Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu

Имам следния проблем При разговор по Viber и Messengerмного се чува много тихо, а е увеличено до край
Цитирай
Аксесоари

22.10.12:

https://deac-fra.dl.sourceforge.net/proj...v13-12.zip

CHANGELOG

Browser
New - You can set simple start page now

Package installer
Fix - Unable to use third-party installers, such as SAI

Starting from October 31, 2022, there will be no more Weekly ROMs for the following devices:
Mi 10 Ultra, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Mi 10T Pro, Redmi Note 9 Pro/Mi 10T Lite, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802
Цитирай

Скоро не съм писал тук, но очакваме Android 13 с някой от следващите ъпдейти.
Може да проверите и да репортвате за наличие на следните бъгове:
Owners of Poco F3,

Soon we will be receiving the Android 13 update on our devices. It's a good time to check how the MIUI 13 current Reported issues & bugs are doing. Please, after updating to Weekly 22.10.26 today, compare which issues (hyperlink above) had been fixed and feedback to us replying here.

Thanks in advance and I'm counting with all,
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, gero802, ibrahim79
Цитирай

Има секюрити пач за ноември месец 😇
[-] 1 потребител изказва благодарност на ibrahim79 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2022-11-17, 10:33:42)ibrahim79 написа:  Има секюрити пач за ноември месец 😇

Това за xiaomi.eu рома ли?
Защото не виждам ъпдейт на седмичния
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802
Цитирай

И аз търсих но нямаа
Цитирай

има нов стабилен: xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.9.0.SKHCNXM_v13-12.zip 2022-11-08

Все пак темата е цялостно зa xiaomi.eu
Цитирай

Днес пуснаха списъка със седмичните ромове. Според новата номерация следващия ъпдейт ще е 14.0.22.12.5
Андроид 13, MIUI 14
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, duscott, gero802, Navigator
Цитирай

Топ, айде да го пускат вече. Да разцъкаме

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Има ли някакви индикации кога да очакваме ъпдейта?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

Чакаме xiaomi.eu да направят рома реално. Все пак ново МИУИ, нов андроид, ще отнеме време. То и най вероятно първоначално ще може само през fastboot да се ъпва...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Който бърза може да изшие china dev oт 5-ти декември. Ама днес трябва да има нова версия от китайците. Рефрешвам като луд вече.

Ако са ми верни сметките и xiaomi.eu се активизират, в четвъртък по новата номерация трябва да имаме нещо от рода 14.0.22.12.14 (с андроид 13)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ibrahim79
Цитирай

Страницата за MIUI 14 на xiaomi.eu вече е активна. Все още, обаче няма качен ROM. Явно първата инсталация ще е през Fastboot.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

[-] 2 потребители изказват благодарност на duscott за това мнение:
  • bgbore_96, ibrahim79
Цитирай

Честито, колеги!
14.0.22.12.8.DEV
Бъдещите ъпдейти ще очакваме в неделите.


https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...stboot.zip

Цитат:CHANGELOG

Highlights MIUI 14
Optimization - MIUI takes up less storage space now and keeps being swift and responsive over much more extended periods.
Optimization - Improved system architecture comprehensively boosts the performance of both pre-installed and third-party apps while saving power.
Optimization - Attention to detail redefines personalization and brings it to a new level.
Optimization - More than 30 scenes now support end-to-end privacy with no data stored in the cloud and all actions performed locally on the device.
Optimization - Mi Smart Hub gets a significant revamp, works much faster, and supports more devices.

Basic experience
Optimization - Improved system architecture comprehensively boosts the performance of both pre-installed and third-party apps while saving power.
Optimization - MIUI takes up less storage space now and keeps being swift and responsive over much more extended periods.
Optimization - Stabilized framing makes gaming more seamless than ever before.

System
New - MIUI 14 update
New - Android 13 update
New - Weekly ROMs support for Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12T Pro/Redmi K50 Ultra, POCO F4 GT/Redmi K50G, POCO F4/Redmi K40S, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra
New - Some new wallpapers: Curves, Pebbles, MIUI 14
New - Super icons allow to set bigger Home screen icon size for compatible apps
New - You can make your Home screen folder bigger
Optimization - Search in Settings is now more advanced. With search history and categories in results, everything looks much crisper now.
Optimization - You can boost connection speed using mobile data when the Wi-Fi signal is too weak.

Package installer
Fix - Chinese notifications related with Secure mode were displayed while using large UI scaling

System UI
New - Adapted extended reboot menu to MIUI 13/14 style. If you wish so, you can combine it with legacy power menu
Optimization - Disabled the NFC icon on status bar

Gallery
Fix - Couldn't long-tap text in an image to recognize and select it

Permissions
Fix - Option "Return blank messages" was behaving like "Always allow"

Control center
Fix - "Nearby Share" tile was missing in certain cases

Security
Fix - Google Play services and Google Play Store were disabled in "Ultra battery saver" mode

Updater
Optimization - For those who can't get rid of red update mark dot in Settings (due to no OTA server access), "Show/Hide notifications" checkbox in Updater popup menu will control this mark as well

Warning for Xiaomi 12T Pro users:
Due to missing main camera libs for that device, camera will not work properly until Global ROM based on Android 13 will be released.

Due to Android 13 update ROMs we are releasing Fastboot version only.
New weekly MIUI 14 ROMs format V14.0.YY.MM.DD.DEV and release day will be Sunday instead of Friday


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, duscott, kristo_b
Цитирай

В коментарите в сайта пишат за проблеми с видеото няколко човека с Ф3. Вие имате ли подобни проблеми?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Още не съм го инсталирал. Ще оцелея без видео
Инсталацията като ъпдет или на чисто?
Цитирай

На мен видео ми трябва. Иначе мисля че като ъпдейт са го инсталирали. И аз мисля като ъпдейт, че с фабрични не ми се занимава изобщо. Само видеото да е наред... Сърбят ме пръстите малко, ама ще почакам Big Grin

Имало решение за лагването във видеата.
Трябва да се спре "OK Google".

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Google го забранявам по принцип.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Има ROM Rebuild:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Цитирай

Аз ъпдейтнах с първият Билд неделя сутринта, нямам видео лаг. Усещам го доста плавен, може би и малко по-пъргав, не бях ъпвал от септември.
При мен както и при други в еу форума се наблюдава по-висок active and idle drain, който може и да се оптимизира с времето. През нощта idle се задържа около 0,3%/ч, което е добре, но през деня беше около 1,5. Имам забавяне в получаване на известията от Viber и Outlook. Като цяло обаче съм доволен.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Тествахте ли новата опция за custom големина на някои от приложенията


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Нещо интересно, забелязах че Wi-Fi харчи прекалено много батерия. При вас така ли е?

П.С. Току що са пуснали нов ъпдейт. Където точно това е оправено. Прикачвам скрийншот.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • gero802, suffer
Цитирай

И при мен батерията пада доста по бързо дори и след чиста инсталация на новия ъпдейт!
Цитирай

При мен по-скоро го имаше това със забавянето на известията. Важното е, че и двете са ги оправили

Ето днешния линк: 14.0.22.12.19
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, gero802
Цитирай

14.0.22.12.26:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)