Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нещо, което постоянно се пренебрегва: качеството на GPS
#1

В повечето отзиви не виждам телефони да бъдат тествани спрямо тяхната GPS точност или дали поддържат сателити „Галилео“. Това вероятно е ниша, но за мен е важно сега. Моят Mi A1 е добре, нищо лошо, понякога губи GPS и точността е на няколко метра. Какво ще кажете за телефона си?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам другите xiaomi-та как са но gps-a на Redmi note 7 е гола вода.
Цитирай
#3

За да може да се даде някакво адекватно мнение според мен трябва на всички телефони да се използва един софтуер.

Защото аз съм тествал на един телефон различни приложения: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76729
И се получаваше разлика.

Аз за сега не мога да се оплача от моя A71.

Аз обикновенно използвам този сайт, защото там сравняват GPS на телефона с професионален такъв (надявам се, че линка няма да се приеме като нарушение на правилата): https://www.notebookcheck.net/Reviews.55...Array[]=10
Намирам си в сайта модела който ме интересува и гледам сравнението на двата двата GPS.
Цитирай
#4

Според мен хардуера на един телефон е важен за качеството на gps връзката
Цитирай
#5

(2021-06-29, 20:09:14)LavenderBirch написа:  В повечето отзиви не виждам телефони да бъдат тествани спрямо тяхната GPS точност или дали поддържат сателити „Галилео“. Това вероятно е ниша, но за мен е важно сега. Моят Mi A1 е добре, нищо лошо, понякога губи GPS и точността е на няколко метра. Какво ще кажете за телефона си?
Ами този телефон е от 2017 година,и подържа само GPS-GLONASS, BDS.Ако искаш по висока точност трябва GPS да е dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC.Huawei имат добър GPS,аз съм с П30 и от вътре в къщата на 1 ви я етаж ме засича на секундата,предишния ми телефон HTC 10 трябваше да отида до прозореца за да ме засече.
Да се надяваме да не си бот,че напоследък доста зачестиха.
-
Цитирай
#6

Бот е... Поне така изглежда по начина по който е написано.

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

Никога съм нямал проблеми с GPS на никой телефон.
Засича ме с няколко метра разлика като малко по малко ми коригира позицията за 1-2 сек.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2021-07-01, 05:40:06)BGDropche написа:  Никога съм нямал проблеми с GPS на никой телефон.
Засича ме с няколко метра разлика като малко по малко ми коригира позицията за 1-2 сек.

Само, че някои телефони доста бързо хващат сателити дори и вътре в стаята, освен това при пътуване сигнала не пропада, докато при други положението не е така.
Цитирай
#9

Този диалог се върти всяка година , че понякога и два пъти в годината от поне десет години
Всъщност по спецификация, ако ползвате само една система за позициониране /gps да кажем/ за да си улови алманаха и ефимеридите при студен старт трябват 10-15минути. Ако имате топъл или горещ старт времето е много по-малко, ако използвате асистиран GPS /данните за спътниците се свалят през интернет връзка/ става почти моментално... А ако е включена настройката "висока точност" в устройството чичко Гугъл ви позиционира /и шпионира/ и по околните wifi мрежи и по много други неща.
Точността се подобрява от позицията ви - колкото по-малко високи сгради, дървета или скали има наоколо толкова повече сателити се използват за триангулиране на позицията, също така колкото повече системи за глобално позициониране ползва устройството , gps, глонасс, галилео, бейду, и така нататък, толкова по-точно.
Свалете си някоя програмка от рода на gps test, gps status и гледайте къде колко сателити хваща и каква е силата на сигнала

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 2 потребители изказват благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • Antoan, Belqta
Цитирай
#10

Който иска нека споделя как се държи gps-a с неговия телефон, като така всеки ще има представа за даден модел ако държи бъдещия му телефон да има добър gps.
Цитирай
#11

Какви „няколко метра, какви секунди“?
Мен ме засича на момента и ми казва, че съм ... на около 300 метра от реалното място! Huawei Y6 2017

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Ползвал съм модели на Huawei gps-a им е доста добър, хващаше сателите доста бързо дори вътре в стаята. Също така съм пробвал в движение с автобус, кола, влак никога не съм имал проблем, докато същото не мога да кажа за сегашния ми Xiaomi redmi note 7 там нещата както споменах вече са зле
Цитирай
#13

След двата самсунга, които съм ползвал -SIII и Нео Покет, всички следващи телефони имат сходен дефект - в движение отчитат сравнително точно, но спреш ли на място става мазало в буквалния смисъл, картата на приложението, което ползвам, изглежда, че все едно непослушно дете е драскало безразборно върху нея.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#14

(2021-07-03, 18:30:01)jhoro написа:  Какви „няколко метра, какви секунди“?
Мен ме засича на момента и ми казва, че съм ... на около 300 метра от реалното място! Huawei Y6 2017
Какво се учудваш,това е нисък клас телефон подържа само GPS Yes, with A-GPS, GLONASS https://www.gsmarena.com/huawei_y6_(2017)-8695.php
Цитирай
#15

(2021-07-04, 11:27:25)DoryanY написа:  Какво се учудваш,това е нисък клас телефон подържа само GPS Yes, with A-GPS, GLONASS https://www.gsmarena.com/huawei_y6_(2017)-8695.php

Съгласен съм, че gps-a на ниския клас телефон може да е по зле но явно има и други определящи неща може би хардуер или софтуер де да знам. Веднага ще ти дам пример с един Huawei P10 lite също нисък клас телефон който съм ползвал, и въпреки някои свои недостатъци много добре хващаше сателити
Цитирай
#16

@esil2 P10 Lite е среден клас,и на него му дават GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS .Е то тук извадка от Уикипедия

Сателитна навигационна система с глобален обхват може да се нарече глобална навигационна спътникова система (GNSS). От октомври 2018 г., САЩ с (GPS) и Русия с GLONASS имат напълно функциониращи GNSS, Китай с BeiDou Navigation Satellite System (BDS) и Европейския съюз с „Галилео“ имат график за напълно функциониращи такива до 2020 година.[1][2] Индия, Франция и Япония са в процес на разработване на регионална навигация и системи.

Глобалното покритие за всяка система обикновено се постига чрез спътникова плеяда от 18 – 30 разпръснати спътници между няколко орбитални равнини на средна околоземна орбита (МЕО). В действителност системите варират, но ползват орбитална инклинация над 50° и орбитални периоди приблизително дванадесет часа (на надморска височина от около 20 000 километра или 12 000 мили). 

Ето една статия
https://technews.bg/article-102299.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)