Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да реша RedmiNote10 или SamsungА52
#1
Heart 

Здравейте! От няколко седмици разглеждам телефони и тези дни се спрях на Redmi note 10 и Samsung Galaxy A52 128GB 6GB RAM.
Искам да попитам тези от вас които ползват един от двата телефона, какви са ви впечатленията?
Свикнала съм цял живот със Самсунг и ми е трудно да го сменя с друга марка, но гледам, че Шаоми предлагат доста добър телефон.
Гледах хиляди ревюта на телефона ( Redmi Note 10), но междувременно обръщах внимание и на коментарите под тях.
Едни казват, че телефона при доста използване, започва силно да нагрява, но не просто затопляне, а си е горещ.
Други споделят, че НЕ всяко натискане върху екрана се отчита и трябва да натиснеш втори път, понякога трети път.
Иначе, за цената си, знам, че предлага добри неща.  Прегледах и Pro версията на Редми, както и S версията.
Като цяло везните клонят повече към А52, така, че, моля споделяйте, срещали ли сте някакви неприятности и при него, и има ли нещо, на което трябва да обърна внимание. Когато взимам телефон, аз го ползвам минимум 4 години, затова и толкова избирам. Сегашният ми телефон е Samsung J5 (2017) от който бях супер доволна, преди да му счупя дисплея, да мога да го сменя, но ми се иска нещо ново. Smile 
Не играя тежки игри, а по-скоро, някакви логически, пъзели,кръстословици и подобни, така, че не ми трябва за игри.
Благодаря предварително!

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Roksana82 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм за Samsung Galaxy A52. Предлага Snapdragon 750G, опресняване 120Hz, стерео говорители, както и бързо зареждане с мощност 25W, но е с по-малка батерия
от Redmi Note 10 - 4500 mAh.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Roksana82, TheWalking
Цитирай
#3

(2021-07-15, 19:08:38)NoMaD написа:  Аз съм за Samsung Galaxy A52. Предлага Snapdragon 750G, опресняване 120Hz, стерео говорители, както и бързо зареждане с мощност 25W, но е с по-малка батерия 
от Redmi Note 10 - 4500 mAh.

Не се уточних, става дума за Samsung Galaxy A52 128GB 6GB RAM Dual.
Дисплей - 6.5 инча Super AMOLED, 1080 x 2400 пиксела
Четворна камера - 64MP + 12MP + 5MP + 5MP
Селфи камера - 32MP
Чипсет - Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
Процесор - Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 465 Silver)
Android 11; Един потребителски интерфейс 3.1
Батерия - Li-Po 4500 mAh, бързо зареждане на батерията 25W

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
Цитирай
#4

Със сигурност ще има и по-дълга поддръжка за този модел, ако държиш да имаш такава.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#5

И аз не знам кой да взема A52 G или A72?
Цитирай
#6

Вземи Самсунга.
Шиаомито е добро само на хартия, със Самсунга ще получиш малко по-добри снимки.
Според мен и интерфейса на Самсунг е много по-приятен за окото отколкото на Шиаоми.
Свикнала си със Самсунг- не си търси приключенияSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#7

(2021-07-16, 06:00:40)Victormihov написа:  Вземи Самсунга.
Шиаомито е добро само на хартия, със Самсунга ще получиш малко по-добри снимки.
Според мен и интерфейса на Самсунг е много по-приятен за окото отколкото на Шиаоми.
Свикнала си със Самсунг- не си търси приключенияSmile

И аз така мисля, направо поръчвам от Технополис. Дано да попадна на читав телефон, че оттам два пъти взех телефони с проблеми. Но пък са единствените които го дават на 580лв. Благодаря!

Изглежда има някаква уловка, не успях да го купя оттук :

579.99 лв.
Онлайн цена

Продуктът е изчерпан онлайн

Този продукт може да бъде купен онлайн на изплащане....

И те не знаят, какви ги вършат....кви са тия шашми...

Ако някой знае сайт в който продават телефони с изрядни документи, нека пише.

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Roksana82 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

Ми няма цвета, който търсиш, иначе другите ги има.
https://www.technomarket.bg/telefoni/sam...5-09186647 Ето ти го тук.
https://zora.bg/product/galaxy-a52-ds-bl...28-gb-6-gb И тук, с pazaruvaj не се занимавай, че гаранцията, не е сигурна.
Аз ти препоръчвам и този, който е по-добър, само дисплея не е. https://zora.bg/product/galaxy-a52-ds-bl...28-gb-6-gb

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#9

(2021-07-16, 19:13:20)hazART написа:  Ми няма цвета, който търсиш, иначе другите ги има.
https://www.technomarket.bg/telefoni/sam...5-09186647 Ето ти го тук.
https://zora.bg/product/galaxy-a52-ds-bl...28-gb-6-gb И тук, с pazaruvaj не се занимавай, че гаранцията, не е сигурна.
Аз ти препоръчвам и този, който е по-добър, само дисплея не е. https://zora.bg/product/galaxy-a52-ds-bl...28-gb-6-gb

Благодаря ти, за Зора не се бях сетила. А, в пазарувай нямам доверие на нито един от тях, защото им четох коментарите, колко са разочаровани хората и как няколко сайта с различни имена, са на един и същ собственик. Не признават гаранции, не си вдигат телефоните и.т.н.
Бтв, последният линк е същият, като предпоследният, отваря ми черен а52. Smile

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
Цитирай
#10

А, извинявай, за този става въпрос. https://zora.bg/product/x3-pro-2568-ds-p...56-gb-8-gb

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#11

(2021-07-16, 19:57:49)hazART написа:  А, извинявай, за този става въпрос. https://zora.bg/product/x3-pro-2568-ds-p...56-gb-8-gb

Благодаря, но да, и аз не харесвам този тип дисплей. Държа да е amoled.

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
Цитирай
#12

Когато някоя стока е на промо цена само за онлайн продажби, имайте едно наум че могат да ви пробутат върнат продукт. Невинаги, но си го има и тоя момент
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#13

(2021-07-18, 10:31:53)solo5 написа:  Когато някоя стока е на промо цена само за онлайн продажби, имайте едно наум че могат да ви пробутат върнат продукт. Невинаги, но си го има и тоя момент

Аз мислех,че е заради това, че този цвят не се търси и не се продава. Мерси, ще го имам предвид.

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
Цитирай
#14

Мой приятел е с Samsung Galaxy A52 5G. Успя да го закупи от А1 с доста добра отстъпка и преподписване на абонаментен план.
Имах възможност да си поиграя с устройството, както и с Redmi Note 10.
Препоръчвам ви Samsung-a
Вземете си версията с 5G, има малко по-добър Chipset и GPU, опресняване до 120 Hz, спрямо 90 Hz на версията без 5G.
Може да проверите в olx, някои хора продават и нови, неразпечатвани дори понякога.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#15

Благодаря на всички! Smile Преди 2 дни си закупих а52, но 4G, защото и картата ми е с мобилен интернет 4G, нямам представа как работи 5G мрежата, малко съм боса в тези неща. Да не говорим, че въобще не ползвам мобилен интернет, като съм навън, обикновенно нямам време за телефона си.
Та за сега съм супер доволна, всичко върви гладко, цветовете са страхотни,телефона е оригинален, звука е уникален, 90hz ми върши чудесна работа, батерията не пада бързо, памет има предостатъчно. Радва ме и това, че предлага няколко достъпа ( заключване/отключване) до телефона, които са супер бързи. Когато се махне анимацията на пръстовият отпечатък, телефона се отключва с няколко секунди по-бързо.
Лицето ми го разпознава и в най-ненормалната позиция в която съм застанала, както и дали съм с пусната или вързана коса, не пречи на отключването.
Яркостта навън и вътре е чудесна, всичко се вижда изключително гладко, върви гладко,зарежда се бързо до 100%. Другото което ме радва е, че най-после приложението с което се записват разговорите-работи. (Приложението е ACR с платен лиценз, ако някой го интересува.)
Синът ми е с а10 и там не записва нищо, не бачка. Каквото и да сложа, не се записват разговорите.
Не гласувах доверие на нито един от търговците на първите места в pazaruvaj,пишат си оценките сами и 3-4 от сайтовете на първите места са на един и същи човек. Взех А52 от фирмата от която си бях взела телефона през 2018г. Сайта беше Щепсел.бг, сайта Вега2002 е също техен.
Намират се в Пловдив и са официални дистрибутори с оторизиран сервиз. Ползвала съм веднъж услугите им на сервиза, при положение, че грешката май беше моя, сигурно съм го чукнала някъде....но смениха дисплея, без да задават излишни въпроси. Нищо, че е в гаранция, можеха да ми откажат.
Вчера поръчах на майка ми, Redmi note 9T, обаче прочетох много лоши отзиви за него и го отказах, на негово място взехме самсунг А22.
Телефона е много добър за парите си и с малко по-добра батерия от моята.
Съжалявам, ако имам правописни грешки или, ако пиша неразбрано, но е 2 през нощта и едвам гледам. Спокойна нощ на всички!

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
[-] 6 потребители изказват благодарност на Roksana82 за това мнение:
  • alexbg67, NaniG, ronnie72, valentyno, valkov2, Victormihov
Цитирай
#16

Честито със здраве да си ползваш телефончето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#17

(2021-07-15, 20:24:22)TheWalking написа:  И аз не знам кой да взема A52 G или A72?

Като параметри са еднакви, просто 72-ката е почти таблет, доста е голям.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sashko_Trg за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#18

А52 5G е с по-добрият процесор
SD 750G с/у SD 720G
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#19

(2021-07-25, 06:59:26)Victormihov написа:  Честито със здраве да си ползваш телефончето.

Благодаря ти !  Heart

(2021-07-25, 16:49:52)solo5 написа:  А52 5G е с по-добрият процесор
SD 750G с/у SD 720G

Може, но след като моята карта е с 4G, вероятно трябва да ходя до мобилният оператор да взимам нова карта?!  Undecided
Абе боса съм в тези неща, не ги разбирам, както споменах и в по-горното си мнение.  Lol

Не хвърляй кал по другите, улучиш или не, ръцете ти остават мръсни!
Цитирай
#20

(2021-07-25, 23:06:20)Roksana82 написа:  Благодаря ти ! 


Може, но след като моята карта е с 4G, вероятно трябва да ходя до мобилният оператор да взимам нова карта?!  Undecided
Абе боса съм в тези неща, не ги разбирам, както споменах и в по-горното си мнение. 
Имах възможност да използвам 5G, защото моя смартфон е с такъв чипсет. Не съм сменял с нова карта, не знам и да се налага. Пуска се опцията за 5G от настройки на мобилна мрежа и това е.
Единствено се изисква мобилен план за 5G, който е разбира се малко по-скъп от настоящия ми план.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Roksana82
Цитирай
#21

Сим картата няма нужда да се сменя. Имате нужда от план с 5G. При Виваком имат изискване устройството да е закупено от тях, за да се активира 5G. При А1 няма значение, стига да е от листата с поддържани устройства. За Теленор не знам как стоят нещата.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 3 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • HERUS, NaniG, Roksana82
Цитирай
#22

Ако си купите телефон с 5G можете спокойно да продължите да си го ползвате с план за 4G.
Когато планове станат по-достъпни можете да сте сигурни, че ще сте с актуален телефон.
Според мен тези планове няма да станат широко достъпни поне още 1 година
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • HERUS, Roksana82, valentyno
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)