Анкета: Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
22.22%
22
22.22%
Не
55.56%
55
55.56%
Ще стане, но за кратко време
17.17%
17
17.17%
Не знам
2.02%
2
2.02%
Друго
3.03%
3
3.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще стане ли Xiaomi лидер на световния пазар?
#51

Нали ние се стопяваме, това е ВАЖНОТО, обаче сме по компетентни и от Индия и Китай взети заедно :p
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-08-07, 14:28:36)Victormihov написа:  Нали ние се стопяваме, това е ВАЖНОТО, обаче сме по компетентни и от Индия и Китай взети заедно :p

Мхм, точно като Ацтеките и Инките ще изчезнем, щото сме много умни. 
Само дето след години като правят разкопки по наще земи, ще бъде да разберат, как сме оцеляли толкова време....
Цитирай
#53

1 во
Пазарът се определя предимно от флагманите. Те правят имиджа, лицето на марката. В Европа телефон за над 1000 евро не е проблем - купуват ги хората, стига да им се рекламира и да им хареса. Айфон Про Макс е жив пример.
2ро
В този смисъл малко хора се интересуват от дълга софт. поддръжка. Повечето от купувачите въобще не знаят каква им е текущата версия на Андроид. Те си сменят телефона на 2год. - когато подновят договора за моб. услуги. По взискателните клиенти пък си сменят апаратите достатъчно често и също не ги интересува като поостарее модела какво става с него.
3то - пак свързано с първите две. Във флагманите няма нито реклами, нито очевадни бъгове. А Самсунг също имат и бъгове и лагове.
И за пореден път - нека колегите ползвали и ползващи “тарикатските" сделки за внос от далечния изток да не оплюват имиджа на марката. Марката си знае пазарите и клиентите и за претенциозните пазари има съответните изпипани продукти. Същото е както така популярното сравнение с колите. Всяка голяма марка има зониране на моделната си гама.

Z fold2 е супер телефон. Махнах го, защото имах добра оферта и се точих за “по изгодните" цени на Fold 3. Тия дни като изтекоха особено изгодните 2000 евро за Fold 3 и спрях да го чакам.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#54

Преди няколко месеца Xiaomi успя да изпревари Apple и за първи път да застане на второ място в класацията на най-големите (по брой продажби) производители на смартфони в света. Сега Canalys пусна доклад, в който разкрива данни за третата четвърт на годината, през която изглежда американската компания е успяла да си върне втората позиция, макар и да е само на 1% от Xiaomi.
[Изображение: faa7c6fc9075.jpg]

 
Цитирай
#55

Хубаво би било като правят подобни класации не да обобщават, а да покозват по държави и модели апарати. Тогава ще се види, че класацията е необективна. Мисля си така защото повечето модели/за Китай и Индия специално/ като брой са много, но се продават само там. Докато продажби на скъпи флагмани, независимо от марката нямат продажби масово в тези държави.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#56

(2021-10-16, 20:41:14)pepy1 написа:  Докато продажби на скъпи флагмани, независимо от марката нямат продажби масово в тези държави.
Флагманите по принцип не са масови устройства , затова са и флагмани... Масовите апарати са в средния клас и това е навсякъде....
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#57

Според вицепрезидента на компанията Lu Weibing, Xiaomi ще задмине Samsung и Apple на пазара на смартфони и ще заеме първо място в рамките на следващите три години.

https://www.gizmochina.com/2021/11/04/xi...-of-apple/

 
Цитирай
#58

(2021-10-17, 09:49:54)kamenvo написа:  Флагманите по принцип не са масови устройства , затова са и флагмани... Масовите апарати са в средния клас и това е навсякъде....

Защо не съм съгласен с теб? 5ес на Епъл е флагман, и беше масово устройство, седмицата също. Това от по-старите, от по- новите мисля че 10 е така, но не съм 100 % сигурен. Не съм проверявал/търсил.

(2021-11-04, 19:14:57)NoMaD написа:  Според вицепрезидента на компанията Lu Weibing, Xiaomi ще задмине Samsung и Apple на пазара на смартфони и ще заеме първо място в рамките на следващите  три години. 

https://www.gizmochina.com/2021/11/04/xi...-of-apple/

https://www.digital.bg/apple-izprevariha...97059.html

ако сега се огъват, след 3 години...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#59

При толкова много модели, които се пускат в една календарна година, нищо чудно това да се случи и по-рано, като вероятно обаче количеството ще е за сметка на качеството при повечето от тях.

 
Цитирай
#60

Нищо не е вечно на този свят- дори и Епъл.
Бяха на вълната много много години, все още са, но хората почнаха да гледат и настрани.
Шиаоми са в правилна посока, цените са ок, само да оправят софтуера и камерата, завземат ли Американският пазар, ще се издигнат много нагоре.
Цитирай
#61

Ако някога оправят софта, ще изравнят цените с останалите и изведнъж ще се сетят че и те "могат" да правят чипове  Tooth
Цитирай
#62

По-рано тази година Xiaomi за кратко изпревари Apple по отношение на глобалните доставки на смартфони, превръщайки се във втория по големина производител след Samsung. Сега главният изпълнителен директор на компанията обяви, че Xiaomi възнамерява да се сражава с лидерите в индустрията и през следващите три години да излезе начело в доставките на смартфони.

https://www.gizmochina.com/2021/12/28/xi...n-3-years/

 
Цитирай
#63

Доста хляб има да ядат за да се конкурират със самсунг и епъл. Да продаваш среден и нисък клас телефони масово в третия свят не те прави изобщо конкуренция на качествените производители.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#64

Всичко е в главата, много китайски фирми издухват и Айфона, но хората пак искат Айфон, аз самият не мога да се откъсна от него.
Понякога фирмата означава нещо, понякога не, Айфона и той е целият бъгав последните години, кабели се разпадат, батерията се издухва след година и тн.
Шиаоми имат много голям потенциал, ДА, не ме кефи операционната им система, но това е въпрос на вкус, не значи, че са лоши, даже като сглобка и батерия според мен са много здрави- особено Редми моделите.
Цитирай
#65

(2021-12-31, 14:27:13)Victormihov написа:  Всичко е в главата, много китайски фирми издухват и Айфона, но хората пак искат Айфон, аз самият не мога да се откъсна от него.
Понякога фирмата означава нещо, понякога не, Айфона и той е целият бъгав последните години, кабели се разпадат, батерията се издухва след година и тн.
Шиаоми имат много голям потенциал, ДА, не ме кефи операционната им система, но това е въпрос на вкус, не значи, че са лоши, даже като сглобка и батерия според мен са много здрави- особено Редми моделите.


Никога не бях ползвал Айфон и винаги съм смятал, че това е един нишов, сектантски, адски надценен продукт, който с нищо не превъзхожда андроид устройствата. Като на майтап взех да ползвам стария xs на жена ми, и сега, 2 седмици по-късно, не мога и да помисля за връщане назад, дори мисля да си взема 12 pro max, че ми малее този. След като съм сменил около 25 андроид телефони, всеки с някакви дразнещи бъгове и кусури, се радвам на усещането от едно почти перфектно изпипано устройство, което работи плавно, надеждно и солидно. Липсва ми донякъде това, че андроидът е много по customisable, докато iOS е по-затворена и консервативна система, но съм готов да преглътна това. Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#66

Според доклада на Counterpoint Apple настига Samsung, докато пазарния дял на Xiaomi е нараснал най-много за 2021 г.
[Изображение: Annual-Chart-2-1-large.png]
Източник

 
Цитирай
#67

Xiaomi обяви своите финансови резултати за последното тримесечие на миналата година, които разкриха, че приходите за периода са се увеличили с 21.4% въпреки пандемията и проблемите с недостига на чипове.

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-s...ya-na-2021

 
Цитирай
#68

Xiaomi Group беше класирана под номер 266 в списъка Fortune Global 500 за 2022г. Технологичната компания, третият по големина производител на смартфони в света, се изкачва нагоре в класацията.
[Изображение: 1024x768.jpg]
Източник

 
Цитирай
#69

Като ги славнявах с модели на Самсунг в магазина - заслужават го!
Но бих казал същото и за Хуавей и Моторола. Че и едно Сони беше с по-ярък екран с по-хубави цветове от който и да е изложен модел на Самсунг.
Ползвал съм и Айфон хубави са, но не бих повторил. А след няколко самсунга следващия на 100% ще е друга марка.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#70

През Q3 на 2022 г. доставките на смартфони са се понижили за трето поредно тримесечие, според данните на Canalys. Спадът е с 9% на годишна база, като това е най-слабото лятно тримесечие за пазара от 2014 г. досега, а според Canalys тенденцията може да се запази и през следващите 2 до 3 тримесечия. Челната класация се е запазила непроменена, като Samsung продължава да бъде начело с 22% дял. Второто място все така е за Apple, но те са увеличили сериозно дела си от 15% на 18%. Трети са Xiaomi с 14 на сто, следвани от Oppo (11%) и vivo (9%).
[Изображение: Screenshot-2022-10-19-at-18-52-05.png]
Източник

 
Цитирай
#71

Средния клас става все по-добър и по-устойчив, за 800 лв. може да си купиш у-во със 120hz AMOLED, сносни камери (ама доста сносни), флагмански чипсет, достатъчно количество памет и RAM и може да те кара поне 2-3 години. След или по време на пандемията пазара беше доста динамичен и доста хора си накупиха у-ва, следователно не им трябват сега. Именно през последните 2 години излязоха смартфони с цена 1/3 от флагман но със всички ключови характеристики на такъв - за под 800 лв. (787 лв. в момента в магазин) можеш например да си вземеш 11T Pro със 108MP, 120hz AMOLED, Snapdragon 888. И доста други подобни.

Нормално е да падат продажбите. И ще продължават да падат - война, политически размирици, жестока инфлация и проблеми с газта, доходите, горивата и т.н. Не е като да е на дневен ред за новия модел на дадена марка, например. Тук сме събрани фенове, но питайте леля ви Живка от кварталното Тото дали е чула за новия iPhone , дали и дреме и дали не и е по-важно , че нафтата от 2.20 стана 3.50, хляба гони 2 лв. а доходите не мърдат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#72

На това нямане вече от доста време на модели, дори и на един, предлагащи едновременно издържлива батерия, качествен хардуер, включително наистина добра камера, и стабилен софтуер, нямам нищо против да си взема някой следващ модел на Xiaomi, ако и да нямам (за разлика от други уреди) добри спомени от единствения ми досега техен телефон, без да ми пука дали са световен лидер или не.

Дано пък в някакъв момент решат проблемите, за които чета, свързани с вида на ром-а и/или липсата на физически сензор за близост.
Цитирай
#73

На пазара за телефони ще им трябва още време за да станат лидер! Колегата по-горе се кефи на амоледите, за мен обаче те не са фактор, за мен е фактор дългогодишната софтуерна подръжка, която да не включва  само нов дизайн на иконите и по цветен десктоп. За да е нещо по-евтино, значи се пести нещо, някои ги устройва -други не. Но това е лично виждане!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#74

Според резултатите на последния отчет на Counterpoint Research, Xiaomi успя да изпревари Apple по продажби на смартфони в Европа. Но все пак Samsung с дял 33% и спад от 20% на годишна база продължва да удържа лидерската позиция, като втората позиция вече се заема от Xiaomi s 23% и ръст от 4%, а не трето място е Apple с 21% и спад 12%.

[Изображение: Graphic-1-1.jpg]
Източник

 
Цитирай
#75

Gosh, I hope not! На тия дигитални диктатори не трябва да им се дава такава власт!

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)