Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Camera за 7-ма серия OnePlus 100% работеща
#1
Star 

Здравейте драги притежатели на OnePlus 7 серията.  Smile

Тук съм за да ви предоставя перфектното Google Camera мод приложение за нашите у-ва от 7-ма серия(да, всеки OP със 7ца в името)
Правя тази тема, защото стоковата камера е просто потресаваща откъм качество на снимане. Предизвиквам всеки който е пробвал или не е да опита този вариант на камерата. Работи всичко включително и четирите камери.  Smile

Като главен админ на Gcam групата за OP7 в телеграм съм запознат с приложението, и всякакви въпроси от ваша страна подлежат на отговор.

Модифицираната гугъл камера както и конфигурационния ѝ файл за дадено у-во са напълно безплатни.

1.Първата стъпка е да изтриете всяка сегашна гугъл камера която имате инсталирана.
2.Сваляте ТАЗИ версия от тук - https://www.celsoazevedo.com/files/andro...2/f/dl0/1/
3.Сваляте конфигурационния .xml файл (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!) - https://www.celsoazevedo.com/files/andro...alBeta.xml
4.Инсталирате apk файла
(ВАЖНО!) Ако сте на Андроид 11, моля отидете в правата на приложението през настройките и дайте пълни права за файлове. Идеята е камерата да може да зареди конф. файл. https://i.imgur.com/ZGWAwBh.jpg
5.Отваряте приложението и отивате в настройките > Advanced > XML Config > Select xml и избирате .xml файла който свалихте по-горе.
6.След това ако сте дали правилно правата се връщате в камерата и натискате два пъти на черното място тук межу двата бутона - https://i.imgur.com/Yn2GTMZ.jpg
7.Избирате файла който току що заредихте и натискате Update.
8.Това е! Вече имате напълно работеща Гугъл камера с перфектно качество, денем и нощем.


Бъгове: Единствения проблем е Slow-Motion видеото. Което върви с някакви 5-6 кадъра, и 48MP режим. Ако ги ползвате редовно(поради кой знае каква причина..), ползвайте ги от стоковата камера.
Всичко останало работи на 100% и е на светлинни години пред стоковата камера.



Тези инструкции и файлове важат за всички OP7 у-ва (7, 7T, 7Pro, 7TPro, MClaren и т.н.)

За всякакви въпроси не се колебайте да попитате. Ако се сетя да проверявам форума ще отговоря.  Smile

Заповядайте в глобалната телеграм група за gcam на op7 series - https://t.me/gcamOP7
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi4a7a за това мнение:
  • dp4u4umi6ev
Цитирай
Аксесоари
#2

Определено дневните са по детайлни и качеството е една две идеи по-добро от стоковата...довечера ще пробвам и найт сайта, за да кажа как е, но аз пробвах и друг гкам който беше специално ориентиран към найта и спрямо него да видя как е Smile

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#3

Следя с интерес...
Цитирай
#4

При мен не функционира автофокуса при 2x камерата. Същото беше и при предишната версия на GCam, която ползвах. В стоковото приложение си фокусира нормално.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#5

Установих, че камерата с на XDeatshot.xml прави по-добри снимки!

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#6

(2021-07-26, 10:33:51)HAMMER_T написа:  При мен не функционира автофокуса при 2x камерата. Същото беше и при предишната версия на GCam, която ползвах. В стоковото приложение си фокусира нормално.
Колега, ако пробваш да снимаш макро с телефото леща няма как да ти помогна просто. Стоковата камера не превключва на телефото лещата ВИНАГИ. Превключва, когато субекта на който фокусираш е на минималното допустимо разстояние на лещата и когато светлината е достатъчна според производителя. А при гкам сменянето на лещите е как да го кажа "насилствено".

Може да провериш твърдението ми като направиш снимка със стоковата камера и провериш exif-а на файла, ще видиш използваната бленда е именно на главната леща т.е. не превключва винаги.


Все едно да гледаш мравките на земята през телескоп, как си го преставяш?  Smile
(2021-07-29, 01:07:49)c0mm3n7 написа:  Установих, че камерата с на XDeatshot.xml прави по-добри снимки!

Да, има определена група хора които предпочитат изродското изостряне, пред натуралното такова. Нищо, че в определени случаи ще има повече дигитален шум и видими артефакти. Ползвай каквото предпочиташ. Аз препоръчвам каквото съм дал.
Цитирай
#7

Аз говоря за разстояние от 20см, където при стоковата камера 2х лещата фокусира без проблем, а в GCam не. Сега направих малко опити, от 40см сработи.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#8

(2021-07-30, 07:53:11)HAMMER_T написа:  Аз говоря за разстояние от 20см, където при стоковата камера 2х лещата фокусира без проблем, а в GCam не. Сега направих малко опити, от 40см сработи.

Не разбра какво обясних. Ако не знаеш как се проверява ексиф, качи снимката някъде като файл, ще ти покажа за какво става дума.
Цитирай
#9

Не ми се занимава. Исках просто да го има като информация, в случай че някой се зачуди за същото. 2x го ползвам само когато трябва да снимам обект директно отгоре и не искам да попадне сянката ми върху него. За такава работа и стоковата ми стига.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#10

(2021-07-30, 09:23:13)HAMMER_T написа:  Не ми се занимава. Исках просто да го има като информация, в случай че някой се зачуди за същото. 2x го ползвам само когато трябва да снимам обект директно отгоре и не искам да попадне сянката ми върху него. За такава работа и стоковата ми стига.

При гкам просто зуумни с два пръста ако не искаш задължително да ползва телефото лещата която има дълга фокусна дистанция.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)