Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сериозни проблеми с камерата на S21U
#1

Пускам си сефте камерата днес и изненада... здрав flcikering във всички режими, не може да се заснеме нормално видео , иначе снимките си стават, но в preview flicker-ing е брутален. Премигва за световно. 
Клиповете са ..... размазани, без никакъв фокус, липса на елементарен детайл, зърнести, картината мига и има здрави отражения на точки от лампите вкъщи. 

Видеото на практика е неизползваемо, снимките са с в пъти по-нисък детайл от този при S20+.

Греенето го  оставам настрана... Exynos 990 никога не ми е греел така. Целия пареше от 2 минути клип 4K и малко ръчкане на настройки?

Идеи?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Хардуерно ако е блокирало нещо във фокуса може би и това обяснява всичко. Почукай го с ръка по-силно в областа на камерите.Преди шните модели, често им блокираше фокуса и просто излизаха замъглени, но сега ако тешефона се мъчи да компенсира и за това може да загрява.Естествено може да пробваш след това с хард ресет

Телефона ако си го взел днес, нов ли е или втора ръка? Ако е втора ръка, може да е бил с хардуерен проблем или по-лошо - да е реплика менте

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Един приятел имаше някакъв фабричен дефект. Много бързо загряваше от ползване на камерата за няколко минути. И същите проблеми с видеото.
Замениха му го.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#4

Чисто нов е от верига. Сега забелязвам, че не мига така, но има много шум и загрява много. Дори само от ръчкане из насторйките.

Ще го занеса довечера. Нещо не е наред.

Сега пробвам и на дневна светлина... това е по-зле от S20 Ultra преди всичките си ъпдейти. Никакво фокусиране, само focus hunting, мъчи се, ама неще... видеото е изцяло неизползваемо, снимките 108MP са с детайл за 5...
Цитирай
#5

Определено има някакъв проблем, че видеото е зле съм съгласен, но като твоите проблеми мисля, че друг няма. Щом е нов директно в сервиз.
Цитирай
#6

Дори с тапване да му кажа къде да фокусира го губи след малко, сменя цветовете и режимите AI , ту има рязкост, ту всичко е soft...

Нещо страшно е тая камера, след работа директно в магазина. Ще пиша довечера развитието.
Цитирай
#7

Пробва ли с почукване по гърба все едно се е задавил някой?  Big Grin

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

(2021-06-28, 11:52:59)nanobanano написа:  Пробва ли с почукване по гърба все едно се е задавил някой?  Big Grin

Не действа. На видео е потресаващо, имам чувство, че до се опитва да махне шума по някакъв много агресивен начин и маже всичко, то няма никаква острота в ръбовете на даден обект, дори и с фокус. Меко и компресирано все едно си го качил и свалил в социална мрежа 100 пъти. Като компресирано е. 

На всичкото отгоре шума е потресаващ.

Че S20+ със всичките му проблеми с фокуса (че и той си има, не само Ultra-та) не беше така...

Очаквах ultra камера, плучих неизпозлваемо видео и снимки без грам детайл.
Цитирай
#9

Е нормално щом е с фабричен дефект. Като ти го оправят всичко ще си е както трябва.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

(2021-06-28, 14:14:35)nanobanano написа:  Е нормално щом е с фабричен дефект. Като ти го оправят всичко ще си е както трябва.

Да, довечера ще пиша за развитието - след работа отивам директно. То това не е нормално. Още като я пуснах бях потресен какво видях. Мнго се дразнех на липсата на фокус при близко разстояние при S20 и се зарадвах на този, че има вградена опция в ultrawide-а за macro, ама...

То едно елементарно видео няма, аз за фокус питам...

Имам чувството, че е заминал фокуса или че е преманентно забил или и аз не знам и AI се опитва да компенсира по някакъв начин, мъчи се и става печка.
Цитирай
#11

Смениха го. Решихме проблема.
Цитирай
#12

Супер, дано нямаш повече ядове, предполагам всичко е наред сега.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Ivanov_1994
Цитирай
#13

Благодаря ти. Да, вече мога да кажа , че ползвам Ultra.

Е, има греене в камерата, ама няма да е Samsung ако не грее нещо...
Цитирай
#14

(2021-07-01, 12:28:27)Ivanov_1994 написа:  Благодаря ти. Да, вече мога да кажа , че ползвам Ultra.

Е, има греене в камерата, ама няма да е Samsung ако не грее нещо...

Позволи ми да те поправя.. няма да е exynos ако не грее нещо..

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

(2021-07-01, 13:06:54)Legend написа:  Позволи ми да те поправя.. няма да е exynos ако не грее нещо..

Аха..  щото дракона изобщо не грее  Wink

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Dowper, milss
Цитирай
#16

Къв ексимос, нещо сте се объркали

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Дракона. Моя грешка. И Дракона си грее стабилно

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

888 да, но той си е производство на самсунг. по старите не греят така, камо ли пък да прегряват. Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#19

Като цяло 5nm литография с пасивно охлаждане е зор голям.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)