Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно активиращ се дисплей на Poko M3 pro
#1

Здравейте от вчера се мъча с този телефон (пълно разочарование за мен е този MIUI,но  тела ми е подарък и трябва някак да свикна с него, че мойта ше се цупи после).Та проблемите за които не можах да намеря решение:
-когато телефонът е със заспал дисплей(изключен) при вземане в ръка веднага светка и чака отключване( супер дразнещо е, както и не много ок за разхода на батерията според мен). Пробвах какво ли не, включвах и изключвах лицевото разпознаване, случайни жестове при поставяне в джоба,  двойно почукване по по дисплея за събуждане/заспиване на тела...ефект йок.Щом взема тела в ръка или го разклатя ако съм го заключил току що - дисплея светва веднага.
Вторият проблем е с Месинджър.Когато телефона не е ползван известно време съобщенията не пристигат. Идват наведнъж , когато отключа телефона. Дал съм всички възможни разреления на месинджъра, икономията на батерия да не го засяга и ефект няма.
Подобен е проблема и с гривната ( Ми Банд 6, ползвам я с тяхното си приложение Ми Фит).Отново след период на неактивност на тела губи връзка с него, като отново на МиФит са дадени всички разрешения и е изключен от режимите на батерията.
Общо взето за мен това MIUI е тотално  неинтуитивно и разочароващо (4 години ползвах Android One).
Дори и да се примиря с проблемите с месинджър и гривната , това с постоянното светване на дисплея ми идва в повече и не намеря ли решение ще пробвам доколко издържа на силен удар Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж да не си активирал тази функция[Изображение: 23b954d92e49eb3f8ecb912e24de57ea.jpg]

Изпратено Mi MIX 2S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • arcareca
Цитирай
#3

Не е активна, даже съм сложил спящият режим да се активира след 15 секунди
Цитирай
#4

(2021-07-18, 20:16:08)arcareca написа:  Не е активна, даже съм сложил спящият режим да се активира след 15 секунди

Върни фабрични настройки и пробвай отново.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#5

и това със месинджъра и ми фит. Трябва да са в аутостарт, Трябва при заключване на екрана да не се чисти кеша след десет минути. И ако въпреки това заспиват - трябва да се заключат в Паметта.
Това се прави през Task manager-a (Recents)
Като цяло MIUI не е за всеки, така че е напълно нормално да не се спогодите, дано да има положителен изход от ситуацията все пак
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • arcareca, Be6i4
Цитирай
#6

След чисти фабрични без възстановяване от архиви и тн. проблема с дисплея се оправи. След малко ще се боря и с МиФит и месинджъра..Ще извади късмет да не го ползвам за чупене не орехи май?.Благодаря за съдействието
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)