Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ при избор на часовник до 40 мм
#1

Здравейте!

Колебая се между тези три мондела. Спрял съм се на тях, понеже съм слаб и китката ми е тънка, така че по-големите часовници предполагам няма да ми стоят добре. Та съм гледал да са около 40 мм максимум. Досега не съм ползвал смарт часовник. Искам да мери Spo2 (кръвно, температура, ЕКГ също биха били полезни), да следи съня, да може да се говори през него, ако има възможност и самостоятелно без телефон още по-добре, но аз не намирам такув вариант за България. Ако пък знаете и други модели, ще съм благодарен да ги споделите!

Amazfit GTS 2 

Fitbit Sense

Galaxy Watch Active2
Цитирай
Аксесоари
#2

Последния, по много причини.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на felipe за това мнение:
  • bbisser, Dowper
Цитирай
#3

От изброените определено Watch Active 2, но 44мм. Стои добре на тънка ръка, аз съм с такъв, китката ми е малка. Препоръчвам него, заради батерията. Малкия ще трябва да го зареждате всеки ден, докато 44мм на 3 дни.
А относно да работи самостоятелно - Samsung Galaxy Watch 3, той покрива всичките ви изисквания. Но при него, за малка китка е малкия вариант, големия идва прекалено голям, а това означава, че ако около 2-3ч на ден не е свързан към телефон, а работи самостоятелно, има голяма вероятност да не ви изкара деня. Също зависи на какъв телефон ще се ползва. Ако телефона не е Самсунг и се спрете на Самсунг часовник, батерията няма да изкарва горните стойности, а по-малко. Мисля, че трябва да се ориентирате спрямо телефона си.

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#4

Xiaomi mi 9t ми е телефона.

Бях се спрял на Fitbit Sense, но прочетох доста оплаквания за точността на измерванията.

А ако взема Watch Active 2 44мм, но LTE предполагам батерията пак ще издържа най-много ден? То и без друго май го има само А1, а аз съм към Теленор... Иначе пък сигурно цената му ще падне сега, като пуснат новите модели и ще е добра оферта да го взема. А той всъщност мери ли Spo2, че противоречиви данни намирам в Гугъл?

Харесвам си и Huawei Watch GT2Pro, но уви е големичък Sad
Цитирай
#5

Щом сте с Xiaomi най-добре някой Huawei часовник. Не, че няма да работи със Самсунг часовник, но може да имате проблеми, като например отвреме навреме да се разкача и да не иска да се закачи автоматично. Но за там предполагам по компетентни ще са хората с такава комбинация. Също и батерията, но там да кажем 44мм няма да ви изкарва 3 дни, а 2. Което пак е добре. Относно LTE варианта 44мм, ако го ползвате към 1-2ч самостоятелно, би трябвало да нямате проблем да изкарате деня, даже и отгоре. Но ще е добре да потърсите клипчета в YouTube, за да не ви подведа. Аз съм с Watch 3, малкия, поради малката ми ръка. Еми нервира ме, защото трябва да го зареждам всеки ден. За това предимно си нося Active 2 44mm. Ако не ме лъже паметта, Active 2 не измерва кръвното, но прави ЕКГ. Също мисля, че кислорода в кръвта не измерва. Но честно да ви кажа, тези неща почти не ги ползвам. Да не говорим, че кръвното на Watch 3 се разминава доста. Там трябва да се калибрира на определено време и в повечето случаи показва близки параметри до калибрирането. Да съм го ползвала в началото 4-5 пъти. Аз чакам новия Watch 4, ако можете да отделите повече средства той изглежда добър вариант. Ще е с Wear OS и би трябвало да се разбира добре със всички андроид устройства (тука гадая)

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#6

Цитат:Бях се спрял на Fitbit Sense, но прочетох доста оплаквания за точността на измерванията.
Ти пък да не мислиш,че другите са много точни,всичко е пунта мара честно казано.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#7

С Galaxy watch Active 2 40mm, не LTE версията, съм. Зареждам го почти всеки ден, ползвам го с телефон Самсунг. Мери кръвно и ЕКГ, нямам идея колко точно, не ги ползвамам активно. SpO2 мисля, не мери. Някъде бях чела, че имал сензор за мерене, но не бил активиран (колко е вярно не знам).  ЕКГ и кръвно, май мери само ако е вързан към Самсунг телефон.
Може да се говори с през него, ако е свързан с телефона. Ако телефона е вързан към WiFi, а часовника към друга WiFi мрежа, би трябвало да може пак да се говори през него. Аз не успях да го подкарам това, само съобщения успях да изпратя.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • bbisser, sapiora
Цитирай
#8

(2021-07-13, 07:57:08)NoshtenYastreb написа:  С Galaxy watch Active 2 40mm, не LTE версията, съм. Зареждам го почти всеки ден, ползвам го с телефон Самсунг. Мери кръвно и ЕКГ, нямам идея колко точно, не ги ползвамам активно. SpO2 мисля, не мери. Някъде бях чела, че имал сензор за мерене, но не бил активиран (колко е вярно не знам).  ЕКГ и кръвно, май мери само ако е вързан към Самсунг телефон.
Може да се говори с през него, ако е свързан с телефона. Ако телефона е вързан към WiFi, а часовника към друга WiFi мрежа, би трябвало да може пак да се говори през него. Аз не успях да го подкарам това, само съобщения успях да изпратя.

Разговорите работят със сигурност по Wi-Fi. SpO2 се вижда само след тренировка, но на мен ми показва стойности около 50, та не знам колко е реално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#9

Благодаря на всички, изказали мнение!

Определено ми се иска да издържа повечко батерията, но предвид, че търся по-малък размер часовник не е лесно да намеря подходящ. LTE явно няма да искам, че с него батерията съвсем бързо заминава. А в тази връзка, батерията на телефона пада ли забележимо повече, когато е свързан с часовник?

Замислям се за Garmin Vívoactive 4S... но пък няма възможност да се говори през него мисля Sad


Последно май ще ида на дилема Honor MagicWatch 2 или Huawei Watch GT 2 Pro, като гледах коментари и снимки, че на хора с тънка китка Хонор-а им седи уж добре, а е и по-евтин. Не намирам разлики между двата иначе.
Цитирай
#10

Хонорите май имат драма с ъпдейтите,нали се отделиха от хуавей и нещо не поддържат.Аз съм с GT2Pro и по принцип май ще има ъпдейт даже до хармонито.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#11

(2021-07-13, 13:36:47)Dowper написа:  Разговорите работят със сигурност по Wi-Fi. SpO2 се вижда само след тренировка, но на мен ми показва стойности около 50, та не знам колко е реално.

Да не бъркаш SpO2 с VO2max?
SpO2 се мери по всяко време и няма нищо общо с тренировката. Това е наситеността на кръвта с кислород .
Нормалните нива са 94...100
Със стойности под 88 се влиза в болница
При тези модели на самсунг мисля бяха орязани нещо софтуерно.

VO2max е губо казано способността на мускулите да усвояват/изгарят кислород при нароварване.  Мери се по време на  тренировка и след това се вижда стойността му.
Стойност около 50 е направо идеална, ако си и на възраст от 30 нагоре.
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • bbisser, Dowper, sapiora
Цитирай
#12

Прочетох, че е така за ъпдейтите на Honor, което си е тъпо. За Huawei бях видял, че може би ще получат. Но при тях ми харесват сега новте модели, нсамо че на тези цени няма да ги взема.

Един лаишки въпрос - ако взема нов Honor, ще получи ли ъпдейтите, които са пуснати до преди отделянето им от Huawei. Защото в един от тях е меренето на сатурацията, което ме интересува.
Цитирай
#13

(2021-07-13, 17:54:59)rumo написа:  Да не бъркаш SpO2 с VO2max?
SpO2 се мери по всяко време и няма нищо общо с тренировката. Това е наситеността на кръвта с кислород .
Нормалните нива са 94...100
Със стойности под 88 се влиза в болница
При тези модели на самсунг мисля бяха орязани нещо софтуерно.

VO2max е губо казано способността на мускулите да усвояват/изгарят кислород при нароварване.  Мери се по време на  тренировка и след това се вижда стойността му.
Стойност около 50 е направо идеална, ако си и на възраст от 30 нагоре.

Да, сега се изясняват нещата. Значи VO2max се показва след тренировката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#14

(2021-07-14, 00:58:08)bbisser написа:  Прочетох, че е така  за ъпдейтите на Honor, което си е тъпо. За Huawei  бях видял, че може би ще получат. Но при тях ми харесват сега новте модели, нсамо че на тези цени няма да ги взема.

Един лаишки въпрос - ако взема нов Honor, ще получи ли ъпдейтите, които са пуснати до преди отделянето им от Huawei. Защото в един от тях е меренето на сатурацията, което ме интересува.
За ъпдейтите на хонор не знам, но малкия от новите модели на хуавей е 799 лв в момента в комплект с най новите им слушалки. Да се надяваме, че в олкс при това положение само часовника да се появи на сносна цена.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • bbisser
Цитирай
#15

Аз намирам тройката и за 700 лв., а про за 800 лв. само часовниците, но пак са ми скъпи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)