Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia XR20 - Лични впечатления и коментари
#1


Моделът от средния клас Nokia XR20 има 6.67" IPS LCD дисплей с Full HD+ резолюция и с 60 Hz опресняване, каквото е при Nokia X20, като защитното стъкло е най-новото и най-устойчиво решение на Corning - Gorilla Glass Victus. На борда си разполага със Snapdragon 480 5G, допълнен от 4 или 6 GB RAM и 64 или 128 GB вградена памет + microSD слот, поддържащ до 512 GB карти. Има 48 МР основна камера с оптика ZEISS, бленда f/1.79, 1/2.25" сензор и 0.8 μm размер на пикселите + 13 МР ултраширока камера със 123 градуса обхват и две LED светкавици, едната от които двутонова. Камерата за селфи е оборудвана с 8 МР. Батерията е с капацитет 4630 mAh и се поддържа 18 W жично и 15 W безжично зареждане, а освен това има 3.5 мм жак за слушалки, както и странично разположен скенер за пръстови отпечатъци.
Nokia XR20 ни предлага устойчив корпус със защита от прах и вода по стандарт IP68. Излиза с Android 11, но HMD Global обещава ъпгрейд до цели 3 следващи версии на платформата, чак до Android 14, предлага се в цвят Ultra Blue, в конфигурация 6/128 GB, на препоръчителна цена от 1099 лева.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте всички фенове на NOKIA! Телефонът е супер, вече втори Ден е в ръцете ми и мога смело да кажа,че съм силно впечатлен. Качеството е уникалноSmile))). (типично за поотминалите времена на марката). Корпусът,меко казано масивен, използваните материали - супер съвременни композити, които обгръщат високо твърдностна алуминиева сплав. Чист Андроид и въпреки скептичните настроения заради използваният процесор Нокийката лети. Предполагам,че симбиозата със софта и акумулатора води до близо 40 часа без зареждане!! Дисплеят 60херца FHD с отлична видимост дори и на слънчева светлина. За два дни толкова. Поздрави!!!

BLACKVIEW Bv8000pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на shumito за това мнение:
  • free
Цитирай
#3

Здравейте, от два дни и аз съм с този телефон. Бях скептичен, но реших да му дам шанс и за момента съм доволен. Очаквах да е тухла, преди ползвах Xiaomi poco f2 pro и не усещам да тежи повече от него, ще се опитам да го поукрася, че харесвам шарениите а тук е андроид уан. Добре е направен, процесора е пъргав твърдят, че е като 732 пък ще видим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • free
Цитирай
#4

Telenor обяви, че от 1 до 18 ноември всички частни и бизнес клиентите на компанията могат да се възползват от онлайн отстъпка от 150 лева при покупка на Nokia XR20 128GB. Това става с въвеждане на промокод ONLINE150. Доставката в България е безплатна.

https://mobilebulgaria.com/news/telenor-...pka-onlayn

 
Цитирай
#5

За триене.

 
Цитирай
#6

Здравейте ,от няколко месеца ползвам телефона, и мога да кажа че съм доста доволен като цяло. Взех си Qi Wireless Charger 15 вата, поне така четох някъде че трябва да е като ватове, поръчах и зарядно 18 вата,до тук ок но зарежда сравнително бавно, 3 часа 50%, със едно старо зарядно си зарежда прилично сега като се изтощи ще засека и с него за колко време но са изтрити данните и не мога да видя колко вата е.И в този ред на мисли понеже съм решил да поръчам от ново зарядно но този път по мощно колко вата е желателно да е според вас, за сега съм се спрял на 40 вата но....?
Благодаря предварително за отговорите Smile
Цитирай
#7

Виж телефона колко поддържа първо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Nokia X20 започва да получава бета-версия на Android 13.

https://www.nokia.com/phones/en_int/developer

 
Цитирай
#9

(2022-05-15, 18:43:42)NoMaD написа:  Nokia X20 започва да получава бета-версия на Android 13.

За бг има ли официална актуализация за Android 12, на А1 съм и не съм получавал?
Или трябва да се излъже по някакъв начин ,четох някъде за VPN трик  Huh телефонът е купуван от емаг.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)