Анкета: Нужен ли е антивирусен софтуер на Android смартфон - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
7.81%
5
7.81%
Не
60.94%
39
60.94%
Google Play Protect - това ми е достатъчно
23.44%
15
23.44%
Не знам
3.13%
2
3.13%
Друго
4.69%
3
4.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нужна ли ни е допълнителна антивирусна програма за Android?
#26

Защо е добре да изтрием антивирусния софтуер на смартфон с Android.

https://www.digital.bg/zashto-e-dobre-da...90565.html

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Нормално е да се тревожите от вируси, включително и за смартфона си с Android. Разбира се с проявяване на повече бдителност е доста лесно да нямате подобни проблеми. Все пак обаче има много заплахи и е добре да прилагате различни методи и решения за защита.

Източник

 
Цитирай
#28

Според мен няма нужда, на лаптопа си (смених 2 за този период) след 2019 не ползвам защитен софтуер. Проблеми съм нямал.

Ползвам единствено NordVPN когато съм в някое хотелско WiFi , който е в пакета с Revolut Ultra и е пълния пакет с паролния мениджър. Иначе друга защита не ползвам.

Не съм геймър, хакнати/кракнати приложения/игри не тегля, торенти не тегля, не посещавам странни нереномирани сайтове и т.н. Същото важи за android apps - само от play store/samsung store и то на доверени разработчици а не цялата помия каталог, предвид ниския контрол в магазина на Google.

Ако тегля нещо , което е платено и е на доверен, известен разработчик просто си го плащам (те вече повечето са на принципа на in-app purchase), примерно някакъв филтър за приложение за фото обработка или нещо подобно. Приложенията струват броени долари, всеки ден давам пари за цигари и не рева. Ако искам тия приложения да се развиват и обновяват и да получавам по-добро изживяване, това си има цена. Обикновено тези няколко долара носят и допълнителни функции в различни приложения така, че надхвърлят себестойността си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)