Анкета: Къде предпочитате да ходите на море - в България или извън България? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
В България
49.30%
35
49.30%
Извън България
36.62%
26
36.62%
Не ходя на море, предпочитам на планина
8.45%
6
8.45%
Не ходя нито на море, нито на планина
5.63%
4
5.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къде предпочитате да ходите на море - в България или извън България?
#26

Скромна лепта към отговор 3: Не ходя на море, предпочитам на планина.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-06-28, 22:38:28)Lupita написа:  Кажи кой е този плаж, за да го имаме предвид. Smile
Аз си харесвам нашето море и много се натъжавам, че го съсипват. В Гърция не е лошо, ама не се чувствам у дома си.

В Бургас,района около Нептун.Там ходя.По някога и към бункера но в повечето случаи там е лудница.
@jhoroИмам ли свободно време не пропускам.3-4 дни в седмицата задължително съм там.Не ми омръзва,готино е Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#28

Определено предпочитам атмосферата в Турция и Гърция. Просто на БГ черноморието няма какво ново и интересно да видя, че да дам целенасочено пари за хотел. Ходя в България единствено на Поморие просто защото семейството ми има апартамент от 20 години там и реално си ходя у нас.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#29

Разбира се, Гърция заради спокойствието. Няма ги дънещите барове по плажове. Родителите с децата знаят как да не притесняват другите почиващи. Не ги оставят да беснеят, вдигат шум и тн.....
Природните дадености също са повече от тези в Бг.


[Изображение: 20210628-100043.jpg]

[Изображение: 20210628-100421.jpg]

[Изображение: 20210628-114906.jpg]

[Изображение: 20210629-110334.jpg]

[Изображение: 20210629-111224.jpg]

[Изображение: 20210629-114158.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#30

Това за децата е доста тъпо, все пак са деца. Очевидно, че ти нямаш такива и щом така разсъждаваш е вероятно да не си имал пълноценно детство.. или пък просто не помниш, какво е да си дете Smile Като искаш да не ти шумят деца и да не "беснеят" можеш спокойно да ходиш в гората или на безлюден плаж, за обществен плаж обаче, не си познал.

ПС. Да подчертая, че има разлика между шумни и да беснеят и между невъзпитани. Wink
Цитирай
#31

При 3000 км плажна ивица (Гърция) не е трудно да си намериш спокойно местенце, но на Лайноморието - почти абсурд. При 9 млн население плажовете бяха по-спокойни.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#32

(2021-07-02, 12:59:54)nowhere написа:  Wink

Да, локумите за баба, внуче и куче, моля, в темите на бгмама. Tемата е къде предпочитаме да почиваме. Всеки определя приоритети.

Благодаря, нямам нужда от съвет къде да ходя. Хората са го измислили.

Рай за почивка Smile

[Изображение: 20210627-213814.jpg]

[Изображение: 20210629-215214.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#33

Именно, темата е къде обичаме да почиваме, а не дали харесваме деца или сме борсуци. Smile
Цитирай
#34

(2021-07-02, 17:47:16)nowhere написа:  Именно, темата е къде обичаме да почиваме, а не дали харесваме деца или сме борсуци. Smile

Точно, споделям и защо. Споделете  за харесването на шумни места, умението ви  да слушате едновременно музика от две места. Тичащи пубери по хотелските коридори в малките часове и тн.

Не разбрахме какво написахте по темата или почивате вкъщи, на или под село..... Не е задължително да почивате.


Цитат:но на Лайноморието - почти абсурд. При 9 млн население плажовете бяха по-спокойни.

На юг се намират все още такива комплекси , стига да ги няма руските лагерници. Миналата година беше много спокойно без тях.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#35

(2021-07-02, 18:07:26)airbus написа:  ... умението ви  да слушате едновременно музика от две места. ...

На юг се намират все още такива комплекси на юг, стига да ги няма руските лагерници. Миналата година беше много спокойно без тях.

Без да противореча на никой ...
Преди 2-3 дни седнахме в прилично заведение (не на морето). На съседните маси компаниите бяха толкова шумни, че накрая предложих на собственика - да спре музиката. И без това ... не се чуваше!

А за предната година (2020) - и на север беше МНОГО спокойно. Ама .. след официалния край на сезона!
Чадъри, шезлонги, шалтета - без пари! Плажа - празен, буквално. Температурите - на водата и въздуха - перфектни! Вълнение - почти никакво.
Вечер в заведенията - почти насила ни „дърпаха“ - „Елате при нас!“ Заетостта на местата беше под 50%.

Да ме дразнят деца - то нямаше „кого да напсуваш“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#36

(2021-07-02, 18:07:26)airbus написа:  Точно, споделям и защо. Споделете  за харесването на шумни места, умението ви  да слушате едновременно музика от две места. Тичащи пубери по хотелските коридори в малките часове и тн.

Не разбрахме какво написахте по темата или почивате вкъщи, на или под село..... Не е задължително да почивате.



На юг се намират все още такива комплекси на юг, стига да ги няма руските лагерници. Миналата година беше много спокойно без тях.

Нещо лошо ли има да се почива на село? Защото да, на мен именно там - на вилата ни, в гората, на абсолютна тишина и спокойствие ми е адски любимо да си почивам и при възможност гледам да го правим всеки уикенд.

Иначе, ако толкова те интересува ми харесва навсякъде - и тук и в Гърция и е Хърватия и в Испания. Жалко, че тук с всяка година става все по-зле, но все пак си има още 1-2 места, които ми харесват.
Цитирай
#37

@nowhere кое става по-зле всяка година? Ако визираш черноморието, за теб може, за много други не. Аз лично навсякъде където ида си ми е екстра. По хотели в на черноморието не ходя, а си наемам апартаменти. Всяка година всички мрънкат, че било гадно черноморието и всяка година ги гледаш същите по черноморието, пълно до козирката, а ресторантьори, хотелиери се оплакват слаба година. Гръцкото море е същото положение там може и хотел да се наеме, но има също така достатъчно апартаменти да си наемеш и да си прекараш перфектно. Единствената разлика че там всичко е по 2, щото са с евро. А в някои части, където съм бил на гръцкото море предлагат само малка бира за 5 евро, на нашето черноморие е 5 - 6 лв наливна 500мл. Е аз бира не пия - само мета и узо (ако няма по гръцко, то взимам бира)

Както се казва за всеки влак си има пътници, който не му харесва някъде да не ходи.
Цитирай
#38

Обслужването, отношението, обстановката, качеството. Както казах и ние ходим на нашето черноморие, но нещата са такива, каквито са.
Цитирай
#39

В България не сме ходили на море от доста години но като се по зачетох и във вашите коментари разбирам че ако се отиде в България на море ще е свързано с доста компромиси е бих казал че простотията си е на всякъде, на доста посещаваните крайбрежни ивици без компромиси не е минавало !Последно бяхме в Италия Каорле всичко отлично, докато една дама на връх рождения ден на жена ми направи проблем защо нейният стек от риба бил по малък от нашия!!Къде гледа, какво мери, с какво се занимава че да гледа в чужди чинии, вика сервитьори,шефове и накрая каза че повече нямала да стъпи в хотела.Така де ,без драмички не е било на море.
По принцип на планина сме си прекарвали най яко и с по малко компромиси до без всякакви.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#40

В България...на планина! Особено в Родопи!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#41

Бяхме малко на юг уж на море. То кич, простота, никакви мерки, гъз в гъз. Вдигнати цени за нищо, неадекватни персонали. Ще ми предлагат скумрия на скара от резерва на Нова Зеландия Big Grin Поне ходиме на плажове дето нямаше хора.
Добре, че отиваме пак малко в гърция на почивка. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#42

(2021-08-05, 12:44:59)airbus написа:  Бяхме малко на юг уж на море. То кич, простота, никакви мерки, гъз в гъз. Вдигнати цени за нищо, неадекватни персонали. Ще ми предлагат скумрия на скара от резерва на Нова Зеландия Big Grin Поне ходиме на плажове дето нямаше хора.
Добре, че отиваме пак малко в гърция на почивка. Smile
На Слънчака. На плажа - гъз до гъз, ама полякини, германки. Никакви мерки - няма маски, никъде, и в супермаркетите даже. Отдъхнах си от тази лудост. Бар Viking на плажа - купон до зори,евтина бира, не ходя по ресторанти. Морето и плажа прекрасни, плувам покрай брега, но след шамандурите, така че навалицата не ме бърка. Някой го разбират и така, хайде стига с това превъзнасяне на гръцкото.
Цитирай
#43

Ако продължават с с тези тестове и сертификати ще си направя басейн в двора да им фалира туризма
Цитирай
#44

Анкетата е малко подвеждаща. Предпочитам да ходя на море (почивка) в България, но егоизма и скъперничеството на българските хора и фирми, които предлагат почивки на нереално, необосновано и необмислено високи цени ме подтиква да избера чужбина.
Цитирай
#45

Анкетата направо си е измислена!
Предпочитам да ходя на почивка ... някъде. Може и на море.

Но „вътрешният глас“ (в портфейла) ми казва - „Тая няма да я бъде“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#46

Ами те и по чужбините не си поплюват, като е сезона !
Не знам не съм ходил в България на море от доста години но ми се струва че като е сезон навсякъде чакат с големите сурвакници,то било в България или чужбина почне ли сезона и...!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#47

Откакто имам малки деца единственото място на което си почивам е РАБОТАТАSmile
Цитирай
#48

Е стига бе, що ги направи тогава? Аз игледах 3, и сега се кефя на племеника Smile щот още няма внуци. Ама акоима ще съм млад дядо

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#49

Има кротки, има дето се ядват, и има терористи. Мойте са терористи. Да ида на море или планина, значи просто да ги гледам на друго място без удобстваSmile Засега си е само наказание.
Цитирай
#50

(2021-10-05, 22:52:48)Victormihov написа:  Има кротки, има дето се ядват, и има терористи. Мойте са терористи. Да ида на море или планина, значи просто да ги гледам на друго място без удобстваSmile Засега си е само наказание.

Да ти имам ... проблемите!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)