Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения
#26

Ми не, че нещо но:
[Изображение: screenshot-35.png]

Телевизията им е по коаксиал !
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-07-18, 22:04:03)emzo написа:  Ми не, че нещо но:
[Изображение: screenshot-35.png]

Телевизията им е по коаксиал !

Не си „в ЧАС“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#28

Колега чувал ли си за GPON мрежи, всичко минава по оптика при тях, глас, телевизия, интернет трафик. Отива в едно главно ONU и от там си управляват различните услуги. А при теб идва OLT, има такива на HUawei с рутер и изходи за телефон... Технологията даже не е нова, тук ползваме вече използваната и подменена китайска.
Цитирай
#29

Не съм, затова питам.

Dvb сигнал минава по оптично влакно ?
Не говорим за иптв.
Цитирай
#30

(2021-07-18, 22:04:03)emzo написа:  Ми не, че нещо но:
[Изображение: screenshot-35.png]

Телевизията им е по коаксиал !

Домашният ми интернет е към въпросният доставчик UNICS.
Принципа на работа е следният: 
Идва оптика до едно устройство в жилището и после от това устройство с коаксиален кабел до телевизора. 
Като цяло коаксиален кабел 2021ва година ми звучи мега малоумно, но другият месец се местя в ново жилище и там изобщо нямам намерение да ползвам този доставчик. И аз съм се ориентирал към Vivacom...

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#31

Колега да не те разочаровам но коаксиалния кабел и оптиката са най-доброто средство за пренасяне на електромагнитни вълни. Дори в телефоните ни има от тези тъпи коаксиални кабели.
Цитирай
#32

Колега и аз да не те разочаровам ама електромагнитни вълни по оптичен кабел…. И какво означава подменена китайска технология?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#33

Коуега какво е светлината, видима и невидима? Физика 9 клас. Иначе внася се китайска апаратура, втора ръка, реставрирана разбира се, дали със сменен оптичен модул, конектори, кутии и т.н.
Цитирай
#34

Вижте, колеги, като отворих тази тема се надявах за мнения за услугата ЕОН за да преценя дали да я взема. И да помогна на други със същата дилема. А то какво стана ?! Мерите си … физиките. Моля, да се придържаме към темата!
Цитирай
#35

Пуснах си ЕОН premium(от IPTV)на първата седмица от премиерата.
Предимствата пред IPTV:
-видеотеката влиза в цената
-ЕОН приемника прави ТВ смарт андроид(моят е ТИЗЕН) и може да си инсталираш каквото ти трябва.
- в мобилното приложение влизат всички канали от абонамента и реално имаш ТВ навсякъде(лаптопа става пълноценен приемник)
-най-важното,вече може да се връща до седмица назад на всички канали
- качеството е същото като на ИПТВ с тази разлика, че в абонамента вече има 4k канали
- Chromecast на приемника работи перфектно
-дистанционното(в комплекта имаше и детско) е по удобно
Сигурно има и други предимства, но като цяло за тези се сещам. Цената е същата като ИПТВ дори ако си нов абонат първите няколко месеца цената е символична.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#36

Можеш ли да обясниш техническата част или за по-лесно да снимаш оборудването, което ти предоставят от Виваком.
Връзката между рутера и ЕОН бокса през LAN портовете ли е?

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

(2021-07-21, 10:25:33)pezilink написа:  Пуснах си ЕОН premium(от IPTV)на първата седмица от премиерата.
Предимствата пред IPTV:
-видеотеката влиза в цената
-ЕОН приемника прави ТВ смарт андроид(моят е ТИЗЕН) и може да си инсталираш каквото ти трябва.
- в мобилното приложение влизат всички канали от абонамента и реално имаш ТВ навсякъде(лаптопа става пълноценен приемник)
-най-важното,вече може да се връща до седмица назад на всички канали
- качеството е същото като на ИПТВ с тази разлика, че в абонамента вече има 4k канали
- Chromecast на приемника работи перфектно
-дистанционното(в комплекта имаше и детско) е по удобно
  Сигурно има и други предимства, но като цяло за тези се сещам. Цената е същата като ИПТВ дори ако си нов абонат първите няколко месеца цената е символична.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

От сайта им разбрах, че работи с всички браузъри, само малко не виждам линк за сваляне на програмата им за Windows. Бих бил благодарен, ако можеш да го дадеш?
Цитирай
#38

Има още една кутийка в нея влиза оптиката и излиза Лан кабела към рутера, приемника има Wi-fi но не е активиран. [Изображение: fcbd7516308c10ffb43fa3af16d6ec66.jpg][Изображение: 520fa60bd5ec247716a8030cf623a009.jpg][Изображение: dd77dcb02964a2908e2b1d363b256648.jpg]

(2021-07-21, 18:03:04)profile7 написа:  От сайта им разбрах, че работи с всички браузъри, само малко не виждам линк за сваляне на програмата им за Windows. Бих бил благодарен, ако можеш да го дадеш?
През браузър: https://eon.tv
Влизаш с меил и парола от абонамента.
[Изображение: a62ff8cd5baa8218b889927f04a2af8e.jpg]

Забравих да спомена за смарт приложението EON(влиза в цената на абонамента) при него няма смисъл от приемник. Инсталира се на смарт ТВ и няма нужда от кабели само се свърза ТВ към интернет(няма значение от доставчика) през wi-fi или LAN.

Mate 50 pro
Цитирай
#39

Бладоаря за пояснението, не се светнах, че е имплементиран плеъра в сайта.
Цитирай
#40

(2021-07-21, 18:39:08)pezilink написа:  Има още една кутийка в нея влиза оптиката и излиза Лан кабела към рутера, приемника има Wi-fi но не е активиран.

От тази кутийка предполагам че излиза и Лан кабел към приемника или към приемника идва Лан кабел от рутера.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#41

(2021-07-21, 10:25:33)pezilink написа:  Пуснах си ЕОН premium(от IPTV)на първата седмица от премиерата.
Предимствата пред IPTV:
-видеотеката влиза в цената
-ЕОН приемника прави ТВ смарт андроид(моят е ТИЗЕН) и може да си инсталираш каквото ти трябва.
- в мобилното приложение влизат всички канали от абонамента и реално имаш ТВ навсякъде(лаптопа става пълноценен приемник)
-най-важното,вече може да се връща до седмица назад на всички канали
- качеството е същото като на ИПТВ с тази разлика, че в абонамента вече има 4k канали
- Chromecast на приемника работи перфектно
-дистанционното(в комплекта имаше и детско) е по удобно
Сигурно има и други предимства, но като цяло за тези се сещам. Цената е същата като ИПТВ дори ако си нов абонат първите няколко месеца цената е символична.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk


Благодаря за обстойното описание. А да ми кажеш дали вървят гладко телевизиите по всяко време или “сече” картината? Това ме притеснява най-много мен
Цитирай
#42

(2021-07-22, 14:23:17)tonus написа:  От тази кутийка предполагам че излиза и Лан кабел към приемника или към приемника идва Лан кабел от рутера.
От рутера излиза Лан кабела към приемника.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

(2021-07-23, 06:15:28)georgekodinov написа:  Благодаря за обстойното описание. А да ми кажеш дали вървят гладко телевизиите по всяко време или “сече” картината? Това ме притеснява най-много мен
Нямам проблем с качеството няма насичане в къщи имам и фюжън на Булсат и няма видими разлики

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#43

И аз трябва да преподписвам тия дни тв-то на виваком. Ходих, питах и не можаха да ме убедят нещо, че си струва

В момента от 2г съм на иптв XL или каквото го водеха там най-големият пакет. Или абсолютно всичко вкл - диеми, максове, чбо-та и пр срещу 35лв ( естествено и нет. не помня на каква скорост понеже не ме интересува, само да го има)
Мога да я преподпиша същата с + 1лв отгоре, щото и-нета щял да е по-бърз, което както казах въобще не ми трябва, но това е офертата.

Ако мина еон премиум пакета, за да имам съшите канали трябва да им давам 60лв!
Не виждам смисъл за един приемник, дето правил тв-то смарт, то и без това е някакъв смарт, макар и да не е андроид.

Единственото, което е + е, че при договор с еон може да се гледат всички канали ( доколкото разбрах) и на пс с уиндоус, а на иптв-то ги спряха канали.
Ей на ей това ме е яд, че трябва да гледам тенис ( макс спорт) на телефона, при условие че имам 24" монитор пред мен
Щото в мобилното на твго, ако се влезе с ип адреса можеш да гледаш всичко, което имаш като канали и на телевизора, но през уеб не можещ.
Но като им знам политиката след 2 месеца и може и на еон-а да му резнат достъпа през пц и да си остана само с еднин голям договор
Цитирай
#44

(2021-07-21, 05:35:42)georgekodinov написа:  Вижте, колеги, като отворих тази тема се надявах за мнения за услугата ЕОН за да преценя дали да я взема. И да помогна на други със същата дилема. А то какво стана ?! Мерите си … физиките. Моля, да се придържаме към темата!

Четейки постовете след този - много полезна тема!
Особено за незапознатите, които не искат „да настъпят мотиката“ - за да разберат, че я има.

А предишните ... явно се бъркат понятия. Какво е пилотен и какво - полезен сигнал, как става преноса технологично, кои компоненти - за какво са най-подходящи ...

(2021-07-21, 18:39:08)pezilink написа:  Има още една кутийка в нея влиза оптиката и излиза Лан кабела към рутера, приемника има Wi-fi но не е активиран. 

Забравих да спомена за смарт приложението EON(влиза в цената на абонамента) при него няма смисъл от приемник. Инсталира се на смарт ТВ и няма нужда от кабели само се свърза ТВ към интернет(няма значение от доставчика) през wi-fi или LAN.

Тази „кутийка“ е Optical Network Terminal! Преобразува оптичния сигнал в Ethernet.
За да „прескочите“ приемника - телевизора освен Смарт - трябва да има и оптичен вход!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#45

(2021-07-23, 08:31:00)pezilink написа:  От рутера излиза Лан кабела към приемника.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk


Благодаря за пояснението.
Те иначе премиум пакета ми го предлагат за 50 лева, но не могат да ми осигурят скорост на интернета повече от 100 мбита. Ако могат да осигурят 1 гбит цената си е трепач, но така е по-скоро рекламен трик защото в Бургас 1гбитово покритие може би имат само на 5% от територията на града.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

(2021-07-23, 14:17:47)jhoro написа:  Тази „кутийка“ е Optical Network Terminal! Преобразува оптичния сигнал в Ethernet.
За да „прескочите“ приемника - телевизора освен Смарт - трябва да има и оптичен вход!
Ама и ти толкоз четеш (или пък схващаш?).Човека ти е казал че трябва да имаш достъп до интернет на телевизора си и да си инсталираш приложението на него от магазина.Така както си инсталираш приложения на телефона.
Цитирай
#47

Точно така, няма нужда от оптичен изход на ТВ, за да се гледа през приложението ЕОН. Моят телевизор има оптичен вход, но към него съм свързал саундбара няма общо с приложението.


[Изображение: 5fe365836955cb2549112a432c24eeaa.jpg]

Mate 50 pro
Цитирай
#48

А този рутер какъв модел е, досега не съм виждал такъв на виваком?
Дърпа ли много от скоростта на интернета тази телевизия? С нормалната iptv не се влияеше скоростта поради начина си на работа, затова питам.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#49

Рутера е двубандов по-добър е от стария huawei, който ми бяха дали. Скоростта не се влияе пуснал съм два ТВ и си е в норма.
[Изображение: 40da2c5283f7cddb68c0c71af5350e9e.jpg][Изображение: dcbe043abf34fdedc862459b19b6ea73.jpg]

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#50

(2021-07-21, 18:03:04)profile7 написа:  От сайта им разбрах, че работи с всички браузъри, само малко не виждам линк за сваляне на програмата им за Windows. Бих бил благодарен, ако можеш да го дадеш?

Освен през браузър, в microsoft store има Бета версия на EON  и си работи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)