Анкета: Определя ли социалния статус автомобилът? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, определено
14.52%
9
14.52%
По-скоро да
20.97%
13
20.97%
И да, и не
22.58%
14
22.58%
По-скоро не
16.13%
10
16.13%
Не, в никакъв случай
25.81%
16
25.81%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Определя ли социалния статус автомобилът?

В тази тема едва ли пишат милиардери... Или в някоя от останалите. Виж, ботове може. Wink
Но е факт, че хора с финансови възможности си позволяват нови и скъпи возила, останалото е напъване за показност или голямо желание за нещо, което е било престижно и носи все още някакво удоволствие от шофирането. Дали скорост или комфорт, или и двете...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

@alexbg67 ами някои хора не могат да го разберат това, че статуса е какво имаш в джоба, а не какво си си купил. Утре може да пуснат и тема "Определя ли смартфона социалния статус. Винаги ще има такива дето имат и се показват, че имат много. Ще има и такива дето имат малко, но с напън и лишения пак искат да се покажат, и ще има такива, които не им пука, кой какво има, и едни други дето им завиждат на всички тея, и ще казват тоя е крал и мамил хората и затова си ги е купил тея луксозни коли.
Цитирай

Аз съм разбрал едно в живота, че колкото повече гледаш в паницата на другият нищо не постигаш, живота си минава само гледайки, но, ако се съсредоточиш в себе си и правиш първо това което обичаш и харесваш финансите сами идват.
Всичко е много индивидуално, но да тръгна да доказвам на някого чрез кола или смартфон, че имам нещо в банковата си сметка за мен е много детско, а отдавна не съм дете.
Имам приятели дето постоянно се тюхкат и вайкат как не купили някоя акция и днес е можело да бъдат милионери и как видиш ли някой друг успял да спечели много, а те не.
Животът си минава в тюхкане и вайкане, някои имат късмет в едно, други в друго.
Никога не ме е вълнувало статуса на когото и да било, по-скоро ме вълнуват хората които се нуждаят от помощ и там се опитвам с каквото мога винаги да помогна- според мен това е смисъла на живота, направил си нещо, достигнал си целите си, сега е ред да дадеш, а не да си купуваш играчки и да се фукаш като малко дете.

Извинете, ако се повтарям отново и отново.
Цитирай

ndsbg те са я пускали, но са я заключили. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101668

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Факта, че някой задава подобен въпрос - означава, че изобщо не знае какво е „социален статус“!
И с какъв „социум“ се отъждествява!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Не се вживявай, аз не питам за мен, просто ми е интересно, какво мислят хората тук, защото в групите за телефони за facebook хората споделят снимки на новите си телефони и отдолу има и подиграващи коментари и такива, които честитят. Та затова.

Социален статус в социологията или антропологията е честта или престижа, който е асоцииран с позицията на някого в обществото, тоест това е неговата социална позиция. Може да се отнася до ранг или позиция, която някой има в определена група.

Социалният статус или с други думи позицията или рангът в обществото може да се определи в два аспекта – придобит статус или това е статусът или рангът придобит по рождение, и статус на личните постижения, това е статусът, който някой постига чрез собствените си постижения.
Ето за jhoro, който знае.

Фактът, че се направиха тук 5 и за телефоните 3 страници, значи всеки го разбира по-различен начин, няма нужда от факти, ни ги знаем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Т.е. анкетата е да разбереш, аз от кои съм!?
От акционерите с Майбах, или от прошляците с Майбах.


Цитирай

Няма как да си премиуН, без наточен дървенцедес, бенве или алди (моите 5 стишки по темата).
Цитирай

(2021-06-25, 08:15:53)krasi-minchev написа:  Т.е. анкетата е да разбереш, аз от кои съм!?
От акционерите с Майбах, или от прошляците с Майбах.

... или „от акционерите НА Maybach-Motorenbau GmbH“!

Пп. С тази тема, почти ме отказахте да си купувам електрическа тротинетка!
Досега имах само едно притеснение - „Много е открито и ще духа!“, а сега - и „социалният статус“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-06-25, 11:12:38)jhoro написа:  ... или „от акционерите НА Maybach-Motorenbau GmbH“!

Пп. С тази тема, почти ме отказахте да си купувам електрическа тротинетка!
Досега имах само едно притеснение - „Много е открито и ще духа!“, а сега - и „социалният статус“!
Темата е автомобила, който притежавате дали определя статуса а не дали ако си купя по скъп и 
хубав автомобил от колкото мога да си позволя и поддържам ще ми "подобри" статуса................
Повечето хора в темата се направиха, че не разбират смисъла но е разбираемо...........................
Купи си тротинетка, голям кеф е! Жалко, че работя на 16 км от дома и за мен е неприложима!!!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2021-07-18, 18:02:51)doktorra написа:  Повечето хора в темата се направиха, че не разбират смисъла но е разбираемо...........................
+1
Цитирай

(2021-07-18, 18:02:51)doktorra написа:  Темата е автомобила, който притежавате дали определя статуса а не дали ако си купя по скъп и 
хубав автомобил от колкото мога да си позволя и поддържам ще ми "подобри" статуса................

Всичко зависи от желанието и разбиранията на човека. Кой какъв автомобил притежава зависи от разбиранията му за показност и възможности. Има хора, които се закопават от кредити, за да се покажат с автомобил над възможностите си. Има и такива, които карат невзрачен автомобил, който е под възможностите им. С такъв тип анкета, без допълнителни контролни въпроси, които да доуточнят статуса на питания (ако това е целта) не може да се постигне нищо освен запълване на свободното време

(2021-07-18, 18:02:51)doktorra написа:  Жалко, че работя на 16 км от дома и за мен е неприложима!!!

Защо? 16км си е нормално разстояние за тротинетка. Аз бих предпочел велосипед, но има вероятност да не може да му се осигури място за "паркиране", докато тротинетките доколкото съм виждал си ги носят и в офиса и си ги зареждат ако има е необходимо
Цитирай

В булгаристан определя. Общо взето от маджарско на юг селянията и показността са водещ фактор.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2021-07-18, 19:22:38)solo5 написа:  Всичко зависи от желанието и разбиранията на човека. Кой какъв автомобил притежава зависи от разбиранията му за показност и възможности. Има хора, които се закопават от кредити, за да се покажат с автомобил над възможностите си. Има и такива, които карат невзрачен автомобил, който е под възможностите им. С такъв тип анкета, без допълнителни контролни въпроси, които да доуточнят статуса на питания (ако това е целта) не може да се постигне нищо освен запълване на свободното време
Не случайно темата е в общи приказки, където да разтягаме лакардии и да си чешим езиците......
Чудно ми е защо някои колеги скачат като ощипани и почват да вадят вода от 1000 кладенеца
за да доказват глупави хипотези как умните и успешни хора трябва да се возят на невзрачни 
коли понеже да не ги възприеме "гражданското общество" в България за парвенюта...............Smile
Ако се съди по мненията в този форум всички трябва да сме будисти и да се возим в рикши....Smile
А пък богатите да го дух.т

(2021-07-18, 19:42:59)gazibarev написа:  В булгаристан определя. Общо взето от маджарско на юг селянията и показността са водещ фактор.
за теб .......истан за мен родина!
Какво да правиш - съдба! 
Като ти харесва в маджария и на север be free...........Smile
https://www.youtube.com/watch?v=WvJ1ToQ4...tarNizamov

П.П : https://vic.bg/%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%BE%...0%BA%D0%B0

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)