Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Без опция за прехвърляне/записване на контакти в Сим карта
#1

Здравейте,взех Редми Ноте 10.И прехвърлих контактите от гугъл акаунта във сим картата.Всичко беше наред,докато не се появи актуализация на MIUI.След нея ми изчезнаха всички контакти.Свалих ги отново от гугъл акаунта,но вече няма опция за избор на Сим карта,само гугъл акаунт и Ми акаунт.Дал съм и разрешение на контакти,но няма сим.Телефона не е рутнат....все още.Някакви идеи как да изкарам отново видима опццията Сим карта?Благодаря

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-07-06, 18:48:52)bojoviki написа:  Здравейте,взех Редми Ноте 10.И прехвърлих контактите от гугъл акаунта във сим картата.Всичко беше наред,докато не се появи актуализация на MIUI.След нея ми изчезнаха всички контакти.Свалих ги отново от гугъл акаунта,но вече няма опция за избор на Сим карта,само гугъл акаунт и Ми акаунт.Дал съм и разрешение на контакти,но няма сим.Телефона не е рутнат....все още.Някакви идеи как да изкарам отново видима опццията Сим карта?Благодаря

Излез от Ми-акаунта си и пробвай пак.
След това може да ти го показва като:
"Телефон
 Локално, несинхронизирано"

Това, всъщност, е SIM-картата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на isbotev за това мнение:
  • bojoviki
Цитирай
#3

Аз този проблем си го реших като си инсталирах друг дайлър (True Phone 2.016 rev 116 - версия без реклами) и го направих да е основен.
Не искам да му правя реклама, но съм много доволен от него понеже има въпросното импорт / експорт на контактите, голяма снимка на контакти когато ти звънят и ти звъниш, и доста обширна персонализация на приложението. И е на български най-вече.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • bojoviki
Цитирай
#4

Благодаря и на двама  ви.Ще излезе от новият ъпдейт-12.09.На други телефони със 12.02,12.03 и 12.06,няма проблеми
(2021-07-07, 13:43:23)isbotev написа:  Излез от Ми-акаунта си и пробвай пак.
След това може да ти го показва като:
"Телефон
 Локално, несинхронизирано"

Това, всъщност, е SIM-картата.
Ще пробвам.Макар,че вчера след многото гимнастики,се появи за кратко и сим и телефона във акаунти.
П.П.Не се получи
(2021-07-07, 14:47:42)skysoft написа:  Аз този проблем си го реших като си инсталирах друг дайлър (True Phone 2.016 rev 116 - версия без реклами) и го направих да е основен.
Не искам да му правя реклама, но съм много доволен от него понеже има въпросното импорт / експорт на контактите, голяма снимка на контакти когато ти звънят и ти звъниш, и доста обширна персонализация на приложението. И е на български най-вече.

Снощи и аз слагах разни дайлъри,но не сработи.Ще пробвам и True Phone.Накрая ще пробвам и да го флашна.
П.П.Докарах я до някъде.Дайлъра ги направи видими във телефона,прехвърли ми ги във Сим картата,но контактите остават видими само през гугъл акаунта и телефона,но не и през сим картата.Ще го мисля.Благодаря

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#5

(2021-07-07, 17:26:01)bojoviki написа:  Благодаря и на двама  ви.Ще излезе от новият ъпдейт-12.09.На други телефони със 12.02,12.03 и 12.06,няма проблеми
Ще пробвам.Макар,че вчера след многото гимнастики,се появи за кратко и сим и телефона във акаунти.
П.П.Не се получи

Снощи и аз слагах разни дайлъри,но не сработи.Ще пробвам и True Phone.Накрая ще пробвам и да го флашна.
П.П.Докарах я до някъде.Дайлъра ги направи видими във телефона,прехвърли ми ги във Сим картата,но контактите остават видими само през гугъл акаунта и телефона,но не и през сим картата.Ще го мисля.Благодаря
Сподели след това като го качиш True Phone, да кажеш да ли е станало нещо.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#6

(2021-07-08, 08:06:27)skysoft написа:  Сподели след това като го качиш True Phone, да кажеш да ли е станало нещо.

Ами готино е приложението,но само акаунтите и телефона са видими.Сим картата липсва.Но във самото приложение ми дава,че са във сим картата.Обаче при запис на нов номер, няма избор сим карта

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#7

(2021-07-08, 09:16:46)bojoviki написа:  Ами готино е приложението,но само акаунтите и телефона са видими.Сим картата липсва.Но във самото приложение ми дава,че са във сим картата.Обаче при запис на нов номер, няма избор сим карта
От къде си го дръпна, от Гугъл Апп Стора ли?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#8

(2021-07-08, 12:59:58)skysoft написа:  От къде си го дръпна, от Гугъл Апп Стора ли?

Да

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#9

Сега, да внесем малко яснота.
И аз ползвам True Phone почти за всичко - обаждания, контакти и т.н.
През приложението може също и да се записват нови контакти. Когато му кажете че ще записвате нов контакт, в първия отворил се прозорец, където трябва да пишете името на човека, можете да изберете къде да се запише новия контакт - там където показва гугълския ви акаунт има падащо меню и в него е изборът на SIM-картата. Нататък е стандартно. И след това от настройките на приложението можете да му обясните кои контакти да показва - всички, само гугъл акаунта, само SIM-картата.
Друг е въпросът със стандартния гугълски дайлър (при мен е този, защото не съм си руутвал телефона).
При него, при запис на нов контакт, пак можете да изберете в първия отворил се прозорец къде да се запише новия контакт от падащото меню при гугъл акаунта. Обаче, след това не можете да му укажете да показва само контактите от SIM-картата. Изборът е или всички, или само гугъл акаунта. Ако изберете всички, ще покаже и тези от SIM-картата, но в списъка му няма как да разберете кой контакт къде е записан.
Дано да е ясно, че нямам как да правя снимки на екрана в момента.
Цитирай
#10

Точно така съм направил настройките.Но от падащото меню излиза всичко без сим картата.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#11

(2021-07-09, 09:16:02)bojoviki написа:  Точно така съм направил настройките.Но от падащото меню излиза всичко без сим картата.
Къде това? В True Phone, или в гугълския?
А и ако си логнат в ми-акаунта си - не се вижда SIM-картата.
Цитирай
#12

(2021-07-09, 09:21:22)isbotev написа:  Къде това? В True Phone, или в гугълския?
А и ако си логнат в ми-акаунта си - не се вижда SIM-картата.

Във True Phone.Със гугълския само ми акаунта и гмайла акаунта са видими.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#13

(2021-07-08, 20:41:06)bojoviki написа:  Да
Някои Гугълските неплатени приложения са с ограничени възможности за разлика от платените им варианти, ама ние бай Ганьовците сме свикнали на аванта и си търсим сайтове където публикуват платените версии. Бих дал линк но знам че не е разрешено и затова Ви подсказвам. Не че повечето не знаят.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#14

(2021-07-09, 13:17:58)skysoft написа:  Някои Гугълските неплатени приложения са с ограничени възможности за разлика от платените им варианти, ама ние бай Ганьовците сме свикнали на аванта и си търсим сайтове където публикуват платените версии. Бих дал линк но знам че не е разрешено и затова Ви подсказвам. Не че повечето не знаят.

Ами той телефона си дойде със гугълския,но пак казвам,нямаше никакви проблеми преди да се ъпдейтне до MIUI 12.09.Както и да е,или ще чакам да го фикснат със следващ ъпдейт или ще рутвам.Благодаря за отделеното време

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#15

(2021-07-09, 11:44:18)bojoviki написа:  Във True Phone.Със гугълския само ми акаунта и гмайла акаунта са видими.

Е, точно за това трябва да излезеш от ми-акаунта. Не знам как, но китайците са го направили така за да си записваш телефонните номера при тях, но не и на SIM-картата която не синхронизира информацията. А иначе не гепят лични данни, само гледат.  Bu
Цитирай
#16

(2021-07-12, 10:47:30)isbotev написа:  Е, точно за това трябва да излезеш от ми-акаунта. Не знам как, но китайците са го направили така за да си записваш телефонните номера при тях, но не и на SIM-картата която не синхронизира информацията. А иначе не гепят лични данни, само гледат.  

Благодаря ще пробвам и това

За съжаление не стана.Останаха видими Гугъл акаунта и телефона

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#17

За да се покаже SIM картата в True Phone, трябва да е разрешено това в системните настройки на контакти.
Поне така става с xiaomi.eu


Прикачени файлове Миниатюри
   

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#18

(2021-07-15, 13:54:29)gimara написа:  За да се покаже SIM картата в True Phone, трябва да е разрешено това в системните настройки на контакти.
Поне така става с xiaomi.eu

Благодаря,но не откривам опцията.Може би защото менюто ми е на английски.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#19

(2021-07-15, 09:15:29)bojoviki написа:  Благодаря ще пробвам и това

За съжаление не стана.Останаха видими Гугъл акаунта и телефона

Ако за телефона пише:
"Телефон
Локално, несинхронизирано."
Това всъщност е SIM-картата.
Цитирай
#20

Всъщност това е паметта на телефона
Сим картата не е локално, а външен носител и не можеш да пишеш в нея без външен арр
Цитирай
#21

(2021-07-16, 09:00:01)suffer написа:  Всъщност това е паметта на телефона
Сим картата не е локално, а външен носител и не можеш да пишеш в нея без външен арр

Но преди ъпдейта на MIUI, нямаше проблеми.Както и на предното шиоми х4.Ако го рутна и се сложи друг ром?

(2021-07-16, 08:51:46)isbotev написа:  Ако за телефона пише:
"Телефон
Локално, несинхронизирано."
Това всъщност е SIM-картата.

Ами да,изписва Phone, локално не синхронизирано.Но тогава кое е за запис във самия телефон?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#22

Отдавна не ползвам офлайн контакти, за да следя този пункт от менюто.
Но логиката на Локално и несинхронизирано е, че записите са в паметта на телефона, а не в SIM
Цитирай
#23

(2021-07-16, 15:15:35)suffer написа:  Отдавна не ползвам офлайн контакти, за да следя този пункт от менюто.
Но логиката на Локално и несинхронизирано е, че записите са в паметта на телефона, а не в SIM

Точно,това казвам,Сим не е видима.Само телефона и акааунта на гугъл.Но преди ъпдейта,нямаше проблем.Картата беше видима и ми даваше да записвам контакти във нея.Говоря за MIUI 12.06.Проблема се появи като минах към 12.09.Засега не ми се флашва,може би ще изчакам следващ ъпдейт

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#24

Това до голяма степен зависи от google dialer-a.
При xiaomi.eu това са опциите:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bojoviki
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)