Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stratos 3 - 9 месеца по-късно
#1

Здравейте. Вероятно всички помните обърканата тема с първи впечатления от Stratos 3, при която още не знаех дали е китайска или глобална версия часовника, също така имаше някакъв бъг в настройките, който се оправи с ръчно префлашване до последната версия.

Е, сега вече съм Гуру по темата и ми се иска да разкажа накратко за своите открития, разочарования и наблюдения.

1. Започваме с циферблатите
Независимо колко wfz файлове сложите в папката с циферблати на часовника те не се появяват в ZEPP приложението и съответно смяната става само и единствено ръчно, през часовника, в SMART режим
Това при Stratos не беше така и ZEPP/Amazfit watch си кешираше всичко, като смяната ставаше бързо и лесно  през приложението.

2. Липсва приложението за тренировки
Доста удобно за начинаещи бегачи.
Тук успях да го изкарам само с Custom ROM, но разочарованието ми от 5КМ тренировката беше, че не включва само бягане, ами и плуване и т.н, което изцяло променя  нещата. Не всеки има достъп и до басейн в уречен ден. Както и да е. На Stratos не беше така, или поне не помня да беше така.
Но в стоковия ром този APP липсва, така че няма защо да се ядосваме излишно.
А и винаги можем да си препишем някой тренировъчен план от този тип: https://www.bb-team.org/articles/1588_10...-tichaneto
и да го избираме от Sports - Running - Running training - Interval. Първо трябва да влезете в ZEPP - Profile - Името на вашето устройство - SPORTS - Interval workout и да си добавите каквото ви е нужно

Установих обаче, че има и няколко вградени плана за тренировка в режим бягане, които вършат работа, защото дават постоянно известия да намалите скоростта, или ако се движите добре. За съжаление няма как да снимам, защото бягам без телефон, но все пак, ако някой иска да тества, можете да ги откриете в часовника в приложението  SPORTS - Running - Activity goal - Training effect.
Там опциите са следните:
(не съм сигурен дали гледа и двата пункта, по което избира подходящата скорост или трябва да постигнете едно от двете, за да завърши тренировката)
Easy fat burning - 1.5км, 20 минути
Cardio workout - 2км, 30 минути
Moderate fat burning  - 2.5км, 60 минути
Body shaping cardio - 2.5км, 40 минути
Improving cardio - 3км, 25 минути (само това съм тествал на този етап)
Endurance cardio - 3.5км, 35 минути
Intense cardio - 4км, 40 минути
Extreme cardio - 4.5км 50 минути
(Гореизброените опции ги има само в Smart режима. В Ultra режим си има тренировка бягане, но няма почти никакви допълнителни настройки)

Тези неща не съм ги ползвал на предния Stratos и не знам дали ги е имало в този вид, затова сравнение тук не мога да направя, но е хубаво, че има вградени тренировки, ако се чудите откъде да започнете.

3. Дори в стоковия ром има приложение за измерване на Стреса, но то не се синхронизира със Zepp, така че .. е малко безмислено, защото трябва постоянно да навигирате през часовника, за да видите какво е измерил. Има го открито за ползване в Custom rom-a, а в стоковия трябва да откриете App list-а за да виждате всички приложения и тогава можете да достигнете и до него.

4. Липсва подредба на приложенията в менюто.
При Stratos можеше да се пренареждат и приложенията, освен Widget-ите.

5. Ако избягате над 3-3.5км часовникът предлага да ви изчисли за колко бихте избягали по-големи разстояния от рода на
5км, 10км, полу-маратон и цял маратон. Опцията е Running performance prediction и се намира в Exercise status  след Training load, Vo2max, recovery time

6. Освен трите опции за комбинации на GPS доставчиците има и 3 режима  на самия GPS (като пестене на енергия)
За комбинациите не знам коя е най-подходяща за България и затова съм ги оставил по подразбиране, но за пестенето на енергия може да избирате между следното:
Toчен режим: 35 часа работа. записва данни на всяка секунда и работи всичко, което предлага съответния режим (smart или ultra)
Балансиран: 45 часа работа. записва данните на всеки 5 секунди, останалото е същото
Енергоспестяващ: 77 часа работа. записва данни веднъж на минута. Не мери пулс.
Тези три режима можете да ги избирате само при тренировки тип: Бягане в пресечена местност, разходка на открито (вероятно Ходене(walking) и скално катерене?(не знаех, че има такова. данните съм ги взел от 4pda)

7.  При избор на Тенис на маса stratos броеше ударите с хилката, а при Stratos 3 се мери само пулс калории и време.

8. Stratos имаше възможност за избор на коя ръка е часовника. Stratos 3 няма такава опция.

9. В ултра режим, ако отложите аларма, задължително проверете дали не се е изключила за следващия ден, защото това ви гарантира проспиване на часа за ставане Smile

Дали си струва ъпгрейда?
- Получавате нов дизайн (въпрос на вкус кой е по-красив)
- получавате изцяло кръгъл дисплей, за сметка на сензора за осветеност, което означава, че не може да гасите подсветката с поставяне на длан върху екрана, не можете да ползвате автоподсветка
- 4-те бутона правят навигацията много лесна и интуитивна и дори не е нужно да ползвате тъчскрийна
- Ултрарежимът позволява утрояване времето на ползване(3-5 дни режим Смарт и около 14 в режим Ултра), ако случайно няма да тренирате известно време или ако не ви се налага да светвате екрана с двойно почукване
- харесва ми опцията с подреждане на спортовете и премахване на излишните при Stratos 3
- Ъпдейтите вече бяха достигнали своя край, така че получавате готов, завършен продукт, който настройвате и ползвате. Бъгове не съм срещал, но винаги може да отключите буутлоудъра и да сложите къстъм ром, за да тествате на китайска база как са нещата. Мен нещо ме издразни, но не помня точно какво и затова съм пак на сток.
Буутлоудъра така и не можах да го заключа

На първо време това са ми допълнителните наблюдения. Успешен ден на всички!
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo, fotograd, ronnie72, scorceni, stuklen
Цитирай
Аксесоари
#2

От скоро съм собственик на Stratos 3 и имам доста проблеми с него.
След като го пуснах, минаха няколко ъпдейта, до последната версия и от там почнаха проблемите /то и преди може би си ги е имало/
Забелязах, че за 2-3 дена батерията заминава без да се използва почти нищо.
Много трудно се свързва с апа. Понякога ми се налага да рестартирам телефон, часовник, да влизам излизам в акаунта, докато се свърже.
И основния, който ми се струва, че е и обвързан с батерията. Забелязах, че като е в ултра мод след няколко часа показва логото и надпис Amazfit ultra, дисплея свети и не реагира на нищо. Също така премигва само през някакъв интервал от време. Имам чувството, че се опитва сам да се рестартира или забива при зареждането.
С последната 4.2.8.0 версия е.

Мисля си, ако се преинсталира дали би се оправил проблема.
Добавям и линк с видео към последния проблем.
https://www.youtube.com/watch?v=HgMEALzcqHI

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#3

Във всеки един случай това е неприятно.
Може би единственото нещо, което може да направиш е да дадеш заводски настройки на часовника. Вариантите са два от приложението на телефона или от менюто на часовника.
Има моменти когато се получават проблеми с часовника, в повечето случай след задаване на заводска настройка нещата се оправят.
Цитирай
#4

И това пробвах няколко път. Забравих да го спомена.
Само преинсталиране не съм пробвал.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#5

Под "преинсталиране" какво имаш на предвид?
Ако си с последното обновяване на часовника, няма какво да се направи повече - единствено вече сервиз, но в Бг. не зная дали има някой, който официално се занимава с поправка и ремонт на часовници на Huami
Цитирай
#6

Имам предвид, да го префлашна. Има вероятност, нещо при изтеглянето или инсталирането да се е счупило.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#7

За там вече трябва да го отключиш. Последното обновление е най сполучилото, повече от година не са пускали ново.
Моя часовник го продадох, от тук на татък ще чакам Стратос 4.
Цитирай
#8

След последното обновление поне тест ресет опита ли?

И това след ресета: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94540
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#9

"тест ресет" Какво ще означава това? Ресет ясно да се върнат фабирчни настройки, а това тест?

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#10

Извинявай, само Ресет съм искал да напиша, но клавиатурата ме е подвела
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#11

Ресетнах го, изтрих всички данни за акаунта ми е Zeep нагласил съм някой от нещата в по-горе посочения пост.
Батерията изглежда добре сега. Но пак забелязвам, че от време на време светва с логото и надпис Amazfit Ulta.
За сега поне седи няколко секунди, извибрира и пак се показва циферблата.
Относно батерията си мисля, че проблема е в това, че като забие на логото дисплея свети и явно се опитва да се стартира/рестартира.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#12

Не е ок това.
Ако не е гаранционен е добре да отключиш буутлоудъра и да сложиш на чисто стоков или къстъм ром. И за двете неща има теми.
И остава да се молим да е софтуерен проблемът.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#13

Купих го от алиеслрес, мислих да го връщам, но това ще се проточи с месеци и май ще го мъча с отключване и слагане на ново на стоковия ром.
Когато дойде го ъпдейтнах до последна версия, като мина през няколко версии и си мисля, че там нещо се е омазало.
Прегледах темите за отключване и флашване, но някой неща не ми са ясни. Ще го мъча.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#14

Питай. Което не ти е ясно ще го изясним
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, stuklen
Цитирай
#15

Зависи от кои китайски шарлатанин си го купил и от къде се изпраща: Европа или Азия, не, че има някаква значение. По принцип, предоставят гаранция, но се обвързва с връщане на часовника. Но за съжаление евтино няма да може да го върнеш, тук визирам Българска поща, от няколко години не може да се изпращат пратки с наличие на батерия в тях, случайно да не гръмне по време на път. Единствено с куриер, но отново вмъквам зависи от коя точка на света е изпратен. Ако е от Китай, връщането става с dhl, имат лиценз за превоз на батерия, доставката до Китай е в рамките на стотина лева - което просто не си заслужава. Ако си получил пратката от Европа, и обикновено се ползва Спиди за това, имаш вариант да го върнеш.
Друг вариант който може да ти предложи продавача е да възстанови част от парите, които си платил за продукта.
Единствено нещо което трябва да направиш е да бъдеш нахален иначе ще си останеш с повредения продукт.
Не вярвам да е от софтуера, има вероятност колкото и да го сменяш и въртиш обновления - проблема да си остане. Ако е от софтуера - ще имаш да черпиш, че си се отървал само с това.
Отключвай часовника, ако до сега не си го направил и връщай старо обновление - има от къде да се изтегли, слагай отново ново и т.н до като не стане ясно дали е от софтуера или проблема е в самия часовник.

suffer е предложил да помогне, помагал е на всички които са имали нужда от съвет или съдействие.
Помага за разрешаване на дилеми и помогнал да се решат безброй технически дилеми.
Пиша всичко това, защото лично на мен ми е помогнал много, да открия най изгодно даден продукт, да реша технически проблем, съдействие за приложения и циферблати за часовниците.
SUFFER - винаги подава ръка и помага, надявам се, ако успееш да откриеш на какво се дължи проблема, има голяма възможност потребителите от форума да ти помогнат.
С голяма изненада в интернет открих, че са налични няколко фирми/сервизи който поемат поръчки за поправка на часовници. Не съм убеден, дали изобщо си струва ползването на такава услуга, защото не се знае какви пари ще искат на края и най-лошото, че не се знае колко време след това ще работи часовника.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • stuklen, suffer
Цитирай
#16

От Европа дойде, за връщането говорихме с китаеца иска да го върна в Китай, но след диспут казаха, че ще ми върнат половината пари и аз реших да приема. Според мен проблема е софтуерен. Относно връщано проучих, уж с бг пощи може и е около 20лв, но се отказах, защото понякога не стигат пратките и ще стане така, че без часовник и без пари, а ми трябва и го ползвам.

За сега ще изчакам няколко презареждания, да видя това с "рестарта" дали създава такива проблеми, ако не ще си го карам така иначе ще му флашна ром-а.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#17

Ако е приел да ти върне част от парите - съгласи се.
За пощата, предполагам не си споменал, че има батерия в пакета.
След като вземат пратката, като пристигне на митницата и като мине скенера, ще ти върнат пратката. Но няма значение, относно притеснението ти, че се губят пратки - не се притеснявай, случва се рядко.
Вземи си парите, опитай със софтуера, и да се надяваме, че това ще е проблема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • stuklen
Цитирай
#18

Стигнах до там, че ще мъча да сложа на ново рома. Четох, из темите. трябва да отключа бутлоудера и да сложа новия ром.
Обаче нещо не мога да разбера кое как става. Какво е ОТА версия, от къде да сваля нужния софтуер за отключване и флашване. Т.е. аз ги намерих, но не знам кое за какво е. Модела е А1929
Пробвах няколко неща и все стига до < waiting for any device > или < waiting for device > и нищо.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#19

Waiting for device е проблем с драйвъра. Трябва да имаш ADB и фастбуут драйвъри инсталирани. За целта можеш да ползваш https://www.mediafire.com/file/icqllq0x2...1.zip/file

Но по принцип програми не ти трябват. Само умения в терминала.
Аз съм написал как отключих моя.


https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1680187

така се взима кодът.
С процедурата от предния пост може да стане ръчно, а с някоя от програмите, за Amazfit Може да стане и полуавтоматично
Цитирай
#20

Да, от проблем на проблем успях да отключа бутлудъра и да наслагам къде що фримуер и ром има. И сега така го омазах..
И не мога да го върна към стоковия ром.
Тези два метода, които си описал за отключване вече не работят успях с Total All In One. Сложих този Еверест, който си показал в един от твоите клипове, но е 4.0 след това се опитах да върна към стоковия, но интерфейса и аповете си останаха. Ще го мъча пак.

Струва ми се, че не се прави чисто преинсталиране. Може би аз нещо пропускам. Но при всички случаи си остава проблема с блутута. Преди поне се закачаше от време на време, а сега въобще не иска. Пробвах с някакви команди да му видя статуса или е изключен или като го покаже включен излиза и някаква джава грешка.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#21

Стоков ром се слага само и единствено от тук:
https://forum.xda-developers.com/t/fw-to...3.4031153/


Тегли се това:
https://androidfilehost.com/?fid=8889791610682933306

можеш, все пак, преди инсталацията да разкачиш часовника от приложението, чрез unpair, за да се и ресетне.

И от разархивирания ром се стартира flash_US.bat
Цитирай
#22

За съжаление, няма да го бъде този часовник ..

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#23

Защо?
Цитирай
#24

Не иска да се свърже с телефона-а. С разни команди махах qr кода за да видя какво е станало, пускам блутут за да се вържа към слушалки, работи. Но с телефона отказва да се свърже. Преди поне се вързваше след няколко опита. Следвах разни стъпки по няколко пъти и не не иска. Преди се виждаше и в списъка с устройства на телефона. Сега и това не става. Не намерих някаква команда за препроводително пускане.
Дава и някаква грешка.

C:\adb>adb shell dumpsys bluetooth_manager
enabled: true
state: 12
address: D8:80:3C:40:FDBig GrinC
name: Watch

Exception occurred while dumping:
java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'java.util.Collection java.util.Hashtable.values()' on a null object reference
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:1552)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:1499)
at android.bluetooth.IBluetooth$Stub$Proxy.dump(IBluetooth.java:1828)
at com.android.server.BluetoothManagerService.dump(BluetoothManagerService.java:1572)
at android.os.Binder.dump(Binder.java:319)
at android.os.Binder.onTransact(Binder.java:285)
at android.bluetooth.IBluetoothManager$Stub.onTransact(IBluetoothManager.java:169)
at android.os.Binder.execTransact(Binder.java:446)

Като се питам да го пусна в ултра мод светва логото и седи така, само премигва от време на време.

Кара за Габрово с [s]Xperia PLAY[s] Lenovo K900!
Цитирай
#25

По принцип трябва да му дадеш unpair през zepp, за да можеш да го свържеш наново
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)