Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения
#76

Звучи, като голямо дърво тоя еон. На булсат новия тв бокс, работи с wifi . Според мен ги натисни, да ти вкарат оптика до апартамента, аз съм на интернет на виваком и ми влиза оптиката в рутера.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
Аксесоари
#77

Виваком са с оптика до таблото във входа, нагоре теглят UTP кабел
Цитирай
#78

(2021-09-06, 18:32:39)solo5 написа:  Виваком са с оптика до таблото във входа, нагоре теглят UTP кабел
Това - голямо дърво! Кой знае, какво ONT слагат в таблото.
И защо през входната врата? На мен оптичния кабел ми влиза през прозореца. ONU-то е на 20 см. навътре.
Пп. Забравих да кажа - не е Виваком!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#79

(2021-09-06, 18:32:39)solo5 написа:  Виваком са с оптика до таблото във входа, нагоре теглят UTP кабел

Не генерализирай така, като не знаеш. В Русе са навсякъде с опитка до дома.
В София и Варна съм виждал и двете. На места оптика до дома, на места както ти казваш - и при Виваком и при А1 - особено в някои по-нови сгради, където явно не са им позволили да пускат допълнителни кабели.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#80

За Бургас също Виваком преобладава AON – оптична свързаност до сградата, и съответно нагоре си е UTP кабел. За разлика от тях А1 с когото и да съм говорил от абонатите им са GPON - оптична свързаност до апартамента.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#81

(2021-09-07, 00:29:12)android_97 написа:  Не генерализирай така, като не знаеш. В Русе са навсякъде с опитка до дома.
В София и Варна съм виждал и двете. На места оптика до дома, на места както ти казваш - и при Виваком и при А1 - особено в някои по-нови сгради, където явно не са им позволили да пускат допълнителни кабели.

Не е че не са им разрешили, а такава им е била стратегията досега.  На повечето места са така.
Няма как на всички оператори да са разрешили само на Виваком да не са. В Бургас масово са с такова изпълнение.
Така е по-лесно за техниците им при инсталацията, защото оптиката си е пипкава работа
Другото специфично при А1 и Виваком, където са с оптика е че имат кутии на етажа и оттам теглят до дома няколко различни дължини оптика, според това коя стандартна дължина е най-близо до оптималната за адреса. Това парче се "заварява" и си готов. Докато при Булсат от таблото във входа до GPON в апартамента се тегли цяло парче, техниците им си идват със заваръчен апарат, което е много по-професионално. За съжаление, чрез Спас Русев съвсем скоро ще са собственост на Виваком
Цитирай
#82

(2021-09-07, 00:29:12)android_97 написа:  Не генерализирай така, като не знаеш.

Човека каза - "Виваком са с оптика до таблото във входа, нагоре теглят UTP кабел" и говореше за конкретно място, а не "навсякъде са така"!
(2021-09-07, 07:48:56)solo5 написа:  Не е че не са им разрешили, а такава им е била стратегията досега.  На повечето места са така.
Няма как на всички оператори да са разрешили само на Виваком да не са. В Бургас масово са с такова изпълнение.
Така е по-лесно за техниците им при инсталацията, защото оптиката си е пипкава работа

Няма "такъв филм" - разрешителен режим!
И никак не е пипкава работа - за който го умее де! 20 минути отне - опъването на кабела и монтажа на накрайника. После, набързо - свързване с рутера, PPPoE настройките и ... чао!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#83

Когато се прави заваряване на оптиката в дома на клиента е по-пипкаво.
След това се замерва затихването и ако не е в норми се прави отново
Цитирай
#84

(2021-09-07, 11:46:10)solo5 написа:  Когато се прави заваряване на оптиката в дома на клиента е по-пипкаво.
След това се замерва затихването и ако не е в норми се прави отново

Зависи  - кой го прави!

Пп. Интересно, как ще се направи във фирмата, като не се знае дължината на трасето?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#85

Хора вече има ръчни фаст конектори с отлични затихвания, масово фирмите даже не си играят да сплайсват. Така че да не ви пуснат оптика до дома е чист мързел.

Ако ще се пуска обикновена пач корда или оптика с малко влакна се пуска очеваден аванс. Ако ще се пуска скъпа оптика, от типа на 12, 24, 48 влакна, първо се пуска едно утп и се гледа с каква дължина е и след това се реже оптиката и се полага
Цитирай
#86

(2021-09-02, 23:25:21)gazibarev написа:  Това си е бошлаф работа. Аз например в Габрово в единия апартамент съм с телевизия и Интернет от местната кабеларка. Хората да си пуснали оптика навсякъде. Само попитаха и предложиха къде ще ми е най добре да сложат кутийката. Пуснаха си тънко като 1/3 цигара оптична нишка и закачиха всичко. От кутийката излиза коаксиален за колкото си искам телевизора (в тоя апартамент са 4) Цифрови некодирани канали. Никакъв проблем перфе картина. Интернета пак от оптиката 100мегабита. А относно ЕОН. Крайно разочарован бях като разбрах че въпреки че имам абонамент по план за TVGO на виваком...то след като мине на ная щуротия няюа да мога да гледам през компютър. Било само за мобилни устройства.  Попитах ги лаптопа ми статично или мобилно устройство е и те мълчат.
А от относно скоростта дето са ти казали за приемника вярвам че говорят в мегабити. Раздели ги на 8. По високата скорост гарантира бързо буфериране на HD каналите. Според мен се презастраховат.

От Уникс телевизията съм крайно разочарован и за това се метнах на А1 (бившето blizoo) - 300mbps/200++ канала. 
Днес дойдоха техниците за да ме свържат, но останах разочарован като ми казаха, че не е оптична свързаност. 
Ще им дам шанс да видя каква ще е скоростта и дали ще има често аварии. Като цяло A1 ме печалят с това, че имат доста повече HD канали и опции за връщане назад до 7 дни, видеотека и още куп глезотии.  По принцип бях мераклия за Vivacom, но почти никъде нямат трасе за Габрово.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#87

(2021-09-07, 13:58:12)Kn0cK3r написа:  От Уникс телевизията съм крайно разочарован и за това се метнах на А1 (бившето blizoo) - 300mbps/200++ канала. 
Днес дойдоха техниците за да ме свържат, но останах разочарован като ми казаха, че не е оптична свързаност. 
Ще им дам шанс да видя каква ще е скоростта и дали ще има често аварии. Като цяло A1 ме печалят с това, че имат доста повече HD канали и опции за връщане назад до 7 дни, видеотека и още куп глезотии.  По принцип бях мераклия за Vivacom, но почти никъде нямат трасе за Габрово.

На за какво са ти - "200++ канала"?
При IPTV също има връщане назад! А филм много назад - по-добре да го гледам онлайн или да си го дръпна.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#88

(2021-09-07, 11:47:22)jhoro написа:  Пп. Интересно, как ще се направи във фирмата, като не се знае дължината на трасето?

Имали готови 3-4 дължини. Така ми обясни за А1 преди време техник на Виваком, когато попитах защо не са с оптика.
Каза, че освен Булсат никой не пуска оптика в апартаментите. Оттогава мина време и най-вероятно и те са започнали.
Цитирай
#89

(2021-09-07, 17:55:58)solo5 написа:  Имали готови 3-4 дължини. Така ми обясни за А1 преди време техник на Виваком, когато попитах защо не са с оптика.
Каза, че освен Булсат никой не пуска оптика в апартаментите. Оттогава мина време и най-вероятно и те са започнали.

При мен дойдоха момчетата с макарата и си развиха колкото трябва. Плюс - 2-3 метра резерв.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#90

(2021-09-07, 07:48:56)solo5 написа:  Не е че не са им разрешили, а такава им е била стратегията досега.  На повечето места са така.
Няма как на всички оператори да са разрешили само на Виваком да не са. В Бургас масово са с такова изпълнение.
Така е по-лесно за техниците им при инсталацията, защото оптиката си е пипкава работа
Другото специфично при А1 и Виваком, където са с оптика е че имат кутии на етажа и оттам теглят до дома няколко различни дължини оптика, според това коя стандартна дължина е най-близо до оптималната за адреса. Това парче се "заварява" и си готов. Докато при Булсат от таблото във входа до GPON в апартамента се тегли цяло парче, техниците им си идват със заваръчен апарат, което е много по-професионално. За съжаление, чрез Спас Русев съвсем скоро ще са собственост на Виваком

Някой пари ли ти дава или отвътре ти идва да пишеш неща които не разбираш и нямат нищо общо с истината? 

Дали ще е оптика до дома или до сградата и нататък медни жици зависи единствено от това кога във времето е изграждана инсталацията. И не толкова като година на изграждане, а като технология до която е стигнала фирмата в даден момент. Моята сграда е от първите в града захранена от Виваком и бяхме с оптика до сградата, 2 месеца по-късно Мегалан пуснаха мрежата на Мтел в сградата и беше с оптика до дома- и до днес на кутията на А1 стои стикера на Мегалан. Да ти обяснявам ли кога Ментел купи Мегалан или и сам можеш да провериш? 
Оптиката е толкова "сложно и пипкаво" нещо, че и дресирано говедо ще се справи. 
Такава тъпотия като "стандартна дължина" НЕ СЪЩЕСТВУВА, ползва се колкото е нужно. И "сложният" заваръчен апарат може и миризлив клошар да го използва след 20 минути обучение. Вервай ми, аз след 5 мин. обяснения от първият път успях без проблем да заваря оптиката- ей толкова е "сложно" да работиш с оптика. 

При мен като минавах на оптика до дома (от оптика до сградата) им отне точно 20 минути да опънат новото трасе от кутията в мазата, през 4 етажа нагоре, през коридора на апартамента и в най-далечният край на едната ми стая (не е оптимално, но така е организирана мрежата ми вкъщи) и да ми подменят рутер, суич и приемници за ТВ. И кутии "на етажа" няма- има една кутия в сградата (обичайно в мазето, но може и на някой среден етаж да е)- как аджеба определяш простотии като "стандартна дължина" като аз примерно нямам контакти в коридора откъдето да се вземе ток, а в съседният апартамент има 2 контакта в коридора или единият блок е 5-етажен, а другият е 9-етажен? А ако е 16-етажен? Разликата в трасето "до първи контакт" между моя апартамент и този на съседа е над 8 метра- дреболийка, как я залагаш в "стандартните" глупости?
Цитирай
#91

Съгласен съм за всичко освен за стандартните размери. Има такива, като почнеш от 0.5 до 100 метра има почти всякакви стандартни размери които можеш да си закупиш
Цитирай
#92

(2021-09-07, 21:22:17)жорж написа:  Някой пари ли ти дава или отвътре ти идва да пишеш неща които не разбираш и нямат нищо общо с истината? 

:-)  Доста грубичко, колега. Без да да ме познаваш...

Това каква е сградата и кога е изграждана не е от значение, когато компанията е решила да изгражда оптика
На оптика от булсат съм от дълги години, макар че живея в блок от 80-те
Информацията за А1 я знам от техниците на булсат и бивши колеги от БТК, които все още работят там
P.S. Имам 10 години трудов стаж в бтк, като 5 от тях като механик селищна телефонна мрежа СТМ)
Та не съм чак толкова бос, колкото си мислиш ;-)
Не смятам да ти отговарям на всичко, тъй като тръгна на контра
но явно заваръчните апарати не са евтини (над 10 хил.лв беше бройката)
и към онзи момент само булсат бяха оборудвали всеки от екипите си с такъв
По това време в моя град единствено виваком пускаха оптика до входа и оттам нагоре с UTP
А1 имаха кутии по етажите и теглеха 3-4 стандартни дължини. Не е трудно да се досетиш че от етажа до стая в апартамента са предвидени приблизителните разстояния и останалото се навива
Булсат теглеха цяло влакно от таблото до GPON в апартамента
Цитирай
#93

Не се ли усещате?Хем спорите, хем говорите почти - едно и също.

Едно време нямало апарати. Ми то сега - да не би да има във всеки екип? При нов клиент не се ходи всеки ден. Необорудван.
Наскоро мой познат се нанесе в жилище, където е имало преди оптичен нет. Кабелите си стояли. Техника само донесъл ONT-то и настроил връзката.
Те и затова имат срок на включване - 7 дни, нормална поръчка.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#94

(2021-09-07, 23:56:29)solo5 написа:  :-)  Доста грубичко, колега. Без да да ме познаваш...

Това каква е сградата и кога е изграждана не е от значение, когато компанията е решила да изгражда оптика
На оптика от булсат съм от дълги години, макар че живея в блок от 80-те
Информацията за А1 я знам от техниците на булсат и бивши колеги от БТК, които все още работят там
P.S. Имам 10 години трудов стаж в бтк, като 5 от тях като механик селищна телефонна мрежа СТМ)
Та не съм чак толкова бос, колкото си мислиш ;-)

Доста грубичко, но човека си е прав. Без да се обиждаш. На всяка манджа мерудия си, и то в повечето случаи с изказвания тип "чул, недочул".
С това ти изказване, което съм болднал, за пореден път затвърждаваш мнението ми, че лафиш колкото да става вятър.
Абсолютно има значение сградата, не е само до прищявката на оператора. Давам ти конкретен пример с блок в София, където живее мой приятел - сградата е построена 2015г., Всеки апартамент си има окабеляване с фтп и коаксиал и собственика на сградата при строежа е забранил по етажите да се прокарва каквото и да е друго. Затова всички оператори които имат покритие там (нет1, виваком, А1, булсатком) са с оптика до мазето и след това фтп по етажите. Ако искаш да сменяш оператора просто идват и ти прехвърлят кабела на техния суич. И това е ситуацията в много нови блокове, в някои дори строителя е подписал договор с конкретен оператор и другите трябва да "купуват" тяхното окабеляване, ама това е друга тема. Ама ти откъде да го знаеш това...
В блоковете от 80-те (аз също живея в такъв) всеки си пуска каквото си иска (то и затова във всеки вход е супер грозотия откъм кабели) и там наистина на много места виваком са с оптика до входа, явно ги мързи да сменят мрежата. Но не абсолютно навсякъде, както ти твърдиш. Smile Но както е споменал колегата в няколко поста преди мен, в повечето ситуации е останало така, както първоначално са изградили мрежата. При мен А1 са на docsis, защото така си завариха мрежата преди години. А в съседна нова кооперация, построена миналата година са с gpon, явно доксиса в техните очи работи и е достатъчен и не им се занимава да пускат оптика до моя блок.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#95

(2021-09-07, 23:56:29)solo5 написа:  :-)  Доста грубичко, колега. Без да да ме познаваш...
Съжалявам, че приемаш истината за грубост ама това си е твой проблем. И определено не ми е нужно да те познавам- ти сам доказваш, че съм бил не 100, а 300% прав като казвам, че нищо не разбираш. Аз почвам с разбора на поредните ти драсканици, ти си свободен да се засягаш:



Цитат:Това каква е сградата и кога е изграждана не е от значение, когато компанията е решила да изгражда оптика
Има ОГРОМНО значение сградата, добре дошъл си да ти покажа сгради с поне 10 000 жилища където не може да изграждаш каквито и да са мрежи. Наясно ли си изобщо, че никой не може да изгражда каквито и да са инсталации в сградата без одобрение от етажната собственост? Явно не си- запиши си го та да знаеш другия път...

Цитат:Информацията за А1 я знам от техниците на булсат и бивши колеги от БТК, които все още работят там
Агенция "Една жена каза" си я ползвай сам, вярвай и т.н.- идеално ти подхожда, а за нас по-умните има други източници на информация които да ползваме

Цитат:но явно заваръчните апарати не са евтини (над 10 хил.лв беше бройката)
Те и сега са по по толкова, но разбира се ЕЖК пак са докладвали частично- сплайсер за 10+ бона се полза за изграждане на магистралните трасета, за свързването на краен клиент се ползват едни джаджи дето струват около и дори под 1000лв. Тоест цената на сплайсера никога не е била критерий за това дали ще имаш FTTB или FTTH

Цитат:По това време в моя град единствено виваком пускаха оптика до входа и оттам нагоре с UTP
Ами те навсякъде така стартираха, но ЕЖК не са ти докладвали защо- нормално за калпава агенцийка. А причината е проста- Виваком почнаха масово, в цялата страна да изграждат мрежа за нет и ТВ и просто тогава не можеха да си осигурят нужните им десетки хиляди крайни устройства работещи по оптика и бяха принудени да минат през FTTB за да осигурят покритие и после поетапно почнаха да надграждат мрежите до FTTH. 

Цитат:А1 имаха кутии по етажите и теглеха 3-4 стандартни дължини. Не е трудно да се досетиш че от етажа до стая в апартамента са предвидени приблизителните разстояния и останалото се навива
Това и да се е случвало е било само по идея на някой малоумен мениджър на ментел и е било за кратко. В началните години когато ментел опъваха оптика всичко се вършеше от екипите на Мегалан, а после вече бяха обучени нови хора и екипите станаха много- в онези години поне 30 пъти съм викал ментел да прекарват оптика и никога не са ползвани "стандартни дължини".

За трудовият ти стаж ще пропусна да коментирам, че какъвто си тънкообиден ще вземе от мъка да си посегнеш и ще ми тежиш на съвеста
Цитирай
#96

(2021-09-08, 08:29:48)жорж написа:  а за нас по-умните

Жив и здрав бъди!

(2021-09-08, 03:29:23)android_97 написа:  Абсолютно има значение сградата, не е само до прищявката на оператора. Давам ти конкретен пример с блок в София, където живее мой приятел - сградата е построена 2015г., Всеки апартамент си има окабеляване с фтп и коаксиал и собственика на сградата при строежа е забранил по етажите да се прокарва каквото и да е друго. Затова всички оператори които имат покритие там (нет1, виваком, А1, булсатком) са с оптика до мазето и след това фтп по етажите. Ако искаш да сменяш оператора просто идват и ти прехвърлят кабела на техния суич. И това е ситуацията в много нови блокове, в някои дори строителя е подписал договор с конкретен оператор и другите трябва да "купуват" тяхното окабеляване, ама това е друга тема. Ама ти откъде да го знаеш това...

Това е частен случай. Виждал съм такива сгради и съм гледал
как се карат за ключ за таблото, кой бил платил за кабелизацията, а останалите новодомци не били платили и т.н.
Ако беше прочел какво съм написал, щеше да видиш говоря за сгради в които и
А1 и Булсат имат оптика, само Виваком бяха до шкафа и оттам с FTP
ОК спирам да пиша по тази тема. Всеки има право на мнение. Няма смисъл да се караме за глупости.
Живи и здрави!
Цитирай
#97

Колко много приказки, за да си начешете ... не знам какво.
Цитирам само това, защото е фрапиращо.
(2021-09-08, 08:29:48)жорж написа:  Наясно ли си изобщо, че никой не може да изгражда каквито и да са инсталации в сградата без одобрение от етажната собственост? Явно не си- запиши си го та да знаеш другия път...

А ти ... наясно ли си, че на много места е в сила израза - "Това, дето го пише по книгите - ако се ражда по нивите ..."
Юридически - не може, ама на място си правят - който каквото иска! И когато няма кой да противоречи - така си заминава.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#98

Надявам се темата няма да продължи в тона и техническата информация за инфраструктурата на жилищните сгради в които живее всеки от последните една две страници.
Като потребител на ЕОН от около седмица, очаквах тук да има мнения с "тънкости", предложения, приложения, съвети и всякакви идеи за пълноценното ползване на ТВ бокса на Виваком, но уви, темата върви по стъпките на много други, които отидоха там, където иначе не им бе мястото за съжаление.
Аз на този етап ще споделя, че съм доволен от услугата, до преди това бях с предходния им бокс и също не съм имал проблеми.
При инсталация на ЕОН бокса, всичко уж мина нормално, наслаждавах се след това на съвременното меню и добрият интерфейс из менютата. Получих и актуализация на софтуера в ТВ бокса и всичко върви гладко и до момента.
Единственото, което в началото ме разочарова при разучаване на бокса и дистанционното им, е че не работеше гласовото търсене и набиране.
Вече бях готов да им прибера на доставчика дистанционното в плик и на следващия ден в техен клон да се пробва и при тях. Един последен рестарт на бокса от менюто и след пълното му стартиране ме информира за актуализация на софтуера в дистанционното, която актуализация разбира се направих. Това бе и правилната стъпка, защото след тази актуализация на софтуера в дистанционното, гласовото търсене сработи и продължава да работи чудесно. Вече се наслаждавам на добра картина и опция за глас, която не е за подценяване.
Впечатление ми прави непълната работа по усилване и намаляване на телевизора, след натискане на бутона за управление на телевизор или бокс. Усилването на телевизора работи, но намаляването не, докато иначе усилване и намаляване на звука от бокса работи идеално.
На старото устройство на доставчика, което още не съм и върнал, имаше обучение на бутоните за управление на телевизора и работеха добре. Бях забравил какво е да ползваш две дистанционни. Сега разбира се ако телевизора е предварително увеличен, остава нормалното управление на звука само от бокса. Вероятно липсва пълната съвместимост, което не е чак такава болка.
Не съм имал време да намеря начин за каст към бокса, като на този етап мобилно устройство или лаптоп намират само телевизора и другото устройство, което имам за целта, но не не виждат ТВ приемника, за да прехвърлят картина, снимка или звук. Няма да се учудя ако е необходимо допълнително приложение за сваляне от Плей Стор на приемника, за да има пълноценен каст и скрийн мирор.
Също не е кой знае какъв проблем, защото така или иначе телевизора има тази функция и не се усеща липсата на иначе често използваната и удобна възможност за мен, но ако се случва и през приемника, предполагам също ще е добре.

Това е за сега. Лек и спорен ден, а не спор във форума. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#99

Относно Cast-а - Ако сте го включил на мястото на стария IPTV на Huawei - то той не се вижда в локалната ви мрежа. Включете го зад рутера и нещата ще се оправят.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
Цитирай

@sevastaki
Да, кабела към приемника за телевизора беше свързан директно към рутера на доставчика, който не го ползвам за рутер, а само за суич. От него има кабел, който отива до моя рутер за безжична мрежа.
Откачих кабела за телевизията от основният рутер/суич на доставчика и го закачих към личния рутер.
За съжаление положителен ефект с видимост на новия приемник ЕОН не видях. Намирам телевизора и другото устройство, с което разполагам. Предполагам, че ако инсталирам приложение на приемника и телефона от Плей Стор, нещата ще се получат, но със стартирането на еднаквите приложения на двете устройства, през браузъри, айпи-та и прочее, а идеята беше да е директна връзка, както се случва с инициирането и намирането на устройства като телевизор или EZ Cast Tv Device.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)