложения.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#88

Не би трябвало, въпреки че все още се намират хора, които се впечатляват. Ежедневието се промени до степен, в която автомобила е необходимост, а не прищявка. Карам 27-годишна кола, с ужасен външен вид и никой не я поглежда. Тъкмо съм на вълна покупка на "друг" автомобил ( нов само в магазина), понеже части няма или са на цени, по-големи от стойността на колата. Харесах модел - максимално грозен външно и максимално комфортен вътре. ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#89

Богаташите ги возят в скъпи автомобили, вие къде откарахте темата...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#90

Бай Ганьо си мисли че като купи бмв 3та злоупотреба на 15 години изхвърлено от чужбина, налепи обредното меню на вратите и затъмни прозорците с евтино фолио.... ще е вървежен. В белите държави никой не те цени по това какво караш а колко бъбрек имаш в черепа .
Ама пусти и балкански синдром.
Ако колата определя статуса ти то тогава вероятно би било така ако пристигаш кортеж с охрана.. дублиран автомобил и затворени улици.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#91

(2021-06-21, 18:16:05)pepy1 написа:  Затова при мен авто ъбдейти няма, ...

Е да де, то и при мен няма, ама не искА да се отвори, без новия ъпдейт.


Цитирай
#92

(2021-06-21, 21:22:43)gazibarev написа:  Бай Ганьо си мисли че като купи бмв 3та злоупотреба  на 15 години изхвърлено от чужбина, налепи обредното меню на вратите и затъмни прозорците с евтино фолио.... ще е вървежен. В белите държави никой не те цени по това какво караш а колко бъбрек имаш в черепа .
Ама пусти и балкански синдром.
Ако колата определя статуса ти то тогава вероятно би било така ако пристигаш кортеж с охрана.. дублиран автомобил и затворени улици.
Това важи за голяма част от циганорите .............
Ние сами не се уважаваме помежду си а очакваме 
другите "бели" държави да ни уважават........?!?!?!
Колега дай обикновените хора да не карат хубави коли, 
че да не  паднат в очите на  Нобелистите тогава...........? 
Добре, че са бай ганьовците по света, че да я има автоиндустрията..... Big Grin
Темата дали е ценят ли те в държавата ти съдейки по автомобила ти или
може ли по автомобила, който караш да се съди за социалния ти статус....
Но е хубаво от време на време (постоянно), някой да ти напомня, че си бай
хой....................

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#93

(2021-06-21, 20:08:28)alexbg67 написа:  Богаташите ги возят в скъпи автомобили, вие къде откарахте темата...
И аз това се чудя... Има си коли, които показват/подчертават статус. Не са много, но има такива. Има и коли (99%), които не казват нищо за статуса на собственика... (май се повтарям ). Това пита анкетата... А тук се почнаха едни 3000лв, 5000лв, на старо за 250000€, джобни пари... - Класика.
Цитирай
#94

(2021-06-21, 23:11:03)doktorra написа:  Ние сами не се уважаваме помежду си а очакваме 
другите "бели" държави да ни уважават........?!?!?!

Всъщност хората в България доста се харесват един на други, съседи се поздравяват, приятели са си нормални, хората се веселят и излизат и са си заедно.
Де да имаше и навън тази социалност която я има в България.
Цитирай
#95

(2021-06-21, 22:07:03)krasi-minchev написа:  Е да де, то и при мен няма, ама не искА да се отвори, без новия ъпдейт.

С ъпдейти или без - в селската бакалия - дето продавача още смята с молива, на амбалажната хартия - има само три начина на плащане. Кеш, в брой и на ръка. А за редовни клиенти - „на тефтера”.
Не може съвсем без пари в брой.

(2021-06-22, 04:51:06)Victormihov написа:  Всъщност хората в България доста се харесват един на други, съседи се поздравяват, приятели са си нормални, хората се веселят и излизат и са си заедно.
Де да имаше и навън тази социалност която я има в България.

А няма ли я?
Не говоря за човек, появил се в друга държава и очакващ всички да кажат - „Ето го Батко!”
Хората са еднакви навсякъде.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#96

(2021-06-21, 16:27:10)centur написа:  Не, не са скъсани Big Grin
Но да оценяваш кой с какъв "портфейл" бил и кеша вътре...
Аз не съм привърженик на плащането в брой, носенето на пари в брой за мен е демоде (нещо като видео касетите едно време или грамофоните).
Дори скоро, когато банка ДСК излезе в менюто на Wallet - картите сигурно ще събират прах, защото ще плащам с часовника (или телефона) в зависимост кое ми е по-удобно/под ръка.
Явно не си ме разбрал правилно или четеш между редовете. Tongue  Написах,че за мен е по-добре да карам Астра J  и да имам пари в "портфейла"(банката,дюшека,бурканите) отколкото да карам кола за статус и да се чудя как да платя заема и.Не оценявам никого по дрехите-а по акъла!
Цифрите и написаното сега и в предишният пост ги приеми за образно казано и важи само за мен.Никой не карам да се съгласи с моя начин на мислене.
Когато човек има пари и купува нещата за да му се харесат на него а не на околните то тогава е истински щастлив.Да правиш неща и да купуваш предмети(няма значени от финансовото състояние) единствено за да демонстрираш "статус" за мен е парвенющина!
Цитирай
#97

(2021-06-22, 09:05:29)шерлок холмс написа:  Явно не си ме разбрал правилно или четеш между редовете. Tongue  Написах,че за мен е по-добре да карам Астра J  и да имам пари в "портфейла"(банката,дюшека,бурканите) отколкото да карам кола за статус и да се чудя как да платя заема и.Не оценявам никого по дрехите-а по акъла!
Цифрите и написаното сега и в предишният пост ги приеми за образно казано и важи само за мен.Никой не карам да се съгласи с моя начин на мислене.
Когато човек има пари и купува нещата за да му се харесат на него а не на околните то тогава е истински щастлив.Да правиш неща и да купуваш предмети(няма значени от финансовото състояние) единствено за да демонстрираш "статус" за мен е парвенющина!


Мога да кажа само едно:

„Всичко, което може да се уреди с пари, е евтино.“
Ерих Мария Ремарк

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#98

Това е така, но проблема е че това всичко, дълго без пари няма да изкара.
Иначе съм за по-скоро да, колата определя, но е хубаво да не прецикваш за бензин и да не гладуваш заради нея.
Защото това е робство на техниката. И има разлика от поддържането, да е чиста, измита, просто това не трябва да вреди на бюджета, да се притесняваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#99

То и някои скъпи коли от които се краде са си робство..
Никои не го кефи колкото и да е богат да отиде към колата си и тя да е без фарове,навигация, волан и тн. и да е 5к задна от тия неща.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Хората в Бг получават средна заплата 1000-1200лв извън София и не знам си там колко в нея, да речем 2000лв.
Вие почнахте да ми давате примери за лимитирани версии по половин милион евро- слезте на земята, тези пари не се вадят с честен труд поне не и в България.
Или яко се краде и страхотни далавари на гърба на честните и добри хора, или си огромен бизнесмен и там пак не знам как честно да спестиш пари и ако си умен няма да ги дадеш за тон и половина ламарина.
Колко са тези които карат такива коли в България са ги изкарали с честен труд?
А аз на такива хора не подръжавам, най-малкото да им се кефя или да им сваляш шапка.
Не ми идвайте с номерата за социални статуси и глупости, като има толкова много гладни, болни и окрадени от правителството бедни души в България.
Нямам как да приема нещо за 1/2 милион като социален статус, като чета как майки едвам гледат децата си.
И говоря само за Бг - не навън- там бирата е съвсем друга.

Така, че карайте си каквото си искате и можете да си позволите и не се подлъгвайте по показност и лаладжииство, а тези с милиардите открадни и затворени навън, знаеме как ги имат- гади ми се от тях.
И аз където живея има хора които крадат, но някой има ли нужда от помощ веднага подават ръка, имат милост.

Със здраве, разберете ме както желаете, не ангажирам мнението си с никого, и не се извинявам, ако съм засегнал някого лично.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)