Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A 72 или Xiomi Mi 11 Lite или Poco M3 Pro
#1

Здравейте. Налага ми се да си сменя апарата и мога да си взема някои от изброените по-долу:
Samsung А 72 - на цена 640 лв.
Xiaomi Mi 11 Lite - на цена 490 лв. 
Xiaomi Redemi Note 10 Pro - на цена 450 лв. 
Poco M3 Pro - на цена около 450 лв.

Всички са нови и се предлагат от мобилен оператор. Тъй като ползвам телефона основно за служебни цели - приложения като Viber, MS Teams, няколко пощи и сърфиране, съм голяма дилема. Самсунга ми допадна най-вече заради големият капацитет на батерията му, но се чудя струва ли си 200 лв. повече от другите два, които ми предлагат. Камерата не ми е приоритет, вероятно на Самсунг е много по-добра. Друго важно нещо е чистият звук и лиспата на микрофония и странични шумове ( четох във форума, че Самсунг А72 и А52, имат подобен проблем при говорене на високоговорител). 

Освен това, още един въпрос ( забравих да питам в магазина на оператора), дали телефоните са кодирани - т.е. могат ли да се ползват мрежата на друг мобилен оператор? 

Също така ще се радвам, ако препоръчате нещо друго в този бюджет до 600-650 лв., което да си заслужава. 
Предварително балгодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexn2 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Устройствата при операторите отдавна се предлагат на свободна продажба, т. е. не са кодирани. Иначе препоръчвам - Xiaomi Mi 11 Lite.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • alexn2, TheWalking
Цитирай
#3

(2021-07-14, 12:24:35)alexn2 написа:  ...ми допадна най-вече заради големият капацитет на батерията му..

Капацитетът на батерията не е синоним на автономност. По-важно е как устройството (в комбинация хардуер + софтуер) "харчи" наличния в батерията ток. Затова и в много случаи батерия с по-нисък номинал издържа по-дълго от друга с повече ампери.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • alexn2, TheWalking
Цитирай
#4

аз съм за ноте 10 про

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
[-] 1 потребител изказва благодарност на rnaydenov за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#5

Ми11 лайт е лекичък, за задачите ще ти е идеален.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • alexn2, TheWalking
Цитирай
#6

След като рагледах детайлно, май се насочвам към избор между Mi 11 Lite и Poco М3 Pro ( и двата 5G). Гледам, че батерията на Poco-то е 5000 mAh, a Mi 11 e с 4 250 mAh. Дали това ще има реално сериозно отражение или по-скоро не ( Mi 11 e s Amulet дислплей, а другият телефон с LCD)?
Като цяло мисля, че Mi 11 ми допада повече - по-лек е, по-дбра камера има ( колкото и да не държа :-)) и като че ли процесора е по-добър....
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexn2 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#7

Те и двата Xiaomi Redmi Note 10 Pro и Mi 11 Lite са по-добри от Samsung, а и това, че е Samsung, не означава, че камерата е по-добра.
Не че ще сгрешиш със Samsung, но разликата в цената, не си заслужава, освен ако не ти харесва повече дизайна и софтуера.
А Poco M3 Pro е по-нисък клас и от трите, няма смисъл, само една батерия, не прави телефона, виж и Poco X3 и X3 Pro, те се сравняват с горните 3.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • alexn2, TheWalking
Цитирай
#8

Благодаря на всички за мнянията и насоките. Насочвам се към Mi 11 Lite.  Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexn2 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#9

(2021-07-14, 15:04:11)alexn2 написа:  Mi 11 e s Amulet дислплей, а другият телефон с LCD

Не е Амулет, а AMOLED
AMOLED е тип OLED дисплей
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • alexn2, TheWalking
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)