Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона и говорителя при разговори.
#1

Здравейте!
Миналата година ,октомвври си купих Самсунг А71. Всичко наред - телефона работи безупречно, не забива и т.н. Но..след няколко разговора започна да се случва така, че говорителя и микрофоните (те са 2) просто спират да работят и се оправят само с рестарт. И така вече повече от половин година се мъча с този проблем, който дори след ъпдейта от Андроид 10 на 11 все още продължава да съществува. Пробвах какви ли не методи от интернет- да почистя микрофоните и говорителя, да нулирам приложенията в случай, че някое прави проблем , пробвах да бутам в опциите за разработчици и т.н, но нищо не помага..освен рестарт, но няма как постоянно да го рестартирам проблемът някой път изчезва за известно време и пак се появява, но в повечето случаи след 2-3 разговора и трябва да рестартирам- все някой път ще ми се наложи (да чукам на дърво да не ми се случи) да звъня по спешност на 112 или на приятел или на мен да ми звънят за нещо спешно и да трябва да си рестартирам телефона, че да се обадя. Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да каже какво е решението, че вече ми идва да метна телефона от някъде..
Цитирай
Аксесоари
#2

Боже, боже...половин година да имаш проблем и да не го занесеш в сервиз, а да чакаш форумите да ти решат проблема...
[-] 2 потребители изказват благодарност на imthedevil за това мнение:
  • ianpav_4444, jhoro
Цитирай
#3

Много готин псевдоним си е избрал колегата... Smile Не става ясно, машинката нулирана ли е до заводски настройки някога?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

(2021-06-28, 19:46:18)alexbg67 написа:  Много готин псевдоним си е избрал колегата... Smile Не става ясно, машинката нулирана ли е до заводски настройки някога?
Не, колега това е последното нещо, което остана. Още не съм го правил, защото все забравям да си взема USB кабел да си прехвърля снимките на компютъра и затова все го отлагам.
Цитирай
#5

Щом се оправя след рестарт, най вероятно проблема е софтуерен. Преди да на правиш ресет, помисли кое приложение може да се бърка в работата на микрофона - също така, когато ти направи проблема, пробвай с разговор през ваибър или клип с камерата за да установиш дали е пълен отказът на микрофона.
Цитирай
#6

(2021-06-28, 21:56:59)Vi70 написа:  Щом се оправя след рестарт, най вероятно проблема е софтуерен. Преди да на правиш ресет, помисли кое приложение може да се бърка в работата на микрофона - също така, когато ти направи проблема, пробвай с разговор през ваибър или клип с камерата за да установиш дали е пълен отказът на микрофона.

Абсолютно никъде не работи - вайбър, месинждър..интересното, което забравих да спомена е, че като стане така и слушалки да сложа пак не работят - отказва 3мм-вия жак също..
Цитирай
#7

Щом е в гаранция пътят е един.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)