Анкета: Нужен ли е антивирусен софтуер на Android смартфон - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
7.81%
5
7.81%
Не
60.94%
39
60.94%
Google Play Protect - това ми е достатъчно
23.44%
15
23.44%
Не знам
3.13%
2
3.13%
Друго
4.69%
3
4.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нужна ли ни е допълнителна антивирусна програма за Android?
#1


 
Цитирай
Аксесоари
#2

На нито една ОС не е нужна допълнителна, стига да си спазваш нужните правила за да нямаш вируси. Според мен допълнителните антивирусни, овирусяваъ толкова, колкото и ненужните безплатни апове -мое мнение.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Опасности винаги има, особено при практически масовата неграмотност по отношение на ползването на мрежата, но под Андроид едва ли се налага наличието на специализиран софтуер, какъвто е крайно препоръчителен под Windows.

Магазинът на Гугъл предлага n броя защитни програми, коя от коя по-несериозни, което не е изненада - и там основната цел е примамване към платените версии на този или онзи софтуер по-скоро с цел блокиране на потискащото количество реклами, с които няма оправия, не и като при Windows.
Цитирай
#4

Използвам Bitdefender security платена, Google Play Protect винаги е била с най нисък рейтинг от антивирусните.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#5

На мен лично не ми е необходима но все пак знам какво правя с устройството си. За други хора не знам на тях може и да им трябва.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 1 потребител изказва благодарност на astankov за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#6

Не ползвам никакви антивирусни,дори съм изключил и гугълските глупости

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 3 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • dessexc, Victormihov, _nib_
Цитирай
#7

(2021-07-06, 12:12:36)L1892 написа:  Опасности винаги има, особено при практически масовата неграмотност по отношение на ползването на мрежата, но под Андроид едва ли се налага наличието на специализиран софтуер, какъвто е крайно препоръчителен под Windows.

Магазинът на Гугъл предлага n броя защитни програми, коя от коя по-несериозни, което не е изненада - и там основната цел е примамване към платените версии на този или онзи софтуер по-скоро с цел блокиране на потискащото количество реклами, с които няма оправия, не и като при Windows.

И на уина не трябва.Стига да спазваш някаква ,,елементарна интернет хигиена".Ей го моя дръгел-поне от 10 години няма....Седмицата фърка....Само по извивката на ушите....ааааа тва-ако промени скороста на вентилатора-MBAM му пускам да сканира,последно май преди година беше.Тази вечер само рестарт на процеса- Windows Menagement Instrumentation-също повече от година не съм го правил....Айде че я обърнахме на уиндоус темата.
Цитирай
#8

Използвам платена версия на Malwarebytes, 2.90 на месец къде не съм ги дал... Не знам върши ли някаква реална работа, ама за психически комфорт поне, че всичко ми е в телефона - карти, банкирания и т.н.

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#9

(2021-07-06, 22:50:10)_nib_ написа:  И на уина не трябва.Стига да спазваш някаква ,,елементарна интернет хигиена"...

Проблемът не е само в елементарната интернет хигиена, защото гадости се лепват не само от там. А поговорки от вида "защитата зависи от зад(пред)клавиатурното устройство" са жалко комични и не показват нищо повече, от абсолютно непознаване на същността на проблемите/заплахите.

МВАМ е сред най-полезните програми за периодично сканиране, но тя не е антивирусна програма и предназначението й е друго, а и е препоръчителна при наличието на определени други защитни програми/пакети.

Колкото и да се внимава, независимо от ОС, зарази има за всички. Крайно препоръчителни са редовните ъпдейти, особено на свързаните със сигурността, а също и дублирането на информацията на външни носители.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#10

Освен като скенер МВАМ си има отдавна пълноценна антивирусна програма - Malwarebytes Premium.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#11

(2021-07-07, 08:51:37)L1892 написа:  Проблемът не е само в елементарната интернет хигиена, защото гадости се лепват не само от там. А поговорки от вида "защитата зависи от зад(пред)клавиатурното устройство" са жалко комични и не показват нищо повече, от абсолютно непознаване на същността на проблемите/заплахите.

МВАМ е сред най-полезните програми за периодично сканиране, но тя не е антивирусна програма и предназначението й е друго, а и е препоръчителна при наличието на определени други защитни програми/пакети.

Колкото и да се внимава, независимо от ОС, зарази има за всички. Крайно препоръчителни са редовните ъпдейти, особено на свързаните със сигурността, а също и дублирането на информацията на външни носители.

Бекъпа е абсолютно задължителен в днешно време...Поне в два екземпляра....Не ми се е налагало да възстановявам....ама като ,,рак" винаги се подготвям за най-лошото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на _nib_ за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#12

(2021-07-07, 09:13:43)_nib_ написа:  Бекъпа е абсолютно задължителен в днешно време...Не ми се е налагало да възстановявам...
Несъмнено, но и за него се иска късмет. Само веднъж съм възстановявал от бекъп и ... се наложи да си изхвърля твърдия диск. Не че нещо лошо в софтуера, но 10-тина секунди преди края на процеса спря токът и 2 ТБ хард се оказа за боклука.
Беше преди доста години, но от тогава спрях да правя бекъпи и само копирам нужната информация на външни носители, минимум 2 копия, някои и 5, различно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#13

Ако си дебил и нямаш култура или понятие как работят нещата ти е нужна.
В противен случай е крайно непрепоръчителна

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • pepy1, _nib_
Цитирай
#14

(2021-07-07, 09:48:51)L1892 написа:  Несъмнено, но и за него се иска късмет. Само веднъж съм възстановявал от бекъп и ... се наложи да си изхвърля твърдия диск. Не че нещо лошо в софтуера, но 10-тина секунди преди края на процеса спря токът и 2 ТБ хард се оказа за боклука.
Беше преди доста години, но от тогава спрях да правя бекъпи и само копирам нужната информация на външни носители, минимум 2 копия, някои и 5, различно.

Винаги на външни....4х4TB и един 2TB вързан постоянно.Андроид програми....уин програми....Наскоро ми потрябва една програма,викам сега къде ще ровя из хардовете....останах потресен-нема я....И в DC++ хъбовете...нема.Съвет-попаднете ли на читава програма-запазете я.Не ще вода, не ще ляб.
Цитирай
#15

Аз не знам дали има марка телефон която да няма вградена антивирусна програма,освен гугълската.Излиза че всички които не ползват антивирусни,не си инсталират нелегални приложения,а си ги купуват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#16

Нямат вградени антивирусни програми: Pixel, OnePlus, Motorola, вероятно и Nokia - също.

 
Цитирай
#17

(2021-07-07, 19:18:43)DoryanY написа:  Аз не знам дали има марка телефон която да няма вградена антивирусна програма,освен гугълската.Излиза че всички които не ползват антивирусни,не си инсталират нелегални приложения,а си ги купуват.

Една купена немам....99% ми са кракнати или ,,излекувани" с лъки патчер....Реално използвам около 1% от всички....повечето даже не съм ги пробвал.Чел съм ревюта за тях и съм ги намерил....Апропо и от амазона некои безплатни промоции съм дръпнАл
Цитирай
#18

Не, няма смисъл, ако знаеш от къде и какво инсталираш.

Дори преди 5 - 6 години пътувахме в един междуградски автобус с една позната (бивша колежка от работа), но беше седнала по-напред с нейна настояща колежка и ги чувам (намирам се на 2 - 3 седалки по-назад зад тях): "Изтегли си антивирусна, че да не ти се зарази телефона с вирус". 
Жалко, че бях по-назад и нямаше как да се провиквам да не го прави, но в крайна сметка тя е скарана с техниката и би послушала "нейна приятелка", отколкото някакъв бивш колега от предишната й работа. По него време Samsung среден клас бяха на "мода" с 1,3 GHz с 512MB RAM и 1,5 GHz с 1GB RAM. Познайте след инсталиране на "антивирусна" как ли е забивал горкия телефон - те без нея лагват, а какво остана с антивирусна.
В крайна сметка си замълчах, защото така или иначе трябваше да слизам от автобуса, а и нямах време да обясням на дълго и широко колко по-вредно е да инсталираш антивирусна, отколкото да знаеш, че например, ако някой банер в интернет те подканва да инсталираш нещо - да откажеш, а не да го инсталираш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

Твърде крайни изказвания и откровени обиди, макар и не преки към инакомислещите... Тъпо!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • dessexc, milss
Цитирай
#20

(2021-07-06, 12:12:36)L1892 написа:  Опасности винаги има, особено при практически масовата неграмотност по отношение на ползването на мрежата, но под Андроид едва ли се налага наличието на специализиран софтуер, какъвто е крайно препоръчителен под Windows ...
... който се ползва с администраторски права.

(2021-07-07, 09:48:51)L1892 написа:  Несъмнено, но и за него се иска късмет. Само веднъж съм възстановявал от бекъп и ... се наложи да си изхвърля твърдия диск. Не че нещо лошо в софтуера, но 10-тина секунди преди края на процеса спря токът и 2 ТБ хард се оказа за боклука.
Беше преди доста години, но от тогава спрях да правя бекъпи и само копирам нужната информация на външни носители, минимум 2 копия, някои и 5, различно.

Има едни неща - казват им UPS!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

Като стане въпрос, Антивирусни за Андроид телефони, както и понятието Антивирусна като цяло ,ме навява на следното изказване :
Антивирусната ме пази от злонамерени кодове,малварета,трояни и т.н,а мен кой ще пази от антивирусната?

Около 7-8 години антивирусни, firewall-и ,блокиращи програми и какво ли не ползвах с големи притеснения и мъки ,да не ми откраднат някой парола както и някой банкова сметка да не очушкат.Честно казано омалях да си блъскам главата и да се занимавам с подобни изпълнения и да си ползвам компютъра на воля ,че тия десет години все нещо му ставаше по 2-3 пъти съм го инсталирал на ново .Махнах антивирусни, firewall-и ,блокиращи програми и какво ли не,и доста от проблемите изчезнаха както и седмичните инсталации на виндовс.
По време на останалите 13-14г който не ползвам антивирусни, firewall-и ,блокиращи програми и какво ли не,са ме ограбвали няколко пъти но съм си и възвръщал и парите , плашили са ме и са ми разпръсквали паролите къде ли не след и какви ли не кибер измами са ми правили но за сега не са ме набутвали все се намираше и вратичка която да им се покаже че няма да е на тяхната.Само не доизпипани номера Smile Във всичките случай и да е имало Антивирусна нямало и тя да ми помогне .

Хубаво ми е да си инсталирам някой триалка и да си я разцъкам за час два и това е .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#22

(2021-07-07, 22:18:08)jhoro написа:  ... който се ползва с администраторски права.


Има едни неща - казват им UPS!

Ако не съм с администраторски права, за какво ми е този компютър? Софтуер инсталирам аз, а не някой нямащ представа за какво се говори "специалист", усърдно тъпчещ компютрите с по 10 програми за едно и също, при това обикновено без нито една читава (5-6 видео плеъра със собствени кодеци + K-Lite Mega Codec Pack, да речем, и други неграмотности в същия дух).

А бе има, ама пищят и се чуват през 3 улици, та ...

(2021-07-08, 08:10:37)Compare написа:  ... с големи притеснения и мъки ,да не ми откраднат някой парола както и някой банкова сметка да не очушкат.Честно казано омалях да си блъскам главата и да се занимавам с подобни изпълнения и да си ползвам компютъра на воля ,че тия десет години все нещо му ставаше по 2-3 пъти съм го инсталирал на ново ...

Има прост и гарантирано работещ механизъм за предпазване на паролите - съхраняват се в главата, а не в компютъра. Вход в банки и прочие през защитен браузър и отметка върху почистването му при затваряне.

В добавка и легален (не кракнат) защитен пакет (истински, доказан от десетилетия вече, а не набеден такъв) и си ти. Последната ми принудителна (заради вирус) преинсталация беше под Windows 98. При 98SE подобриха сигурността, а в следващите проблемите изчезваха един по един. С 10-ката съвсем ги няма вече, не знам по каква причина отделни потребители все се жалват, но тяхна си работа.
Цитирай
#23

(2021-07-08, 08:29:53)L1892 написа:  Ако не съм с администраторски права, за какво ми е този компютър? Софтуер инсталирам аз, а не някой нямащ представа за какво се говори "специалист", усърдно тъпчещ компютрите с по 10 програми за едно и също, при това обикновено без нито една читава (5-6 видео плеъра със собствени кодеци + K-Lite Mega Codec Pack, да речем, и други неграмотности в същия дух).

А бе има, ама пищят и се чуват през 3 улици, та ...


Има прост и гарантирано работещ механизъм за предпазване на паролите - съхраняват се в главата, а не в компютъра. Вход в банки и прочие през защитен браузър и отметка върху почистването му при затваряне.

В добавка и легален (не кракнат) защитен пакет (истински, доказан от десетилетия вече, а не набеден такъв) и си ти. Последната ми принудителна (заради вирус) преинсталация беше под Windows 98. При 98SE подобриха сигурността, а в следващите проблемите изчезваха един по един. С 10-ката съвсем ги няма вече, не знам по каква причина отделни потребители все се жалват, но тяхна си работа.

Ако са една две паролии един два E-Mail-a да си ги съхраниш в главата ,имаме около 10 E-Mail-a и около 8пароли който не са елементарни да се научат .Вече входове на банки и разни защитени браузъри са ми отживелица !Направил съм застраховка и си нямам тия проблеми Wink
А и да те хакнат някой Account на банка все са недоизпипани работите,връщат ти парите и това е,е разправии,изгубено време ,нервички има но не и материалното то не се губи в тия случай.Аи няма какво толкова да ми вземат!Това е е от преживяно!Не си го слагам кой знае колко.Е все ще има някой който е и изгърмял с някой лев но ...

Последно ми хакнаха по някакъв начин Acounta в https://www.ebay-kleinanzeigen.de а и не само моят ,след това пускат обява в сайта чрез моя E-Mail и Acount и си слагат тяхния  Paypal E-Mail Big Grin  за час направиха 1000€ в Paypal .До 2 дена има няма ,хората започнаха да си искат парите след като разбраха че става въпрос за измама,щото аз им писах че става въпрос за измама .Като цяло се занимавах близо 2 седмици с това!Както и да е ,увъртяна работа ,не доизпипана от страна на мошениците и им върнаха парите на хората.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Забавят общата работа на устройството и точат излишно батерията. При добра антивирусна култура мисля, че не нужно подобно приложение.

 
Цитирай
#25

На мен лично не ми е необходима не ползвам телефона си за нищо сериозно.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)