Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu
#51

Фастбуут е
Цитирай
Аксесоари
#52

Как е батерията при последната версия и има ли някакви сериозни бъгове?

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#53

В Месинджъра като отговориш през статусбара и не се праща съобщението. Gmail крашва като цъкнеш на известието
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plet
Цитирай
#54

На последните две бета версии вече не се вижда в статистиката на батерията колко дърпа екрана. Също така телефонът не влиза в deep sleep, това с/д Franco kernel manager. След рестарт се оправя, но не за дълго. Някой друг с този проблем?
Общото ми впечатление е, че се държи добре.
Следващата бета е MIUI13.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • gero802
Цитирай
#55

Това са едни от причините да върна две актуализации назад а също така ми лагваше gmail на последната. Ще чакаме MIUI13.
Цитирай
#56

(2021-12-13, 15:32:41)gen.taco написа:  На последните две бета версии вече не се вижда в статистиката на батерията колко дърпа екрана. Също така телефонът не влиза в deep sleep, това с/д Franco kernel manager. След рестарт се оправя, но не за дълго. Някой друг с този проблем?
Общото ми впечатление е, че се държи добре.
Следващата бета е MIUI13.
Във връзка с лагването на Gmail и други google apps от екипа на Xiaomi EU препоръчват следното
To disable systemwide font:
Settings -> Display -> Font settings -> uncheck "System-wide variable font" and confirm the "Restart Device" dialog.

Същото изглежда, че засега помага и с deep sleep-а поне при мен.
Цитирай
#57

Здравейте, от скоро съм собственик на POCO F3 и към момента от изчетените мнения сякаш не долових голяма разлика със Global stable рома и Xiaomi.eu.
Моля за съвет за подменям ли рома или да оставя стоковия.
Цитирай
#58

Щом ти е влязло в главата да пробваш xiaomi.eu, давай. Аз пробвах и водях, че е нищо особено и си сложих индонезийския ром и съм много доволен.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#59

Влязло му е в главата защото все това се повтаря. Че бил много хубав. Но явно много зависи. Аз съм с Поко Х3 и съм пробвал всички версии на ЕУ. Яко засичат. Затова действах по същия начин като теб. Сложих Индонезия и съм доволен. Да не говорим, че Пиксел Експериенса лети. И си ги сменям от време на време. Зависи какво му трябва на човек.
Цитирай
#60

Ама кои версии на ЕУ си пробвал? Седмични или стабилни?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#61

Стабилни. Седмични за моя няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jeff1980 за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
#62

Между другото пиксела е на първо място в класацията - (Best Custom ROMs for Poco F3 in 2021)
Но не намирам много информация като снимки и инсталация както и какво повече има от официалния.
Някой ако има нека сподели.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#63

(2021-12-18, 17:51:16)jeff1980 написа:  ..Да не говорим, че Пиксел Експериенса лети...

Много се учудвам за Xiaomi.eu рома. Доста време бях с него на Mi Note 3 и бях доволен. Предположих, че положението ще е същото и с Poco F3, но погледнах и колегите в 4pda са класирали https://download.pixelexperience.org/ на първо място.

Благодаря за коментарите, за сега ще ползвам официалната.
Цитирай
#64

Не знам къде сте я гледали тази класация, ама аз виждам друга:
https://4pda.to/forum/index.php?act=find...4828715-15
А пиксела го водят неофициален ROM и класацията е в съседната тема, където изобщо не се обсъжда xiaomi.eu:
https://4pda.to/forum/index.php?act=find...06166044-8
Цитирай
#65

Колкото и да не вярвам на такива класации, все пак е по-коректно да се каже, че по-актуалната класация е отгоре в шапката като натиснеш "показать результаты" на втория линк.
Колегите с т.нар. индонезийски ром да кажат с какво превъзхожда ЕУ и да драснат името му, защото на мен лично нищо не ми говори.
Цитирай
#66

Имах предвид, че xiaomi.eu там никога няма да се покаже, защото той не участва в допитването. Хората се чудят защо не се ползвал, ами защото гласуването за него е в друга тема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай
#67

(2021-12-19, 09:49:40)gen.taco написа:   
Колегите с т.нар. индонезийски ром да кажат с какво превъзхожда ЕУ

Това си е официален Ром със "запис на разговор". Поне според мен мисля, че светването и натискането по дисплея по време на разговор е във пъти по добре.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#68

Аз съм с Miui mod og 12.5.6 базиран на Индонезийския,супер лек телефона лети и има дрейн от 0.2 0.3% в сравнение с EU,Global,Eea където е около 1% и нагоре супер е.

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 1 потребител изказва благодарност на plet за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#69

(2021-12-22, 07:46:12)plet написа:  Аз съм с Miui mod og 12.5.6 базиран на Индонезийския,супер лек телефона лети и има дрейн от 0.2 0.3% в сравнение с EU,Global,Eea където е около 1% и нагоре супер е.

От къде го изтегли и има ли информация за инсталиране на рома?
Цитирай
#70

(2021-12-22, 16:14:43)gero802 написа:  От къде го изтегли и има ли информация за инсталиране на рома?

Гледах му ревю в ютуб намерих го в telegram група pocof3idupdate и също в групата на разработчика oghe3003.Инсталацията е лесна Twrp 3.5.2 Nebrassy wipe cash/dalvik инсталираш Рома и след това формат дата където изисква yes за потвърждение и рестарт.

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 1 потребител изказва благодарност на plet за това мнение:
  • gero802
Цитирай
#71

Какво ви е мнението за Xiaomi.eu - STABLE RELEASE или WEEKLY
Цитирай
#72

Днес ми излиза нов ъпдейт 21.12.30. Но на официалния сайт на xiaomi.eu няма такъв...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#73

До колкото разбрах е някакъв бъг. Все още не са пуснали МИУИ 13 за нашия модел официално. Само затворена бета има.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#74

Има 13. Аз съм с него вече


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, plet
Цитирай
#75

И аз съм с 13тката вече. Като цяло съм доволен.
За момента има само един бъг, който ме дразни малко, но не е болка за умиране - използвам "Virtual Android" за едни работи, но незнайно защо работи няколко секунди и приложението тотално забива. Пробвах да махна ограниченията на батерията, performance mode, заключване с катинарчето, но нищо не става. Само фабрични настройки не съм пробвал.
Пробвах и други такива приложения като VMOS Pro, но всички са така.
На предишните версии с 12тката, работеше без проблем.
Надявам се в следващия ъпдейт да го оправят, ако не, ще пробвам фабрични настройки.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)