Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord 2 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 61e91c7d0712.jpg]

OnePlus Nord 2 5G предлага AMOLED дисплей с диагонал 6.43", съотношение 20:9, резолюция 2400 x 1080 пиксела и опресняване при 90Hz с вграден сензор за отпечатъци. Има Gorila Glass 5 отпред и отзад, а страничната рамка е пластмасова с хромирано покритие, като под нея има метал като част от средната рамка на телефона. На борда си разполага с MediaTek Dimensity 1200, изработен по 6nm процес и включва ядра Cortex-A78 и графичен ускорител Mali-G77 MP9. По отношение на паметта са налични версии с 8GB/12GB LPDDR4X RAM и 128GB/256GB UFS3.1 памет за файлове. Тройната камера, която е оформена като тази в серията OnePlus 9 е с 50МР сензор Sony IMX766, комбиниран с широкоъгълна леща с бленда f/1.88. Добавена е и оптична стабилизация. Компания му правят 8МР ултраширокогълна (119 градуса) камера и 2МР монохромен сензор, който се полза за боке ефекти и заснемане на чернобели снимки. Батерията е 4500 mAh, а разделянето й на две клетки позволява постигането на бързо зареждане при 65 W. Моделът идва с новата версия на OxygenOS, която споделя една софтуерна основа с платформата ColorOS на Oppo.
OnePlus Nord 2 5G се предлага в три цвята - сив, син и зелен. Синият е с гланцова текстура, а сивия е с матова. Зелената версия е с покритие от кожа върху задния панел и ще се предлага само в Индия. Цената на OnePlus Nord 2 5G започва от 399 евро за версията с 8/128GB памет, а тази с 12/256GB струва 499 евро.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • free, nistel_87
Цитирай
Аксесоари
#2

Засега Nord 2 не се продава в България, но той вече може да се поръча от европейския сайт на компанията с безплатна доставка, които ще започнат на 28 юли.

 
Цитирай
#3

Страшен е ... върви перефектно за сега. Взех Xiaomi mi 11 Lite и го продадох веднага. Много е дървен. Взех Nord 2 и съм доволен. Актулна цена към момента на 8GB RAM / 128GB - 719 лв.
Цитирай
#4

(2021-08-09, 08:12:38)kalybg написа:  Страшен е ... върви перефектно за сега.  Взех Xiaomi mi 11 Lite  и го продадох веднага. Много е дървен. Взех Nord 2 и съм доволен. Актулна цена към момента на 8GB RAM / 128GB  - 719 лв.

Може ли повече инфо ? батерията как се държи,грее ли ? и откъде го закупи,че аз не виждам да се продава за 719 лв , официалната цена в сайта им е 409 евро -  800 лв.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#5

(2021-08-09, 15:37:26)tonit0 написа:  Може ли повече инфо ? батерията как се държи,грее ли ? и откъде го закупи,че аз не виждам да се продава за 719 лв , официалната цена в сайта им е 409 евро -  800 лв.

Здравей,
Аз игри не играя и може би не затова не  грее  .... гледам тубата 40 мин. и не грее.  Батерията за 30 мин. от 14% я пълни .... върви чудесно. От емаг го взех на тази цена. Общо взето е с класи на xiaomi.
Цитирай
#6

(2021-08-09, 18:25:59)kalybg написа:  Здравей,
Аз игри не играя и може би не затова не  грее  .... гледам тубата 40 мин. и не грее.  Батерията за 30 мин. от 14% я пълни .... върви чудесно. От емаг го взех на тази цена. Общо взето е с класи на xiaomi.

Благодаря и да ти е честит новия телефон ,и аз не играя игри,но имам опит с процесорите на Медиатек,имал съм телефони с техни процесори и си грееха и гълташе батерията ,за това изпитвам още недоверение към техните процесори , а относно цената,няма на такава цена в Емага , единственото което се доближава до цената е стария Nord 5G , иначе и там новия Nord 2 5G е на 800 лв и което ме  устройва Smile

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#7

В случая новият MediaTek е добра стъпка в реализирания OnePlus Nord 2 5G.

 
Цитирай
#8

Движи телефончето ....нямам оплаквания. Явно съм го взел с 10 % отстъпка  ...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Днес и утре има 13% отстъпка за Норд 2 в Емаг. 8/128 излиза 696.00 лв.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • Be6i4, tonit0
Цитирай
#10

Как е батерията при вас? При мен от обяд до сега падна с 50% с малко цъкане.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#11

Здравейте колеги,
някой да има идея как да пусна запис на разговорите. Виждам че има опция но този servic не стартира .... Идеи ?

https://photos.google.com/share/AF1QipPV...UxWTFBc2x3

(2021-08-25, 20:52:40)sevastaki написа:  Как е батерията при вас? При мен от обяд до сега падна с 50% с малко цъкане.


Sent from my iPhone using Tapatalk

При мен се държи много добре. А и се зарежда до горе за 30 мин.

Също така търсих калъф в aliexpress   .... ама нищо хубаво за момента. Взех от магазина на Oneplus -21.99 евро - дадаха ми ваучер за безплатна бърза доставка. Не знам от къде ми го изпратиха но за 2 дена ми дойде с DHL. Много е добър - силно препоръчвам.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на kalybg за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
#12

(2021-08-25, 20:58:11)kalybg написа:  Здравейте колеги,
някой да има идея как да пусна запис на разговорите. Виждам че има опция но този servic не стартира .... Идеи ?
Опитай да активираш опцията с това видео. Не се изисква да имаш root на устройството си.

 
Цитирай
#13

Това бачка при по старите модели .... на стария ми Oneplus 6 съм писал тук:  - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96493

Проблема вече е че сме с Google dialer и не ми дава да инсталирам оригиналното приложението на Oneplus dialer ....
Цитирай
#14

Опитай тогава с True Phone Dialer, дано свърши работа.

 
Цитирай
#15

5G - то върви ли ви? Аз съм на теленор и в сетингите имам само до 4G, а уж е активно от страна на оператора.


Sent from my DN2103 using Tapatalk
Цитирай
#16

Провери пак ... не може да няма 5G.Аз съм към виваком и ми се появява 5G.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#17

5г се пусна в телефоните на 1+ за определени оператори. Напълно е възможно в момента да е пуснат за Виваком, а за Теленор все още не.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#18

Здравейте някои да е поръчвал от техния сайт? От два дни ми излиза това съобщение.
Освен това ме интересува на какъв език да си напиша адреса за доставка. Написах го на български. Дали ще има проблем? На английски нещо не мога да го измисля.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 8T > Nokia 5.3 > Huawei P8 Lite
Цитирай
#19

Не виждам да има проблем за пускане на ордера, желателно е комуникацията да е на английски за елиминиране на евентуални грешки при превод на поръчката от тяхна страна.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#20

Опитвам да купя другия цвят (Blue Haze). Не сивия. Относно адреса разбрах. Ще потърся на английски моя, че ми е труден нещо.

Oneplus 8T > Nokia 5.3 > Huawei P8 Lite
Цитирай
#21

Същото е. И двете версии са достъпни за поръчка. Изпращане 24 ч. след оформяне на ордера.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#22

Не става. С профил, извън профила, от браузъра, от приложението, с мобилни, само с wifi, не става. При проба за сивия модел няма проблем. Но за зеления не става. Ще изчакам няколко дни и пак ще пробвам.

Oneplus 8T > Nokia 5.3 > Huawei P8 Lite
Цитирай
#23

Колеги, да ви питам, как се чува при разговор събеседника на Норд 2, има ли някакви проблеми?
Цитирай
#24

Според колегите от 4PDA не се наблюдават проблеми в тази насока - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#25

(2021-09-30, 10:47:09)scenic написа:  Колеги, да ви питам, как се чува при разговор събеседника на Норд 2, има ли някакви проблеми?

Никакви проблеми .... дори много силно се чува. Този телефон има много силни говорители и микрофона също е силен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kalybg за това мнение:
  • free, scenic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)