Анкета: Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
22.22%
22
22.22%
Не
55.56%
55
55.56%
Ще стане, но за кратко време
17.17%
17
17.17%
Не знам
2.02%
2
2.02%
Друго
3.03%
3
3.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар?
#1

  [Изображение: 46e99f25e1ad.jpg]

Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

На прахосмукачки и ключодържатели може. На мобилни телефони пак може... но само в азия за нискобюджетни телефони.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Накратко: зависи. Сбор от тяхната пазарна стратегия, политическата конюнктура, развитието на пазара - конкуренция.

1. Пазарна стратегия: Xiaomi са много добри в сегмента цена/качество. Опитват се да навлязат във флагманския сегмент. За последния трябва рязко да подобрят качеството на MIUI. За момента не им се отдава. Като цяло, зависи от ценовата им политика и доколко успяват да предлагат телефони в сегмента цена/качество. Те обявиха курс към вдигане на цените, ще видим как ще го развият.

2. Политическата конюнктура също е важно. Xiaomi зависят от курса, който задава комунистическата партия в Китай. Както и от сблъсъка със САЩ. Зависи и от посоката, в която тръгнат да се Google и плановете им за Fuchsia. Xiaomi без Android и услугите на Google са нищо на международния пазар.

3. Конкуренция: виждаме, че поради консолидирането на китайските компании под знамето на Партията, Google търси съюзници в лицето на Samsung. Ако двете компании се прегърнат братски, което се случва, тогава можем да видим екслуизивитет, подобен на този при WearOS.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#4

Не, въпреки че ползвам техен продукт.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Нека станат. Къде бяха, къде се целят. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

Не ме интересуват Хиоми, но заслужават да застанат на първо място заради безкрайната алчност на Самсунг.
Цитирай
#7

Липсва недвусмислена дефиниция на понятието "лидер на световния пазар". Че фирма Х (имам предвид наистина Х, а не Xiaomi) отчита 17% от продажбите при ръст от 83% в никой случай не я прави № 2, освен в чисто номинално изражение. Важи и за първенеца, както и за останалите в класирането, което само по себе си е с почти нулева потребителска стойност.

Продажбите могат и се увеличават/спадат поради фактори, чието изброяване дори при оскъдни пояснения към тях ще отнеме часове, а и смисълът от това не е кой знае какъв.

Какво продаваш, къде го продаваш, защо го продаваш - това са в най-общо резюме причините за "разместването" в таблицата. А и никой от тия пазарни играчи не се изкачил/свлякъл поради собствени достойнства/кусури. Издигането на един е винаги за сметка на друг и е преходно. Утре Х може да стане първенец, но нищо не пречи да остане извън Топ 10, да речем, колкото и да се безсмислени тия класирания.

Не бих си купил продукт (все едно какъв) само защото се произвежда от "пазарния лидер", а ще се постарая да разуча реалната му потребителска стойност.

Всичко това с изричната уговорка, че нямам нищо против Xiaomi - тъкмо напротив, защото притежавам няколко уреда от марката  и отговарят напълно на изискванията ми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#8

Те и Huawei по едно време бяха задминали и Samsung по продажби и почти не стигнаха номер 1 ама за кратко време...
Топ беше и Nokia, топ беше и Motorola...

Xiaomi са крале на "specsheet vs. price" - остави гадния (поне за мен) MIUI и другите подробности - важното при тях са напомпаните числа при ниска цена. Нищо, че рекламите в софтуера им са под път и над път, чак е гадно.

Не мисля, че ще могат да застигнат скоро premium усещането и завършека на у-вото както при Apple и Samsung. Mi 11 Ultra е нищо повече от GN2 сензор и екран от гривна отзад. И същата простотия както при S20U с надписа "100x zoom", дето произвеждаше живи цапаници при това приближение , че е дигитално и мязаха на рисунки с водни боички. Това 120x на Xiaomi е подобен резил, ама тия поне са вред с фокуса. И то с камера на Samsung, екран на Samsung и не знам още колко компонента от същите. Трябва да ви говори нещо.

В момента в който спрат да ползват технологии на Samsung или им секнат Android-а по подобие на Huawei надали ще се задържат. Издигат се в момента 1:1 по начина на Huawei - от бюджетен производител, дето го знаехме предимно то брандирани за оператори телефони и бисквитки до топ флагмански камерафони...и накрая в нищото след липсата на Google.
Сега сме на втора фаза при Xiaomi, третата е тази без американците и е тая дето няма да ги изкефи...

Накратко отговарям с "не" - няма да станат, освен за кратко по някои графики за продажби за дадени тримесечия - нищо повече.
Цитирай
#9

Аз съм много доволен от POCO F2 Pro, но само защото струваше 600 лв и селфи камерата е скрита, та екранът е без цвъкни по него.

Miui12 с Android 11 беше пълен резил. MIUI 12,5, при всички клетви и обещания за рЕзко подобряване на качеството + съвети от 4 китайчета с очилца, дето щели да следят за качеството, си е пак същия МУЙ.

Преди хранех някакви илюзии, че, ако вдигнат цената от 600 на 1000 лв качеството ще се подобри, но се вижда, че и телефон за 2К е пак същия MIUI-резил.

А и вече и техните телефони са с цвъкни по екраните, така че ще карам колкото мога с тоя, пък след време ще му мисля. Хич не ми харесва идеята за селфи камера под екрана...

Накратко: скоро време Xiaomi да не разчитат на мен за покупка. И Раджниш, индийският им програмист...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Не.
Като цена са добри, но и бързо се обезценят и стават на миш маш.
Няма никакво име, история, дори и качество.
Мяу мяу си е доста бъгав, смартфон които искаш да го ползваш пълноценно си трябва бърникане, отключване, слагане на девелопер ром (xiaomi.eu).
Камерите им са много слаби.
Имам mi11 платих за него 1500лв- да ме извинявате, но и 800лв са му много.

Едно s8+ от преди 4 години се представя по-добре.
Бързо се зарежда, за около 40мин и това е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#11

Евентуално в някое тримесечие може и да станат за кратко N° 1, но дотам. Имат да извървят много дълъг път, докато задминат трайно Самсунг.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

Което съвпада и с моето мнение - ще заковат някое тримесечие и това ще му е то.

Трябва ти софтуер, опит, история и традиции. Дори LG имаха това и не успяха.

Просто ниския и средния клас са в подем защото стигнахме момента в който записваме 4K със смартфон за 200 евро с 6GB RAM, но това не означава, че същия може да го докара като качество , материали и т.н. като истинския premium.

Mi 11 Ultra е долу-горе в правилната посока, но бюджетен производител с реклами в софтуера да ми иска 2600... иначе камера и дисплей на Samsung, ами направо си купи Samsung...
[-] 5 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, fifth_root, gazibarev, Victormihov
Цитирай
#13

Ами това направих купих си S21 ultra, поне си е фирма с име и е по-евтин от Ми11 ултра и без реклами в менюто.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, gazibarev
Цитирай
#14

И да стане и да не стане, колкото по развити са Xiaomi товкова по добре за крайния потребител дори на Самсунг.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#15

Xiaomi остава лидер по доставки на смартфони в Индия с годишен ръст на доставките от 77% до 9.5 милиона броя, което носи пазарен дял от 29%.

https://canalys.com/newsroom/india-smart...et-q2-2021

 
Цитирай
#16

Не.... защото Аз се отказах от тях Big Grin Big Grin

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Аз- също, но не смятам, че Xiaomi нямат никакви шансове в тази насока, макар и да е за кратко време.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#18

Купих си тази година 3 апарата скъпи на Шиаоми, за жалост не са кефски за използване, в началото флаш-млаш интересно, но камерата им не става, има доста бъгове из системата им, реклами и цялата OS си "дъха" на Китайско.

Разпродадах ги всички, пазар нулев с макс загуба- взех си S21 Ultra- е няма такъв кеф.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev, scorceni
Цитирай
#19

Аз за това съм си стиснал П30ката, че няма нищо, с което да я сменя...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • DoryanY, L1892, Victormihov
Цитирай
#20

Xiaomi е на косъм от Samsung за лидерството по продажби на смартфони.

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-e...-smartfoni

 
Цитирай
#21

Ами те продават количество, не качество.
На хартия са страхотни иначе.
Цитирай
#22

Качество и премиум материали предлагат също, поне за последните няколко години.

 
Цитирай
#23

И нулев софтуер, пълен с бъгове и рекламиSmile
Цитирай
#24

На всяка нова техника 80-90% от зора за разработка е софтуера. Също и ресурсите, които се изразходват по девелопмънта са основно за софтуер. Ако той не е добре направен, всичко останало няма смисъл.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#25

С 67.1% ръст през пролетта Xiaomi са изпреварили Samsung и са на челна позиция по брой доставени смартфони в Европа за периода април-юни на 2021 г.
[Изображение: 6c3110a841c7.jpg]
Източник:>>>>>

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)