Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения
#1

Купих си нов телевизор и вече се вижда разликата между HD и SD. Досега бях на ефирна (плюс много стрийминг) и ми стигаше. Та се чудя дали да не мина на EON. Основно защото имам приложението на TV-то Smile

Направих една сметка и ако спра HBO GO (9 лв/мес), diema (12 лв/мес) и cooolbox-a(24 лв/мес) EON-a ми идва точно на тази цена (с примоцията за 4 месеца). 

Моля да споделите вчепетления от ЕОН и дали си струва подмяната ...

Основно ме интересува колко е стабилна и дали лаги и сече, че съм се нагледал на "чакай сега да буферирам" ...
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако има оптика до теб в блока/къщата, а то май не я предлагат по друг начин, не съм сигурен де, но няма как да насича и буферира. Аз съм на старото виваком тв, не ЕОN, пак всичко минава по нета, телевизията никога не е забивала или буферирала.
Имам няколко приятели на EON и всиките са доволни.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Вземай смело и безотговорно. Аз съм на Еон от както го пуснаха. За мен това е най доброто на пазара към този момент.
За други мнения може да попиташ тук

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#4

И аз съм на ЕОН, преди бях на ТВ ГО. Моята малко сече, понякога изчезва за 1-2 сек сигнала и после се възстановява. Качеството на предаванията определено е по-добро. Иначе е и по- удобна в навигацията, но лично на мен много ми липсва следното: преди като гледах някое предаване и трябва нещо да свърша, спирам само телевизора и после като го пусна си продължавам оттам откъдето съм спрял филма. При ЕОН не може, когато спреш телевизора спира и приемника и се връща в реално време. Няма запаметени позиции, докъде си гледал.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#5

Изключи си HDMI CEC и няма да ти се гаси приемника.
Цитирай
#6

Точно това ме притеснява с тази iptv: сеченето ! Затова няма да се навивам да я взема без нет от Виваком за да мога да имам един доставчик на който да им го тресна в главите като не работи Smile

Иначе няма защо да плащам за нещо което мога да гледам от сайтовете на телевизиите, нали ?
Цитирай
#7

Точно на Виваком няма да можеш да им го треснеш. Това е техен специалитет  Lol
Цитирай
#8

(2021-07-13, 11:20:19)georgekodinov написа:  Точно това ме притеснява с тази iptv: сеченето !  Затова няма да се навивам да я взема без нет от Виваком за да мога да имам един доставчик на който да им го тресна в главите като не работи Smile

Иначе няма защо да плащам за нещо което мога да гледам от сайтовете на телевизиите, нали ?

Преди около седмица, направо беше адски дразнещо. На всеки 2-4 минути, черен екран за 1-2 секунди. Обадих се на 123, дадоха час за техник. В уречения час ми се обади поддръжката и цитирам" Ами, щом е това проблема нищо не може да се направи. Проблема е в платформата на ЕОН, работи се по нея. Срокове няма." Сега в интерес на истината ми се случва адски рядко.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#9

(2021-07-13, 12:42:24)scorceni написа:  цитирам" Ами, щом е това проблема нищо не може да се направи. Проблема е в платформата на ЕОН, работи се по нея. Срокове няма."

Тази платформа тестова ли е или се заплаща месечна такса за нея?
Цитирай
#10

(2021-07-13, 14:29:39)solo5 написа:  Тази платформа тестова ли е или се заплаща месечна такса за нея?

Месечна но явно оперира в няколко страни. И доколкото разбрах, но може и да не се е изразил правилно техника, проблемът е в софтуера, който доставя телевизията.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#11

До сега нито веднъж не ми е забил приемника (за разлика от b-box) или пък да буферира картината, та @scorceni проблема явно е локален, а не в платформата.

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#12

На мен пък b-box не ми е забивал досега
Цитирай
#13

А някой може ли да ми обясни техническата част, че имам оферта за ЕОН премиум от Виваком. Кабела за интернета ми влиза в първата стая, където е и рутера на Виваком на който съм спрял wifi - то. Той е свързан с мой рутер в същата стая, който пък от своя страна е свързан кабелно с трети рутер през една стая в трета. Във въпросната трета стая искам да ми е EON устройството. Въпросът ми е то ще може ли да получава сигнал от рутера в тази стая или ще ми трябва допълнително окабеляване от вивакомския рутер до ЕОН устройството.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#14

Провери пак с техниците но според мен не би трябвало да е проблем (зависи как си конфигурирал рутерите де). Мисля че някъде четох че ЕОН потока е 15 mbps. Това минава през всеки рутер в наши дни без грижи според мен
Цитирай
#15

Не ползвам услугата, а в сайта им - нищо не пише за архитектурата на мрежата.
Ако ТВ сигнала се отделя още в ONT-то - както е при повечето доставчици нна „Нет + ТВ“ - няма да стане.
Но ако си е „нормална“ IpTV - ще го бъде. Но в този случай - не виждам смисъл, от по-висока, допълнителна такса.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#16

Няма тв сигнал бе човек, има IP поток: данни в пакети през интернет. Смисъла на това са вземеш и нет е че евентуално ще ти приоритизират така потока че няма да сече.
Цитирай
#17

(2021-07-17, 16:48:59)georgekodinov написа:  Няма тв сигнал бе човек, има IP поток: данни в пакети през интернет. Смисъла на това са вземеш и нет е че евентуално ще ти приоритизират така потока че няма да сече.

Не искам да те засягам, а прочети малко - преди да говориш!

По оптиката (почти всички доставчици минаха на такава) „тече“ комплексен сигнал - ТВ и дата.
Задачата на Optical Network Terminal (ONT) е да преобразува оптичния сигнал в нещо „по-лесно смилаемо“!
Обикновените ONT устройства „вадят“ само Ethernet сигнал.
Комбинираните - Ethernet и ТВ сигнал, който можеш да подадеш директно на телевизора. И да си гледаш, все едно приемаш с антена или подобно.

В момента ползвам обикновено ONT и подавам на Смарт ТВ - сигнал по ЛАН.
Гледам IpTV през браузъра на телевизора! По същия начин гледам и на лаптопа!

Затова казах - „Ако си е „нормална“ IpTV ... не виждам смисъл, от по-висока, допълнителна такса.“

Пп. Казах - не знам нищо за архитектурата на EON Vivakom - не изобщо за оптичните връзки!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

Това ми е ясно. Ама нали се сещаш че след като продават само телевизия и тя се сервира през интернет няма как да е това което описваш. А и дори (тук вече спекулирам) не мисля че тези “сплитъри” са нещо друго освен цифрово-аналогови преобразуватели за ip потоците които идват. Оптиката не е коаксиалка да тече аналогов сигнал според мен
Цитирай
#19

(2021-07-17, 17:12:05)georgekodinov написа:  Това ми е ясно. Ама нали се сещаш че след като продават само телевизия и тя се сервира през интернет няма как да е това което описваш. А и дори (тук вече спекулирам) не мисля че тези “сплитъри” са нещо друго освен цифрово-аналогови преобразуватели за ip потоците които идват. Оптиката не е коаксиалка да тече аналогов сигнал според мен

Затова попитах - който знае, да каже - какво има между оптичния кабел и ТВ приемника?
Щото много малко приемници имат оптичен вход, а рекламата на Виваком е „Всеки телевизор става SMART с EON смарт бокс“.
Те тоя „EON смарт бокс“ като какво е?
Как се свързва към приемника - на антенния вход, на S-Card или на DVI?
Как избирате каналите - от телевизора или от смарт бокс-а?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

https://vivacom.bg/bg/files/15981-instal...rt-box.pdf

Към тв-то с хдми, каналите от бокса

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

“Тоя ЕОН бокс” е андроид-тв: от едната страна влиза нет, от другата излиза цифрово видео
Цитирай
#22

(2021-07-17, 17:04:41)jhoro написа:  Не искам да те засягам, а прочети малко - преди да говориш!

По оптиката (почти всички доставчици минаха на такава) „тече“ комплексен сигнал - ТВ и дата.
Задачата на Optical Network Terminal (ONT) е да преобразува оптичния сигнал в нещо „по-лесно смилаемо“!
Обикновените ONT устройства „вадят“ само Ethernet сигнал.
Комбинираните - Ethernet и ТВ сигнал, който можеш да подадеш директно на телевизора. И да си гледаш, все едно приемаш с антена или подобно.

В момента ползвам обикновено ONT и подавам на Смарт ТВ - сигнал по ЛАН.
Гледам IpTV през браузъра на телевизора! По същия начин гледам и на лаптопа!

Затова казах - „Ако си е „нормална“ IpTV ... не виждам смисъл, от по-висока, допълнителна такса.“

Пп. Казах - не знам нищо за архитектурата на EON Vivakom - не изобщо за оптичните връзки!

Я пак, я пак ?
Кажи ми един оператор, който пуска тв сигнал по оптично влакно ?
Цитирай
#23

Въпрос към ползващите ЕОН, независимо дали към план или плащащи отделно. Може ли от телефон, таблет или компютър да се споделя с телевизор? Направи ми впечатление, че има език македонски, а български не, и това е за много приложения и други работи! Преди, когато имах тв го - не можеше да се споделя, затова питам, може да има положителни промени.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Ако ти е смарт телевизора, направо инсталираш приложението на ЕОН и гледаш. А иначе току-що пробвах да споделя през "Смарт Вю" - никакъв проблем, гледаш спокойно.
P.S. Приложението е с български език, в началото ти дава да го избереш.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#25

(2021-07-17, 19:49:48)pepy1 написа:  https://vivacom.bg/bg/files/15981-instal...rt-box.pdf

Към тв-то с хдми, каналите от бокса
Знначи - принципно, като при сателитната телевизия.
Телевизора е само „монитор“!
(2021-07-18, 17:20:53)emzo написа:  Я пак, я пак ?
Кажи ми един оператор, който пуска тв сигнал по оптично влакно ?

Що пък не! UNICS EOOD - през оптика, с комбо ONT!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)