Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu
#1

Здравейте. От събота съм със седмичния ром на xiaomi.eu.
Снощи пристигна и първия ъпдейт. Никакви проблеми с прилагането му, посредством TWRP от тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101745

след свалянето на Ъпдейта през ъпдейтъра телефонът се рестартира в Recovery. Там въведох ръчно паролата си за отключване на телефона, отидох на Install и  в дъното на основната директория (storage или както казваме на вградената памет) намерих сваления ром.
Натиснах на него и плъзнах за инсталация. Това е. 
Като изберете Рестарт ви казва, кой е текущия слот, от който ще стартира телефона.
(Не съм правил проучване дали имаме два системни дяла, но ако има то рекавърито ги поддържа и вижда)


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11, gen.taco, redsys
Цитирай
Аксесоари
#2

Има реъплоуд и днес. Обнових. Не съм гледал за разлики Smile
Цитирай
#3

Аз от почти месец съм със седмичния РОМ.
Определено е по добър и по бърз от стоковия.
Също и батерията държи поне с 30% повече спрямо стоково състояние.
И най важното за мен (поради което всъщност минах на него), работещ Anti flicker (DC dimming) mode.
Вече при ниска яркост не се уморяват очите.
Докато при нормално състояние си беше направо мъка да се гледа дисплея през нощта.

Официално от Шаоми са казали, че не са сложили въпросния DC dimming в стоковия софтуер, защото не им харесвало как показва цветовете при ниска яркост. За това са го оставили експериментално в бета версията на РОМ-а.
И в действителност леко се променят цветовете, но не е болка за умиране. По добре това от колкото постоянно да дразни очите.

Активира се по следния начин:
Сваляте Activity Launcher от Google Play;
Пишете Anti-flicker в търсачката, отваряте менюто и избирате Anti-flicker mode.

В стоковия РОМ го има само като меню, но съм тествал с няколко камери и не работи въпросния режим.
Докато на седмичния бета РОМ наистина работи.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • gen.taco, suffer
Цитирай
#4

Благодаря. Ще тествам как е
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
#5

Вече е достъпен през ъпдейтъра и днешния билд.
Обновен е секюрити патч-а до първи юли


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Сложих Xiaomi.eu 21.7.7 и сега ще трябва да сменям форума- прекръсти ме на Redmi K40 . Самото слагане не мина гладко, в последната стъпка на TWRP след като флашнах ми даде дяловете А и В, и аз като разцъках, и се оказах в положение- No OS installed.
Хайде през фастбуут- прекарах Рома на телефона(стана от 4 път за около 15мин). Тази сутрин преди работа с кой акъл реших да сложа Magisk 23 и стана същото. 4-5 пъти ми прекъсваше прехвърлянето на Рома, общо взето около час и половина си играх, но накрая пак го подкарах. Сега ме е страх да руутна. TWRP не ми даде да направя backup също.

Като цяло съм доволен от промяната, все още опознавам телефона/Рома и ми е някакси по-свежо след 2год. в къстъм зоната.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Поне буут анимацията е на Поко. Другото можеш да си го промениш, ако искаш.
Защото на Mi 10t lite рома също е от Redmi и си пише Redmi при буутване Smile
Цитирай
#8

Вече имаме чейнджлог, но още не са качени ромовете за ОТА ъпдейт:


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#9

21.7.21


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg photo_2021-07-23_11-34-52.jpg Размер: 15.32 KB  Сваляния: 918
Цитирай
#10

(2021-07-13, 22:00:56)gen.taco написа:  Сложих Xiaomi.eu 21.7.7 и сега ще трябва да сменям форума- прекръсти ме на Redmi K40 . Самото слагане не мина гладко, в последната стъпка на TWRP след като флашнах ми даде дяловете А и В, и аз като разцъках, и се оказах в положение- No OS installed.
Хайде през фастбуут- прекарах Рома на телефона(стана от 4 път за около 15мин). Тази сутрин преди работа с кой акъл реших да сложа Magisk 23 и стана същото. 4-5 пъти ми прекъсваше прехвърлянето на Рома, общо взето около час и половина си играх, но накрая пак го подкарах. Сега ме е страх да руутна. TWRP не ми даде да направя backup също.

Като цяло съм доволен от промяната, все още опознавам телефона/Рома и ми е някакси по-свежо след 2год. в къстъм зоната.


      Сподели моля те как през фастбуут копираш Рома на телефона. Аз съм в същото положение да нямам инсталирана операционна с-ма след подобни упражнения. На компютъра телефона не се вижда. Единствено през Minilal ADB and fastboot мога да видя че е закачен, но през експлорера не мога да копирам.
Цитирай
#11

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app


Следвай съветите в този раздел. При мен при самия "push" стигаше до някъде и прекъсваше, което си беше доста време, докато накрая стана. Сваляш последното weekly/stable и пробваш. След като се флашне в TWRP и те пита от кой дял A или B да буутне, натискаш този на който то ти казва, че е флашнало. Не кликай в/у единия и после другия, само този който е изписан след флаша, защото ще се озовеш в изходно положение пак!

Надявам се, да успея да ти помогна.
Цитирай
#12

Благодаря за съветите и линка. Всичко се оправи, е не от първия път, но в рамките на около час.
Цитирай
#13

Здравейте, днес имаме ъпдейт на секюрити патч до август и нов уиджет, на който на база изчисления от изкуствения интелект излизат 8те приложения, които е най-вероятно да отворите след текущото


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#14

Излезе съобщението за днешния ъпдейт.

При мен бъгна Ми браузъра и дори с чистене на данните не тръгва вече.
На друг телефон със същия ром - няма грижи.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#15

Струва ли си да сменя MIUI Global с eu? Какви са предимствата? По коментарите съдя, че все още няма безболезнен и безрисков начин за руутване, а също, че има и някои бъгове в eu рома... На стария си телефон бях с mi-globe и съм много доволен: стабилен, изчистен и щадящ батерията. Вече има версия и за нашия телефон и ми се иска да го изпробвам...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#16

Ми глоуб е базиран на Xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • duscott
Цитирай
#17

(2021-08-13, 11:25:02)duscott написа:  Струва ли си да сменя MIUI Global с eu? Какви са предимствата? По коментарите съдя, че все още няма безболезнен и безрисков начин за руутване, а също, че има и някои бъгове в eu рома... На стария си телефон бях с mi-globe и съм много доволен: стабилен, изчистен и щадящ батерията. Вече има версия и за нашия телефон и ми се иска да го изпробвам...

Бъговете са до колкото разбирам основно в бета рома. Аз карам на него, заради anti flicker режима, но като бъгове има тук там, но все пак става за ежедневно ползване.
Вече стабилната версия на рома е максимално изчистена от към бъгове и ако искаш нещо максимално добре работещо и да е MIUI - нея трябва да избереш.
Относно руутване, с magisk през TWRP мисля че няма да има проблеми.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • duscott
Цитирай
#18

Наличен за сваляне е и днешния ром 21.8.18:


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#19

Taзи седмица ъпдейт няма да има защото текат тестове на андроид 12. Може другата или по-другата да ни огрее ъпгрейд Smile

"Mi 11 Lite 5G, Mi 10S, POCO F3/Redmi K40/Pro, MI11Pro/Ultra, MI11, weekly ROMs are suspended due to Android 12 tests."
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, bgbore_96
Цитирай
#20

По последни данни до 15-ти октомври няма да има изобщо седмични ромове, заради някакви празници, но и заради вътрешния тест на Андроид 12.

Цитат:Due to Chinese holidays next update will be released on 14/15th October.

Цитат:Starting from 15 September, Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Redmi K40 Pro/+/Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S and POCO F3/Redmi K40 weekly ROMs are suspended due to Android 12 tests.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
#21

Излезе версия eu 21.10.13, но когато опитах да я инсталирам както винаги досега, след инсталацията ме прехвърли директнo във fastboot. Опитах пак да инсталирам през TWRP, но резултатът беше същия. Добре, че не бях изтрил предната версия 21.9.13 и успях да си възстановя данните. Ако някой е успял да ъпдейтне до 21.10.13 нека да сподели.
Цитирай
#22

Последната излязла версия за този телефон е 21.9.17.
По нова няма.
Спрян е седмичния РОМ за Ф3 заради вътрешни тестове на андроид 12.
Най вероятно се опитваш да инсталираш версия за друг модел.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#23

Грешно съм написал - 21.9.17 е тази която възстанових. Когато проверих за нови версии през настройките от телефона ми излезе 21.10.13, която изтеглих стандартно - не съм се опитвал да инсталирам версия за друг модел.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#24

Наистина много странно, на мен не ми излиза никакъв ъпдейт.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#25

Няма още. Тече закрита бета заради андроид 12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)