Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

ВСИЧКО се дължи на слаба и непостоянна скорост! От миналия Януари имам сериозен спад на скоростта (преди, средно 85-95 Mbps, след това с мъка достигам 75-85 Mbps)... Естествено HD каналите редовно замръзват и насичат. Идваха многократно техници, резултат нулев. Следващият месец договора ми изтича, и смятам да им кажа ЧАО!

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Аксесоари

Дразня се, но, как да викам техници, като не го прави постоянно?
Трябва цял ден да стоят да гледат Smile

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Отделно, забелязвам, че като превключвам по-бързо между каналите, този, който избера пак е замръзнал, за малко.
Цитирай

Здравейте имам въпрос,
понеже виваком отказват да прекарат оптика заради спор с строителя на блока в който живея, опцията ми е или А1 които не харесвам или Cooolbox за интернет и ТВ доставчик. От Виваком обаче ми казахa ,че може да ползвам интернета на Cooolbox и да използвам тяхния приемник за ТВ. Някой правил ли е така и би ли имало някакъв проблем?
Което повдига следния въпрос. Като може да се ползва друг интернет доставчим може ли и на село да си нося бокса когато съм там и да гледам там ТВ като го включа към месния интернет доставчик или нещо разбира коя е мрежата и го блокира?
И ако го блокира как го блокира по IP по МАС адрес или по нещо друго? Благодаря
Цитирай

Може да но бокса трябва да е отключен от виваком за използване в др мрежи
[-] 1 потребител изказва благодарност на geleto74 за това мнение:
  • techo133
Цитирай

(2023-02-10, 10:19:28)geleto74 написа:  Може да но бокса трябва да е отключен от виваком за използване в др  мрежи

Отключването / заключването не е в бокса а в сървърите на виваком. Ако сте абонат на пакетна услуга - интернет и телевизия не разрешават услугата извън тяхната мрежа. В момента интернета ми е Cooolbox и нямам проблеми с Еона, но активната ми услуга е подарък при придобиването на Пловдивския N3 от вивакомци. Отначало телевизията не тръгваше защото виваком брояха мрежата на N3 за чужда а телевизията беше само за тяхната мрежа. Преди време предлагаха услуга без договор за 2 телевизора във всяка мрежа но как е сега трябва пита. Все пак не е лошо колегата да поразпита и за други доставчици защото предлагат по добро качество и повече телевизори за по ниска цена. Еона ми е на 7Mbit/s но качеството е недостатъчно добро за екран над 32 инча.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • techo133
Цитирай

Напоследък забелязвам поне 2-3 пъти пикселизиране при гледане запис от ХД канали от андроид приложението.
При вас има ли такова нещо, да знам дали да търся проблема в рутера или е от самия апп.
Цитирай

Не е точно за ЕОН а за интернета на виваком, но не намерих подходяща тема. Колега в офиса спомена че вивакомци му предлагали 2Gb/s download 1Gb/s upload оптика за дома. Стана ми интересно какви крайни устройства предлагат за тази скорост защото рутерите с над гигабит портове са си цифра. Ако някой има наблюдение би ли споделил доколко тези два гигабита са реални и използваеми и как е реализирано това хардуерно? Или са просто рекламен трик?
Цитирай

Не знам как го правят, но предполагам че слагат 10 gbit sfp+ в някакво комбинирано рутер/суич и оптика до дома

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Преподписах СВЪРШИЛИЯ МИ ДВЕ ГОДИШЕН ДОГОВОР договор и преминах от ЕОН 500 ФУЛЛ на ЕОН 600 ФУЛЛ + Макс спорт - И СТАРИЯ ДОГОВОР БЕШЕ ТАКА.

Резултатът е че освен че няма абсолютно никаква разлика в скоростите и цените се вдигнаха освен с инфлационните 2 лв. на услуга - тоест 4 лв. за ЕОН 500 ФУЛЛ  с още допълнителни 3 лв. за ЕОН 600 ФУЛЛ - тоест реално спрямо януари плащам вече 7 лв. отгоре за лукса че преподписах нов договор от Еон 500  на ЕОН 600 Фулл + Макс спорт и допълнителни 2 ХД  ТВ  приемника скауърт за 51 лв. общо месечно след 4-ти месец от новия договор....първите 4 месеца плащам само Макс спорт и  два броя  хд тв допълнителни приемника 6 лв. общо + 1 лв. промо такса за 3 месеца за ЕОН 600 Фулл - тоест 15 лв. общо първите 90 дни от договора.  Скороста ми е абсолютно същата от ЕОН 500...

На уж новия ЕОН 600 ФУЛЛ съм от петък и  максималната достигната жично от настолен компютър е 493 мбит даунлоуд и 293 мбит ъплоуд към Виваком и А1 сървъри на спийдтест нет....изключих 2 гбит рутер  на виваком и го оставих изключен за 10 мин..както ми описаха от телефона техническият отдел....и никаква промяна в скороста. ...нямам вкл. програми за сваляни на торенти и прочие глупости от много месеци....скороста не мърда от максимални 493 мбит......пише в договора най-долу....за новия високоскоростен ЕОН 600 мбит Фулл -  "обичайните скорости са 480 мбит даунлоуд и 320 мбит ъплоуд  достижими при жично свързване"

Имайте предвид че рекламните скорости на ЕОН се различават от достижимите!

Та така - на ЕОН 600 Фулл при жично свързване с оптика към настолен компютър - максималната скорост не е 600!
А 493 мбит абсолютно максимален даунлоуд и 293 мбит абсолютен максимален юплоуд ---
рекламирани за ЕОН 600 - 600 МБИТ даунлоуд и 400 мбит ъплоуд.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DEMIROVVARNA за това мнение:
  • sapiora, victorio404
Цитирай

Нещо не са ти актуализирали услугата. Един приятел също мина преди 2 седмици от 500 на 600 и си ги достига. На него му смениха нокиата с alcatel ont, не знам дали има значение.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

От вчера и аз съм с ЕОН ТВ. 
Опитах да сдвоя дистанционното на телевизора с това на бокса, за да мога да пускам и гася телевизора от едно дистанционно. За Сони има два кода, но нито един от тях не сработи.. Накой случайно да знае други кодове за Сони?
Също може ли да се показва часовник върху екрана?
Цитирай

В момента съм с мой бокс но преди време за проба взех ЕОН бокса на братовчедката. Моето СОНИ се свърза по HDMI CEC протокола и изобщо не ми потрябва вивакомското дистанционно защото всичко се управляваше коректно от това на телевизора - пускане, спиране и пълната навигация през менютата на ЕОН-а. Единствените копчета които останаха за телевизора когато посоча за източник на сигнал порта където е включен бокса са звука и смяната на източник на сигнал. Провери си в настройките на телевизора и бокса дали е включена пълната  поддръжка за HDMI CEC
Цитирай

(2023-03-01, 11:12:46)aivanov99 написа:  От вчера и аз съм с ЕОН ТВ. 
Опитах да сдвоя дистанционното на телевизора с това на бокса, за да мога да пускам и гася телевизора от едно дистанционно. За Сони има два кода, но нито един от тях не сработи.. Накой случайно да знае други кодове за Сони?
Също може ли да се показва часовник върху екрана?
То не се сдвоява с телевизора, има 2 режима на работа. Първия за бокса (по блутут) и втория режим е инфраред, за телевизор, каквито кодове си вкарал. Има бутон за смяна на режимите, или за бокса или за телевизора, заедно не може.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • aivanov99
Цитирай

(2023-02-27, 11:30:56)DEMIROVVARNA написа:  Преподписах СВЪРШИЛИЯ МИ ДВЕ ГОДИШЕН ДОГОВОР договор и преминах от ЕОН 500 ФУЛЛ на ЕОН 600 ФУЛЛ + Макс спорт - И СТАРИЯ ДОГОВОР БЕШЕ ТАКА.

Резултатът е че освен че няма абсолютно никаква разлика в скоростите и цените се вдигнаха освен с инфлационните 2 лв. на услуга - тоест 4 лв. за ЕОН 500 ФУЛЛ  с още допълнителни 3 лв. за ЕОН 600 ФУЛЛ - тоест реално спрямо януари плащам вече 7 лв. отгоре за лукса че преподписах нов договор от Еон 500  на ЕОН 600 Фулл + Макс спорт и допълнителни 2 ХД  ТВ  приемника скауърт за 51 лв. общо месечно след 4-ти месец от новия договор....първите 4 месеца плащам само Макс спорт и  два броя  хд тв допълнителни приемника 6 лв. общо + 1 лв. промо такса за 3 месеца за ЕОН 600 Фулл - тоест 15 лв. общо първите 90 дни от договора.  Скороста ми е абсолютно същата от ЕОН 500...

На уж новия ЕОН 600 ФУЛЛ съм от петък и  максималната достигната жично от настолен компютър е 493 мбит даунлоуд и 293 мбит ъплоуд към Виваком и А1 сървъри на спийдтест нет....изключих 2 гбит рутер  на виваком и го оставих изключен за 10 мин..както ми описаха от телефона техническият отдел....и никаква промяна в скороста. ...нямам вкл. програми за сваляни на торенти и прочие глупости от много месеци....скороста не мърда от максимални 493 мбит......пише в договора най-долу....за новия високоскоростен ЕОН 600 мбит Фулл -  "обичайните скорости са 480 мбит даунлоуд и 320 мбит ъплоуд  достижими при жично свързване"

Имайте предвид че рекламните скорости на ЕОН се различават от достижимите!

Та така - на ЕОН 600 Фулл при жично свързване с оптика към настолен компютър - максималната скорост не е 600!
А 493 мбит абсолютно максимален даунлоуд и 293 мбит абсолютен максимален юплоуд ---
рекламирани за ЕОН 600 - 600 МБИТ даунлоуд и 400 мбит ъплоуд.
EON 500 FULL[Изображение: 94af84ea7fda3a8fdb0da2aa29ac5cda.jpg]

Изпратено от моят 2107113SG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-03-03, 12:03:35)tolostoi написа:  То не се сдвоява с телевизора, има 2 режима на работа. Първия за бокса (по блутут) и втория режим е инфраред, за телевизор, каквито кодове си вкарал. Има бутон за смяна на режимите, или за бокса или за телевизора, заедно не може.

Много добре знам как функционира дистанционното. Имам още два телевизора, на които вискчи работи както трябва. Проблема е, че кодовете, които са дали за Сони не работят на моя модел телевизор. Затова търся дали има някакви алтернативни кодове.
Цитирай

Някой ползва ли ЕОН с такъв тип дистанционни ?
Пълноценно ли се ползва ?

[Изображение: screenshot-274.png] [Изображение: screenshot-275.png]
Цитирай

Стават за ползване но пада повече щракане по бутоните. Липсват ми цифричките и бутоните за бързо превъртане напред и назад по предаването. Нямам ЕОН бокс и дистанционното му но ползвам това на телевизора а не на андроид кутийката ми - то я управлява напълно когато телевизора е на HDMI порта с който са свързани. Още нещо - не всички дистанционни на боксовете управляват звука на телевизора което си е неудобно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • emzo
Цитирай

И аз го захвърлих това дистанционно на Гоогъл. Много по удобно е с дистанционното на тв то . Другото дразнещо поне при мен е че батериите свършват за норматив.
Цитирай

(2023-03-01, 11:12:46)aivanov99 написа:  От вчера и аз съм с ЕОН ТВ. 
Опитах да сдвоя дистанционното на телевизора с това на бокса, за да мога да пускам и гася телевизора от едно дистанционно. За Сони има два кода, но нито един от тях не сработи.. Накой случайно да знае други кодове за Сони?
Също може ли да се показва часовник върху екрана?
Колега, предполагам, че си ползвал кодове 438 и 451, съгласно приложеният файл. И на мен ми е интересно темата за Сонито ти. Пиши плс. като се справиш...  
П.С. В приложеният файл има кодове за почти всички телевизори, но за Сонита, най-малко кодове... ;-)


Прикачени файлове
.pdf 16882-obuchitelna-funkcija-na-eon-distancionno-upravlenie.pdf Размер: 260.51 KB  Сваляния: 12
Цитирай

Здравейте. От вчера и ние сме с Eon Full. Свикваме с новото дистанционно, но най-големият ни проблем се оказа липсата на бутон mute. Някакви идеи как да се реши това? Може ли някой от неизползваните цветни бутони най-отдолу, примерно, да се програмира?
Телевизорът ни е Панасоник, на над 4-5 години, ако това има значение.


[-] 1 потребител изказва благодарност на lotus за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Сваляш си ButtonMapper от маркета и си присвояваш на някой от цветните бутони Mute, аз съм го направил на червеното.
[-] 4 потребители изказват благодарност на plevel12 за това мнение:
  • Be6i4, Monipeev, trolazol, veskovalkov
Цитирай

Здравейте,днеска преподписах и вземах eon тв с 2 приемника! Не съм чел темата, но да питам може ли да работят през wi fi? Защото единя е вързан към рутер с кабел но овиснах за втория? В офиса казаха че може или май са ме гъбоса ли?
Цитирай

(2023-06-17, 19:52:27)mr_hyde написа:  Здравейте,днеска преподписах и вземах eon тв с 2 приемника! Не съм чел темата, но да питам може ли да работят през wi fi? Защото единя е вързан към рутер с кабел но овиснах за втория? В офиса казаха че може или май са ме гъбоса ли?
 Сигурно вече сте разбрали, че поддържа wi-fi 2.4/5
[-] 1 потребител изказва благодарност на 15W40CE за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

Здравейте,да оправих се, всичко е точно сега!
Цитирай

Някой махнал ли е техния рутер? Изцяло махнат, сложен собствен, а не bridge към мой.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)