Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение кой от двата часовника си заслужава TicWatch Pro 3 или Samsung Galaxy Watc
#1

Ще съм благодарен на всякъква информация,тъй като до сега съм ползвал Honor Magic Watch 2
Цитирай
Аксесоари
#2

И двата си заслужават и ще вършат горе долу една и съща работа.

Кое ти е най-важно на теб, за да знаем какво да ти кажем.

Самсунга : по-хубав дисплей, по-хубави графики и циферблати, по-добър интерфейс и потребителски настройки и по-добро спортно приложение. Кофти барометър/ алтиметър - прави проблеми и се поправя само в сервиз

Тик-а: 2 дисплея, единият АОД и много добре видим на слънце. По-добър гласов асиситент ( за който може да го ползва) По-добрата навигация, малко по-голям дисплей, повече приложения и гъдели за инсталиране, но освен за занимавка реална полза ням да усетиш.

Батерия, разговори, воодустойчивост големина горе долу 1:1

Това се сещам ...
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, sapiora, yordan4002
Цитирай
#3

Аз съм с ticwatch като до преди това бях с S3 frontier. Като часовници тик-а има повече варианти за приложения но голяма разлика е в разхода на батерия на телефона. Ако ползваш самсунг часовник с друга марка телефон се приготви за сериозен разход. А доколкото знам при новите часовници даже някои от функциите не работят ако не си със самсунг.
П.С. ако не бързаш да купуваш часовник според мен изчакай да видиш какви ги мъдрят Гугъл и Самсунг да не се прецакаш.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedkoff за това мнение:
  • sapiora, yordan4002
Цитирай
#4

При всички положения ще изчакам да видя какво ще предложат самсунг на 28 юни. Иначе часовника основно ще се ползва за по 2-3 разговора дневно, следене на пулс тъй като съм с ускорен по рождение и отговаряне на съобщения в вайбър, Месинджър. Водоустойчивост търся поне да издържа в банята защото сегашния не го свалям от ръката по две седмици само за зареждане
Цитирай
#5

(2021-06-26, 18:41:06)yordan4002 написа:  При всички положения ще изчакам да видя какво ще предложат самсунг на 28 юни. Иначе часовника основно ще се ползва за по 2-3 разговора дневно, следене на пулс тъй като съм с ускорен по рождение и отговаряне на съобщения в вайбър, Месинджър. Водоустойчивост търся поне да издържа в банята защото сегашния не го свалям от ръката по две седмици само за зареждане

Samsung Galaxy Watch3 часовника го зареждам всеки ден около 30мин. х 2 на ден,сутрин и вечер!! Undecided А и не го натоварвам много  Smile
При това ползване което си изброил по горе няма да се изненадам ако батерията и остават 30% на ден.Ще пада голямо зареждане всеки ден ми е мисълта.
Водоустойчив е, тествал съм го няколко пъти .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

И аз точно от това се опасявам за самсунга ,а в предвид ,че ще го ползвам с телефон на друга марка (OnePlus) сигурно харча на ток ще е още по голям. За сега клоня към тик-а.
Цитирай
#7

Няма такова нещо да му псда по-бързо батерията с друга марка смартфон.
Цитирай
#8

Друг колега го написа аз не съм в час с самсунг изпълненията. Но зареждането по два пъти в деня не ме кефи
Цитирай
#9

Не искам да те обърквам ,да не ме разбереш погрешно ,но има съфорумници и по youtube каквото съм гледал ,твърдят че им държи батерията по 2-3-4дена което пак е малко за мен но сравнение с сегашното му зареждане пак е нещо.Моя го ползвам на воля без да му изключвам каквито и да е програми,опции или каквото и да било ,напротив всичко държа включено може би заради и това се получава тоя проблем с батерията .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#10

Аз говоря от опит с часовник Galaxy Watch 46mm (знам, че по принцип държи повече от 3-ката, но все пак са с един софтуер) с телефон LG G8s и не наблюдавам да му държи по-малко батерията, а преди това бях със С20+
Цитирай
#11

Това е хубаво да се знае ,че телефона не е допълнителен консуматор. С какво тизен превъзхожда wear os и обратното?
Цитирай
#12

При мен Watch 3 LTE версията издържа два дни с едно зареждане. Свързан е към Samsung Galaxy S10 +. Не съм спирала нищо друго освен GPS, не обичам да е включен постоянно.
Провеждам поне по 1-2 разговора на ден, мери пулс на 10 минути, стандартно си беше зададено така като го взех и не съм го променяла.
Вече два месеца го ползвам и за моите нужди се оказа много добър избор.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 2 потребители изказват благодарност на NaniG за това мнение:
  • sapiora, yordan4002
Цитирай
#13

А като размер визуално по голям ли е gt2 на Huawei?
Цитирай
#14

Имал съм Wear OS и това, което ме дразнеше беше, че след определен период от време започва много да се бави.
Имам Tizen (SGW2) и това, което ме притеснява е, че с пускането на новия модел, който ще е комбинация между Wear OS и One UI, ще намалее драстично поддръжката на Tizen часовниците.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • yordan4002
Цитирай
#15

Ше заложа на ticwatch с чист wear os защото самсунг скоро часовник няма да изкарат.
Цитирай
#16

С двете ръце съм за ТикWatch Pro 3,
Ползвал съм дълго време Самсунг Gear S3 - не лош (всъщност добър) , но батерията- зареждане всяка вечер.
След това минах на Amazefit GTR 2 - много добра издържливост ( зареждане веднъж на две седмици ) , но лимитирани функции и не точно смарт часовник
Тик Watch-а издържа 3-4 дни - перфектен , всичко необходимо което ти трябва може да се инсталира, има плащане с NFC, навигация, обаждания и т.н.
TicWatch Pro 3 GPS е моя фаворит за сега. Забравих да спомена че е и средно тежък , не прекалено като Самсунг Gear S3. не е дразнещ и е идеален за мъжка ръка. Каишката с която идва е имитация на кожа , но е гума - не запартва.

Мога да споделям само суперлативи за часовника, в момента струва 410 лева на https://edigital.bg/umni-chasovnici/ticw...ck-p875811. Има доста оплаквания от сайта за бавна доставка - не знам на мен ми дойде за 3 дни , при прогнозни 7-10.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kafencetu за това мнение:
  • milss
Цитирай
#17

(2022-04-11, 14:08:28)kafencetu написа:  С двете ръце съм за ТикWatch Pro 3,
.......

Мога да споделям само суперлативи за часовника, в момента струва 410 лева на https://edigital.bg/umni-chasovnici/ticw...ck-p875811. Има доста оплаквания от сайта за бавна доставка - не знам на мен ми дойде за 3 дни , при прогнозни 7-10.

И аз съм за TicWatch Pro 3. 

Поръчвал съм 3-4 пъти от edigital и са коректни. Централния им склад е в западна Румъния ( на десетина километра от границата с Унгария). Поръчката идва за 3 до 5 работни дни. Доставя се до границата Гюргево - Русе с Fan courier, след което се поема от Еконт. Последната ми доставка дойде в опаковка на eMAG. Оказа се, че вече edigital са собственост на eMAG.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#18

(2022-04-12, 11:04:52)milss написа:  Последната ми доставка дойде в опаковка на eMAG. Оказа се, че вече edigital са собственост на eMAG.

Мерси за инфото!
Цитирай
#19

Не е по темата, но сливането на Emag и еDigital започна през 2019 год.

Тикуоча след по-дълго ползване става лагав за съжаление - говоря за няколко месеца до година, при пускане/спиране. При въвеждане на ПИН, отваряне на notifications и др. Не е фатално, не е постоянно, но си го има - типично за Гугъл. Иначе когато е заредило всичко е що годе пъргав, Гугъл асистента си е все така счупен, дисплеят е по-зле от на Samsung (заради 2рият екран основно, който влошава видимостта), но пък батерията държи добре и за 15 месеца носене не виждам следи от употреба по него.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#20

(2022-04-13, 11:49:20)stenlius написа:  Не е по темата, но сливането на Emag и еDigital започна през 2019 год.

Тикуоча след по-дълго ползване става лагав за съжаление - говоря за няколко месеца до година, при пускане/спиране. При въвеждане на ПИН, отваряне на notifications и др. Не е фатално, не е постоянно, но си го има - типично за Гугъл. Иначе когато е заредило всичко е що годе пъргав, Гугъл асистента си е все така счупен, дисплеят е по-зле от на Samsung (заради 2рият екран основно, който влошава видимостта), но пък батерията държи добре и за 15 месеца носене не виждам следи от употреба по него.

Аз моя го имам от година и не мога да се съглася за лагванията. Асистента не го ползвам много но когато го ползвам работи без ядове.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#21

(2022-04-11, 14:08:28)kafencetu написа:  С двете ръце съм за ТикWatch Pro 3,
Ползвал съм дълго време Самсунг Gear S3 - не лош (всъщност добър) , но батерията- зареждане всяка вечер.
След това минах на Amazefit GTR 2 - много добра издържливост ( зареждане веднъж на две седмици ) , но лимитирани функции и не точно смарт часовник
Тик Watch-а издържа 3-4 дни - перфектен , всичко необходимо което ти трябва може да се инсталира, има плащане с NFC, навигация, обаждания и т.н.
TicWatch Pro 3 GPS е моя фаворит за сега. Забравих да спомена че е и средно тежък , не прекалено като Самсунг Gear S3. не е дразнещ и е идеален за мъжка ръка. Каишката с която идва е имитация на кожа , но е гума - не запартва.

Мога да споделям само суперлативи за часовника, в момента струва 410 лева на https://edigital.bg/umni-chasovnici/ticw...ck-p875811. Има доста оплаквания от сайта за бавна доставка - не знам на мен ми дойде за 3 дни , при прогнозни 7-10.

------
Да ъпдейтна мнение за Тик-а Про 3 - след година и половина ползване:
1.Батерията започна да пада осезаемо по-бързо,
2. Появи се проблем с power бутона - първоначално от време на време започна да не работи, след месец спря съвсем. Тоест ако падне батерията става много трудно да влючите часовника и другото много важно е че губите възможност да използвате приложенията ( тоест часовника се превръща в тежка и скъпа фитнес гривна).
Рових доста, оказа се че това е много често срещан проблем, не съм успял да намеря решение.

На база на този опит - отмятам се от предишния си пост - не препоръчвам Тик -а 3 Про. Мобио ме загубиха като клиент - честито ! Angry
Цитирай
#22

Аз лично не препоръчвам тикуоч. По добре самсунг или простите хуйвей и амазфит. Няма смисъл да пиша много но откакто съм с Amazfit Balance ми е в пъти по добре от тикуоч про 3 гпс.
Цитирай
#23

(2023-12-08, 02:00:28)degman написа:  Аз лично не препоръчвам тикуоч. По добре самсунг или простите хуйвей и амазфит. Няма смисъл да пиша много но откакто съм с Amazfit Balance ми е в пъти по добре от тикуоч про 3 гпс.

По принцип TickWatch-а ако работи както трябва , има доста смисъл в него. Но разбира се зависи за какво ще го ползваш- на мен ми беше критично да има Google Pay и батерията да издържа поне 2 дни- което Тик-а го има, но явно има много други неща които разбираш, когато си го купил Smile Сега минавам на Galaxy Watch 6 Classic - да видим и той как се справя.

Един офтопик въпрос - поради това че Тик-а ми е в гараниция и разбира се ще си търся парите- оказва се че Екстрим Дигитал са купени от Емаг- някой имал ли е такъв казус и евентуално , каква би била бързата процедура. Не ми се занимава с дълги и напоителни обяснения че трябва да изпълнят гаранционните условия , въпреки че вече са друго юридическо лице. Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на kafencetu за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#24

(2023-12-08, 02:00:28)degman написа:  Аз лично не препоръчвам тикуоч. По добре самсунг или простите хуйвей и амазфит. Няма смисъл да пиша много но откакто съм с Amazfit Balance ми е в пъти по добре от тикуоч про 3 гпс.

Откъде е закупен Amazfit Balance? Мислих и аз да го пробвам, но в бг изглежда го няма...
Цитирай
#25

Моя е от алиекспрес. Но няма NFC в случая. Не че има смисъл от него освен ако нямаш Curve. Но пък на мен така или иначе не ми трябва да плащам през часовника.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)