Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

Без вътрешен човек няма как да направиш подобна процедура. Пък и ако връзката между двете машини е 1 гигабит или 100 мегабита е все тая дали е бридж или не

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2023-07-23, 09:08:38)Denissxx написа:  Някой махнал ли е техния рутер? Изцяло махнат, сложен собствен, а не bridge към мой.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Махаш рутера на оператора, слагаш слуич на единя порт твоя рутер и на другите телевизията. Това е най лесният според мен.
Цитирай

Аз ползвам само мой рутер. При мен техниците директно го сложиха, но можеш и след това. Взимаш техния, гледаш MAC адреса и го написваш твоя рутер да го клонира. После виждаш телевизията в кой LAN порт е вързана и от настройките на рутера "bridge"-ваш този порт. Последното малко зависи от модела на рутера ти как е кръстено в настройките. При мен се казва IPTV.

Samsung Galaxy S4
[-] 1 потребител изказва благодарност на pavelcheto за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

При ЕОН-а няма нужда от бриджване на портове. Това или схемата със суич преди рутера беша за старата вивакомска IP телевизия защото боксовете им се оторизираха по тяхния MAC адрес а не по код в телефонното им приложение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Последните няколко дни, седмица и повече дори, имах отново проблеми с прекъсвания на телевизията с грешка на черен екран ID:1000 липса на интернет.
Случайно или не, но проблемите започнаха около момента на козметично освежаване на апартамента и не бях сигурен дали аз не съм допринесъл с разместване на кабели по трасето до бокса, които минават зад демонтираните первази по стените. След обаждане на оператор, честиха сесии, рестартирахме устройства, резултата беше никакъв. Една вечер може да имам телевизия, а друга накъсва до черен екран с грешка по 30 пъти за вечерта.
В крайна сметка въпреки, че мислех да пусна временно/вероятно като простор друг кабел от рутера до бокса, за да изключа проблемен кабел, така и не го направих, а минах на вариант WiFi връзка с бокса и поне за двата дни до момента проблеми не е имало.
Не си обяснявам как ако съм прекъснал дадено жило кабела, хем ще има телевизия, хем ще изчезва през неопределено време.
Оставам на безжичната мрежа, защото така или иначе обкантването на помещенията с нов кабел ми се стори мисия невъзможна, а другото е просто настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Пробвай да си кримпнеш наново кабела от двете страни.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на android_97 за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

Вариант е наистина и този съвет, но мисля, че на този етап безжично си върши работата чудесно, няма накъсвания, буфериране или каквото и да било отрицателно влияние.
Не виждам и никаква разлика в качеството на картината в телевизията или филмовите им библиотеки, която картина и на кабел смея да твърдя, че не блестеше с качество.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здтавейте , гледам в продавалниците тези устройства ЕОN tv box ги продават по петдесетина лева , за какво може да се ползва ако нямаме профил за телевизия към viva ?
Цитирай

За всичко, но има уловка.
Трябва да не е ъпдейтван.
Ако се ъпдейтне трябва някой с еон да го активира и чак тогава може с adb да се спрат еонските неща.

Аз го ползвам за а1 хплоре. Работи отлично.
Цитирай

Разбрах , ползва се като обикновен тв бокс на който може да се качи всяко андроидско приложение , и "тъп" телевизор да го направим смарт. Видях че А1 Xplore TV го има в стора на самсунг и LG телевизорите но за другите марки го няма.
Въпроса е аз как да разбера в офиса на еконт кое как е? Да поискам някакъв скрииншот от продавача , номера на фирмуера например ?
Имам нет и телевизия на А1 с техния бокс. Мога да си платя за втори бокс но не искам да пускам кабели до другата стая и е вариант да го взема еона , и да го ползвам с А1Xplore. Или пък да взема LG или Samsung телевизор.
Цитирай

Здравейте,знае ли някой дали допълнителните услуги(пакети ) като ЕОН,HBO, ARENA които се активират от приложението на Виваком (my vivacom)могат да се спрат след месец примерно или трябва да се чака края на договора?
Цитирай

(2023-09-04, 14:41:46)user32 написа:  Здравейте,знае ли някой дали допълнителните услуги(пакети ) като ЕОН,HBO, ARENA които се активират от приложението на Виваком (my vivacom)могат да се спрат след месец примерно или трябва да се чака края на договора?

Спират се по всяко време, тествано!
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай

Гледам, че на страницата на Виваком за Eon са пуснали примамливи пакети. Може ли да ми кажете дали има някакви скрити уловки. Аз смятам да ползвам услугата в гр. София на 2 телевизора от които на единия с тяхното физическо устройство, а на другия с приложението им. Евентуално, ако ползвам приложението на друго устройство, дали ще ме таксуват, защото в описанието им пише, че мога да гледам на до 3 устройства едновременно?

Дали този GIGAбитов рутер, за който пишат в описанието, си заслужава; в смисъл дали поддържа b, g, n ... стандарти?

Освен тези ми въпроси ако смятате, че е хубаво да знам някакви други тънкости, моля да споделите.
Цитирай

Вчера бяхме в техен клон, увериха ни, че с акаунта ми могат да се ползват 3 или 4 устройства, вече ще те подведа.
Ззначи на теб ти върши работа. Няма как да те таксуват за второ устройство, при сключен договор за един приемник.

П.п. Аз съм с един приемник, който ползвам безжично и с мобилно приложение на телефон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Здравейте, инсталирам нетфликс на еон тв бокса, инсталира се, влизам в акаунта и браузвам но в момента, в който пусна плей и ми дава, че устройството ми не е съвместимо с нетфликс и тази грешка tvq-pb-101 (1.10.5005).
Мога ли да я заобиколя по някакъв начин?

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

Здравейте, някой има ли проблем с ЕОН приложението на телевизор самсунг?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Случайно да се е ъдейтвал наскоро телевизора?
Ако е така звънни на 123.
Ако не е така, пробвай пак да звъннеш, може да измислят някакво решение.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Като бивш абонат на Нет1 до скоро ползвах InfiniTV. Обаче приложението е изоставено и бавно умира, постоянно дава грешки и се принудих да мина на ЕОН. Ползвам го през приложението за андроид на Philips телевизор с Google TV, имам и Nvidia Shield на втори телевизор. Имам два въпроса.
1. Има ли начин да използвам ЕОН на две приложение, а на едно приложение и техния бокс? Искам да си ползвам Shield-a вместо техния бокс.
2. На InfiniTV можеше да се resume-ва каквото си гледал по телевизията и си го спрял. При пускане питаше - resume или от начало. На ЕОН изобщо не намирам такова нещо. Ако спра някое предаване после мога да го пусна само от начало. Наистина ли няма възможност за resume? Принципно е доста лесна функция за добавяне - просто пази лог до къде си гледал и пуска от там. Нали уж в рекламата казват "спри и продължи да гледаш на други устройство от там до където си гледал".
Цитирай

Ползвам телевизия на вивакам с чиния, както и eon приложението на телефона от където мога да гледам същите канари. Прави ми впечатление обаче, че някой канали които ги имам на телевизора на телефона не излизат.
Цитирай

Това ли са плановете от снимката на Еон тв  ?

   

Някой ползвали намаления чрез купони кодове и т.н?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)