Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi изпревариха Apple и са втори по продажби на смартфони в света сл?
#1

Xiaomi изпревариха Apple и са втори по продажби на смартфони в света след Samsung (H2 2021)

Xiaomi се изкачиха до второ място по продажби на смартфони в света през второто тримесечие на 2021 година, като изпревариха Apple.  По данни на Canalys Research, Samsung запазват първото си място в световен мащаб с 19% дял през второто тримесечие на тази година с 15% ръст на продажбите. Xiaomi увеличават пазарния си дял до 17% с изумителните 83% ръст на продажбите през първото полугодие.

Apple слизат до трето място с 14% пазарен дял със само 1% ръст на продажбите. OPPO и Vivo са позиционирани на четвърто и пето място с по 10% пазарен дял и 27%-28% ръст на продажбите.


[Изображение: Canalys-Q2-2021-Smartphone-Shipments-106...00x450.jpg]

Според анализатор на Canalys Research - средната продажна цена на телефоните Xiaomi е между 40% и 75% по-ниска в сравнение с телефоните на Samsung и Apple. Ниската цена на смартфоните, според него, помага на компанията да увеличи продажбите и на телефоните от висок клас. 

Интересно е, че в Китай - OPPO и Vivo са лидери - пред Xiaomi през юни:

[Изображение: Smartphone-market-2021.png]

[Изображение: Smartphone-market-2021-2020-China-800x497.png]

Твърде възможно е наесен, когато излезе серията iPhone 13 - Apple да си върнат второто място.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • master89q
Цитирай
Аксесоари
#2

Твърде възможно е и на есен да има нов бан, а китайците минали епълите...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
#3

Не мисля, че бановете са заради съперничеството между две компании.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Заради самото съперничество не, но има голяма вероятност да е в една графа с останалите причини. Ако се тегли една черта под всички китайски марки, сумата която се налива в китайската икономика ще е колосална.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#5

Китай ясно заяви, че ще играе в собствена писта и има желанието да налага собствена OS и услуги за нея. Желанието е едно, ама възможностите са други - новата им OS (развивана от Huawei) се оказа форк на Андроид.

Google сменят формата на приложенията в Play Store, поетапно ще подменят и Андроид с Fuchsia и тогава какво ще форкват Китайците? Телефоните им са това, което са, защото имат американска ОС. Някои по-стари потребители като мен, може би помнят времената на китайските ментета с куче-марка ОС, които за нищо не ставаха...

Та докато китайците продават техника с американска ОС, ще ги държат на каишка. В Китай могат да правят каквото си искат. Това е реалността.

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, faust, fifth_root
Цитирай
#6

Следващия ми телефон ще бъде Oppo.
Цитирай
#7

А, бе и аз исках Мейзу 18. За съжаление, който уж го продава постави неприемливи условия. Не знам как е с мрежата за брандовете на Oppo И Vivo, но за разрастването им в световен мащаб, голямо значение има дали човек извън Китай ще може да си ги купи лесно и бързо.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scorceni за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#8

OPPO преди година отвориха представителство в Европа, а Vivo мисля, че все още нямат.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Xiaomi са лидер по продажби на смартфони в Европа (Q2 2021) за първи път

Xiaomi отвоюваха от Samsung водещата позиция по продажби на смартфони в Европа през второто тримесечие на 2021г. Лидерската позиция на китайския технологичен гигант бе очаквана, след като изместиха Apple от второто място в световен мащаб. Детайли щ енамерите в линка по-горе.

[Изображение: xiaomi.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)