Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

(2022-07-29, 12:40:40)color написа:  От вчера съм с EON и съм доста разочарован от качеството на картината. Правя пряко сравнение с цифрова телевизия от НЕТ1 през САМ модул и ЕОН-ския приемник, телевизора ми е плазмен 42 '' Panasonic от последните им модели преди да ги спрат от производство. Разликата е направо очевадна...  В 21 век вместо качеството да се вдига, то се срива надолу.

Доста пъти е обсъждано, качеството и забавянето от около 15 секунди най-вероятно е наложително, за да няма забавяне в смяната на канали, буфериране и т.н. Отделно има и ТВ архив на 200+ канала за 7 дни, предполагам при по-висок битрейт и там ще има затруднения.
Цитирай
Аксесоари

Само да кажа: акитата от еон спират всичките платени канали като се опиташ да гледаш тв от братска Гърция! Само анал1 и битивито на културата!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

През VPN би трябвало да работи

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2022-08-07, 06:06:19)georgekodinov написа:  Само да кажа: акитата от еон спират всичките платени канали като се опиташ да гледаш тв от братска Гърция! Само анал1 и битивито на културата!


Sent from my iPhone using Tapatalk
EON box-а ли се има предвид или EON Mobile? Защото ако е второто хич не съм съгласен. Аз в Гърция си гледах по някой от max sport-овете шампионския мач Сасуоло - Милан. При това си го stream-нах през Chromecast - а на телевизора, ползвайки wi-fi - я на хотела. Гледах си и филми през HBO Max. Всичко това се случи през настоящото лято.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

За ЕОН и Б-бокс, мога ли да ги гледам свободно, като си плащам онлайн, но нямам договори с виваком и булсат?
Използвам съвсем друг интернет доставчик, но мога да си инсталирам приложенията и на двете.
Цитирай

https://www.vesti.bg/tehnologii/vivacom-...or-6149072
https://www.bulsatcom.bg/b-box

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Здравейте, 
Имам въпрос и ще се радвам на компетенто мнение. Казуса е следния: 
Местим се да живеем в Тайланд и си правех планове да подпиша договор с Виваком Еон ТВ Бокс. Говорих с оператор и ми казаха, че от Тайланд немога да гледам тяхната телевизия. Можело да се гледа само в страни от ЕС. 
Миналата година ходихме в Доминикана и си гледах телевизия през приложението на А1 Explore TV, но не ги харесвам тия измамници. 
Как мислите дали наистина няма да мога да гледам Вивакомска телевизия и какво бихте ми препоръчали Вие? 
Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай

Здравейте, аз съм поредния който се прекара с двугодишен договор... в офис ме увериха, че нямат проблеми устройството да се използва в чужбина. До тук добре, порадвах се на българска телевизия два дни и вече е с Network Error. Кръглите идиоти от виваком отговарят чрез месенджъра, че не могат да помогнат и ако искам да прекратя договора с неустойки?!?! Обясняват ми, че доставчика ми слага ограничения на трафика?!?! Използвам съм А1, булсат и безброй приложения 11г но такава тъпотия не съм чувал. Въпреки всичко реших да отключа wi fi но проблема е, че бокса няма нет през кабела, тоест не мога да инсталирам апк на file commander и да инсталирам другите приложения за да отключа wi fi. Може ли някой да даде съвет какво да правя?

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай

(2022-08-26, 16:51:48)petar.penev@mail.bg написа:  Здравейте, 
Имам въпрос и ще се радвам на компетенто мнение. Казуса е следния: 
Местим се да живеем в Тайланд и си правех планове да подпиша договор с Виваком Еон ТВ Бокс. Говорих с оператор и ми казаха, че от Тайланд немога да гледам тяхната телевизия. Можело да се гледа само в страни от ЕС. 
Миналата година ходихме в Доминикана и си гледах телевизия през приложението на А1 Explore TV, но не ги харесвам тия измамници. 
Как мислите дали наистина няма да мога да гледам Вивакомска телевизия и какво бихте ми препоръчали Вие? 
Благодаря предварително на отзовалите се!
С VPN, щом имате договор.

(2022-09-02, 16:29:23)Linkestis написа:  Здравейте, аз съм поредния който се прекара с двугодишен договор... в офис ме увериха, че нямат проблеми устройството да се използва в чужбина. До тук добре, порадвах се на българска телевизия два дни и вече е с Network Error. Кръглите идиоти от виваком отговарят чрез месенджъра, че не могат да помогнат и ако искам да прекратя договора  с неустойки?!?! Обясняват ми, че доставчика ми слага ограничения на трафика?!?! Използвам съм А1, булсат и безброй приложения 11г но такава тъпотия не съм чувал. Въпреки всичко реших да отключа wi fi но проблема е, че бокса няма нет през кабела, тоест не мога да инсталирам апк на file commander и да инсталирам другите приложения за да отключа wi fi. Може ли някой да даде съвет какво да правя?

Също с VPN

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Linkestis
Цитирай

(2022-09-02, 16:46:47)nanobanano написа:  Също с VPN

Не съм много наясно какво да направя за да пусна VPN или поне да не е платен.Късно видях темите в нета за wi fi активирането.Съответно няма пускане на нет с кабела,тоест не ползваш вивакомски нет или рутер и гориш...
Тоест трябва ми достъп до нет само за да сваля на бокса file commander.Свалих апк но разбира се бокса не вижда файловете на флашката
Говедата/виваком/можело да имат отговор до една седмица!?!?
Какви са вариантите да се инсталира file commander без кабелен нет?

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте! Мисля да подпиша договор за EON и искам да попитам хората, които вече го ползват. Тъй като телевизорът се намира в стая, където интернетът прекъсва отвреме навреме, това проблем ли ще е? Освен това чета, че с „EON всеки телевизор става смарт“. Това значи ли, че и без да е смарт телевизорът може да се ползва услугата?
Цитирай

Ако телевизорът не ти е смарт ще е необходим приемник(тв бокс). 
При мен втория телевизор, който е смарт не можаха да го настроят да приема сигнала и се наложи да взема втори тв бокс.
При проблем с безжичният интернет ще ти трябва приемник и кабел от рутера до него.

Redmi Note 8T
Цитирай

Безжичния достъп е хубаво нещо, но STB + кабел си остава на сигурното и стабилно решение, поне за сега...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

X96 mini
SoC — Amlogic S905W 2 ГБ DDR3
HDMI 2.0a с HDR
Video Codecs — 4K @ 30fps H.265 MP-10@L5.1, 4K @ 30fps VP9 Profile-2, MPEG1 / 2/4, H.264, HD AVC / VC-1, RM / RMVB, Xvid / DivX3 / 4/5/6, RealVideo8 / 9/10

Дали ще подкарва нормално ЕОН приложението или ще цикли при смяна на канали ?
Цитирай

Здравейте.
Имам следния проблем. Ползвам Samsung TV с Tizen OS и инсталирано EON TV.
В същото време ползвам Xiaomi POCO F2 Pro телефон, също с инсталирано EON TV.
Тъй като EON TV акаунтът позволява само 1 ТВ, а за браузъри, телефони и таблети може повече едновременни сесии, то не мога да се логна с акаунта си на самсунга, тъй като вече е добавен на друго ТВ.  Но проблемът е, че не мога и да cast-на screen-a от телефона (където си влизам с регистрацията) на ТВ-то. Мога да кастна единствено изцяло екрана на телефона, а не само конкретното приложение, което прави телефонът неизползваем в това време.
Не ми се появява иконката за cast (както е на da player, youtube и т.н.) когато са в една и съща мрежа, така че да прехвърли картината на ТВ, дори да не съм логнат там, а аз да продължа да си ползвам телефона.

Всичко по-горе се случва без проблеми на телевизор с Android TV. Там без да съм логнат в приложеието ЕОН, на Xiaomi-то си имам бутона за Cast и си се прехвърля само приложението, като телефонът си остава използваем.

Някой има ли решение на този проблем или Самсунга си е скопен в това отношение или апп-а, който е за Tizen...?

Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай

Тизен-а е смотан. На андроид тв си имаш вграден хромкаст и затова се получава. Апп-а в случая няма връзка. Можеш да кастваш и без да го имаш на тв
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

(2022-11-02, 15:18:53)vaso22 написа:  Тизен-а е смотан. На андроид тв си имаш вграден хромкаст и затова се получава. Апп-а в случая няма връзка. Можеш да кастваш и без да го имаш на тв

Жив и здрав да си, колега.  Усъмних се в апп-а, защото при youtube и други подобни, които могат да се кастват работи без проблем на самсунг-а, а в случая дори не излиза иконката за cast.

Като цяло съжалих, че го купих тоя Самсунг....

Поздрави!
Цитирай

Имам един въпрос ще се радвам някой да помогне.
Имам EON, пълна услуга, с всички платени канали.
Имам и още един Smart 4K Android телевизор, на който нямам поставен ТВ бокс от Vivacom.
Инсталирах на телевизора от Google Play EON приложението, обаче нещо не тръгва.
Изписва ми да вкарам някакъв код-къде да го вкарам тоя код?
Иначе в профила си съм добавил телевизора като ново устройство, ама нещо не се справям.
Цитирай

„Отворете MyVivacom и влезте с Вашите e-mail и парола.
2 Изберете EON услугата, за която желаете да активирате
мобилното приложение на EON TV.
3 Отворете таб „Настройки“ и изберете Smart TV устройства.
4
Въведете кода за активация и натиснете бутон „Активирай“„
Цитирай

Доволни ли сте от  домашен интернет на Виваком?Никога не съм използвал техни услуги.Чудя се тях ли да избера или  Комнет?За Бургас имам предвид.Благодаря!

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Ако съдя по София, най добре да питаш съседите, тук в един квартал са супер, в друг не стават.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • 007
Цитирай

(2022-11-09, 18:58:39)007 написа:  Доволни ли сте от  домашен интернет на Виваком?Никога не съм използвал техни услуги.Чудя се тях ли да избера или  Комнет?За Бургас имам предвид.Благодаря!

Аз съм от Бургас и като цяло не ме радваха Виваком. Все дребни номера, но дразнещи
Уж си на някаква скорост, но по-скоро си на 80% от нея и то в ненатоварено време, а в останалото може и на 50%
Ъплоуда пък е 1:4 спрямо даунлоуда. От нета на булсат съм/бях най-доволен. На оптика 100 Mbps нет съм и си беше симетричен, а нета си беше стабиляга през повечето време. В последно време, след като официално ги купи Спас Русев, наблюдавам че се превръщат в сателит на Виваком и въртят подобни номера. Но като цяло е най-лесна инсталацията и не се разправяш със съпорта на виваком относно това ако имаш твой рутер след GPON
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • 007
Цитирай

Аз също съм от Бургас, и НЕ, не съм доволен от Виваком. Използвам домашен нет и IPTV от тях, и до миналата година нещата бяха горе-долу ОК. От началото на тази обаче е пълна скръб. Сривове в скоростта, насичане на HD каналите, бе мъка. Техници идват по два три пъти месечно и след няколко дни същата картинка. Изтече ли ми догодина договора с тях, бяга с 200 към А1. При тях поне оптиката влиза в самия апартамент за разлика от Виваком и нямат ограничение до 100Mb на скоростта, което вече си е малко, нищо че се бият в гърдите с тези смешни реклами...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • 007
Цитирай

Te и Вива имат адреси с оптика до апартамента.
Цитирай

(2022-11-10, 07:45:31)batproho написа:  Аз също съм от Бургас, и НЕ, не съм доволен от Виваком. Използвам домашен нет и IPTV от тях, и до миналата година нещата бяха горе-долу ОК. От началото на тази обаче е пълна скръб. Сривове в скоростта, насичане на HD каналите, бе мъка. Техници идват по два три пъти месечно и след няколко дни същата картинка. Изтече ли ми догодина договора с тях, бяга с 200 към А1. При тях поне оптиката влиза в самия апартамент за разлика от Виваком и нямат ограничение до 100Mb на скоростта, което вече си е малко, нищо че се бият в гърдите с тези смешни реклами...

Аз точно от А1 бягам.Две години мъка.Проблем с 5Gh  честотата.Два пъти сменяха рутер ,няма оправия.Иначе по кабел няма проблем.Виваком имат оптика на моя адрес.ТВ не ми трябва.С жена ми и децата не гледаме тв.Имаме стрийминг услуги и играем плейстейшън.Клоня към Комнет но още не съм на 100% сигурен. Ще се разходя пак до офиси, ще видя и за още някое мнение. Благодаря на всички за мненията!

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)