Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20 Ultra, Telenor 5G
#26

Опитах на кръстовището Гешов България - пак си е 4g.
Цитирай
Аксесоари
#27

От телефона е, очаквано
Цитирай
#28

Телефонът си е ОК. 5g-то им е фалшиво и той не го възприема като таково. Като фалшивите кремвирши " от месо", които и кучетата не искат да ги ядат.
Цитирай
#29

(2021-06-25, 15:06:37)potiron написа:  Телефонът си е ОК. 5g-то им е фалшиво и той не го възприема като таково. Като фалшивите кремвирши " от месо", които и кучетата не искат да ги ядат.

Телефона може да ок, но явно от Самсунг още не са активирали никакво 5г за Теленор било то band n78 или DSS.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#30

Точно това имам предвид. Ако отидем с нашите телефони например в Германия, ще имаме 5g, без да трябва от Самсунг да им ъпдейтват софта. А нашите чакат ъпдейт да възприема фалшивото 5g като истинско.
Цитирай
#31

От къде следва че проблема е в Теленор а не в самия телефон...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#32

Хората обвиняват Теленор , че по-рано не са стиковали нещата със Самсунг
Нещо което само предполагаме
Може да са, а забавянето да е в Самсунг
Цитирай
#33

В сайта на Теленор, където рекламират 5g телефони с намаление, на някои от тях има лепенка 5g, а за другите пише - цитирам:
Всички устройства маркирани с този знак имат настройки за 5G мрежата на Теленор. Останалите устройства ще получат съответните настройки с обновяване на софтуера на устройството от производителя в бъдеще. Възможно е да е необходимо ръчно активиране на 5G мрежата от системното меню на устройството. Уверете се, че операционната ви система е обновена до последна версия.

За S20 ultra определено няма такова стикерче, но на S21 ultra има, а също не се връзват според съобщенията в едноименната тема за S21.
Никаква яснота по въпроса...
Цитирай
#34

S21 се свързва само с новоизграждащата се мрежа , която е налична на доста ограничена територия.
Тази със споделянето на 4G и 5G (DSS) не е достъпна.
Цитирай
#35

А някой знае ли къде има такава новоизграждаща се мрежа?
Цитирай
#36

В София аз съм забелязал:
около Мол ъф София (новия парк до МОЛ-а) , кръстовището на България и Гешов и района
в райнона на пазара в Борово
почти из целия център на града
на паркинга между ИКЕА и Ринг МОЛ
Цитирай
#37

А на някое от тези места S20 utra връзва ли се на 5g? Аз опитах на Гешов и България - пак си е 4g.
Цитирай
#38

Според мен 20 не може да се свърже
Аз съм се свързвам , но с 21
Цитирай
#39

видях, че в Германия е тръгнал юлския ъпдейт
т.е. скоро ще е и тук
дано 5G тръгне след него
Цитирай
#40

Трябва от Самсунг да благоволят да включат необходимите "поправки", така че устройствата ни да откриват DSS.
Цитирай
#41

Не е само DSS
Теленор изграждат и реална 5G мрежа , която към момента функционира паралелно с DSS
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#42

(2021-07-07, 07:38:39)Sev написа:  Не е само DSS
Теленор изграждат и реална 5G мрежа , която към момента функционира паралелно с DSS

Ако функционира каква е причината 20 Ултра да не я открива  Undecided Huh

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#43

Софтуерно ограничение
Цитирай
#44

Тази сутрин дойде юлския ъпдейт. Над 800 метабайта. След него се появи 5g. Черно на бял фон или бяло на черен фон. Не съм тествал нищо още.
[-] 1 потребител изказва благодарност на potiron за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#45

Да, дойде актуализацията
Сега ще тествам и аз ( не пише нищо за 5Г, но е доста голям и е възможно ) [Изображение: 067a4c4a67f4a76b4817c922a066eced.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#46

Е крайно време беше за 5G-то да кацне и при на нас Smile

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай
#47

След инсталацията ми се появи иконата на Теленор ( като след преинсталация ) НО 5Г НЯМА!
( В София, Хаджи Димитър )
Освен ако не трябва от тази апликация със системни менюта нещо да се активира [Изображение: f8684042517f7cfe4d9592e613271fe9.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#48

При мен си се появи, но непрекъснато се сменя с 4g или 4g+. Вероятно има значение разположението. Интересно, но в Горна Баня има по стабилно 5g отколкото в центъра около Медицинска академия. Иначе Speedtest дава същата скорост - 147 на 40.8.
Но имам ограничение 150 мегабита скорост в плана на Теленор, та може би е от това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на potiron за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#49

5Г покритието е слабо
Нормално е да не свързва
Или да се свързва и да го губи , особено на закрито

интересно , че както при S21 не е активирана опцията за DSS при 5G
Цитирай
#50

Така, в крайна сметка колкото и да не ми се вярвашеее....факта е:
"Липсата" и проблемът с 5Г е от МРЕЖАТА НА ТЕЛЕНОР!!!
НЕ от някакви глупави обяснения за сертификати, актуализации и бла-бла...
Днес на "Пиротска" в София с изненада видях че се е появил
Тествах веднага скоростта ( два поредни пъти ) , като след края на двата минаваше веднага на 4Г
ФАКТА Е че има покритие на много малко места и много малко хора ползват 5Г ( защото без да съм специалист ми обясниха, че самата структура на тази мрежа зависи и от устройствата, и те се използват за приемане и предаване )
Много гръмки реклами на теленор ( за А1 нямам наблюдения ) , НО се оказва чисто и просто борба за клиенти и продажба на "нови" - " по-добри" телефони [Изображение: 8ad80cba981bfc3bc3e06d3113d183fd.jpg][Изображение: 5ad2c12452576950f2acb0c308348992.jpg][Изображение: 199d8d33153e58923de1e1d698307feb.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)