Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов смартфон
#1

Здравейте, понеже вече моят Mi Note 3 започва да се предава, особено слушалката е много зле, та съм решил да го сменям. Бюджетът ми е максимум до 600лв и искам съвет на кой модел да се спра.
За момента съм хвърлил око на Poco F3, Mi 10T Pro(от А1 биха ми го продали за 600лв, но миналата година купих телефон на приятелката ми и сега немога да го взема на тази цена, защото трябвало да мине година и половина и чак тогава да ми дадат по-хубава отстъпка за телефон), Redmi Note 10 Pro и Samsung A72. Приятелката ми е със А72 и смея да твърдя, че телефона е супер във всяко отношение. Аз обаче трябва да се пречупя за да мина от Xiaomi на Samsung, защото бях до скоро много скептично настроен към Samsung, но с последните 2 телефона на приятелката ми (А71 и А72) започвам да се разубеждавам.
Телефона го ползвам за всичко - соц. мрежи, youtube, не много тежки игри и е важна за мен камерата и батерията да са много много добри!
Ако имате и други предложения, които да са в този бюджет, можете да ги направите към мен. 
Благодаря предварително!

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Значи самсунгите са от класа на Mi 10t lite като гледам процесора.
За производителност ми 10т про и поко ще ти вършат много повече работа.

Mi 10t pro е IPS дисплей, но е с по-висока скорост на опресняване.

Самсунг и поко го бият по осветеност на дисплея.
Реално поко на хартия бие по всичко
Единствения плюс на ми 10т про е OIS.
Има го и при самсунга, ама за този чипсет доста пари му искат(гледах а72 5G (може и да има защо, ама не съм съгласен да плащам допълнително за неща, които мога да намеря в телефон под 500лв Smile )

Също така е много удобно скенерът за отпечатъци да е отстрани на телефона. Имай го предвид.
Най-добро сравнение правят в Nanoreview
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#3

Аз минах от mi note 3 на mi 10t lite. В началото теглото му ми направи неприятно впечатление..но свикнах бързо. Сега го спуквам....игри, интернет, соц. мрежи. Супер е! Взимай Покото най добре. Ако бях изчакал малко щях да взема него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на KenLii за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Всъщност и аз така направих. Минах от mi note 3 на mi 10t lite
Цитирай
#5

Препоръчвам ти поко F3 5G. Скоро продадох един такъв телефон, много добре се държи. Хората са много доволни. 
Но е малко над бюджета ти...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • KenLii, suffer
Цитирай
#6

Темата е в раздела на Xiaomi, но аз бих предпочел друго

Имайки опит с Mi 10T - в никакъв случай , прекалено много компромиси

A72 5G не съществува
Погледни А52 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Същата работа като нещата, които казах за несъществуващия а72.
Цитирай
#8

Xiaomi Redmi Note 10 Pro е с AMOLED 120Hz, ip53, Snapdragon 732G, стерео звук, 5020mAh, стъклен

POCO F3 е с AMOLED 120Hz, ip53, Snapdragon 870, стерео звук, 4520mAh, стъклен.

Samsung Galaxy A72 е с Super AMOLED 90Hz, ip67, Snapdragon 720, стерео звук, 5000mAh, пластмасов.

Какво излиза, че двете Xiaomi са по-добри от Samsung, особено Poco, защото е по-висок клас.
Poco X3 Pro също е добър и по-добър от A72.
Samsung има по-ярък дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

За сега нещата при мен клонят към обикновенното Mi 10T, Mi 10T lite или Samsung A72. Дават ми Ми 10Т за 530лв като си подновявам договора към Теленор, който и без това е изтекъл.
Утре ще го мисля и направо ще скачам на Ми 10Т май Smile

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#10

Взимай Xiaomi Mi 10T, той си е с флагмански характеристики, Samsung е среден клас, но с по-добър дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Нищо флагманско няма в 10T, освен процесора
Моделът никога не е бил флагман, въпреки че Xiaomi се опитаха да го представят за такъв
Има елементарни проблеми, за които на китайците не им пука - сензора за близост , забавените известия
Единствения плюс е отличната автономност , която от части се дължи на агресивно убиване на процеси
Дори Моторола за 400 лв, сложена до него се усеща и работи по-добре
Цитирай
#12

Никога няма да препоръчам вече Самсунг от среден клас(такива съм имал, за високия клас не мога да изкажа мнение). Имах А50 и в момента все още имам А40 заедно с телефона от подписа. Такъв скапан софтуер просто няма. Постоянно забива и не може да се работи нормално с тези телефони. Ползвам А40-ката като служебен и да слушам музика и навигация в колата, за друго не става.
Цитирай
#13

Относно софтуета MIUI скоро можем да очакваме голямо подобрение. Информация ТУК
Питам се само, защо чакаха толкова много време. Ситуацията с марката щеше да е друга , ако бяха отстранили проблемите още в началото.
Цитирай
#14

(2021-06-19, 09:52:55)nedko1999 написа:  Никога няма да препоръчам вече Самсунг от среден клас(такива съм имал, за високия клас не мога да изкажа мнение). Имах А50 и в момента все още имам А40 заедно с телефона от подписа. Такъв скапан софтуер просто няма. Постоянно забива и не може да се работи нормално с тези телефони. Ползвам А40-ката като служебен и да слушам музика и навигация в колата, за друго не става.

Не е коректно да даваш пример с телефони от 2019 г.
Освен разликата от 2 години  , примерът не е коректен и заради това че примерно А72 е със същата версия на One UI като на S21 серията
Цитирай
#15

(2021-06-19, 11:03:24)Sev написа:  Не е коректно да даваш пример с телефони от 2019 г.
Освен разликата от 2 години  , примерът не е коректен и заради това че примерно А72 е със същата версия на One UI като на S21 серията

S21 е повече А серията. Единствено ултрата е S

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#16

Здравейте, благодаря на всички за мненията и насоки. В крайна сметка си взех Xiaomi Mi 10T 5G 8/128 GB Cosmic Black от Теленор.
За сега съм впечатлен от телефона и се надявам всичко да е окей.
Хубав ден на всички и отново благодаря!

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#17

Честито! Вероятно ще останеш доволен от шаомито, аз съм със същия. Ще ти обърна внимание, ако вече не си го открил, че в  настройките на дисплея има регулиране на контраста и на наситеността на цветовете. Ако ги вдигнеш леко над средните стойности, екрана става много приятен и почти няма визуална разлика с прехваления амолед.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)