Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет при избор на Sd карта памет
#26

(2021-07-29, 20:25:45)Andon0v написа:  Ако попаднете на кадърен сервиз, занимаващ се с микро запояване, за 2 часа са ви свалили всичката информация от картата памет. Това че телефона не я чете, не значи че информацията не е там.

Това вече е интерестно ! Smile 

Колко долу горе струва услугата и ако може да посочиш някой сервиз ?
За първи път чувам Blush

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#27

Гледал съм подобен клип в тубата. Шлайфат повърхността на картата докато стигнат до компонентите после с някакви микроконектори свързват където трябва. До колкото помня шънтват контролера който обикновено той дава фира. И с някакъв четец или програматор нещо от сорта свалят информацията от блоковете. Ама не знам това реално ли беше и ако е....дали изобщо някой го прави в бг

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#28

Представям си погледите на хората по 90% от сервизите, когато попитам дали се занимават с микро запояване. Ще е хубаво да се прави в България, само че аз такава информация за реален, физически сервиз, нямам.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#29

(2021-07-31, 18:58:15)HERUS написа:  Представям си погледите на хората по 90% от сервизите, когато попитам дали се занимават с микро запояване. Ще е хубаво да се прави в България, само че аз такава информация за реален, физически сервиз, нямам.

То и да има....ще ти смъкнат 7 кожи от гърба за такава манипулация.  И няма да има гаранция

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#30

(2021-07-31, 20:24:08)gazibarev написа:  То и да има....ще ти смъкнат 7 кожи от гърба за такава манипулация.  И няма да има гаранция

Мда...само за ентусиасти, отчаяно опитващи се да възстановят информация.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#31

Като имаш нещо ценно, ще ги дадеш тези 7 кожи Хората възстановяват данни буквално от hex таблици, така че всичко е до знания.
Цитирай
#32

Но, има едно но. Нито един сервиз не дава гаранция, а клиента винаги дава парите, дори заради опита. Освен това тази манипулация не става в гаражен сервиз, трябва си сериозно оборудване. А за гаранциите на сервиза знам от личен опит но от харддиск.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

Е, за слава никой не работи. За съжаление.
Цитирай
#34

Трябват ми няколко памет карти, но гледам някои ги тиражират за 2К /1080p/ запис от камери.... в ниския клас записът е от 10 до 25мб/с... Та, ако взема и 4К камера - ще се справи ли една такава карта?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#35

OffTopic: Възстановяне.

Свалянето на иформацията карта/чип по подобен начин, макар и в сферата на висофотехнологичните процеси, с които едва ли някой тук би се захванал, но да кажем - че я има свалена:
Информацията е картата е на блокове, всяко записане (изтриването е просто маркиране на блока като свободен) в последствие логически следващ блок става следващия най-отдаван ползван, което физичеси може да е наясякъде в картата и всяка итерация става по-сложно.

С две думи без работещ контролер на картата, който определя и съхранява каква е логоческата свързаност и последователност на физическите блокове - имаме изключително много комбинации, кой след кой е.

И ако това не е достатъчно, при наличие и на криптиране на информацията в картата - дори след праилна подредба на предната стъпка - шанса за изличане на полезна информация става нищожен.

Архивирайне важните неща на нняколко различни места, поне едно със сигурност offline.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#36

(2023-08-18, 10:31:10)hakama написа:  Трябват ми няколко памет карти, но гледам някои ги тиражират за 2К /1080p/ запис от камери.... в ниския клас записът е от 10 до 25мб/с... Та, ако взема и 4К камера - ще се справи ли една такава карта?
За 4К запис едва ли. Отделно колко време би живяла.  Една такава на видеорегистратор оцеля около 30 часа запис на 1080 и загина.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#37

(2023-08-18, 14:52:54)gazibarev написа:  За 4К запис едва ли. Отделно колко време би живяла.  Една такава на видеорегистратор оцеля около 30 часа запис на 1080 и загина.
T.e. kaквото и да взема в тоя диапазон не живее много?
Гаранцията покрива ли се в такв случай?
Водят ги с И облак... но поне тези които взех, дава линк към техен сайт... и си плащаш (аз имам такъв от оператора. 100ГБ) и затова минах към картите отново... но ако гърмят като крушки, ще помисля за DVR?  Rolleyes

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#38

2ра година съм със Samsung Evo plus и не е мръднала. За 4к запис е идеална но за 8k Raw например ще ти трябва нещо със скорост на запис над 350Mb/сек.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)