Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS Проблем
#1

Да се "похваля" че на G8s-а му умря GPS-a. Да обясня - отварям ГМапс, намира ме, обаче ми ъпдейтва локацията през 5мин, закучва се и пише Searching for GPS Signal... свалих Waze.. пише ми, че нямам GPS да изляьа навън, пробвах и с тестови GPS апликации и не намира нищо, отново изписва, че няма никой. Ще му направя разбира се и хард ресет преди да го занеса на ремонт, но за този проблем не възлагам абсолютно никакви надежки, защото просто не виждам, как може да е софтуерен проблем.
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, venko1407
Цитирай
Аксесоари
#2

@nowhere , направи този тест първо. Набери *#546368#*810# . Влез в Device Test - SAAT -Service menu Manual test -GPS/BT/WiFi test. На GPS test и GLO test ако си навън трябва да имаш високи стойности може би над 50dB. Аз на терасата в нас имам около 42 и на двете. Пробвай и пиши за резултат.

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#3

Пробвах го и общо взето стойностите са между 20 и 30, като теста го пробвах десетина пъти и всеки път отнема около 30сек. до 1 минута да зацепи или ГПС или ГЛО, по някой път и 2-те. Както и по-горе написах явно работи криво-ляво, понеже и сега като отворя ГМапс например ме локализира правилно. Ако започна да шофирам седи на 1 място и след някакво време примерно да речем около минута се мърда точката до текущото ми положение, явно постоянно прихваща и губи сигнал. Ще пробвам тези дни с хард ресет, но не вярвам да е софтуерно... Явно самия ГПС модул е дефектирал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)