Анкета: Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
22.22%
22
22.22%
Не
55.56%
55
55.56%
Ще стане, но за кратко време
17.17%
17
17.17%
Не знам
2.02%
2
2.02%
Друго
3.03%
3
3.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар?
#26

[Изображение: images-2020-10-31T151429.270.jpeg]

източник https://trak.in/tags/business/2020/10/31...pped-most/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

Това са просто бройки. Телефони за 100-200$ продадени в Индия държава с милиард и кусур хора, защото там са социално слаби.
Това не ги прави по-добри от Самсунг и Епъл.
Цитирай
#28

Да така е, споделих го това , но явно е изтрито и затова не си го прочел.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#29

Да, ето и моята логика:
Навремето Хуавей се напънаха и просто на хората има трябваше време да приемат една " китайска" марка насериозно. Доста време им трябваше но пускаха звяр, след звяр, в същото време конкуренцията седеше на стари успехи. Реално с много много иновации и реални качества показаха че превъзхождат всички и то видимо. Сега дали са крали или копирали или адаптирали неща от конкуренцията, пазара това не го интересува. Когато една марка изкара телефон в топ сегмента с цена над 1000 евро и този телефон се приеме и купува , стане масов и популярен, тази марка вече има имиджа и доверието на клиентите. Историята го показва постоянно. Лидер не се става с бюджетни телефони. Вижте Нокиа. Лидер се става със супер телефони. Вижте Епъл, Самсунг, до скоро Хуавей, сега Ксиаоми.

(2021-07-21, 21:46:50)Ivanov_1994 написа:  Което съвпада и с моето мнение - ще заковат някое тримесечие и това ще му е то.

Трябва ти софтуер, опит, история и традиции. Дори LG имаха това и не успяха.

Просто ниския и средния клас са в подем защото стигнахме момента в който записваме 4K със смартфон за 200 евро с 6GB RAM, но това не означава, че същия може да го докара като качество , материали и т.н. като истинския premium.

Mi 11 Ultra е долу-горе в правилната посока, но бюджетен производител с реклами в софтуера да ми иска 2600... иначе камера и дисплей на Samsung, ами направо си купи Samsung...

Е защо ти е Самсунг , като в Европа ни цакат с Ексинус? Ако си ползвал Самсунг със Снапдрагон ще разбереш колко далеч са един от друг. Аз съм ползвал S21Fe 5g и Zfold 2. Е затова , който има очи да види и уши да чуе, няма да възхвалява Самсунг в Европа. Спорът, разбира се е безкраен, но точно пазара ще си каже тежката дума. А той вече говори.
Не знам за какви бъгове и реклами говорите в MIUI 12. Аз ползвам от седмица mi11 Ultra и няма такива неща. Ако ревът хора, купили някви китайски версии, с адаптирани, кърпени и скалъпвани РОМове, това не е проблем на Ксиаоми, а на спестяващия, набутал се купувач.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67, emil11
Цитирай
#30

И z fold 2 заслужава ли си?
Цитирай
#31

(2021-08-04, 19:29:17)Victormihov написа:  И z fold 2 заслужава ли си?

Ако трябва да сравняваме шауми и самсунг... чайниците има много да учат. Ама много. Хардуерно и софтуерно.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#32

Прекалено фенско за да е обективно...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

Фенско фенско, колко да е фенско.
Няма реклами в менюто, няма флашвания, няма отключвания, няма глупости.
Снимките са по-хубави, менюто е малко по-приятно за окото без да дъха на комунизъм.


Шиаоми е идеален за нисък и среден клас, но искаш ли нещо ТОП си иска друга марка, макар, че Ми11 ултра струва 2600лв, а съвсем не ги заслужава.
За пръв път ме убедихте, че най-скъпото НЕ е най-добротоSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev, scorceni
Цитирай
#34

А е пичове, слагате един час'ен диенес и бай-бай реклами, фанахте се за егати и кусура мижав... Wink Гнусмас из дъбест, ОК!!! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • emil11, Victormihov
Цитирай
#35

Защо са давам толкова пари, и да се чудя как да премахна рекламите, като ако дам същите пари за Самсунг или Пиксел или Айфон няма да си мръдна пръста? Станали сме големи консуматори, и все по-малко ентусиасти да се занимаваме излишно със странични неща. Това си личи и от анкетата за рутването. Рядко се прави нова тема за рутване. Просто потребителите искат като дават голяма сума пари, да отворят кутията и да ползват удтройството. Същите са ми и наблюденията за лаптопите с уондоус - все повече се купуват с лицензиран инсталиран уиндоус.

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • gazibarev, scorceni, Victormihov
Цитирай
#36

Флагманите на Xiaomi нямат реклами.

Даже аз съм със среден клас модел и пак нямам реклами.

+Това никой не ви кара да флашвате, това го правят запалените. Samsung също се флашва, това че се ползва масово One Ui не означава че не се флашва.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#37

Никой не твърди, че няма нещо което да не се флашва. Тук наблягам на факти, даваш една сума и си в играта. Или даваш една сума и трябва допълнително да се занимаваш(а не е за всеки). Затова си мисля, че Ксаоми няма да са лидер на световния пазар. Като казвам лидер, имам предвид N1, а не 4-5-6. Дългогодишни компании като Епъл, Самсунг и др. не биха го допуснали, едва ли биха спрели развитието си.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#38

(2021-08-05, 06:40:08)alexbg67 написа:  А е пичове, слагате един час'ен диенес и бай-бай реклами, фанахте се за егати и кусура мижав... Wink Гнусмас из дъбест, ОК!!! Smile

Абе не е "тхе бест", но е бива, на фона на всичко останало.
Цитирай
#39

Играл съм си с повече им телефони от 2 години назад. На нито един не съм попадал на реклама. Някой май не може да работи с телефон или някое допълнително приложение му бута масло. Big Grin

За мен вече са първи, без да гледам статистики и стъкмистики. Скоро и там ще са.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#40

Не е нужно да го флашваш, за да го ползваш, както и реклами няма.
Менюто е субективно, нали има лаунчери и теми.
Нормално да вдигнат цената, Huawei нали направиха същото, а и не се очаква да държат тази цена много време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Шауми и хухавей ако трябва да ги сравняваме с автомобили...е все едно да сравним грейт уол и дачия със мерцедес и бмв. Не казвам че последните са перфектни. Напротив. РЕНОМЕ. Има хляб да ядат.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#42

За Xiaomi винаги има една много голяма въпросителна и тя е свързана със софтуерната им поддръжка. Точно това ме отказа от покупка на Xiaomi Mi 11 Ultra и заложих на по-малко футуристичния S21 Ultra на Samsung. Сигурен съм, че Самсунг ще поддържат софтуерно премиум моделите си значително по-дълго от Xiaomi, а и при Самсунг ъпдейтите идват изчистени от към изненади и проблеми. Продажбите не винаги са критерии, важна за компанията е постигнатата печалба.
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • BGDropche, gazibarev, NaniG, scorceni
Цитирай
#43

Никога не е имало реклами в менюто на Шаоми , има в 2-3 приложения ,но се изключват лесно в настройките на съответните приложения.
А иначе от известо време ползвам браузъра на Самсунг (заради най-коректното изобразяване на голям шрифт?). И днес отказа да отваря страници, защото не съм дал съгласие да използват данните ми  на някакви рекламни фирми. Така ,че не е сигурно ,,кой кого".
Цитирай
#44

Ползвай бета браузара им.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#45

Xiaomi изпревари Samsung и е най-големият производител на смартфони в света през юни

Xiaomi продължават да разширяват своето влияние на световния пазар за смартфони. Китайският производител е успял да изпревари Samsung и за първи път да е лидер в глобален мащаб. Това е основното заключение от нов доклад на Counterpoint Research, което показва, че Xiaomi е най-големия производител на смартфони на световния пазар през юни 2021г.

Конкретните показатели показват, че китайския производител притежава 17.1% дял, благодарение на 26% увеличение на продажбите на месечна база. По този начин Xiaomi заемат първата позиция и позиционират Samsung на второ място с 15.7% от доставките. Третият най-голям производител на смартфони за месец юни е Apple, които имат 14.3% дял.

Източник https://www.digital.bg/xiaomi-izprevari-...60025.html
Цитирай
#46

От седмица чета тази новина от различни източници. Като се замисля обаче, едно е да произведеш, а друго е да продадеш! Те затова и нашите родни оператори дават апарати за по лев, ама с план. То като залежат 4-5 години по складовете е така, ама нали е произведено. Преди години искаха с доста стар Самсунг да излъжат жена ми от мтел, ама тя им казала, че съпруга и се занимава с това и ги отбичила. Баща ми по същия начин, но той казал, че внука му се занимава с това и няма итерес да ги слуша.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#47

Индийците като купуват за 90долара смартфони, ще фръкнат продажбите, ами стой та гледай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#48

Тъй де, те са 1,5 пъти повече от китайците като население та...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#49

(2021-08-06, 21:14:47)pepy1 написа:  Тъй де, те са 1,5 пъти повече от китайците като население та...
Кога пък ги изпревариха ?
Не е по темата , но наскоро гледах някакъв филм в който се споменаваше , че едва 10% от населението на Индия притежава смартфон.


Прикачени файлове Миниатюри
   

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#50

Явно гледаме различни източници! От моя източник още от 2018 са половин милион повече. Това не е от значение дори да са 1/1. Малко се отклоняваме от темата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)