Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch4 ще измерва нивото на телесните мазнини с BIA сензор
#1

Galaxy Watch 4 ще измерва телесните мазнини с BIA сензор

Samsung отварят нова страница в историята на смарт часовниците си с предстоящия Galaxy Watch 4. Часовникът ще се задвижва от Wear OS 3.0. – нова операционна система, разработвана съвместно между Samsung и Google. Двете компании обединяват силата на екипите си, за да предоставят по-функционални устройства на потребителите. Часовникът ще бъде с новия потребителски интерфейс на Samsung за смарт часовници One UI.

[Изображение: maxresdefault-10.jpg]

Тези, които очакват, Galaxy Watch4 да измерва нивата на кръвната захар с оптичен сензор - ще следва да почакат. Иновативният оптичен сензор бе представен на изложението CES 2021 - и гигантите Samsung и Apple обявиха, че ще го използват, но е необходимо повече време, за да се валидира имплентирането на технологията.

Вместо това - Samsung ще добавят в Galaxy Watch4 - BIA сензор - той използва два електрода, за да премине много слаб ток през тялото (без да го усещаме). Измерва се съпротивлението, което среща. Когато минава през телесни течности, на които а богати мускулите - то е ниско, а ако преминава през мазнини и кости е по-високо. Така може да се изчисли процента телесни мазнини.

[Изображение: 41598_2020_79667_Fig1_HTML.png]

На пазара отдавна има редица интелигентни кантари, които измерват съотношението между мускулна маса, мазнини и т.н.

Още информация - в линка в началото.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Maxpainus, NaniG, sapiora, yankoa
Цитирай
Аксесоари
#2

Усещам, че скоро профилактичните прегледи ще станат излишни...  Cool

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#3

Да, те и самите производители коментират, че смарт часовниците не са прецизна медицинска апаратура. Но могат да дадат обратна връзка при неблагоприятни здравословни тенденции - колкото човек да разбере, че има проблем и следва да се обърне към лекар Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, sapiora
Цитирай
#4

Винаги съм твърдял също пред приятели, колеги и познати като започнат да се присмиват.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • divna, NaniG
Цитирай
#5

Появиха се първите 3D рендери на Galaxy Watch4 Classic - в бяло, сребристо и черно. Много е красив! Можете да ги видите в линка.

На MWC - Samsung представиха повече детайли и за новия интерфейс ONE UI Watch - с неги ще се цели по-дълбока интеграция между смартфона и часовника. Например, ако се изтегли приложение на телефоа да се сваля и на часовника и др.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Предполагаемите цени:

Galaxy Watch 4 42mm: 470-500 euros (roughly $575/£416)
Galaxy Watch 4 46mm: 500-530 euros (around $610/£440)

Източник >>>>>

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#7

и ти трябва часовник за да си видиш че си пуснал шкембе, или )( е станало 2пъти по голямо?

И не на последно място - дано сензора го прави гугъл, ако е самсунг ще е 100% грешен, както с крачкомера им. Цял ден си стоя в къщи (докато работя), 1-2 пъти като взема с мен телефона и сменя стаите и накрая на деня ми показва 4-5000 крачки, че съм минал, а гугъл фит 200-300.
Цитирай
#8

(2021-07-07, 11:00:44)ndsbg написа:  и ти трябва часовник за да си видиш че си пуснал шкембе, или )( е станало 2пъти по голямо?

Функциите на умния часовник далеч не се изчерпват в показване на очевидни неща. Част от фитнес/здравословната срана е в решаването на проблема. Отделно, че има доста други функционалности, които не са свързани със здравето.

Не защитавам Samsung. Имах техен часовник, освен проблемите с неправилното отчитане на етажи и т.н. някои неща работеха коректно само с техни телефони - екосистема  Sick . А и с новите цени: нямам навика да плащам данък "маркетинг и реклама", не страдам от комплекси, които се лекуват с покупката на надценени играчки. Ако исках ябълкова политика и някой да ме прави "амейзинг", щях да си купя Apple кръчките. 

Толкова години Samsung не могат да се оттърват от комплекса си към Apple и отчаяното копиране на паразитните им политики. Разбираемо е, меринджеите им сънуват огромните печалби на нагризаните, ама не притежават собствена затворена екосистема, макар да се напъват. А Google им помага...

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#9

@kayovas това ми е ясно, но колкото и да е умен, си остава безсмислена играчка и при това скъпа. А колкото до фитнес/здравословните страни не ти е нужно никакво устройство за да постигнеш добри резултати и добро здраве. Затова и аз от всичките тези смарт часовници, бях се спрял последно на гармин феникс 5 за да си траквам карането на колело, но така или иначе важно е да изкараш колелото и да караш, а не да се тракваш. Не ми бяха нужни устройства и app-ове за да направя 1 месец всяка събота и неделя по 1 час за да преместя колана с 1 дупка по малко от колана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndsbg за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#10

(2021-07-06, 00:47:06)divna написа:  Появиха се първите 3D рендери на Galaxy Watch4 Classic - в бяло, сребристо и черно. Много е красив! Можете да ги видите в линка.

На MWC - Samsung представиха повече детайли и за новия интерфейс ONE UI Watch - с неги ще се цели по-дълбока интеграция между смартфона и часовника. Например, ако се изтегли приложение на телефоа да се сваля и на часовника и др.

В бяло изглежда супер. Ще ме накарат да сменя Watch 3 с Watch 4 Smile Само, че не виждам да мери кръвното. Това е една от причините да купя този модел. Може да съм пропуснала предходни статии. Няма ли да има такъв сензор?

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

Предполагам се шегувате за измерване на кръвно, температура, пулс и захар. Още крачките и разстоянието бъркат. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#12

(2021-07-07, 18:19:56)NaniG написа:  В бяло изглежда супер. Ще ме накарат да сменя Watch 3 с Watch 4 Smile Само, че не виждах да мери кръвното. Това е една от причините да купя този модел. Може да съм пропуснала предходни статии. Няма ли да има такъв сензор?

И на мен белия много ми хареса  Heart

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

(2021-07-07, 19:18:30)airbus написа:  Предполагам се шегувате за измерване на кръвно, температура, пулс и захар.  Още крачките  и разстоянието бъркат. Big Grin

Можеш да питаш FDA дали се шегуват.
Цитирай
#14

(2021-07-08, 06:48:13)nowhere написа:  Можеш да питаш FDA дали се шегуват.

Като гледам в отделението как им се смеят на тези болни мозъци дето си мерят кръвното, пулс по часовници и стигат да някакви грешни заключения.
И с два часовника на двете ръце, са далече от реалните измервания.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

Не знам, както казах - можеш да пишеш един имейл на FDA и да ги питаш дали се шегуват или са сериозни. Няма как някой от форума да ти даде компетентно мнение. Smile

Иначе изглежда, че ще е страхотен часовник, но малко бих изчакал с цената, че това не е сериозно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#16

Според мен кръвното ще си го мери, просто не се споменава вече, все едно да напишат, че ще мери пулса. В крайна сметка остана 1 месец и ще се разбере какво ще представляват тези часовници.
Цитирай
#17

Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic ще бъдат с 16GB памет. Тя ще им бъде необходима за новата функция на интерфейса One UI Watch - когато инсталирате приложение на смартфона - то автоматично да се инсталира и на часовника, ако има врсия за часовници.

[Изображение: Samsung-Galaxy-Watch-4.jpg]

Смарт часовниците ще бъдат и с по-мощен и енергийно ефективен 5nm чип Exynos W920, който е 1,25 пъти по-мощен от Exynos 9110 и има почти 9 пъти по-висока графична производителност.

Изтекла информация предполага старт на продажбите на 27 август с предполагаема цена на Galaxy Watch 4 (44 mm) в Канада – около 460 лв. - снимка - в линка по-горе.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#18

Дано цената да е ~460 лв. Това би било чувствително по-ниска цена от тази на конкурентите Apple и Huawei. Толкова по-ниска цена би била оправдана заради налагането на WearOS и завземане на пазарен дял за тази ОС.

Лично се съмнявам цената да е толкова ниска. Smasung от години дават съизмерима цена на тази на Apple.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#19

Сега гледах прогнозни цени в други сайтове, почват от 400 долара, което е далеч от 460лв.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#20

@kayovas тя по-скоро ще е по-висока, че вече и Google участва.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Аз до сега не знам да има безкръвен метод за измерване на кръвната захар. Ако има такова устройство или метод, моля поправете ме.
Цитирай
#22

Има, представиха го на CES 2021 - на японската компания Quantum Operation - https://quantum-op.co.jp/en/news-en/202101544.html

И Samsung и Apple ще предложат смарт часовници с него, но няма да е тази година.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

Лекарите от спешна, отделенията и тн. започват да мерят с глюкозен монитор тип часовник. Един часовник за всичко. Колко балами има.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#24

Часовникът може да индикира проблеми на ранен етап, за да могат хората да се обърнат към лекар.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

Посоката на тая превантивна "медицина" не ми харесва. Като гледам как се дои здравната каса, само ще добавят една не малка, дори значително увеличена, група от хипохондрици. Има хора, на които, ако някой лекар им каже, че им расте трети крак, ще почнат да усещат сърбеж и помръдване с пръстите.

Но, това е посоката в следващите няколко години. Знаем какви са хората: дори да се засече реален проблем, под 10% ще предприемат профилактични мерки (диета, спорт, намаляване на стреса и т.н.) Останалите ще се хванат за хапчетата.

А най-хубавото е, че на всеки 1-2-3 години "пациентът" ще ръси едни 400-600 ойро, накитното устройство да го пазят от болести... Инфото ще отива по застрахователи и всякакъв род институции, които ще вдигнат риска на "болното" лице, което пък ще трябва да се лекува.

Добър бизнес модел: овцете сами ще дават пари за инструментите за стригане, млеконадой,а като ги източат - и за месодобив.

Настоящият ми умен часовник май ще е последния.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)