Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След актуализация
#1

Здравейте, днес получих нова актуализация на телефона Redmi Note 8 Pro, и ми се появи това съобщение в плаващото меню за втората ми карта и не изчезва. Преди след рестарт пак се е появявало но след като чукна върху него повече не се показва. А сега не стига че не изчезва и ме таксува на всяко тапване върху него  Sad Някакво решение на проблема?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

adb shell и uninstall и повече никога няма да го видиш.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Br1ce
Цитирай
#3

Какво е adb shell? Някое приложение ли е?
Цитирай
#4

ADB (Android Debug Bridge) - чрез могат да се инсталират/премахват приложения, системни актуализации, да се отклюва буутлоудъра при някой устройства.
За повече инфо по въпроса: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=153

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Br1ce
Цитирай
#5

Значи доколкото съм разбрал, трябва да свържа телефона към компа и да задам тази команда, след което какво трябва да деинсталирам?
Цитирай
#6

Трябват драйвъри и да инсталираш minimal adb and fastboot.
Също трябва да включиш usb debugging през developer options.
А за деинсталирането... Ако не знаеш какво, изобщо не се захващай
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Br1ce, gomi, redsys
Цитирай
#7

Теглиш това и инсталирваш - ADB Drivers

Пускаш USB Debugging - https://www.youtube.com/watch?v=LFZo5ziby3k

Отвори This PC или My PC (Ако си с Windows 7) > Отвори диск (C:) > Program Files (x86) > ClockworkMod > Universal Adb Driver

Ако си с 32 bit windows, папката "ClockworkMod" Може да се намира в (C:) > Program Files > ClockworkMod > Universal Adb Driver

Докато си в папката задръж левия Shift бутон на клавиатурата и натиснете десен бутон на мишката на празното пространство

Трябва да ти излезе това (Цъкни Open Powershell window here) на Български трябва да е нещо от сорта на "Отворете Powershell прозорец тук"

[Изображение: image.png]

Свържи си телефона към компютъра и задай прехвърляне на файлове (след като ти е отворен командния прозорец)

В командния център напиши ./adb devices (Ако цвета на командния ти център е черен, командите ги пишеш само с "/" а не "./"

На телефона трябва да ти излезне запитване, разреши му го.

Трябва да ти излезе нещо от сорта на това. (Ако не излезе напиши пак ./adb devices)
[Изображение: image.png]

Сега пишеш - ./adb shell pm uninstall –k ––user 0 com.xiaomi.simactivate.service

Готов си!

П.С. За по-лесно, съм взел стъпки от темата за "Инсталиране Google Play и махане излишните приложения на Huawei P40 Pro"

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 3 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Br1ce, redsys, suffer
Цитирай
#8

Имам инсталирана програмата Xiaomi ADB/Fastboot Tools с която си премахнах доста ненужни приложения, от там мога ли да махна Xiaomi SIM Activate Service?
Цитирай
#9

Ако ти я изписва в списъка с възможни за премахване програми, можеш. Друг въпрос е дали трябва, обаче. Възможно е да имаш проблеми след деинсталацията на това приложение.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Br1ce
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)