Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сензорният екран на Sony Z5
#1

Здравейте
От две години имам този модел Sony Z5 E6683, но от известно време се появи странен дефект, който ми спъва работата с него
Най долният ред на сензорният екран не функционира – иконите (Телефон, Съобщения, Контакти, Камера) , клавиатурата в Viber, в контакти набиране на нов абонат, цифрите и т.н.
Най долният менюта във вертикално разположение го няма никакъв.
Замислих се да го Нулирам към фабрични данни, но преди това реших да попитам в този форум това дали се дължи на някаква софтуерна грешка или дали е възможно да се оправи по някакъв начин. 
Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Рестарт на телефона предполагам е пробван?
Опитай да влезеш в сервизното меню на телефона и да тестваш активната площ на дисплея и там.
На телефонната клавиатура кликваш *#*#SERVICE#*#*, като буквите отговорят на съответните числа върху телефонната клавиатура *#*#7378423#*#*

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Изтегли някоя програма за тестване на тъча и виж дали навсякъде реагира еднакво.
Така, както го описваш обаче, май проблема е в самия сензор. Аз имам един Уиндоус таблет. Същата работа е. От долния край на екрана към 2-3см не реагират. Ползвам го с мишка само.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#4

Тъч скрийна е повреден. На едно HTC ми се беше случило същото. Хардуерен проблем.
Цитирай
#5

Благодаря на всички който изказаха мнение по темата.
Да наистина сензорният екран е тръгнал да си заминавам, постепенно и други бутони отказаха да работят.
Някой може ли да ме посъветва от къде мога да си закупя оригинален дисплей за Sony Xperia Z5 E6683
Решил съм да го ремонтирам, стига да си заслужава цената за нов дисплей.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)