Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой от тези 3 телефона е най-добър?
#1

Здравейте, мисля да си купувам нов телефон. Колебая се между: Xiaomi Poco X3 Pro, Xiaomi Redmi Note 10 Pro и Samsung Galaxy A52. Може да ми предложите и други телефони естествено, но на мен тези 3-те ми грабнаха окото и ще се радвам, ако някой от вас притежава някой от тях, да даде мнение. Устройството ще се ползва за разговори, работа, интензивно сърфиране в интернет, соц.мрежи и от време на време някоя друга игра. Държа да няма бъгове понеже, който и да купя, нямам намерения да го сменям след по-малко от 5 години, също така батерията да държи поне един ден и да не грее, ако може. За сега клоня една идея повече към Самсунга, защото предишният ми телефон беше Galaxy S3 Neo, от който съм много доволен, но вече е морално остарял и е нужна смяна. Поздрави!  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

А52 гарантирани ъпдейти за 4 г.

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#3

Тука си Самсунга А52
Цитирай
#4

4 ъпдейти на какво, много е подвеждащо. http://nixanbal.com/samsung-veche-shte-o...ite-galaxy
Poco X3 Pro е с ips, 120Hz, стерео звук, ip53, Snapdragon 860, 5160mAh, пластмасов.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro е с AMOLED, 120Hz, стерео звук, ip53, Snapdragon 732G, 5020mAh, стъклен.

Samsung Galaxy A52 е с Super AMOLED, 90Hz, стерео звук, ip67, Snapdragon 720G, 4500mAh, пластмасов.

Poco е най-добър, освен дисплея, после Redmi, Samsung ако ще взимаш, по-добре A52 5G, заради 120Hz, и по-добрия процесор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Мда, Покото е най-добре откъм процесор предвид годините на ползване. Няма толкова да се товари откъм приложения. Дали няма да е добре да помисли евентуално за 5Г свързаност?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

Аз бих заложил на Samsung Galaxy A52,щом искаш да има малко бъгове,при Xiaomi се оплакват доста от тях.
Цитирай
#7

Не искам да съм лош пророк, но среден клас телефон, който да ти служи 5 години...
Каквато и да е причината за изтриване на коментара ми, но не се нагласяй за повече от 3 години
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

(2021-06-21, 19:52:09)solo5 написа:  Не искам да съм лош пророк, но среден клас телефон, който да ти служи 5 години...
Каквато и да е причината за изтриване на коментара ми, но не се нагласяй за повече от 3 години
Аз моето S3 Neo го ползвам 6-та година и си бачка, но вече му е стара версията на андроида и доста неща не се поддържат. Та заради това искам и да го сменям. Иначе Покото си е най-мощно, но липсата на амолед дисплей ме кара да се замислям дали си струва да жертвам качеството на екрана за малко по-бърза работа. Колкото до A52 5G - да, замислям се дали да не избера него, но малко не ми се дават 100 и кусур лева отгоре за едно 5G и малко по-добър процесор. Това, че обикновеният А52 има 90 херца, а 5G-то има 120, за мен не е кой знае от какво значение.

Ако Покото имаше амолед дисплей, директно го взимах (нищо, че на външен вид прилича да не казвам на какво)  Big Grin
Цитирай
#9

Като държиш на амолед вземи Poco F3 / Pro. Единственият минус е сензора за близост, но може просто моята бройка да е проблемна, има такива, които не се оплакват.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Цитирай
#10

Не е до бройката, шаомитата просто нямат сензор за близост. Не и физически такъв. Опитват се софтуерно да скалъпят някакво подобие, затова и имат толкова проблеми точно в тази област.

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Току-що видях A1 да предлагат Galaxy A52 5G за около 400лв като част от план. Та в този ред на мисли, май наистина ще се спра на 5G версията, която леко надгражда А52 4G. Влече ме към Самсунг и това е. Poco F3 също е страхотен (видях, че колегата ми го е предложил), но има един недостатък - няма 3,5 мм жак за слушалки, което мен лично ме дразни колкото и абсурдно да ви звучи. Не, че не мога да ползвам безжични слушалки, но все пак...Решението ми не е окончателно, така че може да давате още предложения Smile
Цитирай
#12

(2021-06-21, 20:08:02)___IvO___ написа:  Аз моето S3 Neo го ползвам 6-та година и си бачка, но вече му е стара версията на андроида и доста неща не се поддържат. 

Щом можеш да правиш такива компромиси като да ползваш с3 нео през 2021, можеш да караш спокойно с всеки телефон. Взимаш един за 200лв и караш 3 години, след това пак нов за 200
Цитирай
#13

(2021-06-21, 19:52:09)solo5 написа:  Не искам да съм лош пророк, но среден клас телефон, който да ти служи 5 години...
Каквато и да е причината за изтриване на коментара ми, но не се нагласяй за повече от 3 години
Не виждам причина за триене! Апарата ми в момента е физически на 3 години, а морално - на 4. И съвсем сериозно предвиждам смяна.
Иначе имам телефони (тип „Ало, кой е?”) на 10+ години. Ама само за говорене.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Тип ало-ало няма кой знае какво да му се случи
Но определено смартфон над 4 години си е изпитание за нервите
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#15

Имам един въпрос...Не мислите ли, че батерията на А52 5G би се изтощавала по-бързо в сравнение с тази на обикновения А52. Питам, защото и двата телефона са с еднаква батерия, но А52 5G има по-мощен процесор, който се предполага, че ще е по-енергозависим, като добавим и факта, че е със 120 херца, май ще товари повече батерията - да я бяха направили поне 5000 мпч, защото така излиза, че 5G-то е с по-слаба батерия от обикновения. Може и аз нещо да не съм разбрал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ___IvO___ за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

(2021-06-22, 09:21:22)___IvO___ написа:  Имам един въпрос...Не мислите ли, че батерията на А52 5G би се изтощавала по-бързо в сравнение с тази на обикновения А52. Питам, защото и двата телефона са с еднаква батерия, но А52 5G има по-мощен процесор, който се предполага, че ще е по-енергозависим, като добавим и факта, че е със 120 херца, май ще товари повече батерията - да я бяха направили поне 5000 мпч, защото така излиза, че 5G-то е с по-слаба батерия от обикновения. Може и аз нещо да не съм разбрал.
Не си разбрал, че точно това е идеята! По-бързо да си купиш нов.
Иначе си прав.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#17

По темата: бих избрал A52 5G ...даже ако може и да е 128/8гб рам версията, но тук като че ли предлагат основно 128/6гб.

малко офтопик: S3 Neo през 2021 ...това си е чист мазохизъм

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#18

(2021-06-22, 10:04:08)Kn0cK3r написа:  малко офтопик: S3 Neo през 2021 ...това си е чист мазохизъм

Принципно - да. Особено с този „Android 4.3 (Jelly Bean), upgradable to 4.4.4 (KitKat)”
Но за всеки влак си има пътници.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

По-добре някой Pixel. Няма да има просто фиктивни ъпдейти като другите марки, които получават 2 големи ъпдейта и от време на време някоя екстра, а реално ще получава актуалните неща от Гугъл за дълго време.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#20

А какъв е проблема да ползваш телефона на 60, 90Hz, колкото има или на 4G само.
Иначе съм съгласен със solo и knocker, щомто досега си издържал с този, какъвто и да вземеш, все ще върши работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

(2021-06-22, 19:25:24)hazART написа:  А какъв е проблема да ползваш телефона на 60, 90Hz, колкото има или на 4G само.
Иначе съм съгласен със solo и knocker, щомто досега си издържал с този, какъвто и да вземеш, все ще върши работа.
Може би сте прави, че който и да взема, ще ми върши работа за следващите 4-5 години. Не знам за добро, или за лошо, но се оказа, че А52 5G е изчерпан в А1 и няма да мога да го взема тънко, така че почти сигурно ще купя обикновения А52 с абонамент за около 400лв. Ще гледам до края на седмицата да стане, че и той може да се изграби. Гледах доста сравнения в Ютуб и разлика в производителността между двата телефона почти не видях. 5G-то зарежда някои приложения с десетина стотни по-бързо, което не мисля, че оправдава с около стотина лева по-високата цена. 120-те херца за мен са излишна екстра, която едва ли някога бих ползвал, същото важи и за 5G свързаността (поне на този етап).
[-] 1 потребител изказва благодарност на ___IvO___ за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

120 hz са много добра екстра. Не бих купил повече телефон на 60 hz

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Цитирай
#23

Та питай ги, кога ще има, ако може да преподпишеш и да ти го доставят по-късно, иначе виж в OLX, ако не те притеснява.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

(2021-06-22, 19:52:10)___IvO___ написа:  Гледах доста сравнения в Ютуб и разлика в производителността между двата телефона почти не видях. 5G-то зарежда някои приложения с десетина стотни по-бързо, което не мисля, че оправдава с около стотина лева по-високата цена. 120-те херца за мен са излишна екстра, която едва ли някога бих ползвал, същото важи и за 5G свързаността (поне на този етап).

Приложенията - майната им. Честотата - също, без значение кой какво приказва!
А парите - стотина са минимум! По-скоро - около 250!

(2021-06-22, 19:54:59)drakkar написа:  Не бих купил повече телефон на 60 hz
Намерили, че ... се осрали!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#25

(2021-06-22, 19:54:59)drakkar написа:  120 hz са много добра екстра. Не бих купил повече телефон на 60 hz

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Въпрос на лично предпочитание. Тази екстра щеше да ме блазни, ако не товареше толкова батерията или ако от Самсунг се бяха сетили да сложат по-голяма батерия на 5G версията. 

Днес четох в един чуждестранен форум, че почти не се усеща разлика между 90 и 120 херца. Мисля, че подобрението е около 30%, докато между 60 и 90 херца е изчислено, че е над 50%. Така че при преминаване от 60 на 90 херца се усеща разликата, докато от 90 на 120 също се усеща, но по-трудно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)