Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не дава сигнал "Заето" на отсрещната страна
#1

Здравейте,

Имам Poco F2 pro, отключен Bootloader, не е root-нат, с xiaomi.eu 12.2.2 и го ползвам с две СИМ карти (Vivacom и A1). 
Не знам това ли има значение, че е с 2 карти, но всеки път, когато някой ме набира, и аз затварям с червената слушалка, отсреща не чуват нищо, не чуват сигнал "Заето" и си мислят, че не са успели да ме наберат и набират отново и отново. Много е дразнещо. Имам и Huawei Watch GT2 свързан с телефона и когато затварям от него го има същият проблем.
Пробвах всякакви настройки за които се сетих, но без успех. Имам активирани "Call waiting" и на двете карти, дал съм  да се пренасочват разговорите когато е "Заето", "Не отговаря" или "Извън обхват".
Ще съм благодарен ако някой ме посъветва какво да направя.

Благодаря

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-07-09, 08:44:39)romborak написа:  Здравейте,

Имам Poco F2 pro, отключен Bootloader, не е root-нат, с xiaomi.eu 12.2.2 и го ползвам с две СИМ карти (Vivacom и A1). 
Не знам това ли има значение, че е с 2 карти, но всеки път, когато някой ме набира, и аз затварям с червената слушалка, отсреща не чуват нищо, не чуват сигнал "Заето" и си мислят, че не са успели да ме наберат и набират отново и отново. Много е дразнещо. Имам и Huawei Watch GT2 свързан с телефона и когато затварям от него го има същият проблем.
Пробвах всякакви настройки за които се сетих, но без успех. Имам активирани "Call waiting" и на двете карти, дал съм  да се пренасочват разговорите когато е "Заето", "Не отговаря" или "Извън обхват".
Ще съм благодарен ако някой ме посъветва какво да направя.

Благодаря
Това, мисля, е от операторите. Вече не винаги има стандартния сигнал заето, а понякога като ми затворят чувам едно чуруликане и даже телефона започва да пренабира автоматично.

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#3

Погледни си пренасочванията. Там може би трябва да има номер към който пренасочва, за да каже определено нещо при затваряне.
По-скоро първо да се види дали в Пренасочването има зададени стойности, защото при мен всичко е на OFF, но не знам какво се получава при затваряне от другата страна (а1 настройки гледах)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#4

(2021-07-09, 08:44:39)romborak написа:  .........................................................., но всеки път, когато някой ме набира, и аз затварям с червената слушалка, отсреща не чуват нищо, не чуват сигнал "Заето" и си мислят, че не са успели да ме наберат и набират отново и отново. .........................................................................................

Ако им затваряш още на първо - второ позвъняване, отсрещните няма да чуят нищо. При тях се чува някакъв сигнал (било "свободно", било "заето") чак когато при теб звъни 3-ти път. (това е пробвано с два номера на А1)
Ако затвориш след 3-4 позвънявания отсрещните ще чуят 1-2 пъти свободно и след това нищо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на isbotev за това мнение:
  • romborak, suffer
Цитирай
#5

(2021-07-09, 08:44:39)romborak написа:   дал съм  да се пренасочват разговорите когато е "Заето"

Към какво/къде си дал пренасочване "при заето"?
Набери *#67# (от всяка карта) - ще покаже към какво/къде.

Премахни пренасочването "при заето" и ще започне да дава "заето" като затваряш Smile
Маха се с набиране на #67# (от всяка карта).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • romborak, suffer
Цитирай
#6

Благодаря на всички.
Изключих всички пренасочвания и се оправиха нещата. Вече като затворя си отсрещната страна си чува "в момента абонатът е зает".
Останаха само гласовите пощи.
Би ми се искало да имам пренасочвания когато говоря от едната карта да ми се пренасочват входящите разговори от другата и да виждам, че някой ме търси, но нещо не се получава и това да е така, и да ми работи сигнала "заето".

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#7

(2021-07-12, 13:27:22)romborak написа:  Благодаря на всички.
Изключих всички пренасочвания и се оправиха нещата. Вече като затворя си  отсрещната страна си чува "в момента абонатът е зает".
Останаха само гласовите пощи.
Би ми се искало да имам пренасочвания когато говоря от едната карта да ми се пренасочват входящите разговори от другата и да виждам, че някой ме търси, но нещо не се получава и това да е така, и да ми работи сигнала "заето".


Когато говориш по една карта, другата е "извън обхват".

Може да пренасочиш само условното "при извън обхват":
от SIM1: *62*номерНаSIM2#
от SIM2: *62*номерНаSIM1#

Другите условни пренасочвания "след определено време" и "при заето" не са необходими и може да се изключат:
#61#
#67#
(с набиране от всяка от картите)

Отделно за да се получи "втори разговор" (чакащо повикаване), всяко една от картите трябва да е с активна услуга "чакащо повикване":
*#43# - за проверка да ли е активно
*43# - да се активира
(от всяка карта)


Недостатък на това е, че ако и двете карти са "извън обхват" (или телефона е изключен) - няма да има после съобщение, че някой те е търсил.

---

Втори вариант е и на двете карти да спреш и пренасочването "при извън обхват/изключен" с #62# и да си пуснеш услугите "кой ме търси" (или както се казват на твоя оператор) и на двете карти и когато говориш по една от картите, ако някой те потърси на другата - след като приключиш разговора ще получиш съобщение, че са те търсили.

---

Трети вариант е "едната" карта (по-малко ползваната) да и направиш "безусловно пренасочване" към "другата":
*21*номераНаДругата#
А на другата карта (по-използвана) да и включиш "кой ме търси".

Така разговорите винаги ще отиват към "другата" (за което ще си плашаш разговор (или ще ползва минутите ѝ) от "едната" към "другата" ).
Дори и двете да са "извън обхват/изключен телефон", ще има съобщение, че са те търсили (от "другата", макар ще може да се те търсили на "едната").

Ако не набираш (не правиш изходящи обаждания) от "едната карта" (тази, която е безусловно пренасочена към "другата) и не са ти нужно sms-ите от нея - може дори да я изключиш (от менюто на телефона) или да я извадиш от телефона.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • redsys, romborak, suffer
Цитирай
#8

Много благодаря за изчерпателния отговор!
Оценявам времето и усилията, които си положил.

Мисля да пробвам втория вариант и да видя какво ще се получи, защото определено бих искал ако телефонът е изключен или е извън обхват, да получавам СМС за пропуснатите повикавания и в тази връзка ватиант 1 отпада.
Вариант 3 не е приложим при мен защото едната карта е служебна, другата лична, имам и два профила на телефона с клонирани приложения и ползвам и двете карти интензивно и не ми се ще да изразходвам минутите само на едната.

В момента положението и на двете карти е такова:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#9

Само като допълнение ...
За Теленор - услугите „Изчакване“ и „Задържане“ (при повиквания, по време на разговор) е важи само за клиенти на Абонаментен план. За предплатените ... не се предлага. Даже няма информация, че друг се е обаждал!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#10

(2021-07-15, 09:11:10)romborak написа:  Вариант 3 не е приложим при мен защото едната карта е служебна, другата лична, имам и два профила на телефона с клонирани приложения и ползвам и двете карти интензивно и не ми се ще да изразходвам минутите само на едната.

Доуточняване:
При този вариант 3 с безусловно пренасочване (и карта остане работеща в телефона), пак може да прави изходящи разговори от нея, както и да получаваш и пращаш sms-и към/от нея. Единствено при входящ разговори към нея ще звъни като "входящ" към другата карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • romborak
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)