Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

(2021-10-04, 20:46:38)Johnnie написа:  Е как подписваш на старата IPTV като навсякъде пише,че всички преминават на ЕОН и старата платформа спира работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това със спирането се отнася за старото мобилно приложение, а не за старата платформа.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари

(2021-10-01, 09:57:18)Пешито написа:  [quote pid="1690490" dateline="1633037876"]
Пробвай с това - https://apkplz.net/download-app/com.ug.eon.android.tv

[/quote]

Ок, пробвах .. инсталира се, но при логиране иска да се логирам с активационен код. Аз искам да се логирам със име и парола.
Има ли начин това да стане
Цитирай

На 4-ти този месец сключих договор за FiberNet 100 и VIVA IPTV 2L+ за ~20 лв., но ми спряха DiemaXtra, HBO, втория приемник и EON Mobile TV. Служителката в магазина си ме метна, но и аз будалата нямах уста да питам и кажа. Сега искам да премина на EON и звънях на Оператор, но ми казаха, че към момента са спрели да предлагат EON услугата и всеки момент чакали да тръгне отново.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Незнам за тези които от нас преподписаха този месец стария fiber net ,как ще стане това прехвърляне към ЕОН ,дали изобщо ще е възможно след като реално сме подписали стария нет и ТВ.
Цитирай

Нали таксата ще бъде по-висока? Знам, че по всяко време можеш да подпишеш нов договор, стига той да е с по-висока такса от сегашната ти.
Аз гледах това днес -> https://www.vivacom.bg/bg/files/16620-of...meseca.pdf
В петък ще се обадя отново на Оператор да разбера дали са пуснали EON услугата.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

На мен лично, мобилното приложение не ми хареса, дизайна му е много объркан.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

EON Smart TV приложението може ли да се инсталира на андроид тв бокс вместо на смарт тв.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2021-10-11, 19:02:34)tonus написа:  EON Smart TV приложението може ли да се инсталира на андроид тв бокс вместо на смарт тв.

Мисля,че няма никакъв проблем
Цитирай

(2021-10-11, 08:24:03)Ivan_Bonev написа:  На 4-ти този месец сключих договор за FiberNet 100 и VIVA IPTV 2L+ за ~20 лв., но ми спряха DiemaXtra, HBO, втория приемник и EON Mobile TV. Служителката в магазина си ме метна, но и аз будалата нямах уста да питам и кажа. Сега искам да премина на EON и звънях на Оператор, но ми казаха, че към момента са спрели да предлагат EON услугата и всеки момент чакали да тръгне отново.
В грешка съм с това си заключение. Реално, като влезнеш в My VIVACOM, последната иконка - Оферти и от падащото меню избирам услугата за телевизия, и се появява пакет EON mobile IPTV, а не като от мобилната услуга – EON Mobile Mini.
.jpg Screenshot_2021-10-12-12-30-11-882_bg.vivacom.mobile.jpg Размер: 42.6 KB  Сваляния: 620
 
.jpg 1634032262952.jpg Размер: 25.88 KB  Сваляния: 614

Ходих до магазин на Виваком и питах защо от 123 са ми казали, че трябвало да изчакам 1 месец и след това да се прехвърля на EON. Обясниха ми, че още сега мога да мина на пакет EON, но поради големият интерес приемниците им били свършили и очаквали голяма пратка.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

(2021-10-11, 19:02:34)tonus написа:  EON Smart TV приложението може ли да се инсталира на андроид тв бокс вместо на смарт тв.
Без проблеми ср инсталира, но не работи при мен. При логване пише вашата версия на Андроид е модефицирана и до там. Става дума за бокс TX6. На Мтел приложението също не работи. Не плейва нищо.
Цитирай

Да не е защото устройството ти не е сертифицирано от Гугъл.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2021-10-16, 21:41:26)1124 написа:  Без проблеми ср инсталира, но не работи при мен. При логване пише вашата версия на Андроид е модефицирана и до там. Става дума за бокс TX6. На Мтел приложението също не работи. Не плейва нищо.
Тези приложения са за Андроид ТВ (т.е. за сертифицирани устройства.

(2021-10-17, 04:58:35)tonus написа:  Да не е защото устройството ти не е сертифицирано от Гугъл.
Точно...
Цитирай

(2021-10-17, 04:58:35)tonus написа:  Да не е защото устройството ти не е сертифицирано от Гугъл.
Това трябва да е.
Цитирай

Някой има ли идея дали могат да се увеличат размерите на шрифта из менютата на ЕОН. Майка ми има затруднения с четенето на по-ситни букви. Аз не успях да намеря никъде.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-10-18, 01:12:07)niki1999kir написа:  Някой има ли идея дали могат да се увеличат размерите на шрифта из менютата на ЕОН. Майка ми има затруднения с четенето на по-ситни букви. Аз не успях да намеря никъде.
Грешка. Съжалявам
Цитирай

Имам въпрос. Минах на Виваком еон full. До колкото разбрах скоростта на интернета е до 500/300 а реално се оказва,че е 50.Понеже само телевизията ми била еон а интернета друг пакет. Които е на Еон може ли да ми каже с каква скорост му е интернета? Благодаря предварително
Цитирай

(2021-10-29, 12:47:32)Zdravko770 написа:  Имам въпрос. Минах на Виваком еон full. До колкото разбрах скоростта на интернета е до 500/300 а реално се оказва,че е 50.Понеже само телевизията ми била еон а интернета друг пакет. Които е на Еон може ли да ми каже с каква скорост му е интернета? Благодаря предварително

Явно си подписал само за Тв без интернет свързаност и си продължаваш със стария нет. Виж сайта на Виваком - има ЕОН Пакети и само ЕОН ТВ.
Цитирай

Ако рутера, който са ти дали е двубандов(моят е такъв) едната мрежа пуска по-ниска скорост.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай

(2021-10-29, 12:47:32)Zdravko770 написа:  Имам въпрос. Минах на Виваком еон full. До колкото разбрах скоростта на интернета е до 500/300 а реално се оказва,че е 50.Понеже само телевизията ми била еон а интернета друг пакет. Които е на Еон може ли да ми каже с каква скорост му е интернета? Благодаря предварително

Виж на картата на Виваком каква е максималната скорост която могат да осигурят до твоя адрес, защото до моя е 100 мб/с и това за сега ме спира да взема  премиум пакета.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Една важна подробност за ЕОН ТВ, която никой не ми каза и която не е много ясна дори на служителите на Виваком в офисите и по тел. Имате право на допълнителни приемници на цена 5 лв. месец, но те могат да се ползват само на адреса на услугата, не и на други места, пък макар и на другото място интернета да е от Виваком. За да ползвате приемника и на други места се плаща една такса "Друга мрежа", която също е 5 лв. на месец. Имате право и на допълнително приложение ЕОН ТВ за смарт телевизор срещу 3 лв. на месец, но то работи само на адреса на услугата и никъде другаде - тук няма възможност за такса друга мрежа. Същото приложение за лаптоп, таблет или тел, естествено работи навсякъде, не и за смрт ТВ обаче. Общият максимален брой приемници и приложения, на който имате право е 5.
Цитирай

Относно Chromecast, след няколко експеримента най-накрая той работи на рутера на Виваком. За целта изключих 5Гхц мрежата от my vivacom и свързах компютъра с безжичната мрежа. След това влязох в настройките на безжичната мрежа в Настройки на Уиндоус и зададох мрежата като Private - allows the device to be discoverable... И засега Chromecast работи безотказно. Дано да е полезно и за други.
Цитирай

(2021-10-31, 08:02:45)Simcho написа:  Една важна подробност за ЕОН ТВ, която никой не ми каза и която не е много ясна дори на служителите на Виваком в офисите и по тел. Имате право на допълнителни приемници на цена 5 лв. месец, но те могат да се ползват само на адреса на услугата, не и на други места, пък макар и на другото място интернета да е от Виваком. За да ползвате приемника и на други места се плаща една такса "Друга мрежа", която също е 5 лв. на месец.

Това най-вероятно е за да не ги вътриш като си пуснеш няколко допълнителни приемника и да ги ползваш за приятели и роднини и да си спестиш месечни абонаменти. Предполагам че същото ще се въведе и за допълнителните bbox приемници на Булсат, тъй като неофициално Виваком е собственик, макар да не е завършена сделката с посредника още
Цитирай

Здравейте, от няколко дни съм на ЕОН вкъщи, но това което забелязвам е че качеството през приложението на основния ми ТВ (Сони 2020 модел) особено на Диемите е много лошо. На другия ми ТВ (LG) с бокс е супер качеството. В настройки на видеото на приложението има две опции ABR и CBR…..някой може ли да ми обясни каква е разликата. И в крайна сметка може ли да се направи нещо да се оправи качеството на приложението ( когато гледам футбол все едно фигурите на играчите имат сенки, които изостават след тях) ???
Цитирай

Здравейте,
А някой гледа ли филми с кодировка HEVC или H.256 през флашка и ако да, може ли да сподели с какъв плеър? При мен нещо не се случва, пробвах с KODI, VLC и какво ли още не.  Bu

Samsung Galaxy S IV Black Edition Android 4.4.2
Цитирай

Да не би проблема да е във флашката по скоро бързината,скороста на четене на самият файл.
А къде ги гледаш на андроид ТВ или Компютър ?Ако може малко повече инфо няма да е лошо.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)